kendi hayatımı kendim kirlettim..

bu arada biraz da hayatla dalga geçmeyi öğren hep üzül üzül nereye kadar zaman zaman dertlere sıkıntılara nanik yapmak lazım :KK33:

sen bu adamla evlenirsen boşanırsın ondan sonra da sana dul derler.insanların ne söylediklerini dinlersen bu işin içinden cıkamazsın.birlikte oldun diye o gerizekalıyle evlenmek zorunda değilsin sen kendini düşün onu def et gitsin
psikolejik yardım al ve kendıne yeni bir hayat kur mutluluklar senin olsun arkadaşım..

En büyük hatanız herşeyinizi o adama anlatmak olmuş..
Bunun hiç aksini görmedim, hayatındaki kişiye ailedeki mutsuzluğu, şiddeti, değersizliği anlatan kişi aynısını o adamdan görmeye başlar.

İkinci hatanız birlikte oldunuz diye sizi kovan, hiç sayan o adama boyun eğmeniz.
Evlendikten sonra sizi dünyanın en mutsuz insanı yapar o adamCIK !!

Kendi kendine doktorculuk oynamış o kendini bilmez nişanlınız ilaçlarınızı bıraktırarak..

Şimdi ondan izin almadan gidin doktora tedavinizi olmaya başlayın, o adamı terk edin ve yolunuza devam edin.

Hayat sizin hayatınız. Siz bu kadar kıymetsiz görüyorsanız kendinizi herkes görür.
Kendinize gelmelisiniz başka yolu yok.

yaşadıklarına üzüldüm canım, ama bu kişiyle olmaz gibi görünüyor, ileride sana şiddet uygulamazsa iyi, sen bu işten vazgeç bence. tedavine ilaçlarına devam et, kimse için sağlığından olma, yaşadıkların kolay kaldırılabilir şeyler değil, izleri ömür boyu illaki kalacaktır sende malesef. ailenden bu kadar çektin madem, eşinle mutlu ol bari hayatının geri kalan kısmında. bence ondan ayrıl, yeni bir iş bul. kızlık zarı sorun olacaksa, imkanın varsa gerekırse amelıyat ol.. Allah yardımcın olsun.

Sakın ama sakın böyle bir adamla evlenme..İşine,okuluna en önemlisi tedavine devam et böyle bir tipten de uzak dur.İzini kaybet bence..

Kendine acımayı bırak.. kendini aciz, çaresiz de hissetme.. çocukluğun kötü geçmiş olabilir.. bu senin kanı 5 para etmez heriflerin ağız kokusu çekmeni gerektirmez.. gerekirse kimse olmasın hayatında canı cehenneme.. sev kendini.. hala istanbula gelmesini bekliyorum diyorsun.. gelmesin yaa.. kim o ya kim.. oturmuş üzülüyorsun böyle bir yaratık için.. kaldır at hayatından.. aç tertemiz bi sayfa.. ablanla abin bile olsa canın ciğerin de olsa sana zarar verenleri bi çıkar gitsin... sonra otur kendine düzgün bi yol çiz.. anneni de al bi hayat kur..

Eger aptal degılsen sanlısındır cunku bu adam evlenmeden evvel ıcyuzunu gostermıs sana genelde evlendıkten sonra cıkar bu ıcyuzler asıl pısmanlıgı evlenırsen yasarsın bu devede kulak kalır sımdıden boyleyse bu senı hergun dover kac kızım kac erkekler ıstedıgını elde ettıkten sonra bole oluyolar neyazıkkı :KK53:senın ona yaptıkların bahane :KK19:hersey kopruyu gecene kadar

teşekkür ederim inş herşey ebnim adıma düzelir yani kendime yeniden bir hayat kurabilirim elbet zar zor olacak ama düşünüyorum insanlar canım dediği evladını annesini babasını kaybediyorda devam kötü hastalıklar atlatıyor yada sakat kalıyorlar devam ediyorlar ben neden ayakta duramayayım kendim için kendime iyilik yapacağım unutmaya çalışacağım onuda yaşadıklarımıda şuan bunları yazarken hüngür hüngür ağlıyorum ne zor birşey ya birisi geliyor seni göklere çıkartıyor ona güveniyorsun onun oluyorsun mutlu oluyorsun yeri geliyor göğsünde uyurken ona bakmaya kıyamayıp sessizce ağlıyorsun sonra bunları yaşıyorsun ben bilirimki nişanlım uyurken onu seyredipte ağladığımı usulca saçlarına dokunduğumu ve aynısını ondanda gördüğümü ben sevdiğine nasıl inandım ben öyle çok hissedebiliyordumki yanarım yanarım annem derdi hep bana kızım erkek milleti güvenmeyeceksin gözünün önünde kendini kesse inanmayacaksın herşey elde edene kadar alışana kadar diye annem uyurken bazen yanına sokuluyorym sarılıpta aglıyorum ıcımden sen haklı çıktın annem diyorum ben nasıl üzülüyorsan rabbimde ahirette onu öyle üzsün çünkü ben birşey yapamam allaha havale ediyorum

Dedigin gibi insanlar ne acılar yasıyor, annesini yeni kaybetmis biri olarak acıların en büyügünü, en caresizini yasadım, hala da yasıyorum.. Emin ol bundan sonra hic bir acı koymaz bana, bundan daha acısı, beteri var mı ki? Her zaman kendinden kötüleri düsünmeye calıs.
Önce bi silkelen, kendine gel ve bas tekmeyi o igrenc adama, namus iki bacak arasında degildir, hic evlenemeyecek olman bile, böyle bir adamla evlenmekten daha hayırlıdır ki, eminim sende seni oldugun gibi kabul edecek, seni sevicek birini bulacaksın.

Yasadiklarini okuyunca senin icin ben de cok uzuldum. Bundan sonraki hayatin insallah iyi gecer, daha gencsin. Arkadaslarin cogu, belki de hepsi (yorumlarin hepsini okumadim) ayrilmandan yana.. Ben de aynen onlara katiliyorum. 28 yasinda bir kizin bakire olmamasi pek de rastlanilmamis bir durum degil, sevdigin bir erkekle birlikte oldugun icin kendini kirlenmis hissetme. Her iste bir hayir vardir, isabet olmus, nisanlin maskesini indirip gercek yuzunu gostermis evlenmeden. Sakin! sakin evlenme boyle bir adamla. Erkekler ilk tanistiklarinda maske takar, en az bir yil, bazen iki yil gercek yuzlerini gostermezler. Iste evlenecegin adam bu, bir daha eskisi gibi olmayacak, maskesiydi o, sakin umitlenme. Yol yakinken kac kizim..
Ha, aklima gelmisken, ayrilmakta ciddi oldugunu gorurse kisa sureli olmak uzere eskiye geri donebilir, sakin ha kanma, yanarsin..

Canım sakın sakın o hatayı yapma, çünkü ilerde de çevre bana ne gözle bakar diye düz ve saçma bir mantık yürüterek ayrılamayacaksın ve böyle sürüp gidecek. Zaman öyle bir şey ki ufacık bir anını bile geri alamıyorsun ve pişmanlık, pişmanlık... Onunla daha fazla anı biriktirmeden, bir evin olmadan,eşyaların olmadan, o gelinliği giymeden ayrılmak,kopmak inan bana daha kolay.Allah senin için hayırlı ve güzel olanı versin inşallah.

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kendimi daha iyi hissediyorum hayırlısı diyorum kendime yni bir yol çizdim bu yolda allah utandırmasın beni hayatımda olanlar elbet benim tercihim ama hiçbirşeyde sebepsiz olmasa gerek artık kendimi güçlü hissetme zamanı geldi kendimi farketme hepinize tekrar teşekkür ederim

tövbeler tövebesi kimseyi istemiyorum ama kader ya olurda karşıma bir zaman birisi çıkarsa asla geçmişimi yaşadıklarımı anlatmayacağım yeterince geçmişim yüzüme vuruldu halada vuruluyor hayatımda hiç bir erkek bana ne rezil kepaze diye hitap etmiştir nede küfr etmiştir bir insan olarak bu sozleri duymak öyle canımı yakıyorki artık kimseye güvenemem kötülük ailemden başladı ... eller ne yapmaz ki bana

KARDEŞİM ELİN AYAĞIN TUTUYOR MU GÖZLERİN GÖRÜYORMU SEN DEN ÖZGÜRÜ YOK AMA ÖNCE İSTE
ÇOK İSTE HAYATINI DEĞİŞTİRMEYİ NİŞANLILIK EVRESİNDE ÇOK AĞIR TARTIŞMALAR YASAYAN BİRİ OLARAK BEN DÜĞÜNE 1 HAFTA KALA BİR GECEDE
BİTSİN DEDİM CİDDİ ŞEKİLDE RESTİMİ ÇEKTİM ÜSTELİK 8 YILLIK BİR BİRLİKTELİKTEN SONRA DÜŞÜNSENE BIRAK CİNSELLĞİ ARTIK BENİ HERKES ONUN YANINDA
GÖRMEKTEN KARISI GİBİ GÖRÜYORDU BERABER OKUDUM ASKERE GİTTİ BAKTIM OOO DHA BİSÜRÜ SEY AMA HİÇBİRİ BENİ ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİNE SEBEP DEĞİLDİ
AİLEMDE EĞER BİTİRSEM DESTEK OLMAYACKLARDI ÇÜNKÜ 8 YIL AKLIN NERDEYDİ DEDİ ANNEM BİZİŞ REZİL ETMEYE HAKKIN YOK.V.S...
EVET SENİNKİNDEN BİRAZ DAHA ILIMLIYDI DURUM AMA BAK SENDE SİNİRLİYMİŞLSİN BELKİ BİRAZDA SEBEP OLMUŞSUNDURU DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA
,BU ADAMA Bİ HADDİNİ BİLDİR ONA MECBUR OLMADIĞINI ANLASIN BAK NASIL DÜŞÜYO PEŞİNE ONU SEN ADAM YAPMIŞSIN ELİ AYAĞINA DOLANIYORDU DİYORSUN
ONA bunu hissettir BENCE BİRAZ FARKINDA OLSUN HE BİRDE ŞU NAMUSTU BİLMEM NEYDİ SENİN KAFAN İYİ OLMADIKTAN SONRA BAKİRE OLSAN NE FAYDA YANİ
BUNU ONA HİSSETTİRMESEYDİN KEŞKE BEN YATTIM SENLE SANA MECBURUM FALAN TAM TERSİNİ YAPACAKTIN BEN SENLE YATTIM DİYE SENLE EVLENMEK ZORUNDA DEĞİLİM
NOLCAKKKİ SÖYLEYECEK Mİ SÖYLESİN KİM GÖRDÜKÜ SİZİ SİZ BİŞEYLER YAŞARKEN SEN YALAN DEDİKTEN SONRA O ŞİSTEDİĞİ KADAR KONUSSUN SONUÇTA İSPAT EDEMEZ YA SİLKLEN YA SEN SENİN DEĞERİNİ BİLMEZSEN KİMSE BİLMEZ

canım bence sen sevgisizlik içinde olduğun için onun ilgisiyle büyülenmissin ve onu fazla büyütmüşsün gözünde...ve zamanla herşeyin olmuş yüregini açmak istemişsin paylaşmak istemişsin mutluluk istemişsin...(nerden bile biliriz ki) bence şükretmelisin ki gerçek yüzü şimdi meydana çıktı evlendiğin zaman sana neler yapardı ...zaten kendi azıylada söylemiş daha dur diye! asıl kendisi bi dursun ve haddini bilsin!! bile bile ateşe yürüme canım namussuz olan karşı taraf sen kendini asla suçlama ...
benimde evlenmeden önce bi ilişkim oldu (cinsel anlamda bişey olmadı) 7 yıl sürdü aile baskı içinde oldugum için o benim herşeyimdi kaprisimi çekerdi nazımı çekerdi...yakın hissettim zamanla kendimi (tıpkı senin gibi) hatta şehir degistirdik oda bni bırakmadı ant. taşındı...7 yıl düşünsene ne dersem yapt seni sevmiyorum derdim o bana zamanla seversin derdi...sonrasında bundada degısme gözlemledim bana çalışma dedi kapan dedi evlenince annem ne derse onu yapıcaksın dedi (hatta anam ne derse o olur onun işinide yapıcaksın dedi) ki benim ev işi yapmadıgımı bildiii halde...itiraz edincede banabeni kaybedersin gibi zırvaladı....nişanlı degılsekte butun aileler bılıyordu durumu..sonuç rest çektim bitti dedim aileler girdi işin içine zor bi süreçten geçtim...ama kısa süre sonra allah karşıma eşimi çıkardı (bana bi kapı açtı rabbim) senin yaşadıklarına yakın oldugu için seninle paylaşmak istedim canım durumu...seni çok iyi anlıyorum yapman gereken tek şey o insana rest çekmek allah sana bi kapı açacaktır...

Bence ayrılmalısın...Bi insanın değişmesini beklemek hata olur çok meşakatli bir iştir...Dul kalmakdan iyidir şuan ki durumun...Kendi ayakların üzerinde dur we sağlıklı ilişliker edin.Kimseye bağlı deilsin,töwbe bizler için.Allah a sığın..Hatanı hata ile süsleme...

öncelikle selamlar ben bu siteyi benim eski işyerinde bir abla sayesinde gördüm ve hemen üye oldum ve sizlere danışmak istediklerim var tecrübelerinize ihtiyacım var bana yardımcı olursanız kendini mutsuzluğun endibince bulmuş bir insanı sevindirmiş olucaksınız benim sizlerle paylaşmak istediğim derdim şu ;
ben 28 yaşında düğününe 2 ay kalmış bir bayanım 2,5 senedir nişanlımla tanışmışlığım var ve farklı şehirlerde yaşıyoruz herkesin hikayesi gibi benimde hikayemn ayaklarım yerden kesile kesile duygularla sevdim nişanlandım ama şuan beni yere göğe sığdıramayan nişanlım şuan sanki benden nefret ediyor bana ağıza alınmayacak küfürler hakaretler ediyor hatta daha fazlası ben haksızlık yaptığını söylediğimde bana işine geliyorsa diyor gelmiyorsa s...g..it diyor eğer sen evlenincede böyle yaparsan g..ne tekmeyi yersin diyor kadınsın sus otur oturduğun yerde diyor..neden böyle oldun olduk böyle dediğimde ise beni sen böyle yaptın diyor sürekli geçmişte yaşadığımız sorunları yüzüme vuruyor daha dur ben sana neler yapacağım diyor.. evet bana karşı değişmesinde benimde hatalarım var ama eğer bir insanın mayası bozuk değilse böylesine kabalaşamaz diye düşünüyorum.. gelelim benim daha önce nişanlım ile yaşadıklarıma ben çocukken çok dayak yedim ablamın psikolojik sorunları olduğu için beni çok dövdü hatta bende bedensel bir hasarda bıraktı dayaktan bıçağı boynuma basar anneme hadi git benim istediklerimi al yoksa kızının boğazını keserim derdi (babam tır söförü olduğu için başımızda olamıyordu) abim deseniz 7.katta oturuyorduk beni balkondan ağaşı tek bacağımı tutar sarkıtırdı sonra büyüm gençkız oldum üniversiteye gidiyordum derken abim uyuşturucu kullanıp beni sokağa cıkamayacak kadar döver eve kitlerdi hatta bir gün öldürüyordu boğazımı sıktı nefesim kesildi tam kendimden geçecekken beni bıraktı döve döve üniversitemi iptal ettirdi bir yakın tanıdığımın vesilesi ile önüme çıkan yurtdışı iş imkanlarını kapattı green kart çıktı iptal ettirdi hatta yaşadığımız şehirdeki çoğu güzel işleride onun yüzünden kaybettim intihar ettim kurtardılar sonra bir gün abim kulağımda halka küpe gördü eve gidince senin canına okuyacağım dedi korktum eve gidemedim bir kaç gün kız arkadasımda kaldım sonra aradım aldılar beni tabi babam seferden gelmiş sen ne yapmaya çalışıyorsun diye kemerle dövdü dur dinle bi dedim dinlemedi derken ben çok sinirli bir kız oldum artık saldırgan birisi oldum çıktım hayatımı karşıma cıkan sevgisini hissettiğim insanlara adamaya basladım yanlıs ilişkiker oldu birisini sevdim beni istemeye geleceklerdi bana elbise falan baktık söz için derken 2 gün sonra sen beni çok seviyorsun dedi ben böyle aşırı sevgi istemiyorum sevmiyorum seni dedi ve çekti gitti artık bittim ben dedim ama bu sefer psikolojik destek almaya karar verdim psikiyatriye gittim bana ilaçlar verdi tam 2 sene kullandım çok şükür kendime geliyorum derken karşıma şimdiki nişanlım çıktı beni öyle iyi anlıyorduki herşeyimi anlattım diğer erkekler gibi değildi derdi benden menfaat değildi hatta karşımda konuşamazdı yüzü kızarırdı elimi tutsa kalbinin atışını fazlası ile hissedebiliyordum 1,5 sene boyunca elimi tutmaktan fazlası olmadı çünkü öylesine saf ve temizdi ki onu kaybetmekten korkuyordum çünkü evlenmekten başka derdi yoktu hatta yaşadığım şehirde iş buldu beni sevgisi sahiplenmesi ile dahada iyileştirdi ve artık ilaç alma dedi bende pat diye kesemem kesersem eskisinden kötü olacağım dedim çok sinirli ve saldırgan oluyorum durup durup hiddetlenebiliyorum bu yüzden sebi kaybetmek istemiyorum dedim asla birbirmizi kaybetmeyeceğiz dedi neyse ben kafama göre ilaçları bıraktım ve onu kaybetmek korktuğum için hayatımın enbüyük hatasını yaptım onunla birlikte olmak istediğimi söyledim başta vazgeçtim sonra hayatımın enbüyük hatasını yaptım bunun pişmanlığı ve ilaçları kafama göre bırakmış olmam beni aşırı sinirli birisi yaptı sürekli sevdiğim insana bağırıyor birde haklı gibi küsüyordum baktım çok üzüyorum kendime engel olamıyorum yeniden doktora gitmek istedim izin vermedi aşacağız bunları dedi çok sabretti gerçekten hep sustu bir bebek gibi davrandı bana derken beni istediler nişanlandık ben psikolojikta düzelmeye başladım onun sayesinde dahada bağlandım ona ve ne olduysa nişanlandıktan sonra adam değişti bana hakaretler küfürler etmeye başladı sen bana 1 sene hayatı zehir ettin bende senin burnunda getirceğim dedi bana resmen hayatı zindan etmeye başladı bende başında söyledim ilaçları bırakmayayım kötü olurum diye bana bırak yanındayım dedin dedim şimdi böylemi olduk dedim o vakit bana sen beni eski sevgilelerinle karıştırma ben doğu erkeğiyim kızım otur oturduğun yerde ne dersem susacaksın demeye başladı dünde gelinlik vs masraflar için kızım çalışığ çalışıp sana veriyorum sana zırnık yok anan ödesin dedi çalışmak istedim izin vermedi ve anladımki masum gördğüm bu erkek kimsenin yapamayacağı kadar kötülükler yapmaya başlamıştı artık onu sevmiyorum ama sırf onunla olduğum için namus için evlenmek zorunda hissediyorum kendimi ama hergün işine gelmiyorsa yol al s...g..git kelimelerini duymak cok uzuyor beni öyle mutsuzumki iştende çıkardı beni çok mutsuz oldum onu tanımadan evvel bile böyle mutsuz değildim namusumu kendi ellerimle teslim ettim şimdi işin içinden çıkamıyorum kıöpekler gibi pişmanım ne yapacağım ne olur artık yaşamak nedir öğrenmek istiyorum.. uzun oldu ama açıkca yazmak istiyordum okuduğunuz için teşekkür ederim..

valla yazdıklarının etkisinde kaldım. çok dayak yemişsin üzüldüm ya kıyamam hatta. hem aileden sorun görmüşsün boşluğa düşmüşsün demicem boşluğun tam içindeymişsin zaten. böle bi hata yapmışsın anlıyorum çünkü güvencek bişi aramışsın. bence o adamla evlenme. ve sen namusunu kirletmedin bunu da unutma. zaten ailen hırpalamış seni yıllardır bide bu adamın hırpalaması için resmi izin alıyosun zaten evlenerek. ne bekliyosun bigün birinin elinde kalmayı mı?

valla yazdıklarının etkisinde kaldım. çok dayak yemişsin üzüldüm ya kıyamam hatta. hem aileden sorun görmüşsün boşluğa düşmüşsün demicem boşluğun tam içindeymişsin zaten. böle bi hata yapmışsın anlıyorum çünkü güvencek bişi aramışsın. bence o adamla evlenme. ve sen namusunu kirletmedin bunu da unutma. zaten ailen hırpalamış seni yıllardır bide bu adamın hırpalaması için resmi izin alıyosun zaten evlenerek. ne bekliyosun bigün birinin elinde kalmayı mı?

Benim ayni seyleri sanirim tekrarlamama gerek yok.
Arkadaslarin dedikleri herseye katiliyorum, ama en kotusu ailen yine sana baski, sidet yada o les kargasi nisanlin senin adini lekeleyecek bir sey yaparsa hemen oralardan uzaklasip, bir yere siginirsin (devlet, polis). Allah yardimcin olsun canim!!!

Canım az buçuk ben tahmin edebiliyorum yaşadığın olayların acı derecesini kısmen tecrübem var.Ağır şeyler yaşamışsın çekmişsin ve ne olursun bundan sonrasını çektirme kendine. Herşeyin düzeleceği yer var yeter ki cesaret et ilk adımın bu olsun.
Senin yapman gereken O insanla ayrılacaksın bunun karşılığında belki tehdit edebilir çünkü yapısında var anladığım kadarıyla, sende ona ırza geçmekten hapise attıracağını diyebilirsin. ( her ihtimale karşı kısasa kısas )
Güzel bir iş bul, imkanın olmaya başladıkça açıköğretimden okul bitirirsin.
Sen içini güzel tut her daim temiz kalpli ol. Rabbim çıkarıcaktır karşına kalbine göre. Buna inan. Ailene hiç bi açıklamaya yapma üsteleselerde.
Hep olumlu düşün Psikolojini en iyi tedavi edecek kişi sensin. Herşey beyinde başlayıp biter. Sağlıcakla..

mrb canim,

öncellikle yasadiklarina cok cok üzüldügümü belirtmek isterim.
aslinda herseyi tekrar tekrar yazmaya gerek yok, burda Arkadaslarimiz yazmis zaten herseyi.

Bir an önce ayril derim. Sen onunla birlikte oldun diye namussuz degilsin !!!! Bunu sil at kafandan.
Sen ona inanmis onu sevmissin ve dogru insan olduguna inanmissinki bunu yapmissin.

Allah büyüktür, umudunu yitirme.

Hayata yeniden baslamak icin hala bir sansin var :)
Elin tutuyor ayagin tutuyor aklin basinda Allaha sükür.
Daha ne istiyorsun. SIlkelenmenin vakti gelmiste geciyor bile:)

Kimse senden daha degerli degildir bunu unutma sakin !!!!

Hersey gönlünce olsun

cehennemi yaşamak istiyorsan evlen. zira evlenince anlayacaksın asıl esaretin ne olduğunu. sırf birlikte olduğun için kendini ona mecbur hissediyorsan, hayat boyu bu ve bundan daha kötü muamelelere katlanmayı da göze alıyorsun demektir. beden senin bedenin, hayat senin hayatın. birbaşkası için harcamaya değecek kadar değersiz mi hayatın bunu düşün. sakın kendini ateşe atma.

Son düzenleme:
bebğim senin kendine güvenin kaybolmuş.önce bunu tamir etmen lazım.seni iyi anlıyorum çünkü 6 senelik ilişkimde ben de senin zihniyetindeydim..sonra azıma s.tı ayıptır söylemesi.namusun iki bacak aarsında olmadığını bilen zihniyette bir kocam var şuan ..birbirimzi deli seviyoruz birde bebiş geliyor.ama öncesinde ben de senin gibi düşünüyordum aynı.bitti hayatım benden bi cacık olmaz diye!saçlarım başım döküldü saçkıran oldum alerji döktüm piskolojim vücuduma vurdu..sonradan ne gerizekalıymışım diyorsun..zamana bırak arkadaşlarınla vakit geçir ve bol bol gül! çok ciddiyim.inancını sakın kaybetme kzım genceciksin daha aaaa sinirleniyorum

X