Kim Haklı? (Kayın valideye Gitme Konusu)

Eşiniz iyi yapmış, her olayı büyütüp dallandırıp budaklandırıp yok baskı hissediyorum yok aramak istemiyorum derseniz o da böyle yapar.

Ben hic bir baski goremedim. Hatali olan sizsiniz. Cok tatli bir kaynananiz var bence. Kiymetini bilin ...

Kendi huzurunu bozmak icin bu kadar cabalamak

Bi telefon etmek kac dakika surer ki? Max max 5 dakika olsun haydi.. Ustelik aramış ve dönüş yapilmamis.. Okul, iş, stres deyip aglayacak ne var bunda, degil mi? Hic mi ekstra bi sey yapilmiyor okul, iş dışında?

Kendinizi cok masum yansitmaya calismisiniz ama olmamis. Nisanliyken soyle olmustu yok 15 yil once bana bunu demisti tarzi bahaneler cok komik degil mi sizce de? Biriyle probleminizi, kirginliginizi o anda cozmez, kendinizi ifade etmezseniz yillar sonra "hic icimden gelmiyor o olaydan dolayi" deme hakkiniz kalmiyor.

Esim.de beni goturmese yarabbun senelerdir ayni kavgadayiz zorla goturuyor gitmeyinxede yasa burünuyor sanki konu sahibi sende hic usteleme oh neguzel ne rahatsin isten gel yat asaya oraya gidip hizmet etcen sinjr bozxan esine helal

Iyi de zaten 3 ay nisanlilikta 3 4 kez geldiler demissiniz aramaya ne gerek var ki özel gün harici ?
Insanlar ne güzel vıcık vıcık davranmamışlar gereken mesafeyi korumuşlar ben takdir ettim.
Eşiniz ne diye arayacak ki 3 ayda zaten 3 kez arasa yeter yani gereksiz beklentiler bunlar.

Bir akrabamız var kadın bankacı çok yoğun çalışıyor çocuğu da var ama o kv 'ye muhakkak haftada 3 4 gün gidilir ve gece yarısına kadar oturulur kadın o halde ise gider dinlenemeden.
Gitmezlerse kv laf sokar ortalığı karıştırır.
2 haftada 2 3 saat görüşmek mükemmel bi durum bence daha nolsun.
Ben olsam çiçek sepetinden çiçek yollardım kv me.Bir de herkesi davet edip güzelce ağırlardım aradaki soğukluğu giderirdim.

Ben sizi haksiz buldum. Hic bir sorun yokken sorun yaratmissiniz. Kv sizi aramis bir buyunuzdur saygidan donmeniz gerekiyor. Esiniz hatirlatmis ve sizin cevabiniz daha da agir olmus. Esiniz sizi artik yaninda ailesinin yanina getirmemesi sizin bu soylediginize tepkidir.

Önce evlilik bekarlik gibi değil canım istemiyor içimden gelmiyor olmaz evlilikte,kayınvalidenin gelini görmek istemesi çok doğal kötü niyetli olmadıkları sürece seninde iyi bakıp iyi görmen gerekiyor biraz önyargılı evlenmişsin kanaatimce eşinle konuş tatlıya bağlamaya çalış

Yanı şimdi bende gelinimde , bende kv semıyorum da .
Ah keşke senın kı bnde olsa .

Ben o sekilde dönüş yapsam kayinvalidete amaaan sanki ders calisip nolcan diyip sonra esimi arayip doldururdu. Haftanin her gunu goruyorum kayinvalidemi ustelik her seye karisan cahil bir tip anlayis sifir hep kucumseme hor gorme halinde. Ustelik kv beni arayacak ben donmeyecegim esim evi birakin dunyayi dar eder bana.
Sizin uzerinizde hala baski hissediyor musunuz bu yazdiklarimdan sonra?
Kayinvalideniz iyi bir insan esiniz anlayisli bir es.

Sık sık karşılaştığımız kaynana-gelin konularında ne kaynanalar okuyoruz nasıl gelinlere denk geliyor, ne gelinler var ne kaynanaları olmuş. Arada bir dengeyi tutturabilenler var ama gerisi hep ters denk geliyor anlaşılan.

Haksızsın. Ayrıca evlenecek olgunluğa sahip değilsin keşke biraz daha bekleseydiniz. Dua et kocan anlayışlıymış.

Daha evliliğinin ilk yılını doldurmamışsın. Bu sorunları yaşaman çok normal ama abartılı tepkiler verdiğini düşünüyorum. Ne eşin ne kv den kötü birşey söylememiş. Üstüne de gelmemişler..

yanlış düşünüp yanlış cümleler kurmuşsun eşin haklı sana kimse illa gel diye baskı yapmamış güzellikle söylemiş benim kayınvalidem 2 gün aşağı inmediğim için oğluna bi karıyı idare edemedin bi tek senin mi karın çalışıyo demiş bi insan o yüzden bence etrafındaki insanların kıymetini bil eşinden özür dile güzellikle anlat

Herkesin işi gücü, okulu, sınavları var. Bu bahane değil. İstemiyorsunuz, en ufak şeyde hır gür çıkarıyorsunuz. Hata sizin. Kimsenin sizden çok birşey beklediği Yok aslında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…