Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişanlısına nasıl ulaşacağım bilmiyorum?
O adamın hiçbir bilgisini bilmiyorum..
Evet adam tam bir karaktersiz.
Sosyal medyadan kardeşinin arkadaşlarını bul. Ordan bu şerefsiz çıkar. Eminim çarşaf çarşaf paylaşım yapılmıştır ordan kızı bulursun. Fake hesap aç, senin nişanlını falanca kafede filanca tarihte başka bir kızla falan fistan bir şeyler yaz işte o kız da çok üzülmesin ama işkillensin

Reactions: 000
Kürtajın bir kadın üzerinde yaratabileceği hem fizyolojik hem de psikolojik etkilerden bi habersiniz anlaşılan. Olayları olmadan engellemek yerine bu ısrarınızın gerekçesini anlamakta güçlük çekiyorum.

Umarım bir çözüm bulurum. Elimden geleni yapacağım.
İyi geceler.

Ay ne iğrenç bi adammış. Resmen kardeşinizin hisleriyle oynuyor pislik. Kardeşiniz de hata yaptığını biliyor bu yüzden size söylemiyor. Bırakın yaşasın kendisi görsün. İllaki farına varacak adamın karaktersiz olduğunun. Şu an kendisine engel olamıyor demek ki aşık adama. Umarım en az hasarla kurtulur bu işin içinden.

Evet Bunu yapabilirim. Nişanlın seni aldatıyor hem de yakın arkadaş dediği biriyle desem ne olur?
Zaten kız işkillenmiş. Kardeşimi aratmış. Adamda bak bana yazı gönderme, nişanlım işkillendi demiş.
Adama seviyorum diyor adam eyvallah diyor. Bu nasıl bir delilik hali?

sağlıkla ilgili he şeyin fazlasıyla içindeyim . ben cevremizdeki insanların hayatlarına müdahale etme engelleme sansımız olduğuna inanmıyorum . size bunu hangi tecrübeniz inandırmış bilmiyorum .
yasını almış özgür bir kadından bahsediyoruz , neyi nasıl engelleyecek konu sahibi ? zaten günlüğü okumasa aklına bile gelmeyecek , o derece olaylardan bagımsız sizce engelleme sansı gercekten var mı ?
bence yok .
hem müdahale etme haddimizde yok . bu onun hayatı ablasının değil .

Yok müdahale etmeden duramam.
Adam seninle beraber olmadım ya hamile kalırsan demiş. Mekanlara gitmişler. Öpüşmüşler.
Bu iş ilerlerse diye korkuyorum. Olmaz böyle duramam.
Adam Allah bildiği gibi yapsın, bari sen uzaklaş. Kardeşim delilik halinde bunun adı ne bilmiyorum bari sen çek kendini..
Yapmıyor.

Gerekirse nişanlıyı da bulacağım ve mesaj atacağım.
Ok yaydan çıktı. Kardeşimin kendine gelmesi lazım.
Günlükte yazıyor nasıl aşık oldum anlamadım diyor. 1 saat 12 dk konuştukları olmuş.
Geceleri mesajlar olmuş. Adam kardeşime bana öyle güzel bakma öperim vallahi demiş.
Olmadı adamla konuşacağım. Aslında adamın ablası da var..
Onunla mı konuşsam???

O zaman günlüğü okuduğunu söylemeden kardeşinizi çekin kenara biri görmüş vs gibisinden ağzını arayın. Kardeşiniz anlattığında güzellikle uyarın. Adamı tehdit etmekte bi çözüm nişanlısına söylemekle ama bilmiyorum bunu nasıl bir yol izleyerek yaparsınız. Yapacak adam her türlü yapar siz kardeşinizi ikna etmeye bakın. Psikoloğa veya ilişki uzmanına filan götürün. Uzman birinin desteği kesinlikle daha etkili olacaktır.

Adam bildiğin kullanıyor ee evlendiğinde de bu aldatan erkekler grubuna girecek öyle de böyle de kardeşinize uygun biri değil karışmanızı sonuna kadar hak veriyorum size

Bana bunu hangi tecrübem inandırdı bilemiyorum ama size insanların fikirlerinin ya da yapacaklarının değişmeyeceği fikrini inandıran kişi bence bizzat sizsiniz . Çünkü savunduğunuz doğruyu savunmaktan asla vazgeçmiyorsunuz. Üstelik gelecek seçenekler dahilinde değiştirilebilirken geçmişi hiçbir güç değiştiremez. O günlük siz yanlış ya da doğru bulun okunmuş. Kardeşin yapacağı seçimler bence pek tabii değiştirilebilir. Sağlıklı düşünemiyor konu sahibinin kardeşi şu an. Söz konusu ruh sağlığı doğru karar alamayacak kadar etkilenmiş olunca olayı algılamak biraz zor oldu sanıyorum ama en yakınınız tedavi olabilecekken bile bile kanser tedavisini reddetse nasılsa değiştiremeyeceğim diyerek "beni ilgilendirmez" diyerek susar mıydınız?

Ya babasız çocuk büyütmek? Toplumda etiketlenmek?
burada acıyı en çok o çocuk çeker. Pskolog değilim ama eşimin dediği şu anki depresyonların büyük bölümü çocukluk travmaları kaynaklı olduğu. Bile bile yeğenime bunu reva göremem önce de kardeşime.
siz farklı hayata bakıyorsunuz biz farklı.
Ben müdahale edeceğim. Yoksa duramam.Olay masum olsaydı nişanlı değil bekar bir adam olsaydı başka olurdu.
Ama adam hadi 6 ay veya 1 yıla evlenecek. O zaman ne olacak?

Bunlar önemli değil yiaa sen niye günlüğü okudun.

Çok teşekkür ederim.
Burada yazanları da anlıyorum ama olay özel alandan çıktı.
Kardeşimin gözüne perde indi. Benimle konuşmuyor. Eşim sana destek olsun dedim ona da yanaşmadı.
Mecbur destek için açtım konuyu..
Sag olun..umarım çözüm bulurum..

evet susardım çünkü onun kararı . doktorlar çok yaşlı olmadıkca kanser hastalarına cok net sekilde acıklama yapıyorlar hastalıgın seyri , tedavisi vs ile baglantılı . buna ragmen ben tedavi olmayacagım diyorsa senin kararın benim ne yapmamı istiyorsun senin için der yanında olurum . insanların kendi aklı var , bizimkine ihtiyacları olduğunu düşünmüyorum.
ayrıca etik degerlerimize uymayan , yanlış sonuçları olacagını düşündüğümüz seyleri 'saglıksız düsünce ' olarak nitelendirmek cok yanlış .
ruh saglığında saglıksız düşünce bambaska bir seydir .
ve son olarak fikrimi neden değiştireyim ? 28 yasındayım , sosyal medyada 2 3 yazılan sey ile fikirlerim değişseydi hayatım bayagı darmadagın olurdu.
ben değiştirilebileceğine inanmıyorum , siz inanıyorsunuz . bunu daha fazla uzatmaya gerek yok . iyi geceler diliyorum

esinize bir sorun bakalım cocukluk travmalarının kac tanesi babasız büyüme kaynaklı ?
ayrıca kimsenin babalı büyüyeceginin garantisi mi var ? babasız cocuklar kesinlikle travmalı yetişkinler midir ?
6 ay bir yıl sonra evlenirse ne olacagını bilmiyorum , kimse de bilmiyor . ama kardeşiniz evlense bile onunla olmayı göze alıyorsa ne yapabilirsiniz ?
evet farklı bakıyoruz kesinlikle . bu yüzden tekrar umarım iyi bir çözüm bulursunuz diyorum ve iyi geceler diliyorum

Adamın ablasıyla konuşursanız adamı savunur, kardeşiniz hakkında kaba tabirle laf çıkartır, kardeşimin peşine düşmüş diye . En iyi ihtimalle böyle yapmaz , kardeşiyle konuşur. Adam kız kardeşinize söyler, kardeşiniz sizden kaynaklandığını öğrenir ve sizle ipleri koparır. Kardeşinizin yazdıklarında pişmanlık gibi bir şey hissetseydiniz ona yaklaşıp kendini açmasını sağlayın derdim ama bu yok sanırım. Dişer yazdıklarınızı okudum, adamla cinsellşk hoş olmaz, bu olmadan tedbir almalı. Cinsellşk hoş olmaz demiyorum kendisiyle devam etmeyecek biriyle hoş olmaz. Bunun vebalini geçtim diğer kızdan dolayı, bu durum kardeşinizde onarılması zor yaralar açar. Fake hesaptan yazıp onlar okur okumaz hesabı tamamen kapatın öğrenmesinler siz olduğunuzu. Evet kardeşiniz Özgür, evet başkasının hayatına karışamayız evet kendisi yaşamalı vs vs. Herkes hatasını veya yanlışını kendisi anlayıp geri durmayı bilseydi ne dinler olurdu ne hukuk ne toplumsal kurallar , ne de kültür. Ayrıca geçmişte yaptığım bazı hatalarda ailem bana engel olsaydı şuan daha mutlu olurdum. Ben kardeşinizin yerinde olsam ileride bugünleri düşününce birinin bana engel olmasını dilerdim, kardeşiniz de zaten doğruyu görünce ileride buna benzer bir şey düşünür. Bence biraz düşünüp bir adım atın, fake hesabı instadan yapsanız daha iyi hemen tamamen silersiniz hesabı Mesajlar okununca. Siz yine kendiniz bilirsiniz tabii oturup düşünün eğrisini doğrusunu, eşinize de çaktırmayın, insanlara pek güvenmiyorum ileride yüzünüze vurmasın veya kardeşinize karşı bir soğukluğu olmasın

Ben bu ölmeli bitmeli aşkları hiç anlamıyorum.hormon bu aşk değil. Bu herif bunu da aldatır. Üç yıl aynı evde yaşasa aklını taşlara vurur. Aşk değil hormon bunlar.
kıza duygu sönürüsü yap, anne baban üzerinden, etik değil ama belki dank eder . Sana çok düşkünler de, kalbi her şeyden etkileniyor de,falanca biri var hamile kalmış çocuğu doğurmuş devlete vermiş aile üzüntüden kahrolmuş de baba de bir şeyler. İşkillenmesin yalnız.
Kızın ailesine de atabilirsin mesajı, erkeğin ailesi pek iplemez. Horozu saldım tavuğunolan düşünsün der, hele beyni eril erilse asla umursamaz. İçimden Firdevs yöreoğlu çıkmasına inanamıyorum.
Ayrıca kardeşine virüs var virüs demek istedim. Eve o heriften virüs getirip ebeveynlerinin başını yakma ihtimali yüksek.

Böyle bir durumla sınanmamanızı diliyorum. Ahlaki değerler yerel, etik ise evrenseldir. İnsan sosyal bir varlıktır ve etik değerler çevresinde yaşamazsa topluma uyum sağlayamaz. Bu uyumsuzluk psikolojik problemleri, dışlanmışlığı ve çok uzun süre saysak da bitiremeyeceğimiz pek çok problemi beraberinde getirir. Kişi tek başına bu problemlerle savaşamaz hale geldiğinde sonuçları malesef intihara kadar uzanabilir. Sağlıkçı olabilirsiniz; öyleyse intiharın salt beyin kimyasallarının bozulması olarak açıklanamayacağını biliyorsunuzdur. Sosyal medyada göreceğiniz yorumlar pek tabii fikrinizi değiştirmeyecek, bahsettiğim bu değil. Ancak bir kaç yorum diye üstü kapalı insanların fikirlerini önemsiz bulduğunuz bir platformda fikirlerinizi böylesine savunmanız çok ironik. Bilmukabele, iyi geceler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…