Kız Kardeşimle Kavgamız

Aynen katılıyorum bazıları ki o kadar gözü döndü ki insanlara düşman olup hayvanlara böyle tapıyorlar. Korkanlara saygı göstermiyorlar . Bizim apartmanda biri kapısının önünde besliyor sürekli apartmanda kedi. Korktuğumu söylüyorum bana saldırı moduna geçiyor hanımefendi. Zaten psikolojik olarak ailesinden şiddet görmüş biri. İnsanlar ondan nefret ediyor çok agresif biri zaten ruh hastası gibi kedilere aşık gibi tapıyor
Evet kedi besleyen hanım biraz daha anlayışlı olabilir fakat sizin de böyle insanlara hakaret etmeniz ne kadar doğru

Gerçekten bir farkı olmadığını mı düşünüyorsunuz kendi doğurduğunuzla sahiplendiğiniz kedinin ? Ben asla kediyi atın dışarı ablanız için sahiplendirin demiyorum bunu söylemeye de kimsenin hakkı yok. ama ben kediyi kendi doğurmuş tavırlar da takılanları gerçekten anlamıyorum ablamdan daha çok değer veriyorum diyin bir de tam olsun 😂
Kendin doğurmadığım için bilemem muhtemelen çocuğumu kedimden daha çok severim.
Ama sizin veya bir başkasının çocuğundan da daha değerli benim gözümde kedim.
Mesela bir uçurumun kenarında kendi çocuğum kedim ve sizin çocuğunuz olsa ve iki kurtarma hakkım olsa kedimi ve kendi çocuğumu seçerim 😘 yapacak bir şey yok 😘😘😘

Nerde yazıyor o kanun ?
Ne saçma tezler bunlar pitbullun parçaladığı çocuk için üzülmemek ile hayvanseverliğin ne alakası var ?
Maddi durumum çok iyi çok çok iyi. Ama yaptığım yardımların çoğu hayvanlara. Kimseyi de ilgilendirmez.
Pitbullun parçaladığı çocuk için üzülmemek tam bir vicdansızlık. Ama bütün hayvan severleri aynı kefeye koymak da haksızlık

İnsan hayvandan üstündür düşüncesini bırakın. Sonuçta hayvanların da duyguları canı var. İnsanlar bunun için evliliğini bitiriyor.
Nedense hiç duymadım evcil hayvanı için evliliğini bitiren bu gidişle sizden onu da duyarız “kedim için kocamı evden attım”başlığı bile hazır 😂onlar da can duyguları elbette var aksini kimse iddia edemez ama bu derece sahiplenmek bana her zaman garip gelmiştir 🤷🏻‍♀️

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Selam,
Yaptığın yorumlara bakıyorum ve umrumda değil kedim herkesten değerli diyorsun.
Eğer gerçekten böyleyse zaten bizim söylediklerimiz senin için çok önemli değil.
Gereksiz keskin ve ağır konuşmalar yapmıssın.

Hshsgsgsgsgs hayatımda daha saçma bir şey okumadım.sokaklar aç hayvanlardan geçilmiyor hergün onlarca hayvan işkenceyle öldürülüyor ve bu ülkede hastalıklı bir hal mi almaya başladı ?
Aynen kocası olan kadınlar çok sevgi görüyor ya kocalarından.
Bu ülkenin kadınlarının çoğu iğrenç adamlarla evli hangisi o boşluğunu kediyle dolduruyor ?
Bu ne saçma bir bakış açısı
Bunların kafa hep kedili ve bekar yaşlı kadın komedi (!) filmlerinde kalmış hayata dair insan analizlerini de o şekilde yapıyorlar. Şu an evliyim kedim var 5 yaşındayken de kedim vardı 5 yaşında kocasızlık başıma vurmuş da haberim yokmuş.

Bunlar koca bulamıyor da ondan kedi besliyor. İyi bi koca bulsak şöyle ohhhhhh.
Anadolu’nun ahraz gençleri vardır ya hani böyle köpek besleyen yaşlı kadınlar erkek bulamadığı için besliyormuş köpekle cinsel ilişkiye giriyormuş gibi mal mal düşünceleri olan ne bileyim “garıyı iyi şeyedersen bilmem ne yapmaz “ gibi iğrenç iğrenç üslupla konuşan işte bu kediyle koca arasında bağ kuranlar bu gençlerin daha makyajlı hali o kadar içleri tamamen aynı

Nerde yazıyor o kanun ?
Ne saçma tezler bunlar pitbullun parçaladığı çocuk için üzülmemek ile hayvanseverliğin ne alakası var ?
Maddi durumum çok iyi çok çok iyi. Ama yaptığım yardımların çoğu hayvanlara. Kimseyi de ilgilendirmez.
Kafalarından kanun yasa da uydurmaya başladılar ama bi bilen geldi neyse ki😂

Bunların kafa hep kedili ve bekar yaşlı kadın komedi (!) filmlerinde kalmış hayata dair insan analizlerini de o şekilde yapıyorlar. Şu an evliyim kedim var 5 yaşındayken de kedim vardı 5 yaşında kocasızlık başıma vurmuş da haberim yokmuş.
Bize şöyle döşü kıllı bir kaç koca daha bulsak… şöyle vurdu mu ses getirecek cinsten … kediymiş köpekmiş aklımıza gelmez

Kendin doğurmadığım için bilemem muhtemelen çocuğumu kedimden daha çok severim.
Ama sizin veya bir başkasının çocuğundan da daha değerli benim gözümde kedim.
Mesela bir uçurumun kenarında kendi çocuğum kedim ve sizin çocuğunuz olsa ve iki kurtarma hakkım olsa kedimi ve kendi çocuğumu seçerim 😘 yapacak bir şey yok 😘😘😘
Siz bu kalple anne olmayı düşünmeyin bile şuan hamileyim ve tek duam hak eden insanların anne olabilmesi sadece kendi çocuğuna anne olmak çok yazık gelecekte ki çocuğunuza çok üzüldüm böyle vicdandan bir haber annesi olduğu için bence uçurumun kenarında olursanız direk kendinizi atın 😂

Nedense hiç duymadım evcil hayvanı için evliliğini bitiren bu gidişle sizden onu da duyarız “kedim için kocamı evden attım”başlığı bile hazır 😂onlar da can duyguları elbette var aksini kimse iddia edemez ama bu derece sahiplenmek bana her zaman garip gelmiştir 🤷🏻‍♀️
Siz nerde yaşıyorsunuz. Kedi için evliliğini bitiren var tabi çocuk doğurmamak için hayvan sahiplenen. Evli değilim ama olsam onu da yaparım

Bunlar koca bulamıyor da ondan kedi besliyor. İyi bi koca bulsak şöyle ohhhhhh.
Anadolu’nun ahraz gençleri vardır ya hani böyle köpek besleyen yaşlı kadınlar erkek bulamadığı için besliyormuş köpekle cinsel ilişkiye giriyormuş gibi mal mal düşünceleri olan ne bileyim “garıyı iyi şeyedersen bilmem ne yapmaz “ gibi iğrenç iğrenç üslupla konuşan işte bu kediyle koca arasında bağ kuranlar bu gençlerin daha makyajlı hali o kadar içleri tamamen aynı
Vallahi eğitim ve sosyo-ekonomik düzeyi yüksek bir yerde yaşamayı tercih etmenin sebebi hep böyle insanlarla muhatap olmak istememem. Bizim sitede her zaman koşulsuz şartsız mama ve su kabı vardır kim işe giderse o doldurur. Yaşadığım semt de öyle hiç uğraşamam başka türlü.

Siz bu kalple anne olmayı düşünmeyin bile şuan hamileyim ve tek duam hak eden insanların anne olabilmesi sadece kendi çocuğuna anne olmak çok yazık gelecekte ki çocuğunuza çok üzüldüm böyle vicdandan bir haber annesi olduğu için bence uçurumun kenarında olursanız direk kendinizi atın 😂
Gsggssgsgsggsg işte gel de bu kadına laf anlat. Milyonlarca yıldır her canlının yaptığı gibi çiftleştin ve üredin diye benim niye senin çocuğuna analık yapma vazifem olsun. Çok istesem kendim doğururum. Şu an hamilesin ya tek duan kesin tutar 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 öyle kutsalsın şu an 🙏🏻🙏🏻 git ötede doğur rica ederim

Ikinizde aynısınız bence, o sizin kedinizi umursamamış sizde onun çocuğunu, yani yeğeninizi, biyerdede yazmışınız zaten "kardeşte yeğende umrumda değil" diye. Ama siz kendinizde verdiğiniz tepkinin fazla olduğunun farkındasınız aslında, verdiğiniz cevaplar ve cevap verme tarsınız suçluluk psikolojisine işaret ediyor.
Benim arkadaşlarım benim için, ben gitdiğimde, kedilerini bir odada tutuyolar, arkadaş için yapılıyorsa, yeğen için hayli hayli yapılır bana göre. Ama demekki herkezde böyle değilmiş, sayenizde arkadaşlarımın kıymetini daha çok anladım :)
Bu arada yanlış bilgi yaymayalım lütfen alerjiler tedavi edilmez sadece ilaçlarla semptomlar bastırılır.

Vallahi eğitim ve sosyo-ekonomik düzeyi yüksek bir yerde yaşamayı tercih etmenin sebebi hep böyle insanlarla muhatap olmak istemem. Bizim sitede her zaman koşulsuz şartsız mama ve su kabı vardır kim işe giderse o doldurur. Yaşadığım semt de öyle hiç uğraşamam başka türlü.
Kedi koca arasında böyle saçma bağ kuran zihniyetten ne beklenir ki

Ikinizde aynısınız bence, o sizin kedinizi umursamamış sizde onun çocuğunu, yani yeğeninizi, biyerdede yazmışınız zaten "kardeşte yeğende umrumda değil" diye. Ama siz kendinizde verdiğiniz tepkinin fazla olduğunun farkındasınız aslında, verdiğiniz cevaplar ve cevap verme tarsınız suçluluk psikolojisine işaret ediyor.
Benim arkadaşlarım benim için, ben gitdiğimde, kedilerini bir odada tutuyolar, arkadaş için yapılıyorsa, yeğen için hayli hayli yapılır bana göre. Ama demekki herkezde böyle değilmiş, sayenizde arkadaşlarımın kıymetini daha çok anladım :)
Bu arada yanlış bilgi yaymayalım lütfen alerjiler tedavi edilmez sadece ilaçlarla semptomlar bastırılır.
Kusura bakmayın ama yeğenimi düşünüp bana getirmemesi gereken kız kardeşim suçlu. Ayrıca geldiğinde bazen yatılı kalıyor o zaman 24 saat bir oda da kapalı mı kalsın kedi. Dışarda buluşuruz dediğimde ise bizi istemiyorsun diyor. Her gelişinde kedini sahiplendir demesi doğru mu

X