Kız Kardeşimle Kavgamız

Çok ilginç. Yeğenimi o kadar severim ki. Kendi doğurmadıgım çocuğum gibidir ki normalde ablamla öyle can ciğer anlaşan biri olmamama rağmen. Size kimse kedini sahiplendir diyemez ama çocuk hasta ise atıyorum siz onlara gidersiniz. O gelince atıyorum kediyi bir odaya alırsınız vs vs bir sürü çözüm var. Ama siz her mesaj da umrumda değil kardeş hiç umrum değil amaaan gayet haklıyım yeğenim ablamdan daha değerli kedim diyorsunuz. Kısaca bence zaten sorun bu. Siz bu insanlara zaten aile sıcaklığı duymuyorsunuz ki. Duysanız onun hakkı yok demeye, ama canım sıkıldı şöyle böyle deyip yardım istersiniz. Madem kovmak ile çok güzel yaptınız umrunuzda da değil görüşmeyeceksiniz de o zaman hiç problem yok sorun nerde tam olarak ♥️
Yani şöyle kız kardeşim bana geldiği zaman baya oturuyorlar saatlerce ben kediyi o kadar zaman odaya kapatamam. Ayrıca mevzu aile sıcaklığı ise kedimde benim ailem onun anlayış göstermesi gerekir. Sürekli sahiplendir demeye hakkı yok. Ayrıca küçücük kedi için böyle davranması hiç doğru değil

Benim neden canıma minnet olsun sizin anlamanız mümkün değil bana her gelişinde kedini sahiplendir derse tepkimi sert veririm
Anlamam gayet mümkün çünkü bende hayvanseverim ablanızın dediğini doğru bulmuyorum ama kediyi kardeşten öte tutmanız yok sen silerim demeler aşırı itici ve gereksiz bir tepki insan doğurduğunu böyle sahiplenmeli fikrimce 🤷🏻‍♀️

Ya ben anlatamıyorum galiba neden bu konu başka yere gidiyor. Evet kedimi yani evimdeki ağzı dili olmayan bir canlıya tahammül edemeyen kişi kardeşim dahi olsa umrumda olmaz
Tamam kardeşi hayatından çıkar mısın

Pek güzel Maşallah 🧿

Hepimiz anladık peki biz ne yapalım bizden ne istiyorsun...

Hakli tarafın var ama haksız olduğun yanda var diyene hayvan sevmiyorsunuz deyip atar yapıyorsun

Şöyle yapsaydın diyene kimse umrumda değil diyorsun

Yanı ne yazalım sana ne diyelim :KK64:

Tamam kardeşi hayatından çıkar mısın

Pek güzel Maşallah 🧿

Hepimiz anladık peki biz ne yapalım bizden ne istiyorsun...

Hakli tarafın var ama haksız olduğun yanda var diyene hayvan sevmiyorsunuz deyip atar yapıyorsun

Şöyle yapsaydın diyene kimse umrumda değil diyorsun

Yanı ne yazalım sana ne diyelim :KK64:
Fakat ben kimseden bir şey istemiyorum atar yaptığımda yok sadece iç dökmek için yazdım

Anlamam gayet mümkün çünkü bende hayvanseverim ablanızın dediğini doğru bulmuyorum ama kediyi kardeşten öte tutmanız yok sen silerim demeler aşırı itici ve gereksiz bir tepki insan doğurduğunu böyle sahiplenmeli fikrimce 🤷🏻‍♀️
Ne farkı var kedi de insanın doğurduğu arasında bir fark ikisi de canlı ve savunmasız. Bana sürekli sahiplendir derse böyle tepki alır

Ne farkı var kedi de insanın doğurduğu arasında bir fark ikisi de canlı ve savunmasız. Bana sürekli sahiplendir derse böyle tepki alır
Gerçekten bir farkı olmadığını mı düşünüyorsunuz kendi doğurduğunuzla sahiplendiğiniz kedinin ? Ben asla kediyi atın dışarı ablanız için sahiplendirin demiyorum bunu söylemeye de kimsenin hakkı yok. ama ben kediyi kendi doğurmuş tavırlar da takılanları gerçekten anlamıyorum ablamdan daha çok değer veriyorum diyin bir de tam olsun 😂

Gerçekten bir farkı olmadığını mı düşünüyorsunuz kendi doğurduğunuzla sahiplendiğiniz kedinin ? Ben asla kediyi atın dışarı ablanız için sahiplendirin demiyorum bunu söylemeye de kimsenin hakkı yok. ama ben kediyi kendi doğurmuş tavırlar da takılanları gerçekten anlamıyorum ablamdan daha çok değer veriyorum diyin bir de tam olsun 😂
İnsan hayvandan üstündür düşüncesini bırakın. Sonuçta hayvanların da duyguları canı var. İnsanlar bunun için evliliğini bitiriyor.

Benim bildiğim kadarıyla tedavisi var olmasaydı alerjisi olan insanlar hayvanlarla aynı ortamda yaşayamazdı
Alerjisi olan insanlar surekli ilac kullanarak ayni ortamda bulunuyorlar. 2 cocugumda da var kedi alerjisi. Ordan biliyorum. Yani ilac iceyim gecsin bidaha gelmesinlik bi durum yok.

İyi de kedi ortalık ne kadar temiz olsada çocuğun alerjisi her türlü tutuyor. Üstelik benim kedim biraz huysuz oda da duramıyor. Kız kardeşimin de bu bilerek gelirken çocuğunu getirmemesi gerekirdi. Başka buluşalım deyincede kabul etmiyor daha ne yapabilirim
Sizin evde kimlet yaşıyor normalde ?

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Yeğenin için çocugunu yurda vermek gib bşey bu.

Benim bildiğim kadarıyla tedavisi var olmasaydı alerjisi olan insanlar hayvanlarla aynı ortamda yaşayamazdı
Alerjiler çesit çeşit, hayvanlara alerjisi olan insanlar evcil hayvanını sahiplendirmek zorunda kalıyor. Benim toz alerjim var ve biraz toz olunca burnum tıkanıyor örneğin.

Kedi sizin evinizin bir bireyi. Dışarıdan gelen kişi kim olursa olsun kediyle ilgili bir sorunu varsa bunun çözümünü kendisi bulmak zorunda. Benim kızımın da alerjisi var kedisi olan arkadaşımın evinde değil dışarıda buluşmayı tercih ediyorum. Eve gideceksek kızıma alerji ilacı veriyorum mutlaka. Size kedinizi sahiplendirme aklı vermek kardeşinizin haddi değil

Kedi sizin evinizin bir bireyi. Dışarıdan gelen kişi kim olursa olsun kediyle ilgili bir sorunu varsa bunun çözümünü kendisi bulmak zorunda. Benim kızımın da alerjisi var kedisi olan arkadaşımın evinde değil dışarıda buluşmayı tercih ediyorum. Eve gideceksek kızıma alerji ilacı veriyorum mutlaka. Size kedinizi sahiplendirme aklı vermek kardeşinizin haddi değil
Zaten bugün ağzının payını aldı

Alerjiler çesit çeşit, hayvanlara alerjisi olan insanlar evcil hayvanını sahiplendirmek zorunda kalıyor. Benim toz alerjim var ve biraz toz olunca burnum tıkanıyor örneğin.
Toz alerjisi başka yeğenimin kedi tüyüne alerjisi var. Mesela benim annem de aynı kedi tüyüne alerjisi var fakat kedimi sahiplendirmek istemediğimi kabullendi artık. Evime gelmiyor ben ona gidiyorum

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Ya sana şu anda o kadar çok veriyorum ki ama sanırım tavrımız yanlış. 😏

X