Kızım aşık olmuş

Bu konu beni çok üzdü. Daha doğrusu üyelerin yazdıkları çok üzdü. Sevgi ya sevgi...Neler cezalandırılmış

Sende Çok kötü bir insansın şu yazdıklarına bir bak eleştirininde bir dozu olur belliki nefret dolusun kusacak yer arıyorsun cevap vermeye bile değmezsin
Töbest ben niye kötü insan oldum durup dururken? 16 yaşında ağzından öbdüm diye mi?

Cevap vermeye değmezsek bi zahmet buraya yazmayın derdinizi. Yarın öbür gün kızınız sizi cevap vermeye değer bulmayacak zaten bu gidişle.

Kötü kalpli diye birine sallayasımız tutunca kimseyi bulamazsak yedek kulübesinden seni oyuna alıyoruz.
Jokersin.
Diğer ihtimal Konu sahibi yanlışlıkla alıntılamıştır.

Kötü kalpli diye birine sallayasımız tutunca kimseyi bulamazsak yedek kulübesinden seni oyuna alıyoruz.
Jokersin.
Diğer ihtimal Konu sahibi yanlışlıkla alıntılamıştır.
Neyse hakaretleri sıralayıp uçmuş konu sahibi. Allah çocuğun yardımcısı olsun ne diyelim. Biz şurda iki dakkada hakaretleri işittiysek çocuk kim bilir nelere maruz kalıyordur.

Benim ailem çok iyidir her istediğimi yaparlar ama çok baskicilar maalesef 16 yaşlarında ben de birinden hoşlanmıştım anneme söylemek aklımın ucundan bile geçmedi gittim açıldım çocuğa filan ve reddedildim sonuçta bişe olmadı Sonradan şehir dışında üniversite okumaya gidince ot gibi yasamayayim diye hep kendimi macerali zor durumlara soktum aileme hep yalan söylemek zorunda kaldım resmen yalan zinciri oluştu bu şekilde bazılarını öğrendiler çok üzüldüler kirildilar sonra pişman oldum yani sonuçta kimse bir şey kazanmadı hem ben üzüldüm hem onlar tabi yalan söylemeyi savunmuyorum ama bazı ebeveynler insanı yalana itiyor sonra işler çığrından çıkıyor kızınız size her şeyi gelip rahatça anlatamiyorsa anne ben aşık oldum diyemiyorsa bir sıkıntı var bence.

Aslında günümüzde tam tersi olmalıydı, yani cinsellik yaşamak isteyen bir gencin en azından yaşının 20 olması, uyuşturucu vb kullanımının ilkokul çağına düşmemesi gerekirdi, neden biliyor musunuz?
Ben radyo zamanının çocuklarındanım, bizim zamanımızda tek kanallı tv vardı, o da belli saatler arasında yayın yapardı, özel televizyon kanallarının yayına geçişi 90'lar ki ben o zamana kadar zaten 18 yaşını geçmiştim.
Aileler çocuklarına karşı daha kapalıydı, yaşadığımız gördüğümüz şahit olduğumuz olaylar çevremizdekilerden ibaretti dünyadan bi'haberdik.
Aşk dediğimiz duygu bu dönemin değil asırlardır varolan bir duygu, karşı cinsle yakınlaşmak da öyle, hatırlıyorum liseye giderken okulumuzun kızlar tuvaletinde ilkel ve sağlıksız bir şekilde çocuk düşüren kızlar olurdu, hepsi 15-18 yaş grubu kızlar.
Uyuşturucu o zamanda vardı, sapkınlık, tecavüz hepsi yaşandı, ki bence biz daha talihsiz bir nesildik zira ailelerin çoğu asla erkek arkadaş, aşk onu bırakın bir kızın regl olmasını bile konuşmayı ayıp sayarlardı, bizim doğruları sorup öğreneceğimiz kişiler bizden 1-2 yaş büyük kızlardı, bir kızın ortalama 10-17 yaş arası regl görmeye başladığını hesap ederseniz 14-15 yaşındaki kızların size vereceği tavsiyeyi de kestirebilirsiniz, tvde zaten mümkün değil, internet henüz ortalarda yok.

Şimdi öyle mi? Ebeveynlerin daha bilinçli olduğu ya da olması gerektiği bir zamandayız, aileler çocuklarına yaklaşımda daha bir başka ama uyuşturucu kullanımı bizim zamanımızdan daha kötü bir durumda, cinselliği yaşama yaşı da düşüyor.

Bu kadar teknolojik bir çağda, elde bu kadar imkanlar varken ve aileler 1970-80'leri çoktan geride bırakmışken, neden hala kız çocukları 30-40 yıl öncesinin aklıyla yetiştirilmeye çalışılıyor ve neden bu çocuklar ailelerinden çekiniyor, özellikle biz kadınların bunu düşünmesi lazım.

Bir yerlerde bir şeyleri eksik veya yanlış yapıyoruz, ben kızımı büyüttüm ama henüz küçük olan çocuklar için dışarıdaki tehlikelerden korkuyorum çünkü gitgide daha da kötüye gidiyor ve bu tehlikeleri bertaraf edebilmenin tek yolu aile ve koşulsuz şartsız çocuğunu sevmekten geçiyor.

Merhaba,

Okul dönemlerimde annemde benim özel eşyalarımı karıştırırdı. Çantamı, günlüğümü, telefonumu. Bu çocukların açısından çok onur kırıcı olabiliyor. Hele şuan ergenlik sürecindeyken, sizin kızınızın özelini karıştırdığınızı anlar ise daha da öfkelenebilir sizden uzaklaşabilir. Bu şu hissiyatı veriyor; bana güvenmiyor, bana saygı duymuyor. Ben henüz anne değilim bir anne gibi düşünemeyebilirim fakat sizin de endişeleriniz yersiz değil şu zamanda. Kızınızın yaşlarında kız çocuğu yeğenim var benimde, ablam alır karşısına doğruyu yanlışı anlatır. Sizde bir şeyleri çaktırmadan kızınızın yaşına istinaden bir anne olarak kızınızın yanında olduğunuzu hissettirseniz, genel olarak konuşsanız daha iyi olabilir bence. Keskin sınırlar çizmeyin ters tepebilir belki ama ona neyi yapıp yapmaması gerektiğini ve her koşulda sizin onun arkasında olduğunuzu, kimseye bir derdini anlatmaması gelip size anlatması gerektiğini vs hissettirin ona :) Anne kız ilişkisini bozmadan arkadaşça bir tavır sergileyebilirsiniz diye düşünüyorum. Ebeveyn olmadan yanlış tavsiyelerde bulunduysam affola :) Benimde aynı yaşlarda kız yeğenim olduğu için düşüncelerimi söyledim.
Ya bir de o yaşlarda evet insan heyecan duyuyor, beğenilmek istiyor, sevdiğini sanıyor vs. çok güzel duygular fakat büyüdükçe insan pişman oluyor keşke o dönemlerde okuluma özen gösterseymişim, dersten başka bir şeyi takmasaymışım diye :) O yaşlarda en önemli şey dersler olmalı bence çünkü ileride aşkı da tadıyorsun, özlemide... :)

Hiçbir şey onun günlüğünü okumanızı normalleştirmiyor.

Bana kizinizin hisleri ve yazdiklari 16 yas icin oldukça normal geldi. 16 yas icin birinden hoşlanması gayet normal.

Sevginizi gösterin arkadaş olun onunla sıkı arkadaş sırdaş hatta sizden saklamaması için
Arkadaşını sizinle konuşur zaten samimiyetinize inanırsa
Bunu başaramazsan kızın sana el gibi olur. Çokkkk dikkat et
İyi anne olmak için yol ayrımındasın.
Onun arkadaşını , onunla konuşan bir akranı gibi olabilirsen herrrrşeeeyi anlatır sana
Sonra da onu tembihle sakın yalan söyleme bana doğrudan asla vaz geçme de güvenmemin tek yolu yalansız olman de
Onu kısıtlama
Güven meselesini oturt sana yalan söylememeli Bunun yolu sizin sevginiz ve ona güvenmeniz

3 yasinda bir kizim ve 5 yasinda bir oglum var. Zamani geldiginde soylemek uzere, bu cumleyi aklimda tutacagim. Saygi duydum annenize :)

Demek ki siz de severek evlenmissiniz. Bence onunla konusun yanlislari, dogrulari olmasi gereken veya olmamasi gereken seyleri tek tek anlatin. Bunlara uymayacaksa onu korumak adina her seyi yapacaginizi kararlilikla soyleyin. Eger yasaklarsaniz daha kotu duruma dusebilir.

Bu saatten sonra ne söyleseniz ters teper onun yerine size anlatmasını sağlayın böylece buluşma yerleri yaptıklarına hakkım olursunuz fiziksel bir şeyler yaşamasına engel olamazsınız bunu yapacağınıza inanıyorsanız ciddi sıkıntı var demektir o yaşta meraktan olsa yine denerler biz annelerin yapacağı şey hastalık kapmadan pişman olacağı boyutlara gelmeden ve hamile kalmadan kontrolü davranmayı öğrenmesini sağlamak gerekirse bir psikolog yardımıyla..ve çok büyütmeyin biteceginiz kadar önemli konular değil bunlar doğanın gereği sadece.

konu sahibi tüm sinirini sana yöneltmiş ve kaçmış. allahtan topu göğsünde güzel yumuşatan birisin de esprili bir cevap vermişsin :)

Konudan uzak ama size birşey anlatmak istiyorum.
Ben 21 yaşımdayken Almanyada staj yapıyordum, staj yaptığım yerde karı koca polonyalı bir çift vardı yaşları 45 küsür falan vardı. Birgün telefonla konuşuyorlar yanımda önce anne konuştu ağzı kulağında sonra babaya verdi baba telefonla konuşurken gözleri doldu hararetli hararetli konuşuyor kızına övgü dolu sevimli tatlı sözler söylüyor ruscaya benzediği için azıcık anlıyorum baba anneden daha mutlu yani. Neyse telefonu kapattılar noldu diyorum baba geldi bana sarıldı ne oldu biliyormusun benim ilk göz ağrım sevgilisiyle ilk tatillerine çıkıyor dedi tabi benim gözüm ahanda böyle açıldı. Almaniyada staj yapıyorum ama o yaşıma kadar ne sevgilim olmuş ne böyle baba kız ilişkisi görmüşüm. Kız 16 yaşındaydı.
Sene 2009du
sanırım 100 sene de geçse bizim insanımız değişmeyecek. Çünkü Yalnış kodlanmış bilinçaltı 16 yaşındakı kız ne hayaller kuruyor sevgili olayım aşık olayım ama çoğu erkek o gözle bakmıyor ne kadar kızla çıksam bişeyler yapsam kardır diyor. Gerçek budur yani.
Benim de kızım var empati kurarak yazıyorum bunu lütfen kızınıza belli etmeyin okuduğunuzu, size olan güveni sarsılır. Ama belli ki çok yakın anne kız ilişkiniz yok, olsa mutlaka size söylerdi. Kızınıza daha çok zaman ayırın vakit geçirin. Ona sadece maddi olarak değil, manevi olarak da kiymetli olduğunu hissettirin. Geç değil. Anne baba sevgisini dibine kadar görmüş kızlar daha başarılı daha mutlu oluyorlar bu hayatta.

Kızınıza cinsel eğitim verdiniz mi. Bu yaşta bir takim duyguları ihtiyaçları olabileceğini. Bunları nasil giderecegini. Kendini bedenini ve duygularını nasil koruması gerektigini bunlardan bahsetmelisiniz öncelikle. Günlük tutmasi yaşı için bir ihtiyaç. İçini ve duygularını oraya döküyor asla okuduğunuzu belli etmemelisiniz. Ayrıca yaşına gayet uygun şeyler yazmış. Duygularını hislerini kısıtlamak zorunda bırakırsanız günlük tutmaktan vazgeçer ama düşüncelerinden söküp atamazsınız. Sadece size yalan söyleyen bir kızınız olmuş olur. Uzaktan farkettirmeden takipte olun ama bırakın belli ölçüde gençliğini duygularını yaşasın. Gerekli ahlakı terbiyeyi almışsa zaten sorun cikmayacaktir

Hasta zihin

Ya allah askina evlat sizin evladiniz ama siz evladinizin basina bsi gelmesinden cok millet gorurse diye yakinmissiniz.
Yasanan iliskilerin bu donem ne kadr igrenc oldugundan yakinmissinjz.
Birkez bile benim kizim buyuyor acaba nasil yaklassam dogru olur ona nasil yardim edebilirim dememissinz

Hata yaparak ogrenecekler cocuklarimiz bizm ustumuze dusen Anne baba olarak en az hatayla ve hasarla bu sureci gecirmelerini saglamak girdikleri viraji kontrollu gecmeleri icin elimizden geleni yapmak.

Sen simdi onun bu virajdan sag cikamayacagi ima edersen yada gaza bide sen basarsan bu cocuk zaten tepe taklak olur.Lutfen sakin ol ve elalemin degil evladinin yaninda ol.!!

kızım anasınıfından beri mütemadiyen aşık oluyor
çok şükür de başına bi şey gelmedi
aşık olunca o kadar utanır ki başını kaldırıp bakamaz bile karşısındakine
madem sevgi olan bir ailede yetişti neden korkuyorsunuz
sevgisizlik görürse tanır zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…