Kıskançlıktan çocuk yapan yenge? Sizce bana kiskancligindan mi yapti?

1. Annemle ayni evde yasiyorlar ve dogurup dogurup annemin ilgilenmesini bekliyor (55 yasindaki kadin cocuk bakicisi degil)
2.yaşi daha cok genc 24 yasinda 3.cocuk?
3.onlarda anneme muhtac bende anneme muhtacim ( hastaliklarimdan dolayi zor bir gebelik gecirecegimi söylüyor doktorlar eger olursa)
Kendi kizinin daha bir tane bebegi yokken oncelik onunken gelinin 3.cocuguna bakmak zorunda mi?
Annen ben bakmiyorum kendi cocuklarina kendin bak demeli.

Benim görümcemde hamile olduğumu duyunca ağlamıştı. Halbuki çocuğuda vardı . Ben ilk ağladığını görünce sevinçten hala olduğu için ağlıyor sanmıştım.
Soru sahibiyle bazi aynı kaderi paylasiyormuşuz meger, bence düşüncesiz yorumlar yapmayın hanımlar. Kendimden biliyorum bu surecin ne denli zor ve psikoloji bozan bisey olduğunu.
Benim kendi aile tarafimdan kiskanclik yapacak kimsem yok şükür ama eşimin tarafindan benzer sorunlar yaşadığım birileri oldu. Toplum icinde iğneleyici laflar benim ilk ay oldu bebegim diye sana kendini eksik hissettirmeye calisanlar. Şunun gelini hamileymiş sende yok mu diyenler ve daha niceleri.. Kiz yillarca ayni evde yasdim cocukluk arkadasimdi yazmis eminim ondan iyi tanımıyorsunuzdur. Kiskanc arkadaslarim çok oldu bilirim o duyguyu.
Cok kotu yorumlar yapilmis kızcağıza, kadın kadının düşmanı mı gerćekten? Kendini yanlis ifade etmis gibi tek sucu bu bence. Seni kiskanan rakip olarak goren birinin aile bireylerinden birinin olması psikolojisini kotu etkilemis olabilir. Ustelik agir rahatsizliklarim da var yazmis, kim bilir yaninda ne laflar edildi de bu psikolojiye girdi kizcağız. Bilmeden yargilamayalim hastane köşelerinde aglamayan bilemez bu durumu🥹bebek yapma hastaysan tasiyici anne bul diyenler bile olmuş.

Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
(Benden 3 ay büyük ve 3. Çocuğuna hamile kendisi) en kucuk çocuğu 3 yasinda…
Ben pcoslu oldugum icin 5 aydir filan olmuyor ama o hamile kalmis tekrar.
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Neyse yani sorum su sizce ben mi yanlis dusunuyorum yoksa nisbet mi yapti?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(
Eltili görümceli kavgalari kıskançligi anlarımda hep konuşulan konular burda ama yengen senin inadina neden çocuk yapsın ya niye inatlaşsın seninle tamamen farklı evlerdesiniz ondan sana ne senden ona ne? 🙄Hem inat için çocukmu yapılır saçmalık.

Ciddi sağlık sorunu pko mu gerçekten? Bu sebepten mi özel gebe olacağınızı düşünüyorsunuz🤣🤣🤣🤣

Siz de sevinin bebek haberine,sonuçta yeğeniniz olacak..kiskançliktan bebek mi yapılırmış, oyuncak bebek değil ki bu,kolay mi bebek bakmak,büyütmek, insanın ömrü bitiyor vallahi..siz de hazır olduğunuzda yaparsınız, yengeye göre mi hareket edeceksiniz..

Arkadaşlar hic cevrenizdeki en yakınım dediğiniz insanların kıskançlığına hasetliğine maruz kalmadınız mı gerçekten😮🙄arkanızdan kuyunuzun kazılmasına iş çevrilmesine en hassas olduğunuz konularda iğneleyici laflar edilmesine falan🫣kızın damarina basılmış belli dolmuş gelmis , biraz absürt bi uslupla anlatmis ama yorumlarda yardırmışsınız. Bu arkadaş ne yasadi da bu dusunceye girdi bilmem ama siz yaşasaydınız ayni durumu belki sizde aynı psikolojiye girecektiniz ay tövbeee esteğfurullah yorumları okudukca gerim gerildim. Bakamiyorsanız üremeyin diye cocuk yapan insanlara laf atanlar gelmişler bu kıza sanane yengenin yapacagi cocuktan yazmislar😮evet bencede onane abisine laf dememis yengesine diyor bencede haklisiniz, ama birbirine kiskancliktan bebe yapan insanlara bende sahit olmusumdur. Bende kalp hastasiyim bende zorlu surecte annem yanimda olsun isterim mesela insan bu kotu gununde kime ihtiyaç duyar, annesine ihtiyac duyacagi icinde linclemissiniz 🫢ben şok şok şooookkk ay hic ki kiz evladiniz yok bencilce yorumlar yapmayın allahınızı severseniz.

Soru sahibiyle bazi aynı kaderi paylasiyormuşuz meger, bence düşüncesiz yorumlar yapmayın hanımlar. Kendimden biliyorum bu surecin ne denli zor ve psikoloji bozan bisey olduğunu.
Benim kendi aile tarafimdan kiskanclik yapacak kimsem yok şükür ama eşimin tarafindan benzer sorunlar yaşadığım birileri oldu. Toplum icinde iğneleyici laflar benim ilk ay oldu bebegim diye sana kendini eksik hissettirmeye calisanlar. Şunun gelini hamileymiş sende yok mu diyenler ve daha niceleri.. Kiz yillarca ayni evde yasdim cocukluk arkadasimdi yazmis eminim ondan iyi tanımıyorsunuzdur. Kiskanc arkadaslarim çok oldu bilirim o duyguyu.
Cok kotu yorumlar yapilmis kızcağıza, kadın kadının düşmanı mı gerćekten? Kendini yanlis ifade etmis gibi tek sucu bu bence. Seni kiskanan rakip olarak goren birinin aile bireylerinden birinin olması psikolojisini kotu etkilemis olabilir. Ustelik agir rahatsizliklarim da var yazmis, kim bilir yaninda ne laflar edildi de bu psikolojiye girdi kizcağız. Bilmeden yargilamayalim hastane köşelerinde aglamayan bilemez bu durumu🥹bebek yapma hastaysan tasiyici anne bul diyenler bile olmuş.
onu diyen benim
"dogurursam olme ihtimalim var" diyor. sence dunyaya annesiz - belki üvey anne elinde ya da kiskanc - kendi çocuklarıni bile yeterli besleyemeyen yengenin hali hazirda 3 cocugunun oldugu anane evinde dislanarak büyümesi riski mantikli mi?
onun yerine ille de kendi çocuğunu istiyorsa bir ise girip para biriktirmesi- bunu yapan tonlarca merkezden birine gitmesi - kendi yumurtası ve kocasinin sperminden tamamen kendi dnasinsa bir bebek sahibi olmasi mantiksiz mi?
dogururken kalbi durup ölme riski daha mi mantikli?

Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
(Benden 3 ay büyük ve 3. Çocuğuna hamile kendisi) en kucuk çocuğu 3 yasinda…
Ben pcoslu oldugum icin 5 aydir filan olmuyor ama o hamile kalmis tekrar.
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Neyse yani sorum su sizce ben mi yanlis dusunuyorum yoksa nisbet mi yapti?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(
Bu kiskanilip çocuk doğurma işi genellikle eltiler arasında oluyor ama diyelim ki öyle bu durum sizi ilgilendirmez siz kendinize bakın size gelince pcos gebe kalmak için bir engel değil etrafımdaki çoğu arkadaşlarımda var ve hepimizin de çocugu oldu buna bende dahil bunu kafanzidan atın kilonuza dikkat edin değerlerinize baktırın folik asit başlayın psikolojik olarak kendinizi bebeğe odaklamyin yumurtlama donemlerinizi güzel degerlendirin rabbim hayırlı evlat versin inşallah

onu diyen benim
"dogurursam olme ihtimalim var" diyor. sence dunyaya annesiz - belki üvey anne elinde ya da kiskanc - kendi çocuklarıni bile yeterli besleyemeyen yengenin hali hazirda 3 cocugunun oldugu anane evinde dislanarak büyümesi riski mantikli mi?
onun yerine ille de kendi çocuğunu istiyorsa bir ise girip para biriktirmesi- bunu yapan tonlarca merkezden birine gitmesi - kendi yumurtası ve kocasinin sperminden tamamen kendi dnasinsa bir bebek sahibi olmasi mantiksiz mi?
dogururken kalbi durup ölme riski daha mi mantikli?
Pardonda insanlar sizinle ayni fikirde olmak zorunda mı? 24 yaşında yengesi 3. Cocugu yapacak dedi diye sanane istediği kadar cocuk yapar sana mı soracak yorumları yapıp, yine 24 yaşındaki genç bir kadının annelik gibi kutsal
Bir duyguyu bir kere olsa yaşamak istemesi mi size battı? İki yüzlüsünüz hanfendi kusura bakmayın demek isterdim ama mümkünse bakın 😌Ki sizi kalaya bile alıp yorum yazmamışken😃bu kizin yazdigi kadarini okudunuz belki yalan belki dogru biz bilemeyiz. Ama yazdiklarına bakarsak yengesini çocukluğundan beri tanıyormuş. Belki sen bu kizim yasadigi psikolojiyi yaşasan gelip burda hakaret bile ederdin sende o çirkefligi gördüm ben😀insanlara konuştuğunuz laflara dikkat edin!! Kimsenin anne olmasına sen ve senin gibiler karar verecek degil!! Haddinizi bilin bilmiyorsanız da benim yorumuma maydonoz olmayın😉

Birbirinizden sıra istemenize takıldım ben. Anneniz neden ikinizle birden ilgilenmeli ya da ilgilenemez? Riskli bir gebelik yaşayacağınızı nereden biliyorsunsunuz zor hamile kalmak gebeliğin riskli olacağı anlamına gelmez ki.Yetişkin insanlarsınız illa bebeğin anneannesinden, babaannesinden yardım almıyor herkes, bir çocuğun bakımı sadece anne ve babasının sorumluluğundadır. Annenizin çocuk bakma kapasitesini paylaşamama durumunuz önce ben hamile kalayım yarışına girmenize sebep olmuş. O halde mesafe koyup özelinizi anlatmayın bir daha madem kıskandığını düşünüyorsunuz.

Ama yazdiklarına bakarsak yengesini çocukluğundan beri tanıyormuş.
iyi de cocuklugundan beri taniyor yazdigi gibi en basindan beri haset kiskanc madem kadin da abisine neden almis? bu kadar mi körlermis huyu suyu kötü kizi gelin diye secmisler?
(hos abi kendi basina ev kurmaktan aciz anasinin evine yerlesen biri, daha iyisi ona bakmamis da olabilir)
ayrica eger konu sahibi dogumda ölürse koca calisiyor. muhtemelen cocuguna ananesi bakacak. annesinin evinde de bu kötü kalpli haset kiskanc yenge var. kendi cocuguna bakamayan sevmedigi kiskandigi gorumcesinin +1 cocuguna nasil bakar siz dusunun. yazik degil mi o çocuğa?

iyi de cocuklugundan beri taniyor yazdigi gibi en basindan beri haset kiskanc madem kadin da abisine neden almis? bu kadar mi körlermis huyu suyu kötü kizi gelin diye secmisler?
(hos abi kendi basina ev kurmaktan aciz anasinin evine yerlesen biri, daha iyisi ona bakmamis da olabilir)
ayrica eger konu sahibi dogumda ölürse koca calisiyor. muhtemelen cocuguna ananesi bakacak. annesinin evinde de bu kötü kalpli haset kiskanc yenge var. kendi cocuguna bakamayan sevmedigi kiskandigi gorumcesinin +1 cocuguna nasil bakar siz dusunun. yazik degil mi o çocuğa?
Sende ölümlü birisin farkında mısın? Sen yapmadın mı mesela Cocuk?
En basiti mesela yengesini abisine o kizın aldığıni nerden cikardin ya kizi taniyorsun yada varsayım olarak konusuyorsan. Eger tanidigin biriyse hoş sana katilirim, varsayimla konusuyorsan ve ya düşündüğün gibi degilse? Benim amcamim ogluna ilgi duyan arkadaşim vardi mesela çocuğun huyu kotu oldugu icin vazgecirmeye çalışmıstim ve butun cabalarima ragmen konusup anlasip nisanlanmis ve sonrasinda ayrilik olmustu.
Ya o kizda benim gibi hic istemediyse?
Yada abisinin durumu cok iyiyse mesela? Cocuklara yardimci olsun diye annesini yaninda tutuyorsa? Annesi de torun sevgisinden dolayı kıyamayıp kabul ediyorsa? Yani her ihtimali dusunmek gerekirken kendi kafanizdaki senaryoya inanmak ne kadar dogru?
Cevresi cok genis biri olarak cok olay duydum gördüm emin olun hic kimsenin hayati iki satır cümleyle aciklanamaz✋🏻 kapali kapilar ardinda yasanan cok fazla olay vardir..
Sizin gibi yorum yapanlar muhtemelen gercek hayatta o yengenin rolunde olmalı ki baya dokunmus. Yazdigi bazi seyler tastiklenir türden degil evet, dogru olmama suclu olma ihtimali de var evet, ama burda herkes doğrucu davut sanki de sanki cevrenizde hic kiskanc insan yok hic arkanizdan is ceviren insanlar yok, yada var ama cok seviyormus güllük gülustanlik geciniyormuşcasina gelmisler hasta kiza absurt absurt yorumlar yapiyorsunuz. Vicdaniniz rahatsa eyvallah bir kez daha insanliginizi sorgulayin derim✋🏻

Pardonda insanlar sizinle ayni fikirde olmak zorunda mı? 24 yaşında yengesi 3. Cocugu yapacak dedi diye sanane istediği kadar cocuk yapar sana mı soracak yorumları yapıp, yine 24 yaşındaki genç bir kadının annelik gibi kutsal
Bir duyguyu bir kere olsa yaşamak istemesi mi size battı? İki yüzlüsünüz hanfendi kusura bakmayın demek isterdim ama mümkünse bakın 😌Ki sizi kalaya bile alıp yorum yazmamışken😃bu kizin yazdigi kadarini okudunuz belki yalan belki dogru biz bilemeyiz. Ama yazdiklarına bakarsak yengesini çocukluğundan beri tanıyormuş. Belki sen bu kizim yasadigi psikolojiyi yaşasan gelip burda hakaret bile ederdin sende o çirkefligi gördüm ben😀insanlara konuştuğunuz laflara dikkat edin!! Kimsenin anne olmasına sen ve senin gibiler karar verecek degil!! Haddinizi bilin bilmiyorsanız da benim yorumuma maydonoz olmayın😉
Siz niye ufacık yaşınızda 45 yaşına gelmişsiniz de çocuğunuz olmamış gibi dertleniyorsunuz ben de onu anlamadım.dert ortağıyız, kader mahkumuyuz, bizi anca çeken anlar falan ne oluyoruz ya? Ne kadar komik duruma düşüyorsunuz farkında mısınız? Eee üyeler de doğal olarak dalga geçiyorlar.bir gidin Allah aşkına bu yaşta ne iş yapacağım kendimi nasıl geliştireceğim nereleri gezeceğim diye düşünün.bu devirde sizinki kusura bakmayın ama basbaya cehalet oluyor.bize illa üreyeceğim diye sabah akşam ağlayıp sızlayan insanlar yerine nitelikli eğitimli kaliteli kişiler gerek.ondan sonra ülke yaşanma hâle geliyor işte böyle.

24 yaşında yengesi 3. Cocugu yapacak dedi diye sanane istediği kadar cocuk yapar sana mı soracak yorumları yapıp, yine 24 yaşındaki genç bir kadının annelik gibi kutsal
Bir duyguyu bir kere olsa yaşamak istemesi mi size battı?
Batan şey kendisi çocuk yapacak diye diğerinin yapmasını istememesi. O çocuk yapınca kendisi yapamıyor mu ne alaka yani

X