Kendi evim bile yok:(

sadece eşim calısyor oda o ay ki borcu anca kapatıyo

Siz çalışmayı düşünüyor musunuz ? Yani eşinizle çalışıp destek olmak istediğini söylediniz mi ? Ne tepki verdi..
En azından iki kişi çalışırsa birinizin aldığı maaş borçlara giderse diğerinizin ki elinizde kalır diye söyledim..

anlatsam mi anlatmasam mi çok düşündüm ama kafamı yemek üzereyim eşimin telini karıştırırken eski görüştüğü kızları yakaladım hala gorusmekteymış bir oğlumuz var nasıl yaptın yazıklar olsun diyerek feryad ettim ama ben onunla severek evlendim bir daha yapmayacağına çocuğunun üstüne yeminetti affettim ama içim içimi yiyor yüzüne her baktığımda o yazışmaları görüyorum daha 2 yıllık evliyim çocugum için susuyorum nolur bi akıl verin

Aldatıldığınızı unuttunuz heralde 1 günde. Evin derdine düşmüşün

evin derdıne dusmedım canım sadece belki kendı evımızde olsak daha mantıklı olurdu belki biraz basbasa kalınca kötülük yapmayı bırakırdı bana dıye dusundum cunku anla bıraz kayınvalımdemınde yanında kocama nasıl öpüp sarılıyım halıyle kocada bana uzak kaldı ondan sarktı baskalarına

Siz çalışmayı düşünüyor musunuz ? Yani eşinizle çalışıp destek olmak istediğini söylediniz mi ? Ne tepki verdi..
En azından iki kişi çalışırsa birinizin aldığı maaş borçlara giderse diğerinizin ki elinizde kalır diye söyledim..
evet ama bunu kabul etmedı işte

evin derdıne dusmedım canım sadece belki kendı evımızde olsak daha mantıklı olurdu belki biraz basbasa kalınca kötülük yapmayı bırakırdı bana dıye dusundum cunku anla bıraz kayınvalımdemınde yanında kocama nasıl öpüp sarılıyım halıyle kocada bana uzak kaldı ondan sarktı baskalarına

Canim KayınValidenle kalıyor olabilirsin ama kendi odan vardir heralde. Kocanla orada güzel vakit gecirmeye çalış. Orda sarıl yakinlas böyle bir durum icin kaynana ile ayni evde kalıyor olmak mazeret degil bence. Yatma saatinize yakin odaya gec kendini ve odayi hazirla mumlar yak sonra sessizce gelmesini bekle odaya gelince sasirsin. Kocanın baskalarına yonelmesini engellemek adina bunları yapmak icin ayri ev şart değil.

benımde 2 yıl olucak sız nıye kalıyonuz sızde ev almak ıcın para bırıktırme durumu mu?

Benim esim calisip butun parayi anasina veriyor.benle para konusunu hic konusmuyor.isle alakali hep anasiyla babasiyla konusuyor.sordugumda da kaciyor konudan bi kere de hatta kendi is yerini aca bilseydin dedim keske seni ilgilendirmez dedi.dondum kaldim.biz yasadigimiz ev kaynanamin adina hem de iki evin bitisiyi.yani buyuk.ne ayirmak istiyorlar ne satmak.ne de bizim esyamiz yok baska eve tasinmaya.hem kaynanam saolsun oglunun ipini saglam tutuyor elinde bizi rahat birakmiyor yasayalim,nefes alalim.

Borçla harçla ya da ana babaya yük olunarak evlenmeye çok karşıyım...O sorumluluğu alacak olgunluğa sahip değilsen, ayaklarının üzerine basamıyosan ne diye evlenirsin ki... :KK14:

Hey Allahim ya, madem öyle, o zaman sen niye baska erkeklere sarkmiyorsun? Onunki canda, seninki patlicanmi? Esinin bir eli yagda diger eli balda ve halen kendini suçluyorsun. Yapma!

Ben olsam asla af etmezdim. Hem beni bu kadar çektiridigi için hem bunun üzerine beni aldattigi için. Ben restimi çeker, annemlerin yanina gider ve bosanma davasini açardim.

Düğün borçları üstümüze yıkıldı nasıl bir cümledir? Sanki karşı komşu evlenmiş onun borcunu ödüyorsunuz gibi konuşmayın.

Evlenmeden önce size beraber oturucaz dendi mi? Kabul ettiniz. Çalışmicaksın dendi. Kabul ettiniz. Düğün borçlarınız bitmeden çocuk yaptınız.

Kendi ayaklarınız üzerinde durmadan kendi eviniz düzeniniz olsun istiyorsunuz. Şimdi çıldırıcam ama hiç kusura bakmayın artık. Yıllardır ne emekler veriyoruz ne çileler çekiyoruz. İstanbulda bir hayata tutunalım ayaklarımız üstünde durabilelim diye. Lise sınavları, üniversite sınavları, mezuniyet, iş bulma telaşı, kpss, kadro bilmem ne alacağımız 2bin lira maaş için kırk takla atıyoruz. Kaç yıl okul okuduk doğru düzgün iş bulamıyoruz. Stresten oramda buramda enteresan yaralar çıkıyor. Adet olamıyorum. Eşim desen yurtdışında. Hem ordaki evini geçindiriyor hem bana para yolluyor. Hem ailesine. Adamın saçları beyazladı 25 yaşında. Çocuk yapmak lüks.

Kusura bakmayın oturduğunuz yerde niye evim yok diye ağlaşamazsınız burdaki kadınların çoğu hayat mücadelesinde. Hepimiz ekmeğimizin peşinde koşturuyoruz. Mücadele ediceksiniz. Başka yolu yok.

Benim esim calisip butun parayi anasina veriyor.benle para konusunu hic konusmuyor.isle alakali hep anasiyla babasiyla konusuyor.sordugumda da kaciyor konudan bi kere de hatta kendi is yerini aca bilseydin dedim keske seni ilgilendirmez dedi.dondum kaldim.biz yasadigimiz ev kaynanamin adina hem de iki evin bitisiyi.yani buyuk.ne ayirmak istiyorlar ne satmak.ne de bizim esyamiz yok baska eve tasinmaya.hem kaynanam saolsun oglunun ipini saglam tutuyor elinde bizi rahat birakmiyor yasayalim,nefes alalim.

senınkı daha fena anacım benımkı maasını onume koyar borcları bırlıkte yatırmaya gıderız

Hey Allahim ya, madem öyle, o zaman sen niye baska erkeklere sarkmiyorsun? Onunki canda, seninki patlicanmi? Esinin bir eli yagda diger eli balda ve halen kendini suçluyorsun. Yapma!

Ben olsam asla af etmezdim. Hem beni bu kadar çektiridigi için hem bunun üzerine beni aldattigi için. Ben restimi çeker, annemlerin yanina gider ve bosanma davasini açardim.

canım öyle dıyorsun da annenın evınde ne kadar olabılırsın kı cocugun var ne kadar kabul edecekler işte belki düzelir duzelmezse en son care bu bende kendımı rahatlatmak ıcın acaba yanlız olsak benle kalınca bana tutunur dıye düsünceler ıcındeyım yoksa ev fılan hıkaye

Düğün borçları üstümüze yıkıldı nasıl bir cümledir? Sanki karşı komşu evlenmiş onun borcunu ödüyorsunuz gibi konuşmayın.

Evlenmeden önce size beraber oturucaz dendi mi? Kabul ettiniz. Çalışmicaksın dendi. Kabul ettiniz. Düğün borçlarınız bitmeden çocuk yaptınız.

Kendi ayaklarınız üzerinde durmadan kendi eviniz düzeniniz olsun istiyorsunuz. Şimdi çıldırıcam ama hiç kusura bakmayın artık. Yıllardır ne emekler veriyoruz ne çileler çekiyoruz. İstanbulda bir hayata tutunalım ayaklarımız üstünde durabilelim diye. Lise sınavları, üniversite sınavları, mezuniyet, iş bulma telaşı, kpss, kadro bilmem ne alacağımız 2bin lira maaş için kırk takla atıyoruz. Kaç yıl okul okuduk doğru düzgün iş bulamıyoruz. Stresten oramda buramda enteresan yaralar çıkıyor. Adet olamıyorum. Eşim desen yurtdışında. Hem ordaki evini geçindiriyor hem bana para yolluyor. Hem ailesine. Adamın saçları beyazladı 25 yaşında. Çocuk yapmak lüks.

Kusura bakmayın oturduğunuz yerde niye evim yok diye ağlaşamazsınız burdaki kadınların çoğu hayat mücadelesinde. Hepimiz ekmeğimizin peşinde koşturuyoruz. Mücadele ediceksiniz. Başka yolu yok.

herkesin kendi derdi canım sen okuduk iş bulamadık dıyorsun ya ben sana anlatsam neler var neler haklısın sızın ıcınde zor ama tek taraflı eleştirme bilip bilmeden lutfen.

kayınvalimgille kalıyorum dügün borcları ustumuze yıkıldı delırmek uzereyım allahım kurtar artık yeter bana da yazık bende kendı evımde kendı kendıme yemegımı yapmak kocamla yanlız basımıza oturmak cocugumla sadece kendım ılgılenmek ıstıyorum

Arkadaşım bende 3 sene kayınvalıdemle kaldm aynı seylerın belkı fazlasını cektım evlenırken dugundekılerle ve bırıktırdıklerıyle bı kac ay sonra ev alcaklarını soyledıler oylelıkle bırlıkte oturma olayına tamam demıstım ama esımden cok kayınvalıdemle tartısırdık ve esıme cok duskundu esım 28 yasında bu yasına kdr hala ekmegını durup elıne verıordu kı ben kendı ayaklarım uzerınde buyudum boyle gorunce sinir oluordum sankı benımde oyle yapmam gerekıormus gıbı laflar vuruordu sonunda ayrılcaktm nerdeyse esımden boylelıkle ev alındı cok sukur 7 aydır kendı evımdeyım ama kayınvalıdeme 2 bına yanda bıde bızden habersız aldılar evı gormedık aksam eve bı geldık bıze anahtarı gosterdı sevınsem mı uzulsem mı bılemedm ama ayrılıncı oyle bır mesafe koydum kı aramadan gelemıyor buraya

herkesin kendi derdi canım sen okuduk iş bulamadık dıyorsun ya ben sana anlatsam neler var neler haklısın sızın ıcınde zor ama tek taraflı eleştirme bilip bilmeden lutfen.

Dert aynı dert valla. Para.

X