Kedi Anneleri Lütfen Bakar mısınız? ÇOK ACİL

Ev büyükse uzun sürüyordur temizliği
Alt kat diyelim temizleniyor onu üst kata çıkarın

Korkudan çiş yapmıyorsa çisi geldiği zamanlar genelde belli oluyor yani günde iki yada 3 kere yapıyorlar

Bizim kedimizin tuvaleti ebeveyn banyosunda

Yatağa gidince biz yemeğini yer suyunu içer tuvaletini yapar gelir yanımıza yatar
Yani aslında biz insanlar gibi düzenleri var onlarında

Oğlunuza çok geçmiş olsun
Allah evlatlarımızı korusun

İnşallah hepiniz güzel geçirirsiniz bu dönemi

Tuvaletini boşalttım yıkıyorum misal banyoya gider bakar yoksa getirinceye kadar bekler

Tuvaleti temizlenip konulunca girer yapar

Cok afacan duruyor, bence Loki olsun

Şu an çok ufak, çok yaramaz, çok merâklı ve çok korkak; dolayısıyla gizli alanlar keşfedip oynarken uyuyakalıyordur. Dün sahiplenilen iki kedi gördüm. Bir odaya alışmaları için bırakmışlar ve geldiklerinde iki kardeş birbirine yumulmuş, kum kabındaydı. Korktuklarından, ürkekliklerinden yapıyorlar. Biraz daha alışsın, tamamen adapte olsun ve kendini sizinle güvende hissetsin; o huyunu terk edecektir.

Oğlunuz için endişenizi anlıyorum; ama kediler kendilerini dezenfekte ediyorlar. Sizin ekstra bir şey yapmanıza şahsi fikrim gerek yok; ama içiniz rahat edecekse, Crystalin Antiseptik Sprey ile patilerini temizleyebilirsiniz. Aynı spreyle gözlerini de temizlersiniz. Kedi tuvaletini haftalık yıkayın ve virkon ile dezenfekte edin. Kumu az az döküp haftalık tazelemekte fayda var.

İyi topaklanan bir kedi kumu alın, ben bentonit olarak Toi Moi Aktif Karbonlu Kedi Kumu alternatifi olarak Proline Aktif Karbonlu Kedi Kumu çok beğeniyordum (şu an Biokats Eco Light Pelet ve otomatik akıllı kedi tuvaleti kullanıyorum) dibe iki üç parmak kalınlığında az kum koyun. Onu haftalık değişin, 10 kg bir ay gidecektir. Hem kum taze ve temiz olur, hem kumda bakteri parazit oluşmaz.

Amin, İnşallah çok teşekkürler bilgiler için.

Çok değerli bilgiler verdiniz, teşekkür ederim bunların hepsini not alıyorum. Sizler olmasaydınız, daha panik olacaktım ve belki kalıcı olmayacaktı kedicik ama artık bizimle

Kediler sevgilerini yalayarak gösterirler. Sizi yaladiysa sevmiş demektir ve evde en sevdikleri kişinin yanında uyumayı tercih ederler . Bu arada kumu kapalı tutun bir süre vazgececektir hayır, yapma gibi ifadeleri tatlı sert yaparak ogretebilirsin bir süre sonra algılar temizliği içinde ben kuru şampuan kullanıyorum ama pek sevmiyorum onun yerine yıkıyorum arada tabi bunu yapmanız için bir iki hafta geçmesini bekleyin isterseniz kedi size biraz alışsın

Kızlar benim kedim 6 aylık ben bu sıpaya şu sıralar hiç mama beğendiremiyorum. ilk sahiplendiğimde trendline mama yiyiyor demişti eski sahibi ve sahiplenirken bi poşet kadar kendi mamasından verdi gerçektende yemesi iyiydi hayvanın tombalak bişeydi. Sonrasında ben reflex marka aldım balıklı olanından. Onu yerken iştahı azalmaya başlamıştı sanki ama yinede iyiydi. 2 paketi bittikten sonra ben o sıra refleks alamadım ve normal petshoplarda satılan açık mamalardan aldım bir kilo. Onu da yedi sorun yoktu ama ikinciyi aldığımda çok fazla yemediğini farkettim. İçeriği belli olmadığı için sevmediğini düşündüm ve kediyi ilk sahiplendiğimde sahibinin kullandığı mamayı almaya karar verdim ( trendline) mama elime ulaştı ve kedim yine yemedi tavuklu bu arada. Kedi mamayı kokluyor ama ağzını bile vurmuyor şu sıralar şehirdışındayım ve bugün bu duruma çok canım sıkıldı ve tekrar petshopa gidip durumu anlattım. Satıcı bana proline marka mamayı önerdi pakette değil açık satıyorlardı ve denemek için yarım kilo kadar aldım bi hevesle koşa koşa eve geldim kedim severek yer diye ama bilin bakalım ne oldu kedim yine yemedi. Kafayı yicem artık bu hayvan neden böyle yapıyo Olabilir ? Yaş mamayı felan severek yiyiyor yada evde tavuk haşladığımda felan da yiyiyor. Ben nezaman bişey yesem illa o da gözü benim yediğim şeylerde sanki aç kalıyormuş gibi herşeyden( maması hariç) yemek istiyor. Biri bana yardımcı olabilir mi ne yapmam lazım ? Bu konu içinde veterinere gitmedim bi çözüm bulamazsam gidecem en kısa zamanda

Nd alıp verebilirsiniz
Acıkınca yiyecektir
Hiç başka bişey vermeyin

Proline filan çok kaliteli değil maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…