Kız Kardeşimle Kavgamız

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Kediden çocuk etkileniyorsa sizin evde buluşmasaydınız.

yokluğunuzu çok da ciddiye alacağini sanmıyorum. insanın sizin gibi kardeşi olacağına hiç olması daha iyi. o da kardeş yerine bi köpek sahiplenir yaşar gidersiniz
Temiz kafa hiç kullanılmamış maşallah! İlana falan koymayı düşündünüz mü hiç kafanızı sahibinden kullanılmamış tertemiz falan diye ? :)

Son düzenleme:
3 kedim var annesiz büyüdüler bebek gibi severek bakıyorum.
Bazı arkadaşlarım büyüdüler artık sokağa bırak diyorlar nasıl bırakabilirim ki.
Allah benim karşıma çıkarmış. belki benim imtihanım bu bebişler bana emanet etmiş rabbim, emanetine hıyanet edemem diyorum.

Sizi anlıyırum ve hak veriyorum sonuna kadar haklısınız. Nacizane fikrim evinize misafir olan kardeşinize karşı uslubünüz biraz ağır olmuş.

3 kedim var annesiz büyüdüler bebek gibi severek bakıyorum.
Bazı arkadaşlarım büyüdüler artık sokağa bırak diyorlar nasıl bırakabilirim ki.
Allah benim karşıma çıkarmış. belki benim imtihanım bu bebişler bana emanet etmiş rabbim, emanetine hıyanet edemem diyorum.

Sizi anlıyırum ve hak veriyorum sonuna kadar haklısınız. Nacizane fikrim evinize misafir olan kardeşinize karşı uslubünüz biraz ağır olmuş.
Ama haketti

Toz alerjisi başka yeğenimin kedi tüyüne alerjisi var. Mesela benim annem de aynı kedi tüyüne alerjisi var fakat kedimi sahiplendirmek istemediğimi kabullendi artık. Evime gelmiyor ben ona gidiyorum
Nasıl başka oluyormuş iki alerji de? İkisi de solunum allerjeni.

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
abartmışsınız

sadece bir “kedi” olarak durum değerlendirilmemeli bence. Bir kere o canı evinize aldıysanız artık ölene kadar sizin sorumluluğunuz altında. Bana da bir kaç defa “zor olmuyor mu, sahiplendir” diyenler oldu hiç acımadım patır patır söyledim bende. Artık kimse cesaret edemiyor böyle bir şey söylemeye. Ben haksız ve yersiz tavırda bulunduğunuzu düşünmüyorum açıkçası.
Teşekkür ederim

X