Kız Kardeşimle Kavgamız

Hayvanseverim. Bunu acikca belirteyim. Omrum boyunca besledim. Son patili dostumu ilk kizimin dogumundan once kaybettik ve bir daha pati evlat edinmedim, cocugumun alerjisi olup olmayacagini bilemedigim icin riske girmedim.

Cocugun alerjisi var ise tedavi edilmesi icin elimden geleni yaparim ancak bildigim kadariyla bu tarz alerjilerde kokten cozum yok, uyaran ortaya ciktiginda tekrar nuksediyor.

Bu sebeple kedilerimi dogru duzgun insanlara sahiplendirirdim. Evet alisiyorlar, canlari yaniyor sahiplerinden ayrilinca ama bir insanin / cocugun sagligindan kiymetli degil.

Ben ablanizin yerinde olsam sizi affetmezdim, cok ayip etmissiniz.
Hayvansever değilsin

Çocuğu rahatsızsa size gelmeyecek sizi evine davet edecek.
Olaya bak yeğenim için evimdeki bireyi neden atayım?
Ne mana?
İnsanlar ne garip ya, ne rahat ver kediyi diyor sanki ev kendinin

Hayır ev benim ben kardeşimi seviyorum ama benden böyle bir şey isteyince rahatsız oluyorum
Rahatsız olmanın karşılığı böylesine büyük bir tepki değil ki. Demek istediğim eğer kardeşinize kıymet verseydiniz böylesine büyük bir tepki vermezdiniz.madem sildiniz kendisini, arkasından sinirlenmeye de gerek yok o zaman.

Hiç kimseye kedini sahiplendir deme haddi bulmam kendimde hatta odaya kapat bile diyemem kimsenin evine karışamam ablan bu konuda hatalı. Ama insan ablasına gelme Bi daha evime diyip evinden kovar mı ya hu. Bunu söylemenin bin tane yolu var. Çözüm yolu bulunur çözüm yolu yoksa bile daha üsturuplu Bi şekilde cevap verilir. Bırak ablamı evime gelen hiç Bi misafire ne yaparsa yapsın bu şekilde davranmam.

Rahatsız olmanın karşılığı böylesine büyük bir tepki değil ki. Demek istediğim eğer kardeşinize kıymet verseydiniz böylesine büyük bir tepki vermezdiniz.madem sildiniz kendisini, arkasından sinirlenmeye de gerek yok o zaman.
Nasıl sinirlenmem kedimle kafayı bozmuş gelde sinirlenme arkadaş konu komşu olsa zaten takmam

Hiç kimseye kedini sahiplendir deme haddi bulmam kendimde hatta odaya kapat bile diyemem kimsenin evine karışamam ablan bu konuda hatalı. Ama insan ablasına gelme Bi daha evime diyip evinden kovar mı ya hu. Bunu söylemenin bin tane yolu var. Çözüm yolu bulunur çözüm yolu yoksa bile daha üsturuplu Bi şekilde cevap verilir. Bırak ablamı evime gelen hiç Bi misafire ne yaparsa yapsın bu şekilde davranmam.
Tamam ama bu konuda yeteri kadar sabırlı davrandım ama Sabri da bir sonu var

Çocuğu rahatsızsa size gelmeyecek sizi evine davet edecek.
Olaya bak yeğenim için evimdeki bireyi neden atayım?
Ne mana?
İnsanlar ne garip ya, ne rahat ver kediyi diyor sanki ev kendinin
Birde kediyi o kadar basitleştiriyorlar ki sanki canlı değil eşya

Nasıl sinirlenmem kedimle kafayı bozmuş gelde sinirlenme arkadaş konu komşu olsa zaten takmam
Kedinizle bozmamış.çocuğunu öyle görünce yükselmiş. Haksızdır o ayrı. Ama siz kediyi evladınız gibi görüyorsunuz, o görmüyor. Kardeşiniz olduğu için de bunu demeye kendisinde hak görmüş. Haklı ya da haksız. Kardeş yani komşu değil o yüzden böyle komşuya bile verilmeyecek tepkiyi okuyunca zaten kıymet vermiyorsunuz dedim. Ben olsam gelmeden önce haber vermesini, kedimi bir odaya kapatacağımı söylerdim.ortalığı havalandırıp süpürünce yeğenim rahatsızlığını hafif atlatırdı. Ama ben kedim için kardeşimi, kardeşim için de kedimi silemeyeceğim için böyle yapardım ya d a başka bir çözüm arardım. Kardeşimi silmezdim.siliyorsam kedimi bahane etmezdim

Kedinizle bozmamış.çocuğunu öyle görünce yükselmiş. Haksızdır o ayrı. Ama siz kediyi evladınız gibi görüyorsunuz, o görmüyor. Kardeşiniz olduğu için de bunu demeye kendisinde hak görmüş. Haklı ya da haksız. Kardeş yani komşu değil o yüzden böyle komşuya bile verilmeyecek tepkiyi okuyunca zaten kıymet vermiyorsunuz dedim. Ben olsam gelmeden önce haber vermesini, kedimi bir odaya kapatacağımı söylerdim.ortalığı havalandırıp süpürünce yeğenim rahatsızlığını hafif atlatırdı. Ama ben kedim için kardeşimi, kardeşim için de kedimi silemeyeceğim için böyle yapardım ya d a başka bir çözüm arardım. Kardeşimi silmezdim.siliyorsam kedimi bahane etmezdim
İyi de kedi ortalık ne kadar temiz olsada çocuğun alerjisi her türlü tutuyor. Üstelik benim kedim biraz huysuz oda da duramıyor. Kız kardeşimin de bu bilerek gelirken çocuğunu getirmemesi gerekirdi. Başka buluşalım deyincede kabul etmiyor daha ne yapabilirim

İyi de kedi ortalık ne kadar temiz olsada çocuğun alerjisi her türlü tutuyor. Üstelik benim kedim biraz huysuz oda da duramıyor. Kız kardeşimin de bu bilerek gelirken çocuğunu getirmemesi gerekirdi. Başka buluşalım deyincede kabul etmiyor daha ne yapabilirim
İyi yapmışsınız gelemez bir daha

Çocuğunuz olsa yeğen onunla anlaşamasa bu çocuğu at mı diyecek acaba ay sinirlendim şuan kedim yanımda 😅🤣

Linc etmek degil amacim ama turler arasi kiyaslamayi cok komik buluyorum. Kimse hicbirinden degerli degil, butun canlilar sadece canli oldugu icin degerli. Benim icin cekirdek ailem daha onemli ve cekirdek aileme esim ve evcil hayvanim dahil. Bu durumda yapabilecegim en buyuk sey abla geldiginde cozum bulmaya calismak olur ama bu cozum icin ablanin da duruma el atmasi sart. Sokakta gorusmeye gerek yok ayrica, ablanin da cocugu olduguna gore bir evi oldugunu dusunuyorum. Orada gorusurler, annelerinde gorusurler. Ben evde misafir agirlamayi sevmiyorum disarida da gayet gorusuluyor yani 😅
Diger konuda ihtimalleri siralarsaniz ohooo...Ablasinin olup yegene bakma sirasinin ona gelmesi ihtimaline karsi kendi kedisini sahiplendirecek kimseyi tanimiyorum😂 Sanirim kaygi seviyeniz yuksek, bu tarz durumlari olunca degerlendirmek lazim. Hem toruna bakmak once buyuk anne ve buyuk babaya duser. Tabii Allah kimseyi anne babasindan ayirmasin, bunu dusunmek bile kotu.
Olay benim kaygi seviyeme niye geldi ki? ajhshshshs
Zaten ornegi verdikten sonra olmayan seylerle konuyu bulandirmaya gerek olmadigini da belirttim. Ama madem onu konusuyoruz soyleyeyim, her Turk vatandasi kadar cocuklarim icin elbette
Yanlış bilgi, alerjilerin bazıları geçer. Hatta benim alerjim o hayvana maruz kalarak geçti. Doktor kedi al eve, alerjilerin zamanla azalacak dedi. Azaldı da. Genelleme yapmak yanlış olur yani
Hayvansever değilsin

Bu topicten ayrilali cok oldu. Ama kimse kimsenin ne olduğuna dair kanaat etme haddine sahip degil hanimefendi.

Sizin fikriniz saygi duyarim ama hakkimda sen şusun busun deme haddiniz yok, iyi aksamlar.

Olay benim kaygi seviyeme niye geldi ki? ajhshshshs
Zaten ornegi verdikten sonra olmayan seylerle konuyu bulandirmaya gerek olmadigini da belirttim. Ama madem onu konusuyoruz soyleyeyim, her Turk vatandasi kadar cocuklarim icin elbette

Bu topicten ayrilali cok oldu. Ama kimse kimsenin ne olduğuna dair kanaat etme haddine sahip degil hanimefendi.

Sizin fikriniz saygi duyarim ama hakkimda sen şusun busun deme haddiniz yok, iyi aksamlar.
Takma boşver

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Sende kızlarını sahiplendir o zaman deseydin. Alerji tedaviyle hafifletilen bir şey Ya tedavi ettirsin Ya da dışarıda görüşsün sizinle

X