Kınasına Gitmek İstemiyorum

Kinaya da dugune de Gitmeyin.bir sebep uydurmak zorunda degilsiniz.gerekirse kirginliginizi ozetleyin yalana gerek yok

Merhaba Hanımlar. Umarım iyisinizdir.
Birkaç gündür kendimce sıkıntı yaptım en sonunda size danışayım dedim. Kısa tutmaya çalışıcam.
İki arkadaşım var adılarına Mine ve Tuğçe diyelim.
Mine evlenip İstanbul’dan gitti.
Bizde 3 ay önceden bilet alıp gittik düğününe Tuğçe ve birkaç başka arkadaşlarla.
Benimde Mine’den 1,5 ay sonra düğünüm oldu.
Mine bunu çook önceden bilemsine rağmen gelmedi düğünüme.
Bahanesi de maddi olarak sıkışık olmaları ve eşinin izin vermemiş olmasıydı.
Bende öyle diyince birşey diyemedim açıkçası.
Tavır vs yapmadım.
Benim düğünümden 2 hafta sonra Tuğçe’nin düğün tarihi belli oldu ve Mine hemen onun için uçak biletini almış (ki Tuğçe’nin düğününe daha 3,5 ay vardı).
Mine biletinin ekran görüntüsünü atmış Tuğçe’de bunu hikayesinde paylaşmış bende bu şekilde öğrendim.
2-3 hafta önce benim düğünüme bütçesi olmayan arkadaşım (çook önceden haberi olmasına rağmen) 2-3 hafta sonra daha 3,5 ay olan düğüne bilet alabildi.
Ben çok kırıldım Mine ile konuştum.
Bana dediği “bileti abim alınca eşim izin verdi”.
Ben bununla ikna olmadım araya bir soğukluk girdi.
Tuğçe’nin yaptığı apayrı birşey zaten.
Hikaye paylaşmayan kız gitti paylaşa paylaşa bana nispet yapar gibi onu paylaştı.
(Tuğçe ile önceden yakındık eşimle sevgilisi tanıştıktan sonra Tuğçe çok değişti. Soğuk davranmaya başladı. Eşim Tuğçe’nin sevgilisinin çalıştığı yerde üst bir makamda çalışıyor. Az buçuk biliyorlardı zaten birbirlerini)
Sonra diğer arkadaşlar bana geldi mesela hayırlı olsuna Tuğçe bahane uydurdu gelmedi.
Ben yine bişey demedim.
Şimdi haftaya haftaiçi akşam taa İstanbul’un bir ucunda kınası ondan 4 gün sonrada düğünü var.
Davetiyesinin fotoğrafını attı. (İkiside haftaiçi)
İstanbul trafiğini bilen bilir hele akşamları iş çıkışı cehennem gibi.
Benim 7’deki kına için en azından 4’te evden çıkmam lazım.
Düğününe mecbur gitmem gerekiyor.
Ama kınasına gitmeyi gerçekten zerre istemiyorum.
Nasıl bir bahane uydurabilirim bilmiyorum.
Onlar kaç kere benim kırılıp kırılmayacağımı düşünmeden hem davrandılar hem konuştular.
Ama işte ben öyle değilim aman kırılmasınlar diye diye hep tepeme çıkardım.
Sizce son birkez daha adım atıp kınayada gitmelimiyim yoksa bir bahane bulup düğününe mi gitmeliyim yalnızca?
Not: Tuğçe benim İstanbul dışındaki nişanıma gelememişti. (Yine çok boş bir bahaneyle)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Ee siz neden gitmek için kendinizi paralıyorsunuz öyleyse ? Gitmezdim, umrumda da olmazdı ! Yapmışlığım da vardır, öyle saça böyle tarak afedersiniz

Ben de böyle arkadaşlar bir bende var sanıyordum, hayatınızdan da çıkarın kısa zamanda bence

Merhaba Hanımlar. Umarım iyisinizdir.
Birkaç gündür kendimce sıkıntı yaptım en sonunda size danışayım dedim. Kısa tutmaya çalışıcam.
İki arkadaşım var adılarına Mine ve Tuğçe diyelim.
Mine evlenip İstanbul’dan gitti.
Bizde 3 ay önceden bilet alıp gittik düğününe Tuğçe ve birkaç başka arkadaşlarla.
Benimde Mine’den 1,5 ay sonra düğünüm oldu.
Mine bunu çook önceden bilemsine rağmen gelmedi düğünüme.
Bahanesi de maddi olarak sıkışık olmaları ve eşinin izin vermemiş olmasıydı.
Bende öyle diyince birşey diyemedim açıkçası.
Tavır vs yapmadım.
Benim düğünümden 2 hafta sonra Tuğçe’nin düğün tarihi belli oldu ve Mine hemen onun için uçak biletini almış (ki Tuğçe’nin düğününe daha 3,5 ay vardı).
Mine biletinin ekran görüntüsünü atmış Tuğçe’de bunu hikayesinde paylaşmış bende bu şekilde öğrendim.
2-3 hafta önce benim düğünüme bütçesi olmayan arkadaşım (çook önceden haberi olmasına rağmen) 2-3 hafta sonra daha 3,5 ay olan düğüne bilet alabildi.
Ben çok kırıldım Mine ile konuştum.
Bana dediği “bileti abim alınca eşim izin verdi”.
Ben bununla ikna olmadım araya bir soğukluk girdi.
Tuğçe’nin yaptığı apayrı birşey zaten.
Hikaye paylaşmayan kız gitti paylaşa paylaşa bana nispet yapar gibi onu paylaştı.
(Tuğçe ile önceden yakındık eşimle sevgilisi tanıştıktan sonra Tuğçe çok değişti. Soğuk davranmaya başladı. Eşim Tuğçe’nin sevgilisinin çalıştığı yerde üst bir makamda çalışıyor. Az buçuk biliyorlardı zaten birbirlerini)
Sonra diğer arkadaşlar bana geldi mesela hayırlı olsuna Tuğçe bahane uydurdu gelmedi.
Ben yine bişey demedim.
Şimdi haftaya haftaiçi akşam taa İstanbul’un bir ucunda kınası ondan 4 gün sonrada düğünü var.
Davetiyesinin fotoğrafını attı. (İkiside haftaiçi)
İstanbul trafiğini bilen bilir hele akşamları iş çıkışı cehennem gibi.
Benim 7’deki kına için en azından 4’te evden çıkmam lazım.
Düğününe mecbur gitmem gerekiyor.
Ama kınasına gitmeyi gerçekten zerre istemiyorum.
Nasıl bir bahane uydurabilirim bilmiyorum.
Onlar kaç kere benim kırılıp kırılmayacağımı düşünmeden hem davrandılar hem konuştular.
Ama işte ben öyle değilim aman kırılmasınlar diye diye hep tepeme çıkardım.
Sizce son birkez daha adım atıp kınayada gitmelimiyim yoksa bir bahane bulup düğününe mi gitmeliyim yalnızca?
Not: Tuğçe benim İstanbul dışındaki nişanıma gelememişti. (Yine çok boş bir bahaneyle)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Herkesin hayatında yukarıdaki olaya benzer olaylar oluyor.
Bana da oldu bende gitmedim.
Hatta çok samimi arkadaşımdı, gelmedi benim özel günüme ben ta davetiyeyi Beşiktaş'a götürdüm ayağına kadar.
O zahmet edip davetye de getirmedi WhatsApp tan davetye paylaştı :), nasıl bana gelmediyse bende gitmedim. Bu kadar basit sizde gitmeyin kınaya, düğününe de gitmeyin bence, bu arkadaş sana sırt çevirmiş bile, belli ki sizinle görüşmeyecek. Ayrıca davetiyeyi hikayede paylaşması gayet güzel size nispet yapmak amaçlı.

Kınaya gitmek zorunda değilsiniz. Düğününe gidin derim. Sonuç olarak öyle yada böyle sizin düğününüze gelmiş. Takınızı takarsınız eğer o size taktıysa. Takıdan sonra kalkar gelirsiniz. Gayet resmi

benimde böle arkadaşlarim vardi..
benden önce evlenen arkadaşımın düğüne paşa paşa gittiğim halde benim düğünüme gelmediler.
çok kırıldım... bide bebegi oldu göreyim diye gitmişim... dönüp bakmadi bile.
bende onlari bi kalemle sildim whatsaap da grup kurdu görüşesim gelmiyor. bide toplaştılarda gitmedim... görüşmek istemiyorum...
sende öle yap bi düğüne git.. bi daha görüşme sil gitsin...

Takı konusunda Mine’ye yarım takıldı birleşip bana çeyrek takıldı şimdi Tuğçe’ye de yarım takıcaklarmış bende dedim ben katılmıcam eşim izin vermedi.
Mine hanım gruptan bir kaç gün sonra bi tweet paylaştı “Altın bu kadar yüksekken altın takan arkadaş gerçek dosttur” diye bariz bana laf çaktı
sende desydin çeyrek taktığında gerçek dost musunuz diye. biraz utandirmaliydin.

gitmeyin..

en yakın arkadaşım ne kınama geldi ne düğünüme. kız istemede nişanda vardı. bende nişanına gittim, düğüne geleceksin demi diyor yok gelmeyeceğim sen gelmedin diyorum açık açık..

benimde başıma geldi aynısı ben gittim ve onlar benim hiçbişeyime gelmedi sonrasında telafi etmeye de çalışmadılar tabii ne aradılar ne sordular sonuç sildim hayatımdan hepsini kısa ve net..

cevabım hiçbişeyine gitme..

aynısını bende yaşadım ve iki arkadasımı sildim
kardeşleriyle ve kuzunleriyle görüşüyorum :halay:

bahane bulmana bile gerek yok GİTME

Gitmezsen kesin kınayı iptal eder
c019-gif.1318328
,
Boşversene gitme çok mu önemli
bigsmilie40-gif.1318314

Eşim izin vermedi onlar sana gelmedi sen neden gidiyorsun dedi dersin bahaneyi saçma bulmalarına da imkan yok aynı bahaneyi kendileri ortada bir şey yokken eşleri izin vermemiş..bununla birlikte uçak biletini paylaşma düğüne nişana gelmeme hareketlerini de zaten sizinle görüşmek iste ediklerini düşünmüyorum siz gelmeyin diye yapılmış hareketler bunlar

X