Kıskançlıktan çocuk yapan yenge? Sizce bana kiskancligindan mi yapti?

Sende ölümlü birisin farkında mısın? Sen yapmadın mı mesela Cocuk?
En basiti mesela yengesini abisine o kizın aldığıni nerden cikardin ya kizi taniyorsun yada varsayım olarak konusuyorsan. Eger tanidigin biriyse hoş sana katilirim, varsayimla konusuyorsan ve ya düşündüğün gibi degilse? Benim amcamim ogluna ilgi duyan arkadaşim vardi mesela çocuğun huyu kotu oldugu icin vazgecirmeye çalışmıstim ve butun cabalarima ragmen konusup anlasip nisanlanmis ve sonrasinda ayrilik olmustu.
Ya o kizda benim gibi hic istemediyse?
Yada abisinin durumu cok iyiyse mesela? Cocuklara yardimci olsun diye annesini yaninda tutuyorsa? Annesi de torun sevgisinden dolayı kıyamayıp kabul ediyorsa? Yani her ihtimali dusunmek gerekirken kendi kafanizdaki senaryoya inanmak ne kadar dogru?
Cevresi cok genis biri olarak cok olay duydum gördüm emin olun hic kimsenin hayati iki satır cümleyle aciklanamaz✋🏻 kapali kapilar ardinda yasanan cok fazla olay vardir..
Sizin gibi yorum yapanlar muhtemelen gercek hayatta o yengenin rolunde olmalı ki baya dokunmus. Yazdigi bazi seyler tastiklenir türden degil evet, dogru olmama suclu olma ihtimali de var evet, ama burda herkes doğrucu davut sanki de sanki cevrenizde hic kiskanc insan yok hic arkanizdan is ceviren insanlar yok, yada var ama cok seviyormus güllük gülustanlik geciniyormuşcasina gelmisler hasta kiza absurt absurt yorumlar yapiyorsunuz. Vicdaniniz rahatsa eyvallah bir kez daha insanliginizi sorgulayin derim✋🏻
sizden ve konu sahibinden yaklasik 10 yas büyüğüm - cocugum yok - hala bekarim.
iyi baba olacagina inandigim biriyle maddi sıkıntım yokken cocuk dogurmak isterim. oyle olmayacaksa da kismet der gecerim.
BDVde de cok görüyorum berbat bir kocalari var, adam insan bile degil, kendi mutsuz oldugu yuvaya sirf mutsuzluguna ortak olsun diye hamile kaliyorlar. Sonra olan çocuğa oluyor.
ya da etrafımdaki bazi insanlara bakiyorum, sacma sapan babalari var bir kere kızım diyip bas oksamamis. Anneleri de koca sanki insanmis da hak ediyormus gibi 3-4 tane yapmis.
Ya da durumlari yok daha birinci cocuga bakamiyorlar - es dosttan belediyeden yardim aliyorlar ikinciyi üçüncüyü yapiyorlar...
destege gelen akrabasi yok -yardimci tutacak imkanları yok - ilk cocuklari cok zor bir çocukken yenisini yapip deliriyorlar vs vs vs...
bana gore bunların hepsi mantiksiz.
allah korusun doktorlar agiz birligi etmis gibi "canindan olursun" diyorsa ve masada kalip o cocugu annesiz bir dünyaya mahkum ediyorsa birisi bu da mantiksiz.
ha allah hepimizin kaderini cesit cesit yazmis. mutlu evlilikler bozulabilir - bir deprem malibi mülkünü hatta bir uzvunu alabilir - bir hastalik gelip seni ya da esini hayattan koparabilir ve cocuga zor bir hayat verebiliriz. bunlarin hepsi kader der gecer insan. ama goz gore gore- hayata geride baslayacak bir cocuk yapılması bence bencillik

1. Annemle ayni evde yasiyorlar ve dogurup dogurup annemin ilgilenmesini bekliyor (55 yasindaki kadin cocuk bakicisi degil)
2.yaşi daha cok genc 24 yasinda 3.cocuk?
3.onlarda anneme muhtac bende anneme muhtacim ( hastaliklarimdan dolayi zor bir gebelik gecirecegimi söylüyor doktorlar eger olursa)
Kendi kizinin daha bir tane bebegi yokken oncelik onunken gelinin 3.cocuguna bakmak zorunda mi?
E bakmasın. Gelinde kendi annesinin yanına gider. Abartmissiniz resmen. Kim ne zaman isterse o zaman o sayıda çocuk sahibi olur.

Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
(Benden 3 ay büyük ve 3. Çocuğuna hamile kendisi) en kucuk çocuğu 3 yasinda…
Ben pcoslu oldugum icin 5 aydir filan olmuyor ama o hamile kalmis tekrar.
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Neyse yani sorum su sizce ben mi yanlis dusunuyorum yoksa nisbet mi yapti?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(
Ay sanane yahu, haset eden sensin bu arada ...

Bu görümceler bir çiftleşmeye karışmamıştı tam oldu bunu da gördük. Bana inat doğuruyor. Doğurmak çok kolay bir şeymiş gibi. Değişik bir kafa
Pcos ölümcül bir hastalık değil ya çoğu da bir şekilde gebe kalıyor menopoza girdin sanki saçma sapan bir konu açmışsın.

insanlara konuştuğunuz laflara dikkat edin!!
Pardonda insanlar sizinle ayni fikirde olmak zorunda mı? 24 yaşında yengesi 3. Cocugu yapacak dedi diye sanane istediği kadar cocuk yapar sana mı soracak yorumları yapıp, yine 24 yaşındaki genç bir kadının annelik gibi kutsal
Bir duyguyu bir kere olsa yaşamak istemesi mi size battı? İki yüzlüsünüz hanfendi kusura bakmayın demek isterdim ama mümkünse bakın 😌Ki sizi kalaya bile alıp yorum yazmamışken😃bu kizin yazdigi kadarini okudunuz belki yalan belki dogru biz bilemeyiz. Ama yazdiklarına bakarsak yengesini çocukluğundan beri tanıyormuş. Belki sen bu kizim yasadigi psikolojiyi yaşasan gelip burda hakaret bile ederdin sende o çirkefligi gördüm ben😀insanlara konuştuğunuz laflara dikkat edin!! Kimsenin anne olmasına sen ve senin gibiler karar verecek degil!! Haddinizi bilin bilmiyorsanız da benim yorumuma maydonoz olmayın😉
İnsan şunu yazarken dönüp bir yazdıklarına bakar yahu. Mesajıniz hakaret dolu bir de sende hakaret edecek potansiyel gördüm diyorsunuz karşınızdakine.
Biraz üslup öğrenin.

Soru sahibiyle bazi aynı kaderi paylasiyormuşuz meger, bence düşüncesiz yorumlar yapmayın hanımlar. Kendimden biliyorum bu surecin ne denli zor ve psikoloji bozan bisey olduğunu.
Benim kendi aile tarafimdan kiskanclik yapacak kimsem yok şükür ama eşimin tarafindan benzer sorunlar yaşadığım birileri oldu. Toplum icinde iğneleyici laflar benim ilk ay oldu bebegim diye sana kendini eksik hissettirmeye calisanlar. Şunun gelini hamileymiş sende yok mu diyenler ve daha niceleri.. Kiz yillarca ayni evde yasdim cocukluk arkadasimdi yazmis eminim ondan iyi tanımıyorsunuzdur. Kiskanc arkadaslarim çok oldu bilirim o duyguyu.
Cok kotu yorumlar yapilmis kızcağıza, kadın kadının düşmanı mı gerćekten? Kendini yanlis ifade etmis gibi tek sucu bu bence. Seni kiskanan rakip olarak goren birinin aile bireylerinden birinin olması psikolojisini kotu etkilemis olabilir. Ustelik agir rahatsizliklarim da var yazmis, kim bilir yaninda ne laflar edildi de bu psikolojiye girdi kizcağız. Bilmeden yargilamayalim hastane köşelerinde aglamayan bilemez bu durumu🥹bebek yapma hastaysan tasiyici anne bul diyenler bile olmuş.
E yapmasın hastaysa bebek?

Yalnis yerlere odaklaniyorsunuz bence.
1. Yengenizin aile planlamaniza karismaya hakkiniz yok. Onun da sizinkine olmadigi gibi.
2. Anneniz neden onlarla yasiyor veya onlar neden annenizle yasiyor. Bir evde yasayinca mecbur herkes birbirine yardim ediyor. Bugün anneniz ona yarin o annenize.
3. Cocuk yaparken cidden hep bir ikinci plan olmali insanda. Yani diyelim ne esiniz nede anneniz size herhangi bir nedenden dolayi yardim edemeyecek. O zaman ne yapacaksiniz? Mesela annemin sagligi artik her hangimizin cocuguna bakmaya müsait degil. Planlamalarimizi ona göre yapiyoruz. Sizin de bir Plan B olmasi lazim. Misal buzlugu önceden yemeklerle doldurmak gibi. Son lohusaligim icin yapmadigima bin pisman oldum. Tecrübe sabit yani
4. Baskalarin yaptiklarina odaklanmak yerine, sizin yapabileceklerinize odaklanin. Dedigim gibi kendinize bir plan hazirlayin. En iyi en kötü senaryo gibi. Diyelim yengeniz dünyanin en salak ve kötü insani.. olabilir, ama bu sizin durumunuzda arka planda olmali. Önemli sagliginiz ve planladiginiz gebelik. Stres negatif etkiler bosuna. Allah hakkinizda hayilirsini versin. Insallah beklendiginden daha iyi bir hamilelik gecirirsiniz🫶

Soru sahibiyle bazi aynı kaderi paylasiyormuşuz meger, bence düşüncesiz yorumlar yapmayın hanımlar. Kendimden biliyorum bu surecin ne denli zor ve psikoloji bozan bisey olduğunu.
Benim kendi aile tarafimdan kiskanclik yapacak kimsem yok şükür ama eşimin tarafindan benzer sorunlar yaşadığım birileri oldu. Toplum icinde iğneleyici laflar benim ilk ay oldu bebegim diye sana kendini eksik hissettirmeye calisanlar. Şunun gelini hamileymiş sende yok mu diyenler ve daha niceleri.. Kiz yillarca ayni evde yasdim cocukluk arkadasimdi yazmis eminim ondan iyi tanımıyorsunuzdur. Kiskanc arkadaslarim çok oldu bilirim o duyguyu.
Cok kotu yorumlar yapilmis kızcağıza, kadın kadının düşmanı mı gerćekten? Kendini yanlis ifade etmis gibi tek sucu bu bence. Seni kiskanan rakip olarak goren birinin aile bireylerinden birinin olması psikolojisini kotu etkilemis olabilir. Ustelik agir rahatsizliklarim da var yazmis, kim bilir yaninda ne laflar edildi de bu psikolojiye girdi kizcağız. Bilmeden yargilamayalim hastane köşelerinde aglamayan bilemez bu durumu🥹bebek yapma hastaysan tasiyici anne bul diyenler bile olmuş.

Şimdi bu yorumu niye bana yaptınız ben anlamadım 😄. Siz soru sahibiniz yazdıklarını gerçekten okudunuzmu yada anladinizmi. ?.Yorumlarken kendi yaşadıklarınızı, varsayimlarinizi değil konuyu açanınyazdiklarini değerlendirin bence. Bu arada bende ileri düzey pkos yaşadım halada yaşıyorum. 3 aşılama 3 klomen iğne vs tedavisi oldum ama kimsenin üremesine,yatak odasına karismadim . Had bilmek güzel şey

Son düzenleme:
Evet gördüm şimdi bende 😄 yengeç ne demiş o ne anlamış, bu ayarda anlayışa sahip insanlar fazla olamaz bencede.
Bir hala olarak yeğeni hakkındaki absürt yorumu beni irite etti. Masum bebek ve çocukların ne suçu var. Diyelim ki nispet için yaptı. Bebeğe sevin, abin için sevin ama kırıldım üzüldüm içim buruk kaldı keşke ben de olsaydım de.. bunları anlarım. Bana inat üçüncüyü yapıyor annem bana destek olamayacak?? Hesaplara bak yani.. çocuk masum sabi
Sinirlendim bak yine durduk yere😅

Arkadaşlar hic cevrenizdeki en yakınım dediğiniz insanların kıskançlığına hasetliğine maruz kalmadınız mı gerçekten😮🙄arkanızdan kuyunuzun kazılmasına iş çevrilmesine en hassas olduğunuz konularda iğneleyici laflar edilmesine falan🫣kızın damarina basılmış belli dolmuş gelmis , biraz absürt bi uslupla anlatmis ama yorumlarda yardırmışsınız. Bu arkadaş ne yasadi da bu dusunceye girdi bilmem ama siz yaşasaydınız ayni durumu belki sizde aynı psikolojiye girecektiniz ay tövbeee esteğfurullah yorumları okudukca gerim gerildim. Bakamiyorsanız üremeyin diye cocuk yapan insanlara laf atanlar gelmişler bu kıza sanane yengenin yapacagi cocuktan yazmislar😮evet bencede onane abisine laf dememis yengesine diyor bencede haklisiniz, ama birbirine kiskancliktan bebe yapan insanlara bende sahit olmusumdur. Bende kalp hastasiyim bende zorlu surecte annem yanimda olsun isterim mesela insan bu kotu gununde kime ihtiyaç duyar, annesine ihtiyac duyacagi icinde linclemissiniz 🫢ben şok şok şooookkk ay hic ki kiz evladiniz yok bencilce yorumlar yapmayın allahınızı severseniz.

Yorumların coğu normal.
Resmen kadının bebeğini kiskanmiş.
Kendimde tüp bebek annesiyim.
Bu sürecin zor olduğunu coğumuz biliyoruz. Kalkip görümceye, eltiye bilenmiyoruz.
Ben hamile kalana kadar kimler kimler doğurdu. Altini aldigim yeğenim benden önce anne oldu mesela. Aklimdan bile gecmedi kadinin bebeğini kiskanmak.
Konusahibi terapi alsa iyi olur. Sağlıklı düşünemiyor

Yorumların coğu normal.
Resmen kadının bebeğini kiskanmiş.
Kendimde tüp bebek annesiyim.
Bu sürecin zor olduğunu coğumuz biliyoruz. Kalkip görümceye, eltiye bilenmiyoruz.
Ben hamile kalana kadar kimler kimler doğurdu. Altini aldigim yeğenim benden önce anne oldu mesela. Aklimdan bile gecmedi kadinin bebeğini kiskanmak.
Konusahibi terapi alsa iyi olur. Sağlıklı düşünemiyor
Bence de
Masum miniğin bu haset düşünceler ile ne ilgisi var çok rahatsız edici

X