Kırgınım .

Aventuss

Huzur istiyorum
Kayıtlı Üye
6 Mart 2019
847
1.902
Konuyu nereden başlayacagım konusunda cok süphelerim var , anlık bir dökülmeyle yazıyorum hepsini.

Cok kırgınım, kendime , aileme , herkese . Cok cok kırgınım. Neden kendime bu kadar acı cektiriyorum, her dakika korkularla , iç sıkıntısıyla durmak ve yüzünün gülmeye calısması cok zor. Ben kimim neyim kendimi kaybetmiş gibiyim.

Bilirsiniz eski konulardan benim ki de bir ask hikayesi , ya da ılıskı sorunu . Bunun insanı ne hale getirebilecegını çözememiştim . Artık hislerim olgunlastı bunu hissediyorum kendimde .

Çok sevdim, hala da o kadar seviyorum. Ancak tek basıma yürüyecek, kırgınlıklarımı kapatacak gücüm kalmadı.Her şeyi kendi basıma üstlenecek, ilerleyecek gücüm kalmadı bunu hissediyorum.

Erkek arkadasımla sorunlarımız zaten vardı, beklediğim -iz gibi birisi degil, cok gelgitleri olan biri , yani istediği gibi davranan , uyardıgında da “bunu mu takıyorsun” , “ sende bana bunu yaptın” açıklamalarını aldım.
Kendimi acıklamaktan ve kaybetme korkumdan dolayı zaten de pek bişey demedim, desemde konuşmadı ve ardında ben toparlamaya calıstıgımdan pek anlamı olmuyordu.

Yineliyorum onu asla incitmek istemem, bir şeyi yanlıs anlamasından üzüntü duyuyorum. En son süphelendiğim bir durumda. Açıklama bile yapmadan ; sebebi ise benım onu direkt suclamammış, sormamısım suclamısım, yalanda olsa bir acıklama beklediğim bir konuydu kısacası . Aldıgım yanıt” ne istersen öyle düşün.” Ve ben geri adım attım yani anlamı kalmıyor.

Keza şimdi ki sorunum ise su; oturuyorduk , abisi cagırdı diğer gün için kızının doğum gününe, zaten tanıscaktım kardesleriyle bu bahane süper oldu.

Hediyemi aldım, işte düz temiz bir elbise giydim , gayet düzgün görünümlü , beni aldı ve gidiyoruz ; gergin degıldim ve bana bagırıyor suratını astı asırı sacma bir nedenden, dedim tamam olabilir streslidir, o bu tarz tanısmaları cok onemsiyor.
Evlerine gittik ,elimden gelen herşeyi yaptım yemek olsun, samimiyet olsun.
Once ki konumda bahsetmiştim, okulu bitiremedim ve söyledim. Onada bunun ailede bu kadar sorun olusturcagını dusunmemiştim.
İlk işimi sordular, begenmedi ve direkt evlenince calısmayı dusunuyor musun dedi, evet dedim . Calısmayı seviyorum. Bu bana ilk kötü niyetli gelmedi. Tabi ki bu konusma. Sizin dükkanınız varmış neden orda calısmıyorsun dedi . Pek istemedim dedim , geciştirmek için. Niye baban para vermiyor mu dedi. Bunuda bisey demeden geciştirdim .

Abisi normal konustu bir cümle falan , erkek arkadasım o sırada telefonda oyun oynuyordu. Tuhaf bir biçimde . Bu nasıl olcak falan dedi, bende şey dedim , desem yapmaz kac yasında isterse durur dedim. Sen tanımıssın onu falan dediler .
Olay bundan sonra koptu.

Yanılmıyosam o işle alakası soru soran ablası dedi , sen avukatsın değil mi?
Hayır dedim okulu bitiremedim çeşitli sebeplerle , baska bir bölüm okudum, haricide okuyorum ve onunla alakalı bir şey dusunuyorum.
Ne dusunuyorsun dedi , tam kestiremiyorum henuz ama kafamda planlar var diyerek geçiştirdim. Neden bitiremediğimi sormasını pek istemedim , yalan söylemek istemiyordum. Cunku fiziksel ve ruhen kötü bir zaman geçirdim.
Kayıt mi sildirdin dedi dondurdun mu? Kayıt sildirdim dedim. Donmek istemiyorum zaten dedim.
Tekrar aynı soru baska planın var mı? Neden dükkanda durmuyorsun. İş sağlığı düşündüğümü dile getirdim, onu okuyomusun dedi kucumseyerek; evet dedim okuyorum.
Bu yıl dükkanla alakalı bir bölümde kazandım ama iş 2 okul idare edemem diye gitmedim dedim.
Yine aynı soru planın ne.
İşinden memnun musun?
Hep orda mı calısmayı planlıyorsun.

Öyle zoruma gitti ki, işimin okulumun kucumsenmesi, böyle herşeyi kaldırdım ama bu zamana kadar , bu beni böyle yere düşürdü resmen, erkek arkadasım; boyu dizimde olan eteğe bakıyor . Kapat diye. Böyle gerildim, patlamak üzereyim.

Zamanında cocukluk maddi konularda da yalan söyledim, su an detayına girmedik ama bunu itiraf ettim .
Neden yalan söylemeyi tercih ettiğimi anladım ailede görünce; birinden bahsederken bile - bilmem nerenin sahibinin oğlu/kızı- diye bahsediliyor cunku. Erkek arkadasım neden böyle anladım.

Asırı kırıldım ama , beni asagılayan kadınlar ordinaryus gibi geçip bunları demesine. Ailesi oldugundan hıc saygımı bozmadım, ama bunları aileme yapılırsa dayanamam galiba, benim ailemde para konusulmaz, babam ne alır ne kazanır bilmem mesela.

Cıkıncada bana iyi idare ettin dedi sadece . Yorum yapmadım, ailesi diye ama , insan ne tatlısın, iyi bir kızsın denilmesini bekliyor, tüm gece ne giysem diye dusundugum insanlarda bununla karsılasmak kötü oldu.

Erkek arkadasım arkamda duracak mı bılmıyorum, ama ben asırı kırıldım. Anlatmak istedim sizlere , napmam gerekiyor, nasıl bir tavırda olmak bilemedim.
Uzun ve karısık olduysa affola

Sadece burada okuduğum konuyu baz alarak yapacağım yorumumu, çünkü sizin hakkınızda başka bilgim yok. Ama bende uyandırdığınız izlenim; hayat enerjini sömürmüş. Evet erkek arkadaşın sömürmüş, ve sonunda da devam ederse ailesi sömürecek gibi duruyor. Eteğinizin boyuna kaş göz yapması da ayrı bir saçmalık. Tamam aşırı açık bi şey olur hadi uyardı hakkıdır diyelim ama baştan aşşağı saçmalıklarla dolu bir insan veya aile. Şunu yapın bunu yapın diyemem ama ben olsaydım enerjimin bu kadar dipte olduğu bir dönem, daha fazla bitmesini beklemez bi kendime gelir ve o insanı hayatımdan çıkartmakla başlarım işe, sonrasında güzel bir özgüven, enerji, hayat neşesi yüklemekle devam ederim yola. Yaşımızın kıymetini bilmeliyiz böyle enerji sömüren insanlarla bi ömür geçmez

Daha uzun yazmak isterdim ama vaktim yok sadece şunu söylemek isterim ailesi ablası kardeşinin kız arkadaşıyla tanışıyor gibi değil de işe alacağı elemanla görüşüyor gibi bir tavrı var ve bu çok çok çirkin 😞 maddiyatçı ruhsuz samimiyetsiz insanlar olduğunu düşündüm. Kırılmakta çok haklısın

İlişkini gözden gećir derim. Ailesinin küçümseyici tavırları bir yana ailesiyle ilk görüşmenizde erkek arkadaşınızın telefonla oynuyor olması bana tuhaf geldi. Sizin heyecanınızı paylaşmamış ve sizi yalnız bırakmış gibi.

Üzgünüm ama erkek arkadaşın da ailesi de seni sevmiyor sanırım.
İnsan kardeşinin kız arkadaşıyla daha tatlı konuşmalar yapmaz mı?
Senin eğitimin,iş hayatın onları ne ilgilendirir ki? Tüm bunlara müsade ettiği için asıl sorunlu kişi erkek arkadaşın bence.

Bu adamdan bir cacık olmaz ben sana söyleyeyim arkadaşım. Ailesi sevgilisini sıkıştırıp küçümserken telefonuyla oynayan, sonra da onlar adına özür dilemek yerine "iyi idare ettin" diyerek, sanki siz onlara kendinizi beğendirip idare ermek zorundaymışsınız gibi konuşan adamdan bir halt olmaz. Bu ne terbiyesizlik yahu.

Siz de lütfen kendinize gelin. Dünyada milyonlarca pipili var ama sizden bir tane var. Kimse sizi aşağılayamaz, sorguya çekemez. O kadına gülerek "sizin mesleğiniz nedir vergi memurluğu mu?" diyemediniz mi? Niye demediniz ya da. Ne olur en fazla yahu? Aşk dediğin hissin ömrü kavuşma sonrası en fazla 5 yıl. O da en iyi ihtimalle. Beş yıl için ömrümü heba edeceğim diyorsanız, böyle bir adama ve Görgüsüz ailesine kendinizi beğendirmeye devam edin.

Sadece burada okuduğum konuyu baz alarak yapacağım yorumumu, çünkü sizin hakkınızda başka bilgim yok. Ama bende uyandırdığınız izlenim; hayat enerjini sömürmüş. Evet erkek arkadaşın sömürmüş, ve sonunda da devam ederse ailesi sömürecek gibi duruyor. Eteğinizin boyuna kaş göz yapması da ayrı bir saçmalık. Tamam aşırı açık bi şey olur hadi uyardı hakkıdır diyelim ama baştan aşşağı saçmalıklarla dolu bir insan veya aile. Şunu yapın bunu yapın diyemem ama ben olsaydım enerjimin bu kadar dipte olduğu bir dönem, daha fazla bitmesini beklemez bi kendime gelir ve o insanı hayatımdan çıkartmakla başlarım işe, sonrasında güzel bir özgüven, enerji, hayat neşesi yüklemekle devam ederim yola. Yaşımızın kıymetini bilmeliyiz böyle enerji sömüren insanlarla bi ömür geçmez
Tek bu konuyu okuyarak , buna ulasmanıza cok şaşırdım.
Eski konuları okumadıysanız eğer, diyebilecek bir şey bulamıyorum. Böyle ağzıma kadar yedim ve sindirememiş gibiyim, patlasam ne olcak onu bile bılmıyorum.

Daha uzun yazmak isterdim ama vaktim yok sadece şunu söylemek isterim ailesi ablası kardeşinin kız arkadaşıyla tanışıyor gibi değil de işe alacağı elemanla görüşüyor gibi bir tavrı var ve bu çok çok çirkin 😞 maddiyatçı ruhsuz samimiyetsiz insanlar olduğunu düşündüm. Kırılmakta çok haklısın

Yani acaba dedim, yalan söyledim ondan dolayı mı böyleler. Onu mu sorguluyorlar

Ne itici tipler bunlar. İş yerine personel mi alıyorlarmış sorsaydınız bi?
Erkek arkadaşınız ayrı itici ailesi ayrı itici geldi bana. Bunlarla olmaz fikrimce.

Yeğenim kız arkadaşını getirdi .Sıkılır yada uygun soruyu bulamayabilirim diye soru bile sormadım .Konuştuk eğlendik ailemizle ilgili komik şeyleri anlattık bitti .
Artık evliler.
Kaç bu patavatsızlardan .

Bu adamdan bir cacık olmaz ben sana söyleyeyim arkadaşım. Ailesi sevgilisini sıkıştırıp küçümserken telefonuyla oynayan, sonra da onlar adına özür dilemek yerine "iyi idare ettin" diyerek, sanki siz onlara kendinizi beğendirip idare ermek zorundaymışsınız gibi konuşan adamdan bir halt olmaz. Bu ne terbiyesizlik yahu.

Siz de lütfen kendinize gelin. Dünyada milyonlarca pipili var ama sizden bir tane var. Kimse sizi aşağılayamaz, sorguya çekemez. O kadına gülerek "sizin mesleğiniz nedir vergi memurluğu mu?" diyemediniz mi? Niye demediniz ya da. Ne olur en fazla yahu? Aşk dediğin hissin ömrü kavuşma sonrası en fazla 5 yıl. O da en iyi ihtimalle. Beş yıl için ömrümü heba edeceğim diyorsanız, böyle bir adama ve Görgüsüz ailesine kendinizi beğendirmeye devam edin.

Açıklaması suydu, ben onlara avukat diye anlattım eskiden; ondan öyle bildiklerinden durum süpheli geldi galiba , bu sebeple bu kadar deşti seklinde, ve beni yumusatmak ister gibi ; iyi idare ettin dedi. İyi olmadıgının o da farkındaydı ; ancak onların yanında tek bisey demedi tabi ki, sadece geri kaydını actirmak istemiyor dedi.
O sırada oradan koptum ben, yani anlatamam tam hissettiğimi

Kendinize reva gördüğünüz ilişki bu mu? Yani anlamıyorum eski konulara da baktım biraz , insan bunu kendine niye yapar?

Ailesi sizi eğitim ve iş sıkıştırıp, küçük görürken, telefonla oynayan ergen kafalı sevgiliniz ve onun ailesi icin üzülmeyi bırakın. Kırgın olun ama kendinize, bu kadar kıymetsiz görmeyin kendinizi.

Yeğenim kız arkadaşını getirdi .Sıkılır yada uygun soruyu bulamayabilirim diye soru bile sormadım .Konuştuk eğlendik ailemizle ilgili komik şeyleri anlattık bitti .
Artık evliler.
Kaç bu patavatsızlardan .

Ailemi sorsalar anlarım, anamı babamı, asla bu sorular sorulmadı.
Bir de ben cocukluk aptal gibi maddi şeyleri biraz yüksekten söylemiştim. Bunlar falan basıma hep dert olacak daha şimdiden böyle olan durum

Yani acaba dedim, yalan söyledim ondan dolayı mı böyleler. Onu mu sorguluyorlar
Sorgu memuru mu bunlar? İnsan ilk kez tanıştığı birini böyle çapraz sorguya mi almalı? Ne düşünerek yapmış olursa olsun bu tavırları haklı çıkarmaz. Siz cevap verdikten sonra hala sormanın sorgulamanın sizi sıkıştırmanın kabalık olduğunu bilmeleri gerekir.

Kendinize reva gördüğünüz ilişki bu mu? Yani anlamıyorum eski konulara da baktım biraz , insan bunu kendine niye yapar?

Ailesi sizi eğitim ve iş sıkıştırıp, küçük görürken, telefonla oynayan ergen kafalı sevgiliniz ve onun ailesi icin üzülmeyi bırakın. Kırgın olun ama kendinize, bu kadar kıymetsiz görmeyin kendinizi.

Asırı kızdımm kendimi neden hala sorun yokmuş gibi davrandıgım için. Hala bisey yokmuş gibi

Açıklaması suydu, ben onlara avukat diye anlattım eskiden; ondan öyle bildiklerinden durum süpheli geldi galiba , bu sebeple bu kadar deşti seklinde, ve beni yumusatmak ister gibi ; iyi idare ettin dedi. İyi olmadıgının o da farkındaydı ; ancak onların yanında tek bisey demedi tabi ki, sadece geri kaydını actirmak istemiyor dedi.
O sırada oradan koptum ben, yani anlatamam tam hissettiğimi

Sevgili arkadaşım, sorun tam olarak şu. Sizin mesleğiniz ne olursa olsun, okulu bırakma sebebiniz ne olursa olsun bunu sorgulamak onların haddi değil. Bakın konuda yalan söylemek istemiyorum sorduklarında vs diye kendinizi ezmişsiniz. Yahu ne yalanı, herhangi bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz ki. Öyle uygun gördüm ve kaydımı sildirdim bu kadar. Sorguya devam mı ediyorlar, sevgilinin adı her neyse "x ile bu konuyu geçmişte konuşmuştuk bilgisi var bu konuda konuşmak istemiyorum" bu kadar. İleride evlilik olsa ekmeğini suyunu bunlar mı verecek de sorgulama hakkımı görüyor kendinde.

Ne olur, bakın rica ediyorum yapmayın bunu kendinize. Gerçekten aşk sevgi bir yere kadar. İnsan kendini değersizleştirdiği ölçüde kopuyor hayattan. Sonra bir bakmışsın, senden geriye bir posa kalmış sadece.

Sorgu memuru mu bunlar? İnsan ilk kez tanıştığı birini böyle çapraz sorguya mi almalı? Ne düşünerek yapmış olursa olsun bu tavırları haklı çıkarmaz. Siz cevap verdikten sonra hala sormanın sorgulamanın sizi sıkıştırmanın kabalık olduğunu bilmeleri gerekir.

Aynı soruyu geçiştirmek istediğim o kadar netken, belliyken 3 kez soruldu. Cok garip geliyor hala .
Suclu cıkmaktan yoruldum, böyle kedi gibi kenarda olmaktan
Bende annemle tanıstırcam bana hala sunu bile demedi neyi var kızım , sana bakabılcek mi? Ben kendimden gectim , aileme bu tavrı yapılırsa,
Yani maddi durumları iyi ondan ötürü parasına mı geldiğimi sandı anlamadım.

Sevgili arkadaşım, sorun tam olarak şu. Sizin mesleğiniz ne olursa olsun, okulu bırakma sebebiniz ne olursa olsun bunu sorgulamak onların haddi değil. Bakın konuda yalan söylemek istemiyorum sorduklarında vs diye kendinizi ezmişsiniz. Yahu ne yalanı, herhangi bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz ki. Öyle uygun gördüm ve kaydımı sildirdim bu kadar. Sorguya devam mı ediyorlar, sevgilinin adı her neyse "x ile bu konuyu geçmişte konuşmuştuk bilgisi var bu konuda konuşmak istemiyorum" bu kadar. İleride evlilik olsa ekmeğini suyunu bunlar mı verecek de sorgulama hakkımı görüyor kendinde.

Ne olur, bakın rica ediyorum yapmayın bunu kendinize. Gerçekten aşk sevgi bir yere kadar. İnsan kendini değersizleştirdiği ölçüde kopuyor hayattan. Sonra bir bakmışsın, senden geriye bir posa kalmış sadece.

Size sormak istediğim su , evlenirken böyle heer detay bu kadar arastırıyor mu ya? Gercekten bilmediğimden soruyorum.
Cok garip hissediyorum kendimi de, her attıgım adımı söylemem lazım gibiydi, keza ilişkide de öyle de

Size sormak istediğim su , evlenirken böyle heer detay bu kadar arastırıyor mu ya? Gercekten bilmediğimden soruyorum.
Cok garip hissediyorum kendimi de, her attıgım adımı söylemem lazım gibiydi, keza ilişkide de öyle de

Öyle bir şey yok arkadaşım. Ben eşimin ailesi ile ilk tanıştığımda havadan sudan aile yapılarından, kültürlerden bahsettik. Asla gelirimi, mesleğimi sorgulamadılar ki buna müsaade etmezdim zaten.

ailesiyle tanıştığınız bir ortamda erkek arkadaşınızın telefonda oyun oynaması bile kabul edilemez bir durum ve problem sebebiyken aileden görülen tavır asla kabul edilemez

X