Kınasına Gitmek İstemiyorum

Sen de yazsana birbirlerine yarım altın takarken sıra bana gelince çeyrek takan ve benden yarım altın bekleyen arkadaşlar yüzsüzlüğü... diye :KK53:

Gerçekten gitme. Bu çok alçakça ve terbiyesizce bir durum. Eşinle bir küçük hediye gönderebilirsin. Bana kalsa ben onu bile göndermem. O kadar yakın arkadaş madem sana neden davetiye fotoğrafı atmış. Sende çeyrek fotoğrafı atsaydın hemen cevap olarak. Altın takan gerçek dost ama davetiye göndermeye üşenen neymiş sorsaydın? Bende fotoğraf attım arkadaşlarıma ama tek tek arayıp kargo için adres istediğimde hiç gerek yok fotoğraf at dediler. Senin naifliğini, nezaketini eziklik olarak gören herkesi çıkar hayatından. Çok rahatlarsın.

Bu nazik davranmam yüzünden çok arkadaşım ilk beni harcadı.
Bazen gerçekten diyorum demek ki sorun bendeymiş.
Çok kırıldım gerçekten.

Bence gitme. Bir gun trip atarlarsa koparirsin cunku sen trip atmamistin. Ama atmazlar da derlerse ki "cok kirildik niye gelmedin. " sen de kirildigini ama kimseye bisey demedigini sonucta senin de bir sebebin !! Oldugunu anlatirsin. Bende senin gibiydim. 4 arkadastik . Ve cok safmisim hepsini bi anda sildim gitti ayni anda :) cunku trip falan atinca ya da kirilinca anlamiyolar birbirleri ile dedikodu yapiyorlar. Ki ben trip falan atmamistim ama neyse benim konuma girmeyeyim. Kisaca kestirip at . Biliyorum bu sitexe yorum yaparken bosan ayril terket konusma gibi yorumlar cok yapiyorun ama ben kendi gecmisime donup baktigimda sildiklerimden degil silmediklerimden pismanlik yasadigimi farkediyorum. Ilerde gercek dostlarin ciktiginda ki bu cok zor olabiliyor. O zaman anlayacaksin :) sonucta en iyisini sen bilirsin.

Ne düğüne giderdim be kınaya bir daha da muhatap olmamaya bakardım.
Hiç kimse için üzülmeye değmez.
Farkındaysan onlar seni birlik olup üzmüşler.
Sorarlarsa da "kocam izin vermedi o kadar yola gitmeme" dersin olur biter.

Tuğçe nişanıma gelmedi.
Düğün ve kınama geldi.
Mine sadece nişana geldi.
Ama ben onun herşeyine gittim.
Takısında değilim ama gerçekten kırıldığım için gözüme battı.
Mineye yarım taktık birleşip 3-4 kişi.
Bana 3-4 kişi birleşip çeyrek taktılar.
Şimdi Tuğçe’ye de yarım takıcaklarmış ben katılmadım takamıyorlar.
bir yarım takmak icüm 3-4 kişi birkeşik mi takıyorsunuz şakamı bu:)

Takı konusunda Mine’ye yarım takıldı birleşip bana çeyrek takıldı şimdi Tuğçe’ye de yarım takıcaklarmış bende dedim ben katılmıcam eşim izin vermedi.
Mine hanım gruptan bir kaç gün sonra bi tweet paylaştı “Altın bu kadar yüksekken altın takan arkadaş gerçek dosttur” diye bariz bana laf çaktı

Sana takıldan çeyreği kaç kişi taktıysa evlendiğin tarihteki fiyatına böl onu tak, o anlar. Borcunu ödemiş olursun. Üzülmeyeceksen onlarla görüşmeyi bırak. Böyle insanlar ruha zarar verir, ruh zarar görürse beden etkilenir. Gerçek yüzlerini göstermişler zaten acaba mı diyecek bir şey yok.

Bende açıkça bişey söylemek istemem.
Zaten ilerleyen zamanda böyle giderse kopucaz iyice istemesem de.
Hani aa bak bak bizim yaptığımızı çok takmış gelmiyor demelerini istemiyorum.
O yüzden arafta kaldım.
Teşekkür ederim cevabınız için
Böyle deseler ne olur demeseler ne olur
başkaları ne der diye düşünüp hayatı kendinize zorlaştırmayın yeni evliymişsiniz madem böyle kimselerim hayat enerjinizi sömürmesine izin vermeyip evliliğinize odaklanın

Ayrıca böyle sosyal medyada falan uçak bileti vs... paylaşacak kafada biriyle ben olsam arkadaşlığımı devam ettiremezdim ne saçma bişey bu yahu!!!

Gitme!
Herhangi bir bahaneye de gerek yok.haa illa açıklayacağım dersen trafiği söyle gitsin bir de bunun gece dönüşü var dersin.nasılsa düğüne gideceksin.

Merhaba Hanımlar. Umarım iyisinizdir.
Birkaç gündür kendimce sıkıntı yaptım en sonunda size danışayım dedim. Kısa tutmaya çalışıcam.
İki arkadaşım var adılarına Mine ve Tuğçe diyelim.
Mine evlenip İstanbul’dan gitti.
Bizde 3 ay önceden bilet alıp gittik düğününe Tuğçe ve birkaç başka arkadaşlarla.
Benimde Mine’den 1,5 ay sonra düğünüm oldu.
Mine bunu çook önceden bilemsine rağmen gelmedi düğünüme.
Bahanesi de maddi olarak sıkışık olmaları ve eşinin izin vermemiş olmasıydı.
Bende öyle diyince birşey diyemedim açıkçası.
Tavır vs yapmadım.
Benim düğünümden 2 hafta sonra Tuğçe’nin düğün tarihi belli oldu ve Mine hemen onun için uçak biletini almış (ki Tuğçe’nin düğününe daha 3,5 ay vardı).
Mine biletinin ekran görüntüsünü atmış Tuğçe’de bunu hikayesinde paylaşmış bende bu şekilde öğrendim.
2-3 hafta önce benim düğünüme bütçesi olmayan arkadaşım (çook önceden haberi olmasına rağmen) 2-3 hafta sonra daha 3,5 ay olan düğüne bilet alabildi.
Ben çok kırıldım Mine ile konuştum.
Bana dediği “bileti abim alınca eşim izin verdi”.
Ben bununla ikna olmadım araya bir soğukluk girdi.
Tuğçe’nin yaptığı apayrı birşey zaten.
Hikaye paylaşmayan kız gitti paylaşa paylaşa bana nispet yapar gibi onu paylaştı.
(Tuğçe ile önceden yakındık eşimle sevgilisi tanıştıktan sonra Tuğçe çok değişti. Soğuk davranmaya başladı. Eşim Tuğçe’nin sevgilisinin çalıştığı yerde üst bir makamda çalışıyor. Az buçuk biliyorlardı zaten birbirlerini)
Sonra diğer arkadaşlar bana geldi mesela hayırlı olsuna Tuğçe bahane uydurdu gelmedi.
Ben yine bişey demedim.
Şimdi haftaya haftaiçi akşam taa İstanbul’un bir ucunda kınası ondan 4 gün sonrada düğünü var.
Davetiyesinin fotoğrafını attı. (İkiside haftaiçi)
İstanbul trafiğini bilen bilir hele akşamları iş çıkışı cehennem gibi.
Benim 7’deki kına için en azından 4’te evden çıkmam lazım.
Düğününe mecbur gitmem gerekiyor.
Ama kınasına gitmeyi gerçekten zerre istemiyorum.
Nasıl bir bahane uydurabilirim bilmiyorum.
Onlar kaç kere benim kırılıp kırılmayacağımı düşünmeden hem davrandılar hem konuştular.
Ama işte ben öyle değilim aman kırılmasınlar diye diye hep tepeme çıkardım.
Sizce son birkez daha adım atıp kınayada gitmelimiyim yoksa bir bahane bulup düğününe mi gitmeliyim yalnızca?
Not: Tuğçe benim İstanbul dışındaki nişanıma gelememişti. (Yine çok boş bir bahaneyle)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Eşim göndermiyor o trafiki çekemedi çok yorgundu nasılsa düğününe gidecekmişsin

Esim izin vermedi de.gerci ona tas atmak gibi gorunmesini istemiyorsan da esim yemege misafir cagirmis ya da yatili misafirim var falan deyin.bahane cok aslinda.

Aman hic takma kafana git sugune takını tak gel ne olacak fazla muhatap olmazsin olur biter. Kina gecesine de annem esim cocugum vs hastalandi hastanedeyiz de gitsin.

kesinlikle cok ince düsünme..bak kimse senin kirilip kirilmadigini dusunmemis..kinaya gitme...rahatsizlandim midemi usuttum de..varsn inanmasin bahanene..dugune gidersin istersen.

Merhaba Hanımlar. Umarım iyisinizdir.
Birkaç gündür kendimce sıkıntı yaptım en sonunda size danışayım dedim. Kısa tutmaya çalışıcam.
İki arkadaşım var adılarına Mine ve Tuğçe diyelim.
Mine evlenip İstanbul’dan gitti.
Bizde 3 ay önceden bilet alıp gittik düğününe Tuğçe ve birkaç başka arkadaşlarla.
Benimde Mine’den 1,5 ay sonra düğünüm oldu.
Mine bunu çook önceden bilemsine rağmen gelmedi düğünüme.
Bahanesi de maddi olarak sıkışık olmaları ve eşinin izin vermemiş olmasıydı.
Bende öyle diyince birşey diyemedim açıkçası.
Tavır vs yapmadım.
Benim düğünümden 2 hafta sonra Tuğçe’nin düğün tarihi belli oldu ve Mine hemen onun için uçak biletini almış (ki Tuğçe’nin düğününe daha 3,5 ay vardı).
Mine biletinin ekran görüntüsünü atmış Tuğçe’de bunu hikayesinde paylaşmış bende bu şekilde öğrendim.
2-3 hafta önce benim düğünüme bütçesi olmayan arkadaşım (çook önceden haberi olmasına rağmen) 2-3 hafta sonra daha 3,5 ay olan düğüne bilet alabildi.
Ben çok kırıldım Mine ile konuştum.
Bana dediği “bileti abim alınca eşim izin verdi”.
Ben bununla ikna olmadım araya bir soğukluk girdi.
Tuğçe’nin yaptığı apayrı birşey zaten.
Hikaye paylaşmayan kız gitti paylaşa paylaşa bana nispet yapar gibi onu paylaştı.
(Tuğçe ile önceden yakındık eşimle sevgilisi tanıştıktan sonra Tuğçe çok değişti. Soğuk davranmaya başladı. Eşim Tuğçe’nin sevgilisinin çalıştığı yerde üst bir makamda çalışıyor. Az buçuk biliyorlardı zaten birbirlerini)
Sonra diğer arkadaşlar bana geldi mesela hayırlı olsuna Tuğçe bahane uydurdu gelmedi.
Ben yine bişey demedim.
Şimdi haftaya haftaiçi akşam taa İstanbul’un bir ucunda kınası ondan 4 gün sonrada düğünü var.
Davetiyesinin fotoğrafını attı. (İkiside haftaiçi)
İstanbul trafiğini bilen bilir hele akşamları iş çıkışı cehennem gibi.
Benim 7’deki kına için en azından 4’te evden çıkmam lazım.
Düğününe mecbur gitmem gerekiyor.
Ama kınasına gitmeyi gerçekten zerre istemiyorum.
Nasıl bir bahane uydurabilirim bilmiyorum.
Onlar kaç kere benim kırılıp kırılmayacağımı düşünmeden hem davrandılar hem konuştular.
Ama işte ben öyle değilim aman kırılmasınlar diye diye hep tepeme çıkardım.
Sizce son birkez daha adım atıp kınayada gitmelimiyim yoksa bir bahane bulup düğününe mi gitmeliyim yalnızca?
Not: Tuğçe benim İstanbul dışındaki nişanıma gelememişti. (Yine çok boş bir bahaneyle)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Düğüne git 1 saat kal çık.kınaya gitme tabiki. Sen zaten verici ve yumşak başlı olduğun için kaybediyosun. Olcak olcak öğrencen zamanladaha bunlar neki. Hem sen yönetici hanımısın azcık havan olsun.oraya gitttt ve sonrası için eşinle bi program yap stori atonlarlada meraba meraba.

Akşam üstü kınadan önce İş yerinde olagandışı bi durum oldu geç çıktım,malum istanbul trafigi-uzaklık bu saatten sonra gelsem sonuna zor yetişirim gelemiyorum diye bir mesaj at bahanen olsun,istemiyorsan gitme canım.Eğer o senin dügününe geldiyse takı takman gerekiyorsa bi arkadaşından yollayıver,senin adına taksın.ona da gelemedim dersin,takınıda yollamış olursun

Mineyle Tuğçe’nin arkadaşınız olduklarından emin misiniz?
Ben ne kınasına ne düğününe giderdim.
Bahane değil gerçeği de söylerdim biri benim düğünüme gelmez ötekininkine koşa koşa gider diğeri hayırlı olsuna gelmez bundan sonra ben de ne sizinle konuşur ne de bir şeyinize gelirim der çeker giderim.
İkisi baş başa kalsınlar amaçları da bu zaten...

Mineyle Tuğçe’nin arkadaşınız olduklarından emin misiniz?
Ben ne kınasına ne düğününe giderdim.
Bahane değil gerçeği de söylerdim biri benim düğünüme gelmez ötekininkine koşa koşa gider diğeri hayırlı olsuna gelmez bundan sonra ben de ne sizinle konuşur ne de bir şeyinize gelirim der çeker giderim.
İkisi baş başa kalsınlar amaçları da bu zaten...

Kesinlikle böyle yapıcam yorumlarınız için çoook teşekkür ederim hanımlar

X