Kedi Anneleri Lütfen Bakar mısınız? ÇOK ACİL

Çok teşekkür ederim
Hiç korkmayın siz de inanın kediler zaten kendi kendilerine bakıyorlar. Kaliteli mama ve kum temizliğini ihmal etmezseniz hem o hem siz çok mutlu olursunuz
O kadar iyi anlıyorum ki sizi bende kızımla birbirimizi ilk sahiplendiğimizde resmen depresyona girmiştim nasıl bakacağım diye Saolsun kızım bana tek tek öğretti her şeyi.

Son durumları da okudum. Çok sevindim oğlunuzla şimdiden ufak çaplı bir çete olmuşlar

Teşekkürler Valla oğlum sayesinde uslu bir kedi olmaz sanırım ikisi ekip oldu, babası ile soluksuz izliyoruz. Oğlum bir yandan zıplıyor, kedi bir yandan

Evde erkek çocuk besleyen birisi olarak çok yabancılık çekmem sanırım bitkilerim çok, balkondalar hepsi.

Tamamdır eşim tahta almış. Kedi nanesi ve malt alayım bulunsun evde teşekkürler

Çok teşekkürler kedinin huyunu bilmem ama, benim oğluma uymaz inşallah kediden daha yaramaz bir oğlum var, şu an gözlemlediğim, gelince kudurdular, uyku vakitleri geldi. Kediyi bilmem ama oğlum uyuyacak, gidip kedide yattı. Anlamadığım şey ise eve yabancı, eşyalarına yabancı, nasıl biliyor nerde ne yapacağını? tuvaletine gitti, yatak almış eşim, kedi erkek ama yatak süslü o da girmiş yatmış içine.

Oğlum zaten sokak hayvanları ile başladı. Bahçede kabile kurdular, ayrı bir cumhuriyetleri var. artık kaç kedi var sayamıyorum. Köpekte geliyor, mesela ben onlara bir şey söyleyince yapmıyorlar ama oğlum, animasyon film gibi gurup halinde onlara komut veriyor. Benim oğlan hareketli, hayvanlarda ona uyuyor.

Bizim acemiliğiz, ev için oldu. Sokakta kedi beslemekle, ev çok başka. Hiç tecrübe yok, korktum. Gözlemleyeyim bakalım.

Çok teşekkürler bir veteriner ziyareti yapalım o zaman

Teşekkürler Valla oğlum sayesinde uslu bir kedi olmaz sanırım ikisi ekip oldu, babası ile soluksuz izliyoruz. Oğlum bir yandan zıplıyor, kedi bir yandan
Ay ne tatlılar ya umarım kedicik de siz de çok mutlu olursunuz

Çok teşekkürler geldikten bir süre sonra ona "Hoşgeldin oğlum, umarım seversin bizi" dedim ve biraz daha konuştum. Normalde miyavlamıyordu, oğlumla oynuyor ama ona miyavlamıyor. Ben konuşunca miyav miyav diyor. Susuyorum susuyor sonra konuşunca yine miyavlıyor. Açıklı bir miyav değil, sanki konuşur gibi.

Yok zaten gayem aman çocuğuma oyuncak olsun, aman hevesim geçsin sonra bırakırım asla değil. Hem gözlemleyip, hem etraflıca düşüneceğiz. Onu mağdur eder miyiz? (Sağlık, sevgi, bakım harici) 1 aylık düşünmemek lazım, bir ömür ona güzel eşlik edebilir miyiz? Buna karar vermemiz lazım. Kalacaksa zaten biz de huzurlu olacaktır.

Hani düşünüp, karar verip sahiplenseydim. Hem bakım şu bu araştırmış, kendimi ayarlamış olurdum. Şu an duruma pata küte dahil olduk. Bunları sizlerden dinlemek çok güzel. Araştıracak zaman yoktu çünkü.

Benim durum biraz daha vahim oldu. Yani anlık gelişti. Ne fikren, ne ev olarak hazırlık yok, bilgi yok, alt yapı yok. Birden geldi hayatımıza.

Benimde şansıma kedi bile erkek geldi bir koca, 3 oğlan, 1 erkek kedi yağdırıyor mevlam

Erkek cinsine çok aşinayım ve kedi alırsam dişi sahiplenirim diyordum.

Ailecek hayvanları severiz. Eşim daha çok köpek hastası ama kedide sever. Annesinin kedisi varmış küçükken, kediyle büyümüş. Bahçede köpekleri varmış o da aşina yani.

Sadece "Bizim kedi mülayimdi, şimdikiler sosyete" diyor

Zaten beni en çok düşündüren, ilk çocuğumun alerjik olması. Bağışıklığı çok düşük onuda ben pinpirikli baktım diye böyle oldu.

Yavru bir köpeğimiz vardı sütten yeni kesilmiş şekilde sahiplenmiştik. İlk aylarda çişini, kakasını bilmezdi ortalık yere yapardı. Elimden bez düşmezdi, çamaşır suyu ile silerdim sürekli inanılmaz zorlanıyordum. Poposunu falan siliyordum. Oğlum o sıra çok hastalandı bu kadar dikkat etmeme rağmen. En son büyünce bahçeye aldıkta rahatladık o da bizde.

Bu arada kedinin poposu siliniyor mu? Bunuda bilmiyorum mesela.

Bayılırlar hayvan beslemeye, o konuda hiç endişem yok

Çok teşekkürler bir veteriner ziyareti yapalım o zaman
Biraz tek sıkıntımız oluyor eğer iç dış parazitini yaptılarsa bir de kısırsa çok fazla bir şey yapmana gerek yok hatta tüy konusunda sıkıntı çekersen sürekli traş ettir boş ver hatta kendin yap eşin desteğiyle yapabilirsiniz bu kedi için eldivenler var bizimkisi cins kedi olduğu için çok tüylü vallahi ben de traş ettireceğim beyefendiye biraz bu ara tüy döküyor sanırım mevsimsel şeylerdenmiş o yüzden bu ara böyle şeyler olabilir korkma miyavlaması falan parazitini yaptırmadılarsa sen kendin de yapabilirsin bu arada bir de kısırlaştırcaksın geri kalan her şeyi belediyenin yerleri var oralar çok uygun oluyor aklında bulunsun

Aldığınız zaman bırakmak istemeyeceksiniz büyük ihtimalle.

Bizimki kedimiz kızımdan kaçıyor sürekli. İkiside çocuk birbirlerini severken dozunu ayarlayamıyorlar biri haşin seviyor diğeri oynarken bazen patiliyor tırnaklarını çıkartmadan o yüzden ilişkileri mesefeli

Ona rağmen az önce kızımla boğuşmalı gıdıklamalı oyun oynuyorduk. Çıkan çığlık gülme bağırış gırla, Fıstık ona zarar veriyorum zannedip kendini koruyamazken onu korumaya koştu kaç kez… çok güzeller

Kediler bütün temizliğini kendi yapıyor. Siz sadece kum temizliği ve tırnak kesme işlerini yapıyorsunuz. Birde tüy tarama var ama o keyifli bir iş zaten

Benimde ani oldu bayadır istiyordum cesaret edemiyordum bi abla bi günde attı kediyi bana gitti o yüzden ağladım o kadar nasıl hemen evet dedim ne bk yiycem şimdi nasıl bakcam diye. bazı şeyler anlık gelişirrr

Kızım evimize geldiğinden beri benim oğlumun hastalığı da azaldı

Belki çok üzerine düşüyoruz çocukların ondan oluyor
Bağışıklık kazanıyorlar hayvanlarla büyüyen çocuklar

Kediler kendi temizliğini kendi yapıyor
İç dış parazit
Düzenli tarama
Zamanı gelince kısırlaştırma ve güzel mamalarla besleme hem ömrünü uzatır hem de tüy dökümünü azaltır

Robotla hergün süpürürseniz tüy sorunu da yaşamazsınız
Ben hep koynumda uyuttum
Yemeğini yer suyunu içer tuvaletini yapar ve gelir koynuma yatar uyur
Bebekken biraz daha hareketli olabiliyorlar ama büyüdükçe azalacaktır

gece çok daha hareketli oluyolar

Tüyleri kadar ömürleri olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…