Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yüce Rabbimin katından bilgi aldınız herhalde kabul olmadığına dair. Böyle bi yorum yapmayın bari inançlı insansınız ya.
Ayrıca eşiniz de eşimi çalıştırmam derecesinde dindarsa, faizli krediyle işi neymiş bi onu sorun siz ona :)
Tam onu diyecektim. Karısı peçeli olmazsa günah, işte çalışamaz günah. Ama babasına faizli kredi çekebilir. Öyle uygun görmüşler😇

Bu durumda ben olsam keseleri ayırırdım. Masrafları paylaştıktan sonra isterse maaşından kalanın hepsini versin işyerinde de musluktan su içsin. Kocanın sözünü sadece çalışmama konusunda dinleyip maddi yardım kısmında dinlememek bana samimi gelmiyor.
Bu açıdan düşünmemiştim düşününce hak verdim eşin calismama konusunu dini hassasiyete bağlayıp kredi ve faizle uğraşmak tam bir samimiyetsizlik örneği

Hanımlar delirmek üzereyim bana bir akıl verin ne olursunuz..
10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Ben kendi evime annemleri geçirdim (kiraya versem en az 30.000 tl kira alırım)
Onların evi kiraya verdik yeni 15 000 tl oldu kira parasını sen al senin evinde oturuyoruz diyorlar almıyorum.
Aidatlarını ödüyorum 200 tl
1 seneye kadar tüm faturaları ödüyordum annem baban ödesin dedi diye iyi dedim faturaları ödüyor babam
Ama annemin telefon faturasını ödüyorum.
Gecen sene babam araba alacaktı 225.000 tl para verdim kredi çekme dedim
Her ay 10 000 tl olarak ödüyor 1.5 senede ödeyecek anapara alıyorum kenara atıyorum ihtiyaçları olsa gene çıkarır veririm.(Ben o parayı değerlendirsem şimdiye 300 000 tl yi gecmisti)
Anneme en az 13 14 yıldır ek kart çıkarttım burdan al ihtiyaçlarını diyorum
Çok kullanmaz kullan diyorum
Anneler gününde özel günlerde de anneme bilezik alıyorum birikimi olsun diye
Geçen sene de 5 yıldızlı otele tatile yolladım.
Onlar bana o kadar baktı büyüttü, okuttu meslek sahibi yapti.Halen elleri üstümde herseyime kosarlar çok düşkünüz birbirimize.
Elimden geldiğince de yardımcı olacağım ha onlar istemiyorlar ama ben yapıyorum.
Helali hoş olsun 🙏

Sizde 500 tl yi abartmayın
Anasına babasına yardım edene Allah daha çok yardım ediyor ,para bereketleniyor ben buna çok inanıyorum.

Ayrıca eşiniz de eşimi çalıştırmam derecesinde dindarsa, faizli krediyle işi neymiş bi onu sorun siz ona :)
Alkış emojisi olsaydı da atsaydım. Okur okumaz bunu düşündüm. Peçeliysen çarşaflıysan çalışamam edemem diyorsan tamam senin hayat tarzın da madem bu kadar dindarsın faiz de nerden çıktı. Ki peçe ya da çarşaf farz değil ama faiz büyük günahlardan. Çok çelişkili yani

Kuran'da çok eşlilik var. Müslümanım diyen herkes için geçerli. Çarşaf giyenler bizden daha fazla müslüman olmuyor sonuçta.
Çok katılıyorum....Ben de bunu söylüyorum zaten, konunun "hoş" lukla ilgisi yok yani...İşimize gelene hoş , işimize gelmeyene hoş değil diyemeyiz ...

10 yıllık evliyim ne düğünümde ne evimde bir iğne katkıları yok. Eşimin borçlarının cenemesini hep ben çektim,çekiyorum. Eşim memur ama memur gibi değil üst baş almaya bile zorlanıyoruz aylık 20 bin tl kredi ödemesi var, 10 bin TL kira veriyoruz birkaç ay sonra 16 bin TL olcacak kiramiz.
Neyse aylar önce annesinin telefon faturasini ödediğini öğrendim tartıştık falan inatla ödeyeceğim dedi geri adım atmadı bugün güncel faturası 450-500 TL
Belki çok bişey değil ama düşüne düşüne kafamda kocaman bir sorun haline geldi az önce yine bağırış çağırış kavga ettik hakaretler küfürler. Kadının yüzünden evimde huzurum kalmadı . Bana karşı iyi olsalar iyilikten anlayıp iyi niyetle yaklassalar belki içimden gelerek ödesin isterim ama öyle gözüme batıyor ki kafamda düşünmeden bir anım geçmiyor resmen takıntı oldu. Babama bin lira verse lafı oluyor. çalışmak istiyorum izin vermiyor bende bizim rizkimizdan veriyorsun helal etmiyorum dedim şuan küsüz ne yapmalıyım var mı bu durumda olan delirmek üzereyim
Şaka yapıyor olmalısınız. Sizin araniz ne kadar kötü olursa olsun o eşinizin annesi ne olacak yani faturasını ödüyorsa?

Çok şükür elimden geldiğince her ay düzenli olarak sadakami vermeye çalışıyorum konunun paranın dışında başka biseyler olduğunu anlayamamissaniz boşuna öğretmen olmuşsunuz teşekkürler.
Sen benim öğretmenlerimi sorgulayacagina kendi pintiligini sorgula. Ailesi o adamı okutmuş, emek vermiş, bu yasa getirmiş, sana koca yapmış. Ağaç kovugundan çıkmamış yani. Sen kaynanana gıcıksın diye o adam annesini silecek değil. Ayda 500 tl anneye ödenen faturaya da laf edilmez.

"Hoş " değil mi🤣 Banlanmak istemedigim için başka bişey yazamıyorum ama yani sesli gülüyorum o kadar söyleyeyim
Sırf kadın karacarsafli diye kadını eleştirmek namına konuyu üç dört eşe getirmen bel altı vurman ne kadar etik
Aynen hoş değil
Yaptığın bel altı vurmaya kadar gidiyor farkında mısın zaten yeterince kredi faiz kapali bile sayilmiyor demelerini eleştirdik

.
Tek tek cevaplamak isterdim lakin çok fazla yanıt var .. sağlam bir linç yemişim herkese yazmam mumkun değil. Şunu söylemek istiyorum.
Maşallah herkes polyanna ah kayinvalidecigim kocamı büyütmüş de düğüne yardım etmek zorunda değil de bilmem ne... Bende insanım benimde Allah korkum ve en başta vicdanim var. Durumları kötü olsa bende oturup izlemem tabii ki. Durumları olduğu halde küçük hesaplar yapıp faturasını bile oğluna odetmeye calisanlar onlar. Ayrıca çalış çalış diyen hanımlar anladik en çalışkan sizsiniz . Benm küçük oğlum var ki büyük de olsa eşim kadının çalışmasına karşı benimde erkekler ortamına girip çalışmam mümkün değil çarşaflı bir kadınım beni kim hangi işe alır? O zaman eşinden boşan diyenler sizin için boşanmak sevgilinizden ayrılmak kadar kolay mi? Benim çocuğum var düzenini bozmak eşimi silip atmak kolay mı? AYRICA BURADA YAZDIĞINIZ KADAR MASUM DEGİLSİNİZ BENİM KADAR DÜRÜST OLUP BURADA YAZMAZSİNİZ GERÇEKLERİ! Beni anlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum
kapalı bir insanım ve 24 yıldır çalışıyorum:nazar:
sizin kapalılık anlayışınız diye bahsettiğiniz kapalı türünden olabilirim (dini içerik yasak.. uzatmıyorum)

eşiniz dar görüşlü ne kadar belli o zaman söz söylemeye hakkınız yok
bir de arkadan konuşup delirmek üzereyim yazıyorsunuz

DİNDE ANNE HAKKINI BİLMENİZ LAZIM :KK70:
çok dindarsınız ya hani

anlayışsız dar görüşlü bencil bir kocanız var
sizin de çalışmayacak kafa yapınız ve boşanamam diyorsunuz
susup oturmak kalıyor yapacak bişey yok

Ben de annemin kirasının yarısını ödüyorum, diğer yarısını da kardeşim ödüyor..fırsat buldukça da eve, kendisine birşeyler alırım. Ama kendim çalışıp kendim kazanıyorum, kimseye de hesap vermem. Gecinemiyoruz diyorsanız siz de çalışın. Bir fatura için de kendinizi bu denli heder etmeyin..

Kayınvalidemlerin bize beş kuruş faydası yok. Hadi kendimi geçtim, oğluma çıkarıp 5 lira harçlık vermiş değiller. Bu durumda her hangi bir fatura ödemesini ben de kabul etmem. Torununa bi çikolata almayan kişiler, faturasını da kendi ödesin bi zahmet.

Sırf kadın karacarsafli diye kadını eleştirmek namına konuyu üç dört eşe getirmen bel altı vurman ne kadar etik
Aynen hoş değil
Yaptığın bel altı vurmaya kadar gidiyor farkında mısın zaten yeterince kredi faiz kapali bile sayilmiyor demelerini eleştirdik
Konu sahibi burda kendi tarzı dışında kalıp, inancı gereği tesettürü seçen bütün üyelerle "ben sizin gibi modern kapalı değilim" diye dalga geçti, Allah katından seslenir gibi yargıladı, bunda hiiiç sorun yok da ben mi belaltı vurdum?

Nerde ne demişim etik dışı, bı göster bakayım?

inancı gereği tesettürü seçen bütün üyelerle "ben sizin gibi modern kapalı değilim" diye dalga geçti, Allah katından seslenir gibi yargıladı, bunda hiiiç sorun yok da ben mi belaltı vurdum?
Ahahaah sırf üste çıkmak için yazmışsın ya modern kapalı değilim geleneksel kapalıyım demiş ne var bunda??

Siz kapalısınız modern kapalı da değil (ne demekse artık) çarşaflı peçeli filan eşiniz o kadar dindar ki çalışmanızı istemiyor ama gidip bankadan kredi çekiyor, faizle iş yapıyor. Bu bir tek bana mı saçma geldi. Eşiniz çok Müslüman karım çalışmasın olmaz günah, ama kredi faizle iş olur.e bu çok saçma
Onların hepsi öyle zaten.

Ahahaah sırf üste çıkmak için yazmışsın ya modern kapalı değilim geleneksel kapalıyım demiş ne var bunda??
Ki konu sahibine o konuda ben de kizdim ben de başörtüluyum konu sahibinin deyimiyle kapalı bile değilim
Ama elestirelim derken de konuyu alakası olmayan sırf yaşam tarzlarından dolayı çok eşliliğe getirmek yok eşin üç dört evlensin diye uzatmak doğru değil

Yok öyle demedi. "Onlar modern kapalı ki kapalı bile sayılmıyor" dedi. Bundan rahatsız oldu bunca üye de
Kapalı sayılmıyor mu dedi ben görmedim onu. Zaten tesettürlü değilim. Modern kapalı kötüye çekilecek bir tabir değil onu demek istedim ama kapalı sayılmıyor dediyse bu doğru değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X