Kınasına Gitmek İstemiyorum

O güne esiniz iki günlük tatil ayarlamış olsun yada bir sürpriz vs
Siz de tabiki tercihinizi bu yönde kullanmış olun
Hem benim icin o kadar önemli değilsiniz mesajı verin hemde bahaneniz olsun

mineyi salla
tugce seninkine geldiyse taki vs icin iadeu ziyaret yap ama o da gelmediyse gitme tirt yani

Gitmeyin. Sebep söylemeniz gerekirse, arkadaşlarla sinemaya gittik dersiniz. Önemsemediğinizi düşünsünler. Ve gerçekten önemsemeyi ve üzülmeyi bırakın bence

Bahane bulmaniza gerek yok. Kinaya gitmeyin dugune gidin yeterli. O telase de size niye kinaya gelmedin diye sormaz sizinde aciklama yapmaniza gerek yok bence.

Gitmeyin gereksiz değer olur anlattığınıza göre size değer vermemişler sizde tepkinizi gösterin hem içinizden gelmiyorsa yapmayın

Bu ne ya .siz nasıl arkadasşınız.o bunu dedi şu şunu dedi
Bence siz gitmeyin koparın bağınızı
Düğüne falan da gitmeyin
Ne kadar düşünüyorsunuz ben olsam gitmem böyle düşündüğüm insanların düğününe
Kız sevinmiş hikaye paylaşmış onu bile beni kıskandırmaya çalışıyor diye düşünmüşsünüz .ne alaka yani .demek ki Mine ile Tuğçe daha samimiymiş o yüzden ne yapıp edip almış bileti .çalışmıyor heralde kocası vermemiştir para size gelememiştir bunda kırılacak ne var bu kadar..

Merhaba Hanımlar. Umarım iyisinizdir.
Birkaç gündür kendimce sıkıntı yaptım en sonunda size danışayım dedim. Kısa tutmaya çalışıcam.
İki arkadaşım var adılarına Mine ve Tuğçe diyelim.
Mine evlenip İstanbul’dan gitti.
Bizde 3 ay önceden bilet alıp gittik düğününe Tuğçe ve birkaç başka arkadaşlarla.
Benimde Mine’den 1,5 ay sonra düğünüm oldu.
Mine bunu çook önceden bilemsine rağmen gelmedi düğünüme.
Bahanesi de maddi olarak sıkışık olmaları ve eşinin izin vermemiş olmasıydı.
Bende öyle diyince birşey diyemedim açıkçası.
Tavır vs yapmadım.
Benim düğünümden 2 hafta sonra Tuğçe’nin düğün tarihi belli oldu ve Mine hemen onun için uçak biletini almış (ki Tuğçe’nin düğününe daha 3,5 ay vardı).
Mine biletinin ekran görüntüsünü atmış Tuğçe’de bunu hikayesinde paylaşmış bende bu şekilde öğrendim.
2-3 hafta önce benim düğünüme bütçesi olmayan arkadaşım (çook önceden haberi olmasına rağmen) 2-3 hafta sonra daha 3,5 ay olan düğüne bilet alabildi.
Ben çok kırıldım Mine ile konuştum.
Bana dediği “bileti abim alınca eşim izin verdi”.
Ben bununla ikna olmadım araya bir soğukluk girdi.
Tuğçe’nin yaptığı apayrı birşey zaten.
Hikaye paylaşmayan kız gitti paylaşa paylaşa bana nispet yapar gibi onu paylaştı.
(Tuğçe ile önceden yakındık eşimle sevgilisi tanıştıktan sonra Tuğçe çok değişti. Soğuk davranmaya başladı. Eşim Tuğçe’nin sevgilisinin çalıştığı yerde üst bir makamda çalışıyor. Az buçuk biliyorlardı zaten birbirlerini)
Sonra diğer arkadaşlar bana geldi mesela hayırlı olsuna Tuğçe bahane uydurdu gelmedi.
Ben yine bişey demedim.
Şimdi haftaya haftaiçi akşam taa İstanbul’un bir ucunda kınası ondan 4 gün sonrada düğünü var.
Davetiyesinin fotoğrafını attı. (İkiside haftaiçi)
İstanbul trafiğini bilen bilir hele akşamları iş çıkışı cehennem gibi.
Benim 7’deki kına için en azından 4’te evden çıkmam lazım.
Düğününe mecbur gitmem gerekiyor.
Ama kınasına gitmeyi gerçekten zerre istemiyorum.
Nasıl bir bahane uydurabilirim bilmiyorum.
Onlar kaç kere benim kırılıp kırılmayacağımı düşünmeden hem davrandılar hem konuştular.
Ama işte ben öyle değilim aman kırılmasınlar diye diye hep tepeme çıkardım.
Sizce son birkez daha adım atıp kınayada gitmelimiyim yoksa bir bahane bulup düğününe mi gitmeliyim yalnızca?
Not: Tuğçe benim İstanbul dışındaki nişanıma gelememişti. (Yine çok boş bir bahaneyle)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bende henüz çok sevdiğim bir arkadaşım ağustosta evlendi yanına gitmedim. Çalışıyor bi haftasonlari evde kocasiyla ondada hemen damlamak istemiyorum bir kaç ay daha geçmesini bekliyorum.

Eğer bir soğukluk sezdiysem Tuğçe'den kınasına gitmez düğününe giderdim. Takimi takar fazla oyalanmadan ayrılırdım.

aaah ah konu sahibi al benden de bu kadar... valla gunun sonunda kendini dinle, keske demeyeceksen gitme ama ben asla rahat edemem gitmezsem vicdan azabi ceketim. tavsiyem 7deki kinaya 9da git zaten asla 7de baslamaz herkes 8de gelir. sen de trafik rahatlayinca 9-9:30 gibi git kina yakilir yakilmaz kalk. hem gorevini yapmis olursun hem de oyle cok fedakarlik yapmamis olursun

Benimde basima geldi nikah sahidim olcak hanfendi kinama gelmedi hastanede oldugunu soyledi hastanede 1 saat durdu sonra yine gelebilirdi gelmedi bende onun kina gecesine gitmedim bahane mi yok düğünüme geldi onada gelmeseydi zaten nikah sahidim hazirdi keske gelmeseydi size gelmeeyene sizde gitmeyin aynisini yapin

Benimde basima geldi nikah sahidim olcak hanfendi kinama gelmedi hastanede oldugunu soyledi hastanede 1 saat durdu sonra yine gelebilirdi gelmedi bende onun kina gecesine gitmedim bahane mi yok düğünüme geldi onada gelmeseydi zaten nikah sahidim hazirdi keske gelmeseydi size gelmeeyene sizde gitmeyin aynisini yapin

Çok ayıp etmiş gerçekten.
Böyle zamanlarda insanlar neden böyle oluyor anlamıyorum.
Ben asla bu şekilde davranmadım kimseye.

Bahaneye ihtiyacın yok. Açıklama yapmak zorunda da değilsin. Gelmek istemedim dersin kimse de bir şey diyemez. Ama illa ki ayıp olur dersen, işim çıktı o güne diyerek geçiştirirsin

İyi akşamlar arkadaşlar.

Mine’ye yazdım gelemicem kınaya işe başlıyorum eğitim var geç başlayıp geç bitecek diye (yalan değil sadece yarın başlamıyor eğitim ve geç başlayıp geç bitmicek) ne yaptı dersiniz??

Okudu vee cevap bile yazmadııııı

Şaka gibi değil mi?

O kadar sinir oldum ki kendime..
Bu zamana kadar insan yerine koyduğuma..
Yazık yaa gerçekten..
Bu insan benim ben onun ekmeğini yedik..
Nankörlük bu kadar mı kolay?

Sizin onlari düşündüğünüz kadar onlar sizi düşünseydi zaten gelirlerdi onlar size hangi boş bahaneyi bulduysa aynısını söyleyin hiç birşey söylemeye hakları olmaz emin olun bu arada araya kıskançlık girmis hayatınızdan çıkarın derim benimde iki yakın arkadaşım vardı ben onlarin herşeyine gittim ama onlar şehir dışında olduğu için gelemediler tamam gelmelerini beklemiyorum ama arayıp bir hayırlı olsun diyebilirlerdi geçen aylarda bir tanesini yolda gördüm annesine ziyarete gelmiş bana diyo ki × kişisinin kayınvalidesi ölmüş arayıp bir baş sağlığı dile verdiğim cevap Allah rahmet eylesin arayamam dedim siz beni kaç kez aradınız evlendikten sonra benim hayatımda olmanız bana artı bir özellik katmıyor yoklugunuz da benden bir sey eksiltmiyor bilin istedim dedim ve döndüm gittim

Bahane bulmaya da gerek yok. Sorarlarsa bir bahane uydurursunuz ama söylemişsiniz artık.

İnsanları bu kadar büyütmeyin gözünüzde. Size herkes değer vermek zorunda değil. Biz de herkese değer vermiyoruz. Değer vermeyeni hayatınızdan çıkarın. Bunun için kendinizi üzmeye değmez. İstanbul'da herhalde 20 milyon insan vardır :KK66: size değer veren birileri illaki çıkar. Üzmeyin kendinizi. Ben de İstanbul'dayım beni bulun arki olalım. (Şaka tabi :KK70: )

İyi akşamlar arkadaşlar.

Mine’ye yazdım gelemicem kınaya işe başlıyorum eğitim var geç başlayıp geç bitecek diye (yalan değil sadece yarın başlamıyor eğitim ve geç başlayıp geç bitmicek) ne yaptı dersiniz??

Okudu vee cevap bile yazmadııııı

Şaka gibi değil mi?

O kadar sinir oldum ki kendime..
Bu zamana kadar insan yerine koyduğuma..
Yazık yaa gerçekten..
Bu insan benim ben onun ekmeğini yedik..
Nankörlük bu kadar mı kolay?
Demekki doğru kararı vermişsin pişman olmana gerek bile yok yani canım .

Sizin onlari düşündüğünüz kadar onlar sizi düşünseydi zaten gelirlerdi onlar size hangi boş bahaneyi bulduysa aynısını söyleyin hiç birşey söylemeye hakları olmaz emin olun bu arada araya kıskançlık girmis hayatınızdan çıkarın derim benimde iki yakın arkadaşım vardı ben onlarin herşeyine gittim ama onlar şehir dışında olduğu için gelemediler tamam gelmelerini beklemiyorum ama arayıp bir hayırlı olsun diyebilirlerdi geçen aylarda bir tanesini yolda gördüm annesine ziyarete gelmiş bana diyo ki × kişisinin kayınvalidesi ölmüş arayıp bir baş sağlığı dile verdiğim cevap Allah rahmet eylesin arayamam dedim siz beni kaç kez aradınız evlendikten sonra benim hayatımda olmanız bana artı bir özellik katmıyor yoklugunuz da benden bir sey eksiltmiyor bilin istedim dedim ve döndüm gittim

Mesajınızın üstünde gelişmeyi yazdım okuyabilirsiniz

X