Kıskançlıktan çocuk yapan yenge? Sizce bana kiskancligindan mi yapti?

Ben dobra olmasini beklerdim ben kesinlikle istemiyorum zaten demisti . Hamile olduktan sonra da zaten korunmuyorduk aylardir demesi yani..
Sen istiyorum olmuyor diye ağlanırken ne deseydi bizde aylardır deniyoruz mu ? Belki olmayacaktı bile bebek ama sen surat asıp küsecektin. O da o yüzden dememiştir yani bana dememesi de normal geldi

Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
(Benden 3 ay büyük ve 3. Çocuğuna hamile kendisi) en kucuk çocuğu 3 yasinda…
Ben pcoslu oldugum icin 5 aydir filan olmuyor ama o hamile kalmis tekrar.
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Neyse yani sorum su sizce ben mi yanlis dusunuyorum yoksa nisbet mi yapti?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:
Kötü niyetli bir insan olabilir ama inatla çocuk yapacağını sanmıyorum açıkçası. Siz hamile kalmak istediğiniz için bu konuda hassas olabilirsiniz, yengeniz iyi niyetli diyemem kıskanç biriymiş doğrudur ama çocuk işinin bununla alakası yok bence. Ayrıca siz niye özel gebe oluyorsunuz onu anlamadım 😂 hassasiyetinizi anlıyorum bende çocuk istiyorum hiç istemeyen yengem birden yapsa banada garip gelir içten içe kıskançlığı maalesef siz yapmış oluyorsunuz kırılmayın lütfen ama durum böyle

1. Annemle ayni evde yasiyorlar ve dogurup dogurup annemin ilgilenmesini bekliyor (55 yasindaki kadin cocuk bakicisi degil)
2.yaşi daha cok genc 24 yasinda 3.cocuk?
3.onlarda anneme muhtac bende anneme muhtacim ( hastaliklarimdan dolayi zor bir gebelik gecirecegimi söylüyor doktorlar eger olursa)
Kendi kizinin daha bir tane bebegi yokken oncelik onunken gelinin 3.cocuguna bakmak zorunda mi?
abin erkek olsun da evine baksin kendi evine çıksın. kadin kaynana cekmek zorunda mi???
insallah sizin kaynananiz bir sebeple yaniniza tasinir da o zaman da siz mutlu mutlu cocugunuzu kaynaniza baktirirsiniz. hani cok guzel sey ya kaynanayla yasamak🥰

Merhabalarr herkese. 24 yasindayim 1.5 sene önce evlendim bazi saglik sorunlarindan dolayi ve kendimiz de istemedigimiz icin hemen esimle korunduk cocuk yapmama karari aldik bir sene…
Sonra ben tam cocuk dusunmeye basladigim zaman abimin eside gebelik dusunmeye basladi
Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmustu. Benim uzuldugumu bilerek cocuk yapmqsi beni incitti. Duyunca cok uzuldum.
Yalan soylemesi beni incitti aslinda istemiyorum diger cocugum daha cok kucuk deyip aylardir deniyorduk zaten olsun diye demesi riyakarlik degil mi?
Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(
sen yengenin dogacak masum bebeginden mutsuz oluyorsan, boyle mutlu habere haset ediyorsan sen hala degil dusmansindir. tam da nefret edilen baba tarafi akrabasina orneksiniz.
ne kötü bir kalbiniz var.
o kadin sizin neyinizi kiskansin? kocasıyla mutlu demek ki, bakacak durumu da var yapmis. sizde olup da onda olmayan ne var ki kiskansin?
Gerçekten komiksiniz😀 diger iki cocugunun beni ne kadar cok sevdiklerine benim wp insta durumlarinda kendimden bile cok onlari paylasmamdan dolayi akrabalarimin bile hayranlik duydugu bir hala oldum hep.. cebimdeki tum paralari onlara hediye alip kendim bes kurussuz gezdigimi bilirim.. kotu halaaa😂 demekki kendi halanizdan gram sevgi gormemssiniz…. Yegenim doğduğunda herkesten cok ben severim senin gibiler merak etmesin😃 riyakarlik yapmasi yeterliydi benim uzulmem icin. Ben istemiyorum bebegim kucuk deyip arkamdan da kac aydir deniyorduk demesi guluncc..

Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmustu. Benim uzuldugumu bilerek cocuk yapmqsi beni incitti. Duyunca cok uzuldum.
Yalan soylemesi beni incitti aslinda istemiyorum diger cocugum daha cok kucuk deyip aylardir deniyorduk zaten olsun diye demesi riyakarlik degil mi?

Normalde kiskanc biri olduğunu bildigim icin böyle dusunuyorum cocukluk arkadaşımdı ve 4 sene de ayni evde yasadik bekarken ben. Surekli kiskanclik yapardi annem o kıskanmasin diye bana ceyiz bile düzemedi🥲siz düşünün:KK43:(
Elaleme aile planlası hakkında izahat vermek zorunda mı insanlar. Düşünüyorum da der düşünmüyorum da der. Bakacak onlar yani. Kıskançlıktan bebek mi yapılır hadi yaptı yani gene o bakacak. Milletin çenesi kapansın diye genelde millet düşünmüyoruz der geçer.
Sen sağlık sorunundan ötürü alınganlık yapıyorsun bence. Allah herkese sağlıkla evlat sahibi olmayı nasip etsin. Bebek üzerinden nispet olmaz.

Kötü niyetli bir insan olabilir ama inatla çocuk yapacağını sanmıyorum açıkçası. Siz hamile kalmak istediğiniz için bu konuda hassas olabilirsiniz, yengeniz iyi niyetli diyemem kıskanç biriymiş doğrudur ama çocuk işinin bununla alakası yok bence. Ayrıca siz niye özel gebe oluyorsunuz onu anlamadım 😂 hassasiyetinizi anlıyorum bende çocuk istiyorum hiç istemeyen yengem birden yapsa banada garip gelir içten içe kıskançlığı maalesef siz yapmış oluyorsunuz kırılmayın lütfen ama durum böyle
En önemli hayati organi rahatsiz oldugu icin doktorlarin hayati riskin bile var demesine ragmen hayatimdan bile vazgeçebilecek kadar istedifim icin../

abin erkek olsun da evine baksin kendi evine çıksın. kadin kaynana cekmek zorunda mi???
insallah sizin kaynananiz bir sebeple yaniniza tasinir da o zaman da siz mutlu mutlu cocugunuzu kaynaniza baktirirsiniz. hani cok guzel sey ya kaynanayla yasamak🥰
Katılıyorum.

Az çok tahmin edebiliyorum neler yaşadığını canım ama şöyle bir gerçek var Allah isterse olur demekki o bebegin olacagi varmış öyle düşün hepimize ruhumuzu veren Allah herseyin vakti zamani var ve emin ol kafanı rahat tutarsan daha kolay hamile kalırsın sadece pcos varsa ben de de öyle pcos var ama artık takmıyorum benden sonra evlenen herkesin bebesi oldu sonucta karnını ben doyurmuyorum küçücük sabinin ne günahı var muhatap olmazsın olur biter 🙏

Gerçekten komiksiniz😀 diger iki cocugunun beni ne kadar cok sevdiklerine benim wp insta durumlarinda kendimden bile cok onlari paylasmamdan dolayi akrabalarimin bile hayranlik duydugu bir hala oldum hep.. cebimdeki tum paralari onlara hediye alip kendim bes kurussuz gezdigimi bilirim.. kotu halaaa😂 demekki kendi halanizdan gram sevgi gormemssiniz…. Yegenim doğduğunda herkesten cok ben severim senin gibiler merak etmesin😃 riyakarlik yapmasi yeterliydi benim uzulmem icin. Ben istemiyorum bebegim kucuk deyip arkamdan da kac aydir deniyorduk demesi guluncc..
gosteris icin kadinin cocuklarini paylasip annesi hakkinda burada bir ton (asli belli olmayan) suizanda bulunmussunuz bu mu ideal halalik?
ayrica 2 kucuk çocuğa cep harcligi verdiniz diye bes kurussuz kaliyorsaniz mümkünse çocuk yapmayın. cocuk dediğiniz masraf kapısı

Başkasının çocuğu var diye çocuk yapılmaz,elalem çocuk düşünün dediği için çocuk yapılmaz,koca istiyor diye çocuk yapılmaz,diğer çocuğu kardeş istiyor diye çocuk yapılmaz.
Maddi-manevi çocuğa bakabilecek imkanlarda olunduğu zaman çocuk düşünülür.
Doğan çocuklara üzülüyorum sadece.

Başkasının çocuğunu sosyal medyada neden paylaşıyorsunuz?Yeğeniniz olsa dahi paylaşmanız doğru değil.
Benim asla izin vermediğim bir durum bu.

En önemli hayati organi rahatsiz oldugu icin doktorlarin hayati riskin bile var demesine ragmen hayatimdan bile vazgeçebilecek kadar istedifim icin../
bu da ayri bir bencillik.
hayatinizdan vazgeceksiniz de ne olacak?
annenize evlat acısı vereceksiniz, esinizi bir bebekle ortada birakacaksiniz, zavalli bebek bir ömür annesiz kalacak belki uvey anne elinde büyüyecek
bu bencillik değil mi?
zaten halihazırda iki cocuga bakan anneni bebek icin rezerve etmek bencillik degil mi?
elin kadininin en mahrem yatakodasina karismak - kocanla sevisirken korun demek bencillik degil mi?
benim bildigim annelik fedakarlikla esdeger bir keljme. buradan bakinca siz fazlasiyla bencil görünüyorsunuz.
eger bebek dogunca canınizdan olacaksaniz deli misiniz de dogurasiniz? girin bir ise full biriktirin paranızı birkac sene. Gürcistan'da kibrista falan tasiyici anne tutun - ille de genleriniz o kadar kıymetliyse.

Benim saglik sorunlarimdan dolayi cocugum olmaz korkusuyla bir sene aglayislarima vs sahit olmus ve karsima alip bak artik dur sira bende annem ikimizle bir ilgilenemez ben özel bir gebe olacagim biliyorsun ciddi sağlık sorunlarim var dedigim halde ben istemiyorum cocuk yapmiycam abin istiyor diye beni kandirip cocuk yapmis. Duyunca cok uzuldum. Acikcasi kendi ailesi de benim ailemde tasdiklemediler zaten.
Diger iki cocuguna kendisi bakmiyor annemle ayni evde yasiyorlar ve anneme baktiriyor cogunlukla cunku ciddi anlamda cocuk sevmiyor arkadaslar.. cocuklarin vitamin depolari bile bos cikiyor eger annem ilgilenirse ilgileniyor yoksa umrunda bile degil.
Allah aşkına saçmalamayın lütfen. Senin ailen onaylasa ne onaylamasa ne !

Bir kadinin korunmuyorsa ve o aydaki yumurtasi kaliteliyse esinin ya da partnerinin sperminde bir sorunu yoksa bir ayda hamile kalma sansi sadece %20 imis size inat o yüzdeyi yükseltmis olabilir mi acaba ?

X