Keske o yüzükler hic takilmasaydi....

Benim bu kadar ileri gitmedi -beterin beteri var derler- ama yine de anlıyorum hissettiklerini ben de buna benzer bir adamı çektim aylarca. Paranoyaktı, kendini kaybediyordu. Hakikaten insan olayın içindeyken göremiyor, görse de unutuyor. Şimdi ailemle de aram bozuk, hayatıma girdiği güne lanet ediyorum. Ama atlatacağız, geçecek. İstediğin zaman mesaj atabilirsin beni de kimse anlamıyor, neden çektin, hak ettin falan diyorlar, evet ama katlanmışım işte ne yapayım, canım da çok yanıyor :KK43: Özellikle ailem ve çevrem konusunda, o konusunda değil... Ailen seni kabul ediyor yine bunlara rağmen, ah babama bir sarılsam, ah...

Sinirine hakim olamiyordu, sinirlenince gözü hic birsey görmüyordu ki :KK43:
Cok zor bir dönem... Ona okadar alismissim ki.... Nefret etmem gerekirken onu hala özlüyorum. Neden böyle? :KK43:
Nefret etmem gerekiyor, onu anmamam gerekiyor, ama geceleri aglamadan uyuyamiyorum. Önceden hemen uykuya dalardim, ama artik en az 1 saat yatakta yatip uyku bekliyorum. Psikolojim cok bozuk. Anneme babama bagiriyorum, öfkeleniyorum, herseye sinirleniyorum :KK43:( Ama öfkeliyken dua ediyorum, diyorum Allahim neden bunu yapiyorumki :KK43: Yanlis yaptigimin farkindayim, ama duygularim cok garip su siralar :KK43:

Sende mi nisanliydin canim? Allahtan benim ailem destek oluyor. :KK43: Onlarda olmasa ne yapardim...

Kizlar, ne yüzügü, ne verdigim pahali saati ne de diger hediyeleri verdi.
Ben ise herseyi guzelce paketleyip geri vermistim.
Ama o ne yapti biliyomusunuz, yani inanilacak gibi degil.

Kuran-i Kerim hediye etmistim. Bir tek onu verdi. Amcama vermis bu bende kalmasin diyerek.
Kuran fazla gelmis agir gelmis heralde ona. Halbuki isterdimki kuran hep onda kalsin. Okusun.
Gecenlerde resmini gordum, maasallah verdigim hediyeleri hala kullaniyor. Hepsi haram olsun. Allahindan bulsun. Tabi verdigim seylerde yok gözüm, ama inanilmaz bir yüzssüzlük ya. Utanma diye birsey yok valla

Kizlar, ne yüzügü, ne verdigim pahali saati ne de diger hediyeleri verdi.
Ben ise herseyi guzelce paketleyip geri vermistim.
Ama o ne yapti biliyomusunuz, yani inanilacak gibi degil.

Kuran-i Kerim hediye etmistim. Bir tek onu verdi. Amcama vermis bu bende kalmasin diyerek.
Kuran fazla gelmis agir gelmis heralde ona. Halbuki isterdimki kuran hep onda kalsin. Okusun.
Gecenlerde resmini gordum, maasallah verdigim hediyeleri hala kullaniyor. Hepsi haram olsun. Allahindan bulsun. Tabi verdigim seylerde yok gözüm, ama inanilmaz bir yüzssüzlük ya. Utanma diye birsey yok valla

Canım iste insan ancak ayrıldıgı zaman tanıyabiliyo karsısındakini gercek yüzünü böyle zamanlarda görebiliyo, böyle yüzsüz insanla iyiki devam etmemissin belliki kuranı kerimi önemsememis maddi manevi degeri yok gözünde anladıgım kadarıyla böyle insanın Allah korkusu da olmaz zaten iyiki uzaklasmıssın birde evlendiğini düsünsene Allahın sevgili kuluymussun yat kalk dua et acılarında son bulacak bikac yıla korkma..

Kesinlikle barışmayın bu kişiyle, ayrılmanız çok isabetli bir karar olmuş nişanlıyken bunları yapan evlenirken kim bilir neler neler yapardı
verilmiş sadakan varmış çok ucuz kurtulmuşsun..

Böyle sevgi olmaz olsun.
Gerçekten seven insan dert olmaz derman olur.
Böyle olması daha hayırlı olmuş sanki.
Böyle nasıl bir ömür geçerdi?
Düşünsenize mutlu olmanız gereken zamanda neler yaşanmış.
Uzak olsun böylesi

resmen psıkolojısı bozuk hersey beklenebılecek bı yapıda bırını bulmussun dua et kurtulduguna kı ben olsam gel aldıklarını verıyım dese gıtmem bıle zaten tehtıd edıomus daha nolsun vurmus bıde o kımkı sende patlatsaydın ıkıtane orda ama normal adam degıl ıste karsındakı busefer daha kotu seylerde yapardı uzak dur bence artık kendını dusun onu degıl evlensen neler yapardı sana

Qmral cım çok geçmişler olsun. senin adına çok sevindim... ne olur geriye bakıp kendini üzme ve Allah a şükretmeye devam et. hep mutlu ol inşallah..

Pazartesi gunu ögrendim... Beni aldatmis. Kendi hala itiraf etmiyor, yok öyle birsey diyor, ama aldattigi kizlarin ispatlari var, gönderdigi mesajlari bana gonderdiler...
Tek bir kisiyle bile degil. Kandirmis resmen. Baska kizlarla birlikte olmus, yabanci kizlarla.
Kendimi okadar salak hissediyorumki..

Allahim... Sen bana yardim et!!

Allahim, düsmanimin basina vermesin

Allah yardımcın olmuş ayrılmışsın. Ne ara ,ne sor ,ne de sosyal medyadan izle derim. Bir de başının gözünün sadakası olsun bir yoksula yemek falan ısmarla veya para ver . Darısı sıkıntı çekenlerin başına.

Canim cok büyük gecmis olsun, bende benzer seyler yasadim malesef burdan okuyabilirsin http://www.kadinlarkulubu.com/ah-er...smanim-keske-o-yuzukler-hic-takilmasaydi.html konu basligini senin topiginden esinlenerek secmistim

cok zor bir dönem, benim sözlümde asagi yukari en az seninki kadar piskopat biriymis meger insan olayin icindeyken anlayamiyor, sözlendigime bin pismanim, ama yinede her halime sükürler olsun düsünsene evlenmis olsaydik neler neler yasardik:KK43:

hediye ettigim herseyi ben ona geri yolladim ama o bana hicbirseyi yollamadi, anlayamiyorum bunun bi anlami mi var? ne maksatla böle yaparlar ki?

Canim cok büyük gecmis olsun, bende benzer seyler yasadim malesef burdan okuyabilirsin http://www.kadinlarkulubu.com/ah-er...smanim-keske-o-yuzukler-hic-takilmasaydi.html konu basligini senin topiginden esinlenerek secmistim

cok zor bir dönem, benim sözlümde asagi yukari en az seninki kadar piskopat biriymis meger insan olayin icindeyken anlayamiyor, sözlendigime bin pismanim, ama yinede her halime sükürler olsun düsünsene evlenmis olsaydik neler neler yasardik:KK43:

hediye ettigim herseyi ben ona geri yolladim ama o bana hicbirseyi yollamadi, anlayamiyorum bunun bi anlami mi var? ne maksatla böle yaparlar ki?

ilk basta okuduğumda kesin kendi aldatıyor demiştim nitekim de öyleymiş

eğer düşündüğüm gibi biriyse sakın sana dair iç acıması arama hediyeleri iade etmemesinde. kişiliksiz gider başkalarına hava atar ben ona bişey almadım o bana şunu şunu aldı diye hatta tutar birine sana aşık oldum eskileri atayım der fırlatır atar onun yanında ya da abartır hediye bile eder.
neden vermemiş olsun başka türlü
aşktan olsa aldatmaz
insanlıktan olsa vurmaz
nezaketten olsa küfretmezdi
bunlar geleceğin babaları ya en çok ona üzülüyorum Allah onunla 1 ömür gecirecek olana yardım etsin sakın için acımasın bu cümleme sen dua et kurtulmussun
sonlardaki yorumları okuyamadım ama eğer aramıyorsa hala
tahminime göre bugün gelse barısacaksın ama umarım karsına cıkmaz
aradı mı merak ettim okuyayım

Evet sonrasinda aradi, mesaj felan atti ama ben numarami degistirdim ve eski telefon kartimi yok ettim...Yeni tertemiz bir sayfa actim kendime, öyle bir adam uzak dursun sevgisi yerin dibine batsin, lazim degil! Ailemle ve arkadaslarimla vakit geciriyorum, yakindada tatile cikiyorum, hayatimi yasamak varken degmeyen biri icin harcanmak neden?! Sizi hergün aglatan ve özgüveninizi yok eden biriyle asla beraber olmayin kizlar, kimse icin degmez hele bir erkek icin fedakarlik yapmaya hic degmez. Ben arkami dönüp baktigimda düsünüyorumda neler neler yapmissim, basima gelmez yapmam dedigim herseyi yapmissim, degdi mi peki? HAYIR...

Geri vermedigi hediyeler ona sadakam olsun...

Evet sonrasinda aradi, mesaj felan atti ama ben numarami degistirdim ve eski telefon kartimi yok ettim...Yeni tertemiz bir sayfa actim kendime, öyle bir adam uzak dursun sevgisi yerin dibine batsin, lazim degil! Ailemle ve arkadaslarimla vakit geciriyorum, yakindada tatile cikiyorum, hayatimi yasamak varken degmeyen biri icin harcanmak neden?! Sizi hergün aglatan ve özgüveninizi yok eden biriyle asla beraber olmayin kizlar, kimse icin degmez hele bir erkek icin fedakarlik yapmaya hic degmez. Ben arkami dönüp baktigimda düsünüyorumda neler neler yapmissim, basima gelmez yapmam dedigim herseyi yapmissim, degdi mi peki? HAYIR...

Geri vermedigi hediyeler ona sadakam olsun...

bence haram olsun.
ailenle zaman gecirmek tabii ki onun yerini tutmaz ama inşallah onu sana anımsatmayacak birine denk gelirsin o da mutluluğunuza şahit olur ömür boyu (senden uzakta başına bela olmadan) pişmanlık çeker. çok asabiyim bu konularda bende sözleneceğim sözlüm de ufaktan değişmeye başladı ama onun özel sorunları var gergin günler yaşıyor umarım atlatır. Aileme saygısını asla bozmaz aksine annemle arkadaştırda çok şükür. yine de bazen gözdağı vermeyi düşünmüyor değilim hele de yazını okuyunca yarın bir konuşayım onunla bakalım :)

Son düzenleme:
Amin, Allah biliyor canim öyle yandi ki anlatamam. Gelinlik bir kizin ahini aldilar, ben bu arsizlarin üstesinden gelemem, Allah´a havale ediyorum, O en adil olandir...
Yüzük takilip sözlendikten sonra bana nefes aldirmadi, canavarlasti, herseyime öyle asiri derecede karisiyordu ki, babamin beni dügüne götürmesine bile arsiz bir sekilde karsi cikti ve baban gelsin benden izin alsin gibi seler söyledi, saygisiz. Üzerimde hakimiyet kurmaya basladi ve "ben senin hayatinin diktatörüyüm" gibi sözler bile söylerdi. Inan dayanilcak gibi degildi. Evlenseydim eminim eve kapatirdi kafayi yedirtip delirtirdi beni. Ailene karsi saygili olmasi cok önemli. Benim sözlüm kendinin ailesi olmadigi icin benim ailemede zerre kadar saygi duymuyordu. Yalniz yasamaya tek kisilik dünyasinda herseyi kendi yönetmeye alismisti. 32 yasinda bir adaminda bu yastan sonra fazla degimesini bekleyemezdim, suan neyse 40 yasina gelincede böyle devam edecek...

haklisin, sadaka yanlis kelimeydi, haram olsun. Hakkimi helal etmiyorum.

Son düzenleme:
Ay ikimizin durumu cok benziyor birbirine.. Okurken kendim yazmis gibiydi...

Evet, haram olsun.
Tamam verdigim hediyeleri geri vermesin, haram olsun... Istemiyorum zaten, sadece anlamiyorum nasil bir yüzsüzlük oldugunu

Yüzügü attigim bir gün kapida duruyorduk, bizim evde.. annem, babam, kardeslerim.. Yüzük yere düstü, allahimmmmm nasil aradi o yüzugü herkesin gözü önünde.. yüzük nerde falan, diye. ayakkabilarin arasina düsmüs, buldu aldi valla.. sonrada ben diger hediyeleri hazirlamistim zaten, bu is zaten artik olmaz diye...
hediyeleri getir, annemin verdigi altinlari falan dedi, sanki ne verdilerse :KK70: hahah
gittim getirdim, ne dedi biliyrmusunuz, posete koy dedi. Allahimm, sok oldum. gittim güzelce bir posetede koydum verdim valla.

Sonrada cekip gittigini sandik, dahada kapiya vuruyordu. :KK70: Ay Allahim, neler yasamissim ben ya. Cok sükür kurtuldum, bin sükür Allahima. Simdi gülerek anlatiyorum ama cok zor zamanlardi... Simdi komigime gidiyor cok sacma oldugu icin

En büyük yüzsüzlügüde kurani kerim i verip diger seyleri vermemesi. Halbuki kuranin onda kalmasini isterim.

Benim serefsizinde ailesi darmadagindi. Cok küslükler kavgalar vardi. Bizim aileye cok imrenirdi, derdi bazen iyi gününde, babani cok seviyorum, onun gibisi yok falan diye.
Kendi babasi onlari terketmis kücükken, aslinda düsünüyorumda, babasinin annesine yaptiklarini yapacakti kesin banada..
Babasi annesini cok dövmüs, ama kadin hep dayanmis, sonrada adam cekip gitmis, ben baskasina asik oldum diye. 3 cocugu birakip gitmis yani. Böyle bir aileden geliyor.
Zaten bunlar daha hic birsey yani.

Bizim burda herkes bilir, onlari ve bizi. Herkes diyordu zaten babama nasil verdin kizi onlara diye, cok sasirdik falan diye.

Simdide herkes kurban kesin diyor, verilmis sadakaniz varmis diyorlar, onlara kiz mi verilir, nasil verdiniz kizinizi falan diye.

Hergün dua ediyorum Allahima.
Cok sükür, Allahim, kurtuldum, hayirlisi oldu, diye.
Allahim, senden belasini bulsun, bizden uzakta dursun diyorum.

Allaha havale ediyorum, yaptigim hersey ona haram olsun insAllah, benden ve ailemden uzak dursun.

Amin...

Sürekli agliyordum göz yaslarim dinmek bilmiyordu ama zaman gectikce iyiki olmamis Allah´im sükürler olsun diye dua ediyorum. Sevenin ahi yerde kalmaz, ilahi adalet gün gelir yerini bulur. Bende istemiyorum hediyelerde degil zaten aklim, haram olsun, benimde ayni senin gibi anlayamadigim bir yüzsüzlük var ortada. Canim yemin ederim sanki benim hikayemi yaziyorsun. Biz sözü attik düsünsene ailesinden hickimse ne aradi ne sordu. Aliskinlar kavgaya gürültüye bu tür seyler belli ki onlara normal geliyor. Bunun babasida zamaninda annesini iki cocukla kandirarak bosanip atmis gitmis. Ama eski sözlüm bu durumu hep duygu sömrüsü yapmak icin kullanirdi. Aile yasantimiza kiskanarak bakardi. Ne zaman evimize gelse hep huzursuzluk cikardi, evimizin huzurunu bozdu resmen. Ailemle arami acmak ve beni sevdiklerimden uzaklastirmak icin elinden geleni yapti. Garip buldugum bir durumda benimle hic bir sekilde dügün felan gibi kalabalik yerlere gitmezdi ve beni facebooka eklemeyi hic istemezdi. Niye birbirimizde ekli degiliz diye sorunca "ben seni korumaya calisiyorum" derdi. Evlenmek icinde cok acele ediyordu. Aceba herhangi kötü seyleri vardida ortaya cikmasindan mi korkuyordu ki diye düsünüyordum, kalabaliktan kacmasinin bir nedeni olmali.

Cevremizde aynen sendeki gibi hep iyiki attiniz zaten o kizi o adama nasil verdiniz sasirmistik dediler.

Kuran-i Kerim´i geri göndermis vay be gercekten sütü bozukmus demekki, ama hic sasirmadim sonucta sülalesine bakarsak baskada birsey beklenmezdi, bunlar babalarinin oglu. Analarinin düstükleri duruma düsürürlerdi bizi eminim, cok sükür kurtulmussuz ikimizede büyük gecmis olsun.

Ne yapiyorum biliyormusun, onun en cirkin yüzünü sürekli gözümün önüne getiriyorum tipinden igreniyorum. Böylelikle icimde sevgiden eser kalmadi. Bazen nefret bile etmiyorum diyorum ki bu cocuk hasta, dengesiz, piskopat ona yardim edebilecek dogrudüzgün bir ailesi bile yok ve sonuc olarak aciyorum. Bir kizin bir erkege acimasi en kötü seylerden biri olmali.

Amin...

Sürekli agliyordum göz yaslarim dinmek bilmiyordu ama zaman gectikce iyiki olmamis Allah´im sükürler olsun diye dua ediyorum. Sevenin ahi yerde kalmaz, ilahi adalet gün gelir yerini bulur. Bende istemiyorum hediyelerde degil zaten aklim, haram olsun, benimde ayni senin gibi anlayamadigim bir yüzsüzlük var ortada. Canim yemin ederim sanki benim hikayemi yaziyorsun. Biz sözü attik düsünsene ailesinden hickimse ne aradi ne sordu. Aliskinlar kavgaya gürültüye bu tür seyler belli ki onlara normal geliyor. Bunun babasida zamaninda annesini iki cocukla kandirarak bosanip atmis gitmis. Ama eski sözlüm bu durumu hep duygu sömrüsü yapmak icin kullanirdi. Aile yasantimiza kiskanarak bakardi. Ne zaman evimize gelse hep huzursuzluk cikardi, evimizin huzurunu bozdu resmen. Ailemle arami acmak ve beni sevdiklerimden uzaklastirmak icin elinden geleni yapti. Garip buldugum bir durumda benimle hic bir sekilde dügün felan gibi kalabalik yerlere gitmezdi ve beni facebooka eklemeyi hic istemezdi. Niye birbirimizde ekli degiliz diye sorunca "ben seni korumaya calisiyorum" derdi. Evlenmek icinde cok acele ediyordu. Aceba herhangi kötü seyleri vardida ortaya cikmasindan mi korkuyordu ki diye düsünüyordum, kalabaliktan kacmasinin bir nedeni olmali.

Cevremizde aynen sendeki gibi hep iyiki attiniz zaten o kizi o adama nasil verdiniz sasirmistik dediler.

Kuran-i Kerim´i geri göndermis vay be gercekten sütü bozukmus demekki, ama hic sasirmadim sonucta sülalesine bakarsak baskada birsey beklenmezdi, bunlar babalarinin oglu. Analarinin düstükleri duruma düsürürlerdi bizi eminim, cok sükür kurtulmussuz ikimizede büyük gecmis olsun.

Ne yapiyorum biliyormusun, onun en cirkin yüzünü sürekli gözümün önüne getiriyorum tipinden igreniyorum. Böylelikle icimde sevgiden eser kalmadi. Bazen nefret bile etmiyorum diyorum ki bu cocuk hasta, dengesiz, piskopat ona yardim edebilecek dogrudüzgün bir ailesi bile yok ve sonuc olarak aciyorum. Bir kizin bir erkege acimasi en kötü seylerden biri olmali.

Inanamiyorum, ne kadar cok benziyor!
Benim salakta bize geldiginde huzursuzluk yapardi, sorun cikarirdi. Ayni onu anlatmis gibi anlattin.

Hatta hic unutmam, birkeresinde babama bagirarak "kizini internetlerde görürsün" demisti. Babam o günden sonra hic suratina bile bakmadi zaten.

Onunda ailesinden hic kimse aramadi düzeltelim diye.
Abisi yengesi falanda cekip gittiler onlardan. Herkes biliyo heralde onun ne mal oldugunu.
Birtek annesi var yaninda. O da cok normal degil yani. Hep oglunun gözünün icine bakiyo. Birde kucuk kiz kardesi var evde. 17-18 yasinda. Oda normal degil, yani farkli hareketleri davranislari oluyordu, ama cok sessizdi yani

Allah bilir bunlar daha bizden neler neler sakliyolardi... Seni kalabaliga goturmemesinin elbet bir nedeni vardir

Hersey aynisi bende inanamiyorum cidden agzim acik kaldi.

Aynisini ailemde söyledi kesin ne mal oldugunu bildikleri icin arayip sormadi kimse felan diye düsündük. Kuzenleri ve yengesi hic sahip bile cikmadilar. Hatta yengesi "banane ben onun sahibimiyim" diye konusuyormus. Onlarin akrabalarindan biri bi aile dostumuzla arkadas "kiz iyi etti bu serefsizi terketmekle cok büyük bi beladan kurtuldu piskopatin teki bu acidim valla icim gitti yazik olucakti yoksa kiza" felan demis, düsünsene kendi akrabasi bile böyle düsünüyor.

Aynen benim salagi tarif ediyorsun, onun anneside bunun agzina bakar, cünki maddi acidan bagimli sonucta.

Ne kadar serefsizler yaaa...Benide cok tehdit etti, benden ayrilirsan hayatinda kocaman siyah bi leke birakirim felan derdi. Ailemede sürekli sanki benim adim cikmis muamelesi yaptilar, resmen evlenmeye zorluyorlardi. Her geldiklerinde bi tartisma cikardi. Dügün yapmayi bile düsünmüyorlardi. Ögrendigim seylerden biri borc batakliginda olmalari, ee babasi eski kumarbaz kesin pesinde belalilari felan vardir. Topluma girmek istememeleride bu gibi sebeblerdendir kesin. Offf daha neler sakladilar kimbilir. Ben evlenip bosanmis olmasindan bile süpheleniyorum artik bunlardan hersey beklenir.

Inanamiyorum, ne kadar cok benziyor!

Birtek annesi var yaninda. O da cok normal degil yani. Hep oglunun gözünün icine bakiyo. Birde kucuk kiz kardesi var evde. 17-18 yasinda. Oda normal degil, yani farkli hareketleri davranislari oluyordu, ama cok sessizdi yani

Allah bilir bunlar daha bizden neler neler sakliyolardi... Seni kalabaliga goturmemesinin elbet bir nedeni vardir

ailecek piskologileri bozuk bunlarin, insallah garibin biriyle evlenipde kizin basini yakmazlar :KK43:

X