Kız Kardeşimle Kavgamız

Ben de bu noktaya gelmesini istemezdim ama gerçekten çok zorladı
Bazı hayvanseverler sizin gibi çok abartılı saplantılı seviyorlar. Gerek yok bence bir yeğen kediden değerli olmalı. Bir odaya sokabilirsiniz kediyi. Bir daha gelme demek resmen kovmak demek. Ayrıca misafire laf edilmez bizim bildiğimiz. İnsan yeğenini çok sever benim bildiğim ama sizde onu göremedim

Bazı hayvanseverler sizin gibi çok abartılı saplantılı seviyorlar. Gerek yok bence bir yeğen kediden değerli olmalı. Bir odaya sokabilirsiniz kediyi. Bir daha gelme demek resmen kovmak demek. Ayrıca misafire laf edilmez bizim bildiğimiz. İnsan yeğenini çok sever benim bildiğim ama sizde onu göremedim
Ben yeğenimi sevmiyorum demedim. Ama evime gelen misafir misafirliğini bilecek. Ev benim düzen benim kedi benim değil kardeşim annem bile olsa karışamaz.

Sırf sizin özelinizde söylemiyorum ama bu hayvanseverlik konusu bu ülkede gerçekten hastalıklı bir hal almaya başladı. Özellikle evlenmemiş/boşanmış/çocuğu olmayan kadınlar hayatlarında bulamadıkları sevgi boşluğunu hayvanlarla doldurmaya çalışıyorlar ve bu kesinlikle hastalıklı bi durum. Yani şu yazdığınız normal mi sizce. Hem hayvansever olup hem akıl ve mantık çerçevesinde davranabilirsiniz, bu şekilde uçlarda yaşamak size bir şey katmaz aile öyle kolay silinecek bir şey değil ama sizin gibi kardeşim olsa bir daha görüşmem.
Aynen katılıyorum bazıları ki o kadar gözü döndü ki insanlara düşman olup hayvanlara böyle tapıyorlar. Korkanlara saygı göstermiyorlar . Bizim apartmanda biri kapısının önünde besliyor sürekli apartmanda kedi. Korktuğumu söylüyorum bana saldırı moduna geçiyor hanımefendi. Zaten psikolojik olarak ailesinden şiddet görmüş biri. İnsanlar ondan nefret ediyor çok agresif biri zaten ruh hastası gibi kedilere aşık gibi tapıyor

Ben yeğenimi sevmiyorum demedim. Ama evime gelen misafir misafirliğini bilecek. Ev benim düzen benim kedi benim değil kardeşim annem bile olsa karışamaz.
Eee o zaman çağırmayın? Almayın evinize yaşayın kediyle. Biliyorsunuz çocuk hasta niye yanına getiriyorsunuz? Hayır alerji olmak ayıp mı? Bir de o neden geliyor onu da anlamadım ailecek sorunlarınız var

Eee o zaman çağırmayın? Almayın evinize yaşayın kediyle. Biliyorsunuz çocuk hasta niye yanına getiriyorsunuz? Hayır alerji olmak ayıp mı? Bir de o neden geliyor onu da anlamadım ailecek sorunlarınız var
Ben mi çağırıyorum kız kardeşim kendisi geliyor durumu bile bile

Kediyi bir odaya kapatabilirsiniz eğer çok sık gelmiyorlarsa. Haftada bir iki gün odaya kapandı diye kedi depresyona girmez. Kediyle kardeşi kıyaslamayın lütfen.

Benim de kedim var ve haddinden fazla seviyorum böbreğimi veririm o kadar söyleyeyim :) ama kardeşimi silmem. Kardeş başka.
Malesef kediyi odaya koyaa da hatta evi silip süpürse de kedi alerjisi olanlar kedi yaşayan evde çok kötü oluyor 🥲

Bende kedilerimi çookkk severim ama ortak bir yol bulun mesela siz gidin yada dışarıda buluşun,kimse size sahiplendirin diyemez bu sizin hayatınız sizin eviniz sonuçta

Kardeşiniz çocuğunun durumunu biliyor, madem olay bu kadar ciddi gelmeden önce sizden kediyi bir yere kapatmanız konusunda ricada bulunmalıydı. Siz kapatırsınız kapatmazsınız size kalmış, vereceğiniz cevaba göre gelir ya da gelmezdi. Sizi çok görmek istiyorsa siz giderdiniz ya da dışarda görüşürdünüz. Onun çocuğu ona ne kadar değerliyse kediniz de sizin için o kadar değerli. Canın insanı hayvanı olmaz. Şahsen kimse bana ‘kedini sahiplendir’ diyemez, diyeni ben de silerim. Demek ki bir gün çocuklarınız kavga etse siz yine birbirinize gireceksiniz olay tamamen bencilliğe dönüşmüş.

Aynen katılıyorum bazıları ki o kadar gözü döndü ki insanlara düşman olup hayvanlara böyle tapıyorlar. Korkanlara saygı göstermiyorlar . Bizim apartmanda biri kapısının önünde besliyor sürekli apartmanda kedi. Korktuğumu söylüyorum bana saldırı moduna geçiyor hanımefendi. Zaten psikolojik olarak ailesinden şiddet görmüş biri. İnsanlar ondan nefret ediyor çok agresif biri zaten ruh hastası gibi kedilere aşık gibi tapıyor

Kedilere aşık olup çok sevmenin nesi kötü?

Kedilerim var, korkan ya da allerjisi olan düzgünce rica ederse elbette ayrı bir odaya alırım bir kaç saat içinde hayvanlara hiçbir şey olmaz ki zaten günün yarısından fazlasını uyuyarak geçiriyorlar. Ama sizde durum farklı kedi bahane olmuş gibi. Yani sizin yeğeninizi tedavi ettirme gibi bir zorunluluğunuz yok kediyi sahiplendirme teklifi de bu da inanılmaz saçma ablanız neye dayanarak söyledi amlayamadım.

ne kadar kabasınız öyle. Kardeşinizin doğurduğu çocuğa sahiplendirsin falan diyorsunuz. Benimde kedim var, kediden ölesiye korkan misafirim bile geldiğinde kedimi sadece geceleri yatak odama alıyorum ki benim kedimde misafir sevmez çıkmaz ortaya. Ne kimse bana kedini ver rahatsız oluyoruz diyebilir, ne de ben kedim var gelemezsin diyebilirim. Kız kardeşimin çocuğunun alerjisi var ise, bir odaya kapatırım kedimi. Ki eminim oda benim için aynısını yapar. Ne kardeşime ne kardeşimin çocuğuna öyle bir cümle kullanamam. Sizin hayvanseverliğiniz tehlikeli seviyede. Aşırı duyarcı bir tipte. Hayvanların canını koruyacağım diye başka bir canı kırıyorsunuz. Çok ayıp ve saygısızca.

X