Aşırı hayvanseverlik, psikolojim bozuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Durumunuz bana normal gelmeyen kesimdeyim. Genel olarak hayvanları gerçekten severim, yardım ederim, mama dağıtırım yürürken, su koyarım, biri zarar verirse müdahale ederim. Süreklilik arz etmez bu şeyler. Ama sizin dediğiniz gibi elimde avucumda yokken, her şeyden vazgeçerek, üniversitede son paramla mama almam. Tüm hayatımı bu işlere adamam. Üniversitede son paramla kendimi zora sokacak şekilde yardımda bulunmam. İmkanım olduğu kadar yaparım, ama önceliğim her zaman kendimdir.
Bide kavga olayı tekrarlarsa tamamen değişeceksin eminim. İleri yaşlarda baya baya etrafa saldıran tiplerden olmazsın umarım. Haklı haksız demeden, düşünmeden panter emel gibi, milleti parçalamak için hazırda bekleyen ablalardan olma yolunda ilerliyorsun şuan.
Her şey ayarında dozunda iyidir. Fazlası insanı delirtir, sınırları aştırır.
Bir şey olmaz. Hayatında kaç panter emel gördün acaba? Hayvanseverler bu ülkenin çok az bir azınlığı ve biz de böyle vahşi olmasak hayvanlar için dünya cehennem olur. Mutlak butlan yazmışsın muhtemelen hukukçusun. Ben de hukukçuyum hakimim bak grubumuza sırf bir günde bugün düşen olaylar. Urfa’da bir köpek boğazı kesilerek öldürüldü. Bartın’da bir kedinin kafası kesildi apartmana asıldı. Ankara’da bir köpek canlı canlı yakıldı. Bunlar sırf bugün olan olaylar ki yüzde 1 i bile değil. Cezası ? Yok.
Bana kalırsa bizim bu kadar radikalleştiğimize dua edip sesinizi kesin. Senden ve yorumunu beğenenlerden tiksiniyorum. Bu ülkede rahatsız olacak kesim bulamadınız da hayvanseverlere mi göz diktiniz?
Biz az bile radikaliz. Bir avuç insanız. Bizim en ufak yumuşaklığımızda kaç kişiyle kavga ediyoruz biliyor musun ? Bir besleme kaç sözlü tacize maloluyor.

Eklentiler

• IMG_0931.jpeg
    IMG_0931.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_0930.png
    IMG_0930.png
    901,8 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_0929.jpeg
    IMG_0929.jpeg
    124,8 KB · Görüntüleme: 50
Kesinlikle katılıyorum. Bu kadar radikal insanlar hayvanlara iyilik yaptıklarını düşünürken tam aksine insanları soğutarak nefret aşılayarak büyük bir kötülük yapıyorlar. ( konu sahibini kast etmiyorum. Zarar gören insanlarla dalga geçen acılarını kucumseyenleri kast ediyorum)
Böyle saçma bir mantık olabilir mi ya ? Ne saçmalıyorsun ? İyi birileri de çocukları çok seviyor diye çocuklardan nefret edelim. Hayvan nefreti olan şerefsizlerin kendi şerefsizlikleridir.
Ben hayvan beslerim , zor durumda olan hayvana yardım ederim, bir hayvanın kılına zarar verenle de gücüm nasıl yetiyorsa öyle savaşırım.
Bu ülkede bir kedi tekmelenerek 6 dakika boyunca işkence çekerek öldürüldü. Tüm ülke ayağa kalktı. Adalet bakanı açıklama yaptı sonuç ? Adam tek bir gün hapis cezası yatmadı. Bu olayda bile hayvana edilen işkencenin bedeli yoksa diğerlerini var sen düşün. Nefretiniz umrumuzda bile değil.
Sana blendıra atılıp öldürülen kedileri atayım mı ? İster misin ? Tost makinesine basılarak öldürülen kedileri ? Hepsi Türkiye’de hepsinin videoları bende ve şu an bile bunlar yaşanıyor ? Sonuç ? Şahıslar mevcutlu bile değil ikmalen alınıyor adli para cezası serbest.
Vallahi çıldırtırsınız insanı

Buyurun adli para cezasıyla dışarıda olan bizim hayvan sevgimiz yüzünden radikalleşmiş kardeşlerinizin yaptıkları. Bunların hepsi dışarıda he. Bu akladığınız psikopatlar yarın öbür gün size musallat olacak.

Eklentiler

• IMG_0932.png
    IMG_0932.png
    274,8 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_0933.jpeg
    IMG_0933.jpeg
    370 KB · Görüntüleme: 55
Böyle saçma bir mantık olabilir mi ya ? Ne saçmalıyorsun ? İyi birileri de çocukları çok seviyor diye çocuklardan nefret edelim. Hayvan nefreti olan şerefsizlerin kendi şerefsizlikleridir.
Ben hayvan beslerim , zor durumda olan hayvana yardım ederim, bir hayvanın kılına zarar verenle de gücüm nasıl yetiyorsa öyle savaşırım.
Bu ülkede bir kedi tekmelenerek 6 dakika boyunca işkence çekerek öldürüldü. Tüm ülke ayağa kalktı. Adalet bakanı açıklama yaptı sonuç ? Adam tek bir gün hapis cezası yatmadı. Bu olayda bile hayvana edilen işkencenin bedeli yoksa diğerlerini var sen düşün. Nefretiniz umrumuzda bile değil.
Sana blendıra atılıp öldürülen kedileri atayım mı ? İster misin ? Tost makinesine basılarak öldürülen kedileri ? Hepsi Türkiye’de hepsinin videoları bende ve şu an bile bunlar yaşanıyor ? Sonuç ? Şahıslar mevcutlu bile değil ikmalen alınıyor adli para cezası serbest.
Vallahi çıldırtırsınız insanı
Hayvanlardan nefret etmiyorum. Kendimi bildim bileli sokaktaki kedileri beslerim. Twitterdaki tag çalışmalarına da daima katılıyorum. Ama bu ölen çocuklara saygısızlık yapan insanları haklı bulacağım anlamına gelmiyor. Hayvansever olmak bu değil.

Hayvanlardan nefret etmiyorum. Kendimi bildim bileli sokaktaki kedileri beslerim. Twitterdaki tag çalışmalarına da daima katılıyorum. Ama bu ölen çocuklara saygısızlık yapan insanları haklı bulacağım anlamına gelmiyor. Hayvansever olmak bu değil.
Ölen çocuk ne alaka ya ? Siz konuyu çirkinleşmeden savunamıyor musunuz ?
Hep aynı mavralar. Sen ne okuduğunu anlamaz kadınsın?
Ölen çocuk ne alaka kadın ?

Kına yak bu arada yasa geçti. Hepsi barınaklara alınacak ki öyle bir barınak yok uyutma yok diyecekler ki hepimiz eşek gibi biliyoruz hepsi uyutulacak. Şöyle bir günde canımız burnumuzda zaten defolun gidin ötede kutlayın zaferinizi. Yazmışlar da yazmışlar yok biriler sitede besliyormuş da yok bilmem neymiş de. Yok ölen çocukmuş da. Tekrar ediyorum kına yakın

Ölen çocuk ne alaka ya ? Siz konuyu çirkinleşmeden savunamıyor musunuz ?
Hep aynı mavralar. Sen ne okuduğunu anlamaz kadınsın?
Ölen çocuk ne alaka kadın ?
Siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Ben ilk mesajımda sadece ölen çocuğa ve ailesine hakaret edenlerin radikal ve art niyetli olduğundan bahsettim. Ne konu sahibini ne de diğer normal hayvanseverleri suçlamıyorum. Lütfen paragraflar döşemeden önce doğru düzgün okuyun.

Kına yak bu arada yasa geçti. Hepsi barınaklara alınacak ki öyle bir barınak yok uyutma yok diyecekler ki hepimiz eşek gibi biliyoruz hepsi uyutulacak. Şöyle bir günde canımız burnumuzda zaten defolun gidin ötede kutlayın zaferinizi. Yazmışlar da yazmışlar yok biriler sitede besliyormuş da yok bilmem neymiş de. Yok ölen çocukmuş da. Tekrar ediyorum kına yakın
Ya yasayı desteklemediğimi bu konuda tam çalışmalarına katıldığımı belirttim niye anlamıyorsun? Gerçekten çok art niyetli yaklaşıyorsun.

Siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Ben ilk mesajımda sadece ölen çocuğa ve ailesine hakaret edenlerin radikal ve art niyetli olduğundan bahsettim. Ne konu sahibini ne de diğer normal hayvanseverleri suçlamıyorum. Lütfen paragraflar döşemeden önce doğru düzgün okuyun.
Ölen çocuğun ailesi pınar üretim çiftliği isimli bir çiftlikte hayvan üretiyordu merdiven altı. Yıllarca onlarca hayvanın kanına girdiler. Tekrar ediyorum hayvanseverlerin savaştığı üretim kavramını yapıyorlardı.
Üstüne kazada asli kusurlu kamyon şoförü olmasına rağmen şikayetçi olmadılar kan parası aldılar.
Tekrar ediyorum asli kusurlu kamyon şoförüydü ve para karşılığı şikayetten vazgeçtiler. Ve dünyanın en karanlık en vahşi derneklerinden birini kurdular.
Utanmadan çocuk üstünden yaptılar tüm bunları.
Hatta Çorlu tren kazasında vefat eden yavru Arda selin annesi mısra sel kendilerine çok güzel cevap verdi.
O sebeple ölen çocuğun ailesinden nefret eden hatta tiksinenlerden biri olarak cevap vereyim dedim.
Kamyon şoförü nerede dosyada ?
Hayvan bu kadar sorunsa niye ticaretini yaptılar ?
Onlarca soru

Merhaba bilmiyorum nerden başlayım ama nolur birileri bana akıl versin. Ben 22 yaşındayım, üniversite okuyorum. 3 sene mezuna kaldım.Çok iyi bir öğrenciydim eskiden. Anksiyete, depresyon, dikkat dağınıklığına bağlı kullandığım ağır ilaçlar 3 senemi zehir etti. En sonunda istemediğim bir bölümü yazdım gittim şehir dışına. Bu sene hazırlığı bitirdim, üniversite hayatım başlayalı 1 sene oluyor anlayacağınız. Bunları anlatıyorum çünkü bilin nasıl bir hayatım olduğunu detaylıca. Bir de içimi dökmek istiyorum, ağlayarak yazıyorum bunları.

Kendimi bildim bileli hayvanları seviyorum. Eve hep kedi almak istiyordum ama ailemi 2 sene önce ikna edebildik 2 kardeşimle birlikte. Sokağa atılmış bir kediydi Simba. Haline üzüldük annemler de nasıl olduysa dayanamadı ısrarlarımıza eve aldık. İki senedir bizimle. Simba’dan sonra her şey aşırılasti benim için. Oturup ders çalışmam gerekirken otobüslerde yaralı kedi taşıdım. Çıkıp kışın ortasında sokak sokak dolaştım mama dağıttım. Bunlar gayet güzel zararsız şeyler ailemin de bir şey dediği yoktu. Fakat artık hayatım sadece onlara odaklandı. Ders çalışmam gereken cok sıkışık vakitlerde markete dahi çıkmamaya çalışıyordum. Karşıma kedi çıkarsa, yaralı olursa, yavru olursa ilgilenmek yuva bulmak hatta eve almak için ailemle kavga etmek zorunda kalacaktım çünkü. Ki defalarca da eve almak istediğim kediler için bağır çağır kavga ettik, tabi hepsinde başarısız oldum.

Üniversite hayatımda da bir şey değişmedi. Yemedim içmedim kedilere harcadım. Bir sene boyunca ağladığım tek şey kedilerdi. Ama buna laf eden annem babam olmayınca daha serbesttim yaptıklarımda.

Gelelim bugün yaşanan, yaşamımı sorgulatan o olaya. Dün apartmanın bahçesine bir cins kedi bırakmışlar, henüz yavru. Karşı komşumuzun çocukları kediyi çalı altlarına sıkıştırıyorlar, çubukla dürtüyorlardı çıksın diye. Uyardım yapmayın diye. Kediye de mama indirdim, fotoğraflarini çektim ilan koydum sahiplendirmek için. Akşam bizim apartmandan bir kadin yazdı Instagramdan. Benim kapımın önüne gelmişti sabah apartmandan birinindir diye geri bıraktım evde de 2 tekirim var, gecici yuva olabilirim dedi. Ben de sabah kediyi aldım eve getirdim. O kadin yazsin diye bekliyordum, o almazsa bile mahalleden bir ablaya götürecektim. Annem babam yok diye de kediyi eve aldım, çocukların elinden kurtulsun istedim.

Biraz sonra karşı komşu kapıyı çaldı. (Geçen sene taşındı bunlar. Önceki binalarından da kadinin komşularla kavgaları yüzünden atılmışlar. Kimse istemiyordu gelmelerini. Bunların taşınma süreçlerinde apartmana cins kirmasi gri yavru bir kedi gelmeye başladı. Yavru ve tek başına olunca ben sahiplendirmek istedim. Anneleri geldi biz sahiplenicez dedi. Sevindim ben de çabasız yuva buldum diye. Ertesi gün sokağa atmışlar. İki gün her yerde aradım, sahiplendirdim kediyi. Hem çocuklarının hayvani oyuncak etmeleri yüzünden hem de bu sebepten onlara vermek istemedim.) Kediyi sen mi aldın, biz alacaktık dedi. Ben kediyi sahiplendirdim dedim istemesin diye. İki saat falan sonra kapıyı tekrar çaldı. Kediyi bize verin dedi, geçen sene de bir yavru kediyi alıp sokağa atmıştınız kusura bakmayın size veremem dedim, kapıyı kapattım. Gayet sakin söyledim bunları. Ama sonra kapıyı tekmelemeye yumruklamaya başladı. Verin kediyi falan diye bağırıyor. Ben de sinirlendim ağzına sicarim senin git kapıdan polisi ararım dedim. Sonra o bana kufur etmeye başladı. Ama yemin ederim sadece ağzına sicarim dedim çok çok pişmanım haklıyken haksız duruma düştüm.

Benim babam şeker hastası hem de sinirli bir adam, hiçbir şeyden haberi olmadan bir sey derlerse olay daha da kötü olur diye aradık babama anlattık. Gelince görüşelim vs dedi ama bize çok kızdı kediyi eve aldık diye. Babam eve gelince kiyamet koptu tabi. Çaldı kapılarını sen benim evimin kapısını nasıl tekmelersin, çocuklarım evde tekti dedi. Ama kadin o kadar edepsiz ki inanamazsınız. Biraz öyle sözlü tartışma oldu. Babam kapıyı açmadan önce tamam götür o mahalledeki ablaya kediyi dedi ama tartışma sırasında bunun yüzünden mi kavga diyip onlara verdi kediyi. Sonra kadinin eşi geldi. Babamın iş arkadaşıymış zaten ben bilmiyordum. Çok sakin makul bir adamdı, ben kediyi vermek için başka birini bulmuştum zaten dedi beni dinledi sakın sakın karisini içeri soktu. Herkes evine geçti kavga bitti. Kadin kapının önünde diğer komşuya diyordu ki, benim kedim değil zaten çocukların oynadığı kediyi alıp evine koymus. Bakacaklarından falan değil sırf çocuklarının oyuncağını aldım diye bunları yaptı.

Bir kedi için rezil olduk apartmana diyor babam, bana çok kızdı. 22 yaşındayım ama 7 yaşında çocuk gibi hissediyorum. Her zaman bana ne kadar mantıksız, duygusal, fikirleri oneme alınmayacak bir insan gibi davrandılar zaten. Böyle olaylar olunca da sadece benim hatalarım gözüküyor. Zaten 3 sene evde ders çalıştım, tonla ilaç içtim, bir de hayvanlarla kafayı bozdum onlara göre asla normal değilim. Sadece savunmasız bir hayvani korumak istemiştim. Şimdi kim bilir akıbeti ne olacak.

Annem en çok kufur etmeme kızdı, haklı da. Her şeyim aşırı işte sinirlendim kapıyı tekmeleyince. Çok üzgünüm gerçekten, her hayvanın derdini yüreğimde hissetmekten çok yoruldum. Nasıl normal bir insan olabilirim ben?
Ah canım benim sen çok güzel yürekli zarif bir genç kızsın yaptiklarin çok güzel ve olması gereken bazende insanı o kadar zorluyorlarki edepsize edepsizce cevap verebiliyor insan anlayacağı dilden konuşmak gerekebiliyor bu konuda kendine yüklenip üzme sokakta susuz aç kalmasinlar diye koydugumuz kapları kaldıran vicdansiz bir kesim milletten ne bekliyorsun ki ben instgram keşfette bile bu canların çeşitli hallerini gördükçe gözlerim doluyor benimde golden köpeğim var ama sokaktaki canlara da elimden geldiğince yardımda bulunmaya çalışıyorum
BİZLER NORMALİZ ANORMAL OLAN ONLAR allahin sessiz kullarına zulmedenler benimde bu konuda senden kalır yanım yok ağzıma geleni sayasim geliyor bazen

Ya yasayı desteklemediğimi bu konuda tam çalışmalarına katıldığımı belirttim niye anlamıyorsun? Gerçekten çok art niyetli yaklaşıyorsun.
Bir de geçenlerde senin yorumunda sanırım sen değilsen de profil fotoğrafı aynı senin gibi biriydi ben banlıydım cevap veremedim gerçi birazdan yine gidicem de hayvansever arkadaşlar boş bırakmayın bu sayfayı.
Bana parasını sürekli hayvanlara harcayanlar garip geliyor cart curt yorumlar yapmıştın. Tekrar ediyorum sen değilsen üzerine alınma senin nezdinde o kişiye yorum yapıyorum ama sendin diye hatırlıyorum ve yine bizim aşırı hayvan sevgimiz başkasının nefret etmesine neden oluyormuş.
Burada anonimiz o sebeple bu övünmek değil bir şey açıklamak olacak ben her ay 100 bin tl üzerinde bir market toptancısına karttan çektiririm ve o kadar koli yaparak dağıtmasını isterim.
Bak geçen ay 125 bin tl çektirmişim . Onun dışında elden de sürekli İNSANA yardım ederim. Tekrar ediyorum ben buradan tek bir kişiyle bile gerçek hayatta Tanışmıyorum ve tanışmayacağım o sebeple bu böbürlenmek değil.
Şimdi insandan da nefret edecek misin ? Veya birilerinin insandan nefret etmesine neden oluyor muyum bu kadar para saçarak ?
Hani insana yardım edeceğinize hayvana edin sözü var ya yemin ederim bu sözü söyleyenin hayatı boyunca tek insana yardımı dokunmamıştır. Aksine ne kadar hayvansever var insana da onun on misli yardımı vardır.

Eklentiler

• IMG_0936.jpeg
    IMG_0936.jpeg
    79,5 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_0935.jpeg
    IMG_0935.jpeg
    99,8 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_0934.jpeg
    IMG_0934.jpeg
    104,6 KB · Görüntüleme: 53
Bu konuyu kilitlemek zorundayım çünkü konu hiç hoş bir yere gitmemiş.
İnsanların bir kısmı hayvanlardan korkuyor olabilir, sevmiyor da olabilir ama şu kısıma katılıyorum maalesef, gözünü dahi kırpmadan hayvanların boynuna bıçak saplayan, asan, diri diri yakan vahşiler kişilik bozukluğu olan kişilerdir.
Biz insanız, bizi hayvanlardan ayıran özellik bilinçtir, ne insanlar ne hayvanlar zarar görmeden çok daha insancıl ve bilinçli çözümler üretebilirdik.

Korkarım özellikle Amerika’da yaygın olan seri katil vakaları bizde de görülmeye başlanacak ve bu beni ürkütüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X