Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana ikide bir abla bilmediğin şeyler var deyip duruyordu. Bende anlat ablacm diyordum sana güvenmiyorum bu konuda dedi. Halbuki biz arkadaş gibiyiz. Eski sevgilisi ile barıştımaya çalıştım. iyi ki barıştırmamışım.O adama da yazık olacaktı.
inanın çok değişmişti. çok agresifti. okumak zorundaydım.

Adamla konuşsam olmaz mı?
Bir de adam nişanlısı için kardeşime onu seveceksin demiş. inanamıyorum ya.
Bundan kardeşinizin mutlaka haberi olur. Herkese karşı ikimiz moduna girebilir kardeşiniz. Dünyadaki herkes karşı çıksa da ben seni seviyorum diye hepten o kişiyle yakınlaşabilir. Zaten mantıklı davranabilse davranırdı.

Reactions: 000

Kardeş moda girebilir ama herif rezil olmaktan korkar cesaret edemez bence.

kızkardeşiniz olsa yaşayarak öğrensin demezdiniz işte.
can kan, ona olan herşeyin fazlası size oluyor.
telafi sınavı gibi bir olanağı da yok şu hayatın.
adamdan hamile kalsa, bunalımlara girse, canına kıysa ne olacak.
bireysel iradesi mi?

İçimdeki leri haykırdın resmen.

Nasıl adam evli mi nişanlı mı anlamadım mı ne oldu.

inanın adam hafta içi karıma hafta sonu sana mı geleyim? sen abartıyorsun demiş.
Kardeşim ben tabi yeterince güzel değilim demiş. kardeşimi bir de yetersizlik psikolojisine soktu. Benim eşim psikiyatrist. Ben beslenme uzmanıyım. Psikolojiden biraz anlarım. Ne yapacağımı ilk defa bilmiyorum ilk defa.
Eşime soramıyorum anında anlar. bu konularda çok dikkatlidir. İmajımız gider.
Kardeşime etiket yapıştırır. Buna neden olamam.
Kardeşim acaba aşık mı?
Neden her yaptığını kabul ediyor adamın ..inanamıyorum.

Adam tam çakal ,hem diyor ki sorumluluğum var hem de kesip atmıyor.Niyet cinsellik yaşayıp ama sen bunu kabul ettin demek ki diyip yoluna devam etmek .Kizkardesiniz de aşık olmustur ,aklı şaşmıstir.Ben olsam arar adamı ciddi ciddi tehdit
ederim ,nişanlına söylerim ,Nisanliniz ailesine de söylerim sen bilirsin diyin.Sizden bahsetmeden bitirsin.Gozu karartmadan bu işten kurtulamazsiniz.Yanlis anlamayın ama tüm bu söylenenlerden sonra uzaklaşmayan kizkardesinizin yaşayacağı şey asagi yukarı belli,bir an önce müdahale ederim ben olsam ,ama kizkardesinizin sizi dinleyeceğim zannetmiyorum.
Eşinize bahsetmeyin ,kizkardesinize bakışı değişmesin.
Bir de günlüğünü bir daha okumayın.

Kardeş moda girebilir ama herif rezil olmaktan korkar cesaret edemez bence.
Böyle rezil bir adam nişanlısına bizi kıskandılar o benim kardeşim gibi diyip yine sürdürebilir gibi geldi bana da Kız kardeş ablaya itiraf etse keşke. Abla yalandan bir dert uydurup anlatsa, sen benim tek dert ortağımsın vs diyip anlattıramaz mı ki?

her ne olursa olsun ama her ne olursa olsun kardeşinizin günlüğünü okumanızın savunması olamaz bence .
bırakın insanlar sorunlarını kendileri çözsünler . türkiye de insanlar birbirilerini sevmeyi , onun hayatına burnunu sokmak , sürekli onun için endişelenmek sanıyor . sevgi bu değil .
ben kardeşinizin yerinde olsam size bir daha hiç bir konuda güvenemem

İyi de yazdıklarınıza göre kardeşiniz adamın peşinde. Ben mi birşey kaçırdım.
Adam zaten sorumluluklarım var demiş, bu durumda kardeşinizle konuşmanız mantıklı olan değil mi?
Ne diyeceğim peki?
çok aşık gel dese gidiyor. Bende saf saf eski erkek arkadaşına üzülüyor sandım.
Onunla iken de mi bu adamı seviyordu.. inanamıyorum.

Böyle yazanlar çok ilginç gerçekten. Bazı konularda babam annemi aldatıyor der konu sahibi ne yapmam lazım diye sorar, senin karışmaya hakkın yok sana ne gibi cevaplar. O kadar ilginç ki
Teşekkür ederim.
Karışmadan nasıl durayım.
O benım canım. Onun kötü olmasına nasıl seyirci kalayım..
Bir çözüm lazım. Ama ne..

Kız kardeşinizin ağzına bir parmak balı çalıyor sonra da kendini geri çekip "ahh çok da beyefendi biri, nişanlısını sevse benimle buluşmazdı benden hoşnanıyor. Ailesi kırılmasın diye sorumluluk sahibi biri olduğu için onunla ama buna rağmen benimle olup nişanlısını aldatmıyor" gibi bi algı yaratıyor. Hırs da yapar kardeşiniz böyle.

Günlüğü okuduğunu söylemeden başka birinden duymuş gibi kardeşinle konuşabilirsin bu birinci yol.
Gidip adamla konuşabilirsin nişanlısına söylemekle tehdit edersin. Bence bu daha garanti olur çünkü bunu kardeşin bitirebilecekmiş gibi durmuyor adamın yüz vermemesi engellmesi lazım bunu sağlayabilirsiniz.

Kusura bakmayın ama burada adamın yanlış yaptığı tek bir kişi var; o da adamın nişanlısı; adam kardeşinizi kandırmamış., yalan söylememiş, kız kardeşiniz ergin biri, neyi kimden koruyacaksınız. Kız kardeşiniz resmen adama yapışmış, yeterki benimle ol ben ben herşeye razıyım demiş. Ben bu ilişkide kardeşiniz açısından bir kandırılma görmüyorım. Gözünü bu kadar karartan kardeşinizinde laftan sözden anlayacağını düşünmüyorum. Burada yapabileceğiniz iki şey var ya adamı el altından tehdit edeceksiniz, nişanlına söylerim diye ki bu ihtimalde de kız kardeşinizin o adamın peşini bırakacağını sanmıyorum ya da adamın nişanlısına gerçeği söyleyeceksiniz. En azından kardeşinizin bir kadının hayatını yakmasının önüne geçeceksiniz. Adama saydırıp durmuşsunuz ama kardeşinizinde ondan farkı yok. Bence uzak durun yetişkin bir kadını kendinden koruyamazsınız.

Bence hiçbirşey yapmaya gerek yok sakin olun adam evlenecek nişanlısıyla kardeşinizin kafasinada ozaman dank edecek kendi haline bırakın
Ya etmezse.. o beni korkutuyor.
Her sabah fotografına bakıp ağlıyormuş.
Elini tutunca mutlu oluyormuş. hepsini yazmış.
Hatta o adam nişanlısı aradıkça işte kadınlar hisseder diyormuş.
Nasıl bir pişkinliktir bu..

Evet özeli.. ama çok değişmişti. çok hırcındı. Ben eski sevgilisi ile şeyler yazacağını okuyacağımı sanmıştım.
Bunlar aklıma bile gelmedi. Adamla görüşmeye arada devam ediyor.
O kızı da adam aldatıyor. Kardeşimde hem vebal alıyor hem kendine yazık ediyor.
Bunu çözmem lazım.

Bence siz kardesinizle konusursaniz kardesiniz vazgeçmez. Fake bir instagram hesabi açıp o adamin nisanlisina kardesinizim ismini soyisimini varsa fotoğraf falan atin. O kiz öğrenirse nisanlisi o şokla kardesinizi bırakır ya da nisanlisina kiz yalan söylüyor falan der iftira atar kardesinizin gözünden düşer. Adama söylerseniz adam da kardesinize söyler her şey ters teper.

Evet her şeyi bile bile yapıyor, karaktersiz bir adama aşık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…