Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin bakis aciniz da benim gibi dusununler icin cok ilginc
Her insan ayni olmadigi gibi olaylara da farkli bakip farkli sekilde yasiyor
Mesela ben kardesimin günlüğünü asla ve asla okumam ya da baska birinin , emin olun benim gibi milyarlarca insan var
Ve bize de gunluk okuyanlar cok saygisiz ve ilginc geliyor
İstediğinizi hakkımda düşünebilirsiniz sorun değil.
Ben buraya çözüm bulmaya geldim.
Yaptığımı savunmuyorum. Ama böyle bir durumu iyi ki öğrenmişim.

Kocana söyleme sakın. Kardeşine günlüğünü okuduğunu da söyleme ters teper. Nişanlısı olan adama da bir şey yapma. Sadece kardeşine yaklaşmaya çalış anlatırsa anlatır o zaman konuşursun ama onun dışında yapabileceğin bir şey yok maalesef
Bekleyeyim mi sadece?
O işler daha farklı olursa?
Neler yazmış çok aşık ve çok aşık insan her şeyi yapabilir.
Korkuyorum onun için.

Evet özeli.. ama çok değişmişti. çok hırcındı. Ben eski sevgilisi ile şeyler yazacağını okuyacağımı sanmıştım.
Bunlar aklıma bile gelmedi. Adamla görüşmeye arada devam ediyor.
O kızı da adam aldatıyor. Kardeşimde hem vebal alıyor hem kendine yazık ediyor.
Bunu çözmem lazım.
neden sizin çözmeniz lazım ?
insanlarla beraber büyüyüp kan bağına sahip olunca neden hayatında kontrolümüz olsun ki ?

Sizin bakis aciniz da benim gibi dusununler icin cok ilginc
Her insan ayni olmadigi gibi olaylara da farkli bakip farkli sekilde yasiyor
Mesela ben kardesimin günlüğünü asla ve asla okumam ya da baska birinin , emin olun benim gibi milyarlarca insan var
Ve bize de gunluk okuyanlar cok saygisiz ve ilginc geliyor
Normalde olsa kesinlikle çok yanlış derdim. Ama konu sahibi iyi ki okumuş. Özele saygiyi kesinlikle savunuyorum ama kendine zarar verme ihtimali olan uzun süreli dengesiz davranan,konuşmaktan kaçan birininki icin erken önlem alınmış. Allah korusun intihara bile gidebilir böyle olaylar.

oncelikle gunlugu okudugunuzu anlamamali..simdilik durumu kimseye anlatmayin biraz zaman gecirip kardesinin dusuncelerinj planlarini ogrenmeye calisin.. kizkardesiniz baglanmis sanirim umududa varki ,boyle bir iliskiye devam ediyor . baktin halen devam ediyor bu durum ozaman karsi tarafla konusun durumu guzellikle izah edin ,ve kardesini kendinden uzak tutsun tabii adamsa sizi anlar..ama belliki onunda isine geliyor ..kardesiniz ikinci bir kadin olmayi bile bile seciyor ama illa bir kisi bu isten uzulen olacaktir. 🤔 direk tepki demek isinizi sadece zorlastirir ..
yavas yavas alttan alta isleyerek belki kardesinizi vazgecirebilirsiniz..
Bana şu an hiçbir şey anlatmıyor. Kimseye anlatmıyor. Adama kaç kere ilanı aşk yapmış.
Adam eyvallah demiş sadece. Onu bile yazmış. Anneme az kalsın evden çıkarken çaktırıyordum zor çevirdim durumu.
Ne kadar anlamamalı sizce?

inanın adam hafta içi karıma hafta sonu sana mı geleyim? sen abartıyorsun demiş.
Kardeşim ben tabi yeterince güzel değilim demiş. kardeşimi bir de yetersizlik psikolojisine soktu. Benim eşim psikiyatrist. Ben beslenme uzmanıyım. Psikolojiden biraz anlarım. Ne yapacağımı ilk defa bilmiyorum ilk defa.
Eşime soramıyorum anında anlar. bu konularda çok dikkatlidir. İmajımız gider.
Kardeşime etiket yapıştırır. Buna neden olamam.
Kardeşim acaba aşık mı?
Neden her yaptığını kabul ediyor adamın ..inanamıyorum.
Konu gercekten gercek mi yaa.
Psikolog olan es mi etiket yapistirirmis?

Allahım, ne gereksiz duyarlar kasılıyor. Değil kız kardeşinin başına böyle bir şey gelmesi sevgilisi telefona bakıp 10 dk gülümsese telefonu didik didik edecek insanlar bu duyar kasanlar gerçek hayatta bence. Tamam günlük okumak yanlış. Eee? 🤦🏼‍♀️

Ben edeceğini sanmıyorum adam zaten demiş benim sorumluluklarım var yani diyorki şuan konuşalım da bunuda bil .Kardeşinizi gözlemleyin yine de farkettirmeden gidişata göre araya girmeniz gerekirse konuşursunuz belki sizede anlatir hem
Adam bahane sunuyor evet. Elimin altında ol, ama bir şey bekleme diyor. Bende anlıyorum.
Ama bunu benim kardeşim nasıl kabul eder onu anlamıyorum. Adam doğum gununu kutlamış bir şey almış. al benden hatıra kalsın demiş. nişanlısını kardeşime anlatıyor nasıl bu duruma düştü benim kardeşim??

Normalde olsa kesinlikle çok yanlış derdim. Ama konu sahibi iyi ki okumuş. Özele saygiyi kesinlikle savunuyorum ama kendine zarar verme ihtimali olan uzun süreli dengesiz davranan,konuşmaktan kaçan birininki icin erken önlem alınmış. Allah korusun intihara bile gidebilir böyle olaylar.
merhaba , sizce kim kimin günlüğünü okuyarak intihar etmesini engelleyebilir ?
intihar yasadıklarımızdan cok bazı beyinsel mineral enzim dengesizlikleri ile baglantılı ve günlük okumanın güven kırmaktan baska hiç bir katkısı olamaz . kız kardeşi istese söylerdi , zaten sana anlatamam güvenmiyorum demiş .
insanlar kardeşimiz diye , bizden küçük diye hayatlarında kontrole sahip olduğumuzu nasıl düşünebiliriz ?
ne hakla düşünebiliriz ?
herkes dönem dönem büyük küçük yanlışlar yapar , sevginin getirisi ona istediği sürece destek olabilmektir bence . hanımefendi esime bile anlatamam kardeşimin imajı bozulur diyor . sizin ablanız (ne yapmış olursanız olun ) arkanızdan bunu düşünse ne hissedersiniz ?
umarım hanımefendi bu işe karışmaz , aksi taktirde kardeşini kaybetmekten başka bi işlevi olacagına inanmıyorum

Herkese iyi forumlar,
Benim çok ciddi bir derdim var.
Kız kardeşim bundan 2 ay önce sevgilisinden ayrıldı. Tabi hepimiz şok olduk. Sevgilisi evlenme teklif etmişti evleneceklerdi.
Kardeşimde garip davranışlar vardı, sürekli dışarı gitmeler, sürekli ağlamalar, sürekli hırçın haller. Bunu erkek arkadaşından ayrılmasına bağladık.
Sonra bugün bizimkilere uğradım, kardeşim dışarı çıkmıştı. Zaten iki haftadır günlüğünü okumak istiyordum. Ve bugün cesaret ettim..

Okumamla beraber şok oldum. Nişanlı olan bir arkadaşı ile görüşüyor. Onunla görüştüklerini hep yazmış. Ondan kopamadığını,adama(!) açıldığı halde adamın onu ciddiye almadığını, benim sorumluluklarım var dediğini hep anlatmış. Beynimden vurulmuşa döndüm. Hala kendimde değilim, kendi evime geldim. Şoktayım. Eşime ne diyeceğimi şaşırdım. Kimseyle paylaşamıyorum. Adam kısaca şu an hem kardeşime umut verirken hem de nişanlısıyla beraber. Hatta nişanlısı aradığında kardeşimle beraberken konuştuğu bile olmuş.
Aklım almıyor nasıl benim kardeşim bunu yapar. Nasıl nişanlı bir adamla görüşür. hatta adam beni sevdiğini biliyorum, eski erkek arkadaşını sevmediğini biliyordum demiş. Daha anlatamayacağım şeyler var. Elim ayağım titriyor.

Ben bu işin içinden nasıl çıkaracağım kardeşimi? Adam sorumluluklarım var ayağına kardeşimle gününü gün ederken hem benim kardeşimi hem o kıza yazık ediyor. Benim kardeşim neler yazmış. Kalbim onu seçti. Onsuz olamam vs...Benim kardeşim nasıl bu kul hakkına girer, bunu da aklım almıyor. Alamıyor..çok kötüyüm.

Bana akıl verin nolur. Ne yapmalıyım? Kardeşim bunu bana anlatmadı. Ben gizli öğrendim. Onunla konuşayım mı?
Yoksa telefonundan o adamın numarasını alıp onunla mı konuşayım? Benim kardeşimi rahat bırakmasını mı söyleyeyim?
Bu mesele ciddi bir durum nolur akıl verin..
Lütfen bana tavsiye verin. Çok çaresizim.

Bu arada konu fake değil. Sebebini @Mune biliyor. Ona detaylı açıkladım. İsterseniz sorabilirsiniz.
Kardesin boslukta oldugu icin yapiyodur bunu.Ben olsam adama ulasirim ve ciddi tehdit ederim.Adam kendi birakir zaten.Sana gerek kalmaz.

Kardeşiniz çok aşıksa konuşsanız fayda edecek mi ? Üzülecek ama yaşayarak öğrenecek .
Nasıl kardeşimin gözünü açabilirim?
Ya adamla konuşsam ablası olarak kar etmez mi?
Onunda kız kardeşi varmış hatta kardeşim onunla tanışmış.
Adama acıtasyon yapsam?

Evet her şeyi bile bile yapıyor, karaktersiz bir adama aşık.
Ben böyle çarpık bir ilişkinin aşk diye masumlaştırılmasına karşıyım. Bu resmen saplantı ve ahlak zaafiyeti. Burada tamam adam kataktersiz ama konu sahibinin kardeşinininde pek karakterli olduğunu söyleyemeyeceğim. Nişanlımı bırakmam ama seninle takılırım seninle sevişirdim ama benden hamile kalırsın başıma bela olursun diyen adamla kendi isteği ile konuşuyor. İkinci olmaya dünden hevesli, kadın küçük değil,yetişkin kadın. Adamın konu sahibinin kardeşine yaptığı bir yanlış yok ki kandırmammış, aldatmamış, karakterindeki pisliği pişkince sergilemiş; o nişanlısına asıl yanlışı yapıyor. Şimdi burada kötü kalpli adam konu sahibinin masum kardeşini kandırıyor demek bana saçma geliyor. Asıl konu sahibinin kardeşi adamı nişanlısından ayırmak için kılıçları çekmiş, adamda ahlaksız olduğu için bunun nimetlerinden yararlanma peşinde, ama kandırma kullanma demek saçma.

Ben böyle çarpık bir ilişkinin aşk diye masumlaştırılmasına karşıyım. Bu resmen saplantı ve ahlak zaafiyeti. Burada tamam adam kataktersiz ama konu sahibinin kardeşinininde pek karakterli olduğunu söyleyemeyeceğim. Nişanlımı bırakmam ama seninle takılırım seninle sevişirdim ama benden hamile kalırsın başıma bela olursun diyen adamla kendi isteği ile konuşuyor. İkinci olmaya dündeb hevesli, kadın küçük değil,yetişkin kadın. Adamın konu sahibinin kardeşine yaptığı bir yanlış yok ki kandırmammış, aldatmamış, karakterindeki pisliği pişkince sergilemiş; o nişanlısına asıl yanlışı yapıyor. Şimdi burada kötü kalpli adam konu sahibinin masum kardeşini kandırıyor demek bana saçma geliyor. Asıl konu sahibinin kardeşi adamı nişanlısından ayırmak için kılıçları çekmiş, adamda ahlaksız olduğu için bunun nimetlerinden yararlanma peşinde, ama kandırma kullanma demek saçma.
Evet masum bir aşk Yok. Aşk da yok ortada. Milyarlarca insan var gidip onu bulmuş. Sevgilisinden ayrılmış. Ablası mahvolmuş. Adamın nişanlısı her şeyden habersiz... Umarım öğrenip kurtarır kendini...

neden sizin çözmeniz lazım ?
insanlarla beraber büyüyüp kan bağına sahip olunca neden hayatında kontrolümüz olsun ki ?
Aile kavrami nedir bi arastirin veyahut o kardesinin basina bir sey gelse adam kullanip dügüne yakin atmak istese basindan bu da takintili birakmio öldurup atsa biryere kimin cigeri yanar böyle antin kuntin laflar boş kardes abla abi yanlis yapiyorsa ve mutlaka zarar görecekse birseyler yapilmaliki bir kötü sonuc olsa en azindan birazda olsa vijdani rahat olur yasamayan anlamaz

Kardeşinizin günlüğünü niye okuyorsunuz ? Bu çok yanlış ve ayıp . Nişanlı biriyle konuşması ona karşı bi şeyler hissetmesini onaylamıyorum ama onun özel hayatı sizi niye bu kadar ilgilendiriyor ? Bırakın yaşasın görsün . Nişanlı olan adam eğleniyor diyorsunuz siz ne derseniz deyin kardeşiniz kabul etmeyecek adam nişanlısıyla evlenince kardeşiniz anlar . Kendi haline bırakın .
Ben de kızsam da kardeşlerimin hayatına müdahil olmadan duramıyorum bırakıp yaşayarak öğrensinler ama ablalık işte ya yanlış şeyler yapıyorlarsa diye hep kontrol altında tutmak ister gibiyim çünkü bazen abuk subuk şeyler yapıyorlar hatta bunu kardeşm mi yaptı diye düşünmeden edemiyorum bu konuda sanırım terapistimle konuşmam gerekecek

İstediğinizi hakkımda düşünebilirsiniz sorun değil.
Ben buraya çözüm bulmaya geldim.
Yaptığımı savunmuyorum. Ama böyle bir durumu iyi ki öğrenmişim.
Kendinizi kötü hissetmeyin gayet sorumluluk sahibi bir ablasınız... yok özel hayatmis saygısızlıkmış diyenler şunu düşünsün günlüğüne intihar etcegini yazsaydı ve ailesi bunu geç farketseydi de aynı seyi mi savuncaklardı... burada bir abla kardeşinde meydana gelen ruhsal değişikliklerden şüphelenip okuma gereği duymuş ve iyi de yapmış bu son derece yanlış iliskiyi yasamaya devam etse bunalıma girecek belki yanlış biseyler yapacaktı kendine ki bu noktada hep demiyo muyuz ailesi nasıl farketmedi bu durunu önlem alsalardı diye... sorunuza gelecek olursak soğuk kanli olmaya devam edin adam iyi niyetli degil adamla konuşmak çare olmayabilir ablan geldi konustu diyip kardesinizle olan bağınızı koparır.. sahte bir hesaptan adama yazın nisanlını aldatıyosun elimde kanıtlar var devam edersen nisanlına ulaştırıım diye boykelikle kız kardesinizle aranız bozulmayacak adam panikle iliskisini bitirecektir diye umuyorum, kolaylıklar diliyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X