Kız Kardeşimle Kavgamız

Herkes onaylanmak için mi konu açıyor belki sizde onaylanmak için konu açmışsınızdır. Ayrıca konu açarken izin mi almam gerekiyor
Onaylanmadığınız da baya sert tepkiler veriyorsunuz ama kimse size haklısınız demek zorunda değil. Elbette izin almak zorunda değilsiniz öyle bir sözüm de olmadı zaten ?

Benim de kedim var üstelik kız kardeşimin ve yakın arkadaşlarımın alerjisi var kedilere. Evime geldiklerinde burunları aka aka, hapşıra hapşıra kedi kovalayıp sevmeye çalışıyorlar. Kedilerden rahatsız olsalar dışarda buluşuruz ya da onların evine giderim. Başkasının evcil hayvanı hakkında nasıl böyle konuşuyormuş. Gayet iyi demişsiniz.

Çok sinir bozacak laflar etmiş bence söyledikleriniz gayet normal.

Onaylanmadığınız da baya sert tepkiler veriyorsunuz ama kimse size haklısınız demek zorunda değil. Elbette izin almak zorunda değilsiniz öyle bir sözüm de olmadı zaten ?
Ben sadece alaycı üslupla yaklaşana sert cevap veriyorum hayvanı değersizleştirenlere karşı tavrım sert

Benim de kedim var üstelik kız kardeşimin ve yakın arkadaşlarımın alerjisi var kedilere. Evime geldiklerinde burunları aka aka, hapşıra hapşıra kedi kovalayıp sevmeye çalışıyorlar. Kedilerden rahatsız olsalar dışarda buluşuruz ya da onların evine giderim. Başkasının evcil hayvanı hakkında nasıl böyle konuşuyormuş. Gayet iyi demişsiniz.

Çok sinir bozacak laflar etmiş bence söyledikleriniz gayet normal.
Aslında onun derdi kediyle kendisi sevmiyor benim sahiplenmemi istemiyor

Nerde yazıyor o kanun ?
Ne saçma tezler bunlar pitbullun parçaladığı çocuk için üzülmemek ile hayvanseverliğin ne alakası var ?
Maddi durumum çok iyi çok çok iyi. Ama yaptığım yardımların çoğu hayvanlara. Kimseyi de ilgilendirmez.
TCK madde 278. Kafanıza göre istediğime duyarlı olurum istersem insanlara hiç olmam diyemezsiniz. Pitbullun parçaladığı çocuğu hayvanseverlikle bağdaşlaştirmadim, gayet ne demek istediğim açık, anlayan anladı. Anlama becerisine bile sahip değilken nasıl zengin oldunuz hayret. Son olarak da, yaptığınız yardımların nereye veya kime gittiği kimsenin umrunda değil.

Sizi onayladı diye avukatı oldunuz heralde 😂
Bi uçurum olsa kedim çocuğum ve sizin çocuğunuz olsa sizin çocuğunuzu atarım dedi kalbini çok net gördüm siz içinizi ferah tutun kesinlikle ve kesinlikle bir çocukla kedi kıyaslanamaz düşmanımın çocuğu olsa uçurumdan atmayı ironi de olsa düşünmem ve söylemem 🤷🏻‍♀️
Depremi en ağır yaşayan şehirlerden birindeydik ve koşup komşuların çocuklarını dışarı çıkarmak yerine kedilerimizi alıp çıktık. Bu da ona benziyor. Herkes kendi sorumluluğundaki canı kurtarır iki iki dört.

O zaman da bizi istemiyorsun diyor
Deli mi ne yahu kendisi çocuğunu düşünmüyor

Ben kedimi sahiplendirmicem diyin acık olun kedi ile bağ kuruluyor o çocuğunu nasıl seviyorsa sizde kedinizi öyle seviyorsunuz önce bunu idrak etmesi lazım bence bir müddet görüşmeyin sular durulsun sonra bir çözüm bulun dışarda yada ablanızda buluşmak gibi

TCK madde 278. Kafanıza göre istediğime duyarlı olurum istersem insanlara hiç olmam diyemezsiniz. Pitbullun parçaladığı çocuğu hayvanseverlikle bağdaşlaştirmadim, gayet ne demek istediğim açık, anlayan anladı. Anlama becerisine bile sahip değilken nasıl zengin oldunuz hayret. Son olarak da, yaptığınız yardımların nereye veya kime gittiği kimsenin umrunda değil.
Bence demet Akalın la yazışıyorsun asdfgjk

Deli mi ne yahu kendisi çocuğunu düşünmüyor

Ben kedimi sahiplendirmicem diyin acık olun kedi ile bağ kuruluyor o çocuğunu nasıl seviyorsa sizde kedinizi öyle seviyorsunuz önce bunu idrak etmesi lazım bence bir müddet görüşmeyin sular durulsun sonra bir çözüm bulun dışarda yada ablanızda buluşmak gibi
Zaten biz iki kardeşiz arada annemde görüşüyoruz. Onun derdi kedimle varlığından rahatsız oluyor

Sırf sizin özelinizde söylemiyorum ama bu hayvanseverlik konusu bu ülkede gerçekten hastalıklı bir hal almaya başladı. Özellikle evlenmemiş/boşanmış/çocuğu olmayan kadınlar hayatlarında bulamadıkları sevgi boşluğunu hayvanlarla doldurmaya çalışıyorlar ve bu kesinlikle hastalıklı bi durum. Yani şu yazdığınız normal mi sizce. Hem hayvansever olup hem akıl ve mantık çerçevesinde davranabilirsiniz, bu şekilde uçlarda yaşamak size bir şey katmaz aile öyle kolay silinecek bir şey değil ama sizin gibi kardeşim olsa bir daha görüşmem.
Ne alaka ya evli çiftlerde hayvan sahipleniyor

Zaten biz iki kardeşiz arada annemde görüşüyoruz. Onun derdi kedimle varlığından rahatsız oluyor
Kişiselleştirmiş sanki tuhaf gerçekten

Ben çok severim ama evde bakamıcağımdan emin olduğum için sahiplenmedim alerjim de var hapşırıyorum ama kedisi olan arkadaşıma gitmeden önce ilaç alıp gidip bir güzel şişkoyla oynayıp geliyorum 😂

Hapşırıyorum ama fark etmez çok tatlı ya şişko puma gibi oldu yiye yiye

Yani nedir bu hayvanlarla alıp veremediğiniz ne zararı küçücük bir şey apartman da çok mu yer kaplıyor. Ayrıca hiç kimse hakareti haketmez
Sevmiyorum. Sevmek zorunda değilim ki? Korkuyorum. O da sizin gibi düşünüyor işte. Siz de saygı yok asıl. İstemeyen insanlara saygı göstermeniz gerek sabah işe giderken birden bire önüme atlaması o kadar ürkütücü ve rahatsız edici ki

Sevmiyorum. Sevmek zorunda değilim ki? Korkuyorum. O da sizin gibi düşünüyor işte. Siz de saygı yok asıl. İstemeyen insanlara saygı göstermeniz gerek sabah işe giderken birden bire önüme atlaması o kadar ürkütücü ve rahatsız edici ki
Yemez ya sizi iyi o zaman korkuyorsunuz diye sokaklarda ki kedileri de topladınlar

X