Kedi Anneleri Lütfen Bakar mısınız? ÇOK ACİL

bitkilerim var sukulent ve kaktüs balkonda onlar. peki tırmalamasın diye bir şey yapılıyor mu? Egitim? Oyuncak? Vs.
Yani belirli noktalara salonda tırmalama tahtası vs koyabilirsiniz ama kediler genelde koltuk kumaşlarını halıları vs tercih ediyorlar tırnaklarını duzenli keserseniz çok sorun olmaz.. Koltuklar kadife veya tay tüyü ise o kumaşları sevmiyorlar tırnak geçiremiyorlar...

Benimde tekir kedim var sadece biraz yaramaz ama bence sevince bakımı en kolay hayvan diyebilirim bu kadar dert etmeyin zaten misafir edecekmissiniz hem kediler çok çabuk adapte olurlar bulundukları yere

Bence bakıp bakamayacağınıza bu misafirlikte karar verin. Çok uzun kalmadan yeni yuvasını bulursa sıkıntı yaşamaz. Hem belki bakabileceğinizi fark edersiniz bu süreçte.

Göreceği bir yere koyun tuvalet kabını. Mama ve suyunu tuvaletinden uzak bir yere koyun rahatça bulabileceği bir olsun. Zaten uyuyacağı yeri kendisi seçer. Süt vermeyin.

Sonrası sevginize ihtiyacı var sadece, kediler öyle bakım gerektiren canlılar değil çok fazla

Birde tırmalama tahtası yoksa alışkanlık edinip başka yerleri tirmalar siz baştan gösterin tirmalamayi

Ama zaten bebekk

Benimde tekir kedim var sadece biraz yaramaz ama bence sevince bakımı en kolay hayvan diyebilirim bu kadar dert etmeyin zaten misafir edecekmissiniz hem kediler çok çabuk adapte olurlar bulundukları yere
Kızlar tekrardan merhabalar. Yardımlarınız için ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Yazılanların hepsini not aldım, kedi bizimle halen

İlk geldiği günün sabahı bize ufak çaplı bir şok yaşattı. Eşim, salona girince, aniden balkona kaçmış ve eşim farketmemiş. Bakmış kedi yok, bir süre aramış ve bana haber verdi. Ara tara yok, ben fenalık geçirdim. Ev müstakil 2 katlı, atlasa toprağa, bahçeye düşecek. Orda bulamayınca eyvah dedim kaçtı.

2 saat boyunca defalarca güvenlik kamerasına baktım atlama yok, bahçede değildi iyice emin olunca yine evi aradık, kedi sesi açtık vs. Tabii bu arada ben aşırı panik oldum. Derken en son balkondaki kanepenin altına baktım ki beyefendi içinde uyuyor, küçük bir yerden sandık kısmına girmiş

Oğlum çok oynuyor onunla, ilk başta algılayamadı kedicik, sanırım çocuğa aşina değil. Oğlumda incitmeden oynar öyle sıkayım, çekeyim şeklinde değil.

Ertesi gün baktım ki kedi oğlumla epey anlaştı. O wc ye girince vs. Kedicik kapısını tırmalıyor falan. Evin diğer bireylerine yavaş yavaş yaklaşıyor.

Bir de oğlumla beraber oturduk, ona anlattım oğlumu. Ondan sonra iyice sakinleşti sanki, ben konuşurken gözüme bakıyor, oğlum şimdi sevsin seni diyorum yatıyor ve kendini sevdiriyor, sanki anlıyor.

Bir de sanki benimle daha farklı bir iletişimi var. Gece herkes uyuyunca wc. Kalkmıştım hemen koşup, belini yukarı kaldırıp ayağıma dolandı ve yanına oturdum. Konuşmaya başladım, bayağı insan gibi " Seninle ne yapacağımı bilmiyorum, daha doğrusu senin ne istediğini bilmiyorum. Biz de mutlu olur musun? Sana yeter miyiz? Sahipsiz kalmana çok üzülüyorum, beynim allak bullak" dedim ve gözüm doldu.

Sonra biraz daha yaklaştı tek patisini ayak baş parmağıma koydu ve beni yalamaya başladı. BURDA KEDİ NE ANLATMAK İSTİYOR?

Oğlumu kendine oyun arkadaşı, beni daha farklı bir yere koydu sanki. Oğlumla çok yaramazlar ama, benimle iletişimi daha duygusal sanki. Oğluma miyavlamıyor, ben ortada yoksam miyav miyav beni arıyor. Hatta uyumamı bilr istemiyor, ben nerdeysem özellikle gece yanıma gelmek istiyor.

Bir de galiba robot süpürgeden korktu ve gidip tuvaletine yatıyor. Büyük oğlum çok alerjik, bağışıklığı çok zayıf, kalbinde kaçak var ve enfeksiyon almaması lazım. (15 günde 1 penisilin yaptırıyoruz) wc. De yatması hiç iyi olmadı tabii.

Uyarıp çıkarıyorum, ama yine yapıyor. Kumunu sürekli temizliyorum. Ama yinede dışkı artıkları bulaşıyordur.

Kızlar, hem oğlumu, hem kediyi korumak zorundayım. Kedi bundan vazgeçene kadar. Kediyi hijyenik nasıl tutarım. Wc. Den çıkarınca gövdesini temizlesem sorun olur mu? Veya ne ile temizlenir. Kuru şampuan, mendil vs. Gördüm sanki.

Hem kedi kalsın, hem oğlum hasta olmasın istiyorum. Kalp sorunu olunca çok ciddi sonuçlar doğurabilir belki. (Enfeksiyon) çünkü onunda yatağına, yastığına çıkıyor, her yerde geziyor.

Wc. de yatması biraz endiselendirdi beni. Bu arada yatağı kapalı, yinede yazlık bir yorganı odaya koydum, karton kutu yaptım onun içine peluş battaniye koydum ama tercihi wc.si oldu, sürekli çıkarıyorum.

Öncelikle tuvaletin kapısı her zaman kapalı kalsın ve oraya girdiği zaman ses tonununuzu birtık fazla değil yükseltin hayır yapma diyerekten o sizi tanımaya çalışacak ve dışarı çıkmadığı sürece yıkamayın kediler çok fazla yıkanmaz anca böyle dışarı çıkarsa veya çok kirlendiği zamanlarda yıkanabilir aşıları tamamsa pek bir sorun yaratmaz çünkü ben ilk etapta hayır diye diye o şekilde hayır cümlesini alıştırdım sizi sevmesi ve konuşurken sizi yalaması sizinle iletişim kurdu anlamına gelir bu sevgi göstergesi olabilir veya iletişim kurmak bağ kurmak yani sizinle bir bağ kurmuş aslında yaladığı zaman hiçbir şekilde elinizi falan çekmeyin yalasın çünkü onlar bizimle bu şekilde iletişim kuruyor bilmiyorum bunun aslı var mı yok mu ama kedinin gözlerinin içine baktığınız zaman ve onu dileğinizi soylediginiz zaman oluyormus bilmiyorum artık doğru mu ben de demiştim ki bir hafta on gün önce falan ben bebek istiyorum bebeğimiz olsun mu bunu da bir yerden okumuştum bilmiyorum artık tutar mı bu arada şu an mevsimsel midir nedir bilmiyorum aşırı derecede tüm kediler tüy döküyor buna dikkat edin çocuğunuz hastaymış çok geçmiş olsun onun için risk olabilir kedi tüy yutmak iyi bir şey değil aşıları var mı tam mı onu bilmiyorum tuvalet konusunda da açık bırakmayacaksınız orada yatamayacak yani çözüm olarak başka pek bir şey söyleyemiyorum orada niye yatıyor genelde kediler yalnız hissettiği zaman uzaklaşır gider ama anlatımınız da sizden ayrılmadığını söylüyorsunuz acaba huzursuz olduğu bir şey mi var çünkü pek sahiplerinden ayrı ayrı durmuyorlar bilmiyorum benim çevremde kedi bakanlar ve ben de bakıyorum hiç öyle bir problem yaşamadık ve bizimle uyur bizimle kalkar benim kedim de çok ağlar ben tuvalete girdiğimde kapıyı açmaya çalışır girmeye çalışır daha bizimki bebek eğer balkonunuza kediler için koruma var orayı seviyorsa böyle bir şey tavsiye edebilirim çünkü dikkatimi çektiğimde balkonda görmediğinız bir yere saklanmış ama bu Şundan dolayı da olabilir yeni geldiği için adapte olamamış olabilir bu da bir ihtimal var her kedi bir değil çünkü ınsan gibiler onlardan hıcbırımıze birbirimize benzemiyorsak onların da huyu suyu farklı olabilir birkaç gün daha geçince alışır diye düşünüyorum ama siz yine de tuvalet kapısını kapalı tutun bir şey yapmasını istemediğiniz zaman normalinden birtık fazla sesinizi yükseltin çok değil ama öyle öyle alışacaklar çünkü biraz o konularda alışmaları zaman alır arada ödül maması falan verin Bu arada tekrardan geçmiş olsun aşılarını dediğim gibi ihmal etmeyin iç dış parazit varsa mikrop falan kolay kolay kapmaz ama çok kirlendiği zaman da isterseniz veterinerde yıkatırsınız çok pahalı değil yıkatmak 300olması lazım Takıldığınız bir şey olursa yine yardımcı olurum

Eklentiler

• IMG_5707.png
    787,2 KB · Görüntüleme: 21
Öncelikle çok teşekkür ederim. Benim çok sağlamcı bir yapım var. Yani eş seçimi, çocuk kararı almak vs. Çok uzun zaman düşündüm. Mevzu bir insan, bir hayvan, bir bitki bile olsa önce bilgi edinirim, sonra yapabilir miyim? Şartlar uygun mu? Vs. Derim öyle karar alırım.

Bu evlat, hazırlıksız ve bilgisiz yakaladı beni. Bu hafta sonu hem onu hoş etmekle, hem de boş vakitlerimde araştırmakla geçti ve henüz daha yeterli değilim.

Şimdi normal şartlarda kedinin hijyenik olduğunu sizlerden ve okuyarak öğrendim. Wc. De yatması robot süpürge çalıştıktan sonra oldu. Benimkisi istasyonlu pastasını kendisi yıkıyor, kendi çöpünü vakumluyor. İlk ev de gezdiği zaman meraklandı, çekindi. Sonra paspas yıkarken değişik sesler, çöpü vakumlarken süpürge sesi çıktığı için ve Robotun istasyonu, kedi ile aynı yerde olunca ürktü sanırım.

Hal böyle olunca wc. Den vazgeçirene kadar ister istemez yıkama değilde kuru şampuan olabilir mi acaba? Dedim. Gün boyu içine giriyor ve sürekli yıkayamam zaten. Bilmediğim için kullanan var mı acaba? Dedim.

Beni yalayınca çekmedim elimi bağ kurmak istediğini farkettim. Bir de ev de en çok küçük oğlumla beni çok kokluyor, hatta saçlarıma kadar kokluyor

Aşıları için gelen yerle tekrar konuşacağım, klinikte ona ne yapılması gerekiyorsa yapılsın.

Bu arada sağlıkla, hayırla ve güzel ömürle gelen bir evladınız olmasını diliyorum

Bu da benim, ismini Loki veya Ares düşündüğüm evladım Eşim "Patron" koymuş, öyle tasma yaptırmış ama "Patron" gibi bir karakteri olur diye korktum şu an bu taşması takılı, kaybolduğu için bulması kolay oluyor çıngıraktan. (Bir de Patron ismi komik geldi takasım yok)

Kızlar işim olarak nasıl? Lola çok seviyorum ama o, dişi ismiymiş.

Eklentiler

• 1000054148.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 14
Ay resmini gördüm ben onu yerim ama ya gerçekten yiyebilirim yani maşallah ona evet dediğiniz gibi onlardan dolayı korkmuş olabilir bizimki de elektrik süpürgesiden korkuyor hatta koltuğun altına falan kaçıyor sonra yavaş yavaş yaklaşmaya çalışıyor sonra tekrar kaçıyor belki zamanla alışabilir çünkü bizimki biraz alışmaya başladı gibi ama yine de korkuyor tabii onun dışında veterinerde iç dış parazit yapılacak büyük ihtimalle bunu söyleyecekler daha bebek olduğu için kısırlaştırmaya gerek yok altıncı ayda mutlaka kısırlaştırın ama veterinerde yaptırmak zorunda değilsiniz onu belediyenin yerleri de var daha uygunu oluyor kısırlaştırmak Şundan dolayı söylüyorum tuvaleti kokar hem sizin için kötü olur hem de kızgınlık zamanında rahatsızlık da verebilir sabır zorlayabilecek döneme giriyor hani yeni doğan bir bebek gibi Ben daha çok böyle şeye benzetiyorum yeni doğan bir bebeğin gazi olur ya aynı o susmaz ağlar kediler de öyle oluyor maalesef o dönemlerde ve tamamen ev kedisi olacağı için ev yemeklerini vermeyin onun için iyi olmaz uzun yaşaması için bu önemli herkes farklı konuşur ama gerçek bu yani yaş mamayı bile ayda bir kere öneriyorlar ben kıyamıyorum 15 günde bir veriyorum iyi mi yapıyorum kesinlikle hayır şu an kestim hatta bir de şunu önerebilirim bu kedilerin çok sevdiği aşırı derecede bayıldıkları ödül maması var topitop gibi gibi görünenler var uzun Çubuk gibi onlara bayılıyorlar yani elleriyle tutuyolar bir insan gibi izleme o kadar keyifli oluyor ki ki denemenizi tavsiye ederim bir de mamasını kumunu Trendyol söyleyin daha çok uygunu geliyor hatta mamasını açıktan alırsanız daha uygun oluyor royal canin markası almıştım 350 TL 1kg kilosu tabi normal paketi 2500 TL o zaman da benim durumum olmadığı için fazla öyle bir şey yapmıştım ve aldım da yiyor yani onu da tavsiye edebilirim mama olarak her mamayı vermeyin mümkün mertebede Trendyol’da bir mama var kediler ona bayılıyor düşünürseniz ben size onun resmini atarım yorumları falan bayağı iyi ben de bir kedi sahiplenmiştim başkasına onu almıştım bayılala bayıla yemişti ve oyuncak farelere bayılıyorlar yine tekrardan yardımcı olmam gereken bir konu olursa yazmanız yeterli

Ve kediyi sık yıkamayın kediyi sık yıkamanız demek onu hastalanmanız demek bunun hakkında bir araştırma yapabilirsiniz orada daha detaylı bilgiler var demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız kediler sokağa çıkıyorsa çünkü bazı kediler var gidiyorlar geliyorlar öyle bakanlar da var o kediler yıkanmalı çünkü sizin kediniz aşılı olacağı için hem mikrop kapmaması için bu çok önemli size bir zararı olmaz ama kendisine olabilir o yüzden yıkanması önemli ve kesinlikle çok zor bir durum bunu da belirtmek istiyorum yıkanması değil de kurutması gerçekten cok aşırı zorlanıyorum ben bilmeden yıkadım hata ettim normalde yıkanmaması gerekiyormuş hatta aldığım kişi şunu söyledi kendiniz dışarı mı çıktı dedi yıkadınız dedi pis miydi dedi ve ben kedi geldiği gün üçüncü günü yıkadım öyle olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam yanlış yapıyosun yapma dedi oradan da ben tecrübe edinmiştim bunu da seninle paylaşabilirim

Ay ne kadar güzel bir bebek bu. Göğsünden koklayarak öpesim geldi

Sokaktaki kediler için eşimle alıyorduk mamalar, biz de çok bilmeyince direkt onu almış. Özelden paylaşırsanız çok sevinirim

Yaa nasıl güzel bir bebek böyle
Allah ım nazarlardan korusun

Kucaklayıp öpmek istedim yaa çok şanslısınız
Benim yerime de öpün lütfen

Korkmuştur o yüzden kumunda yatıyordur
Zaman verin alışacak

Süpürge calışırken kumunu kapalı bir yere koyun
Böylelikle kendine başka saklanma alanı bulacaktır

Kaç senedir bizimle yaşayan kedim dyson dan korkuyor ama robottan korkmuyor

Dyson çalışırsa koltuğun altına saklanır bitince çıkar

Kediler yıkanmaz hem stres olur hem de hasta olur

Çok teşekkürler özelden paylaşırsanız sevinirim. Bir de kısırlaştırma yapılacak, bunu düşünüyorum.

Yok zaten yıkamak için değil, sadece oğluma risk oluşturmasını diye wc. De yatmasından dolayı hijyeni yıkama harici nasıl sağlarım diye.

Yok zaten yıkamak için değil, sadece oğluma risk oluşturmasını diye wc. De yatmasından dolayı hijyeni yıkama harici nasıl sağlarım diye.
Onlar kendini yalayarak temizliyorlar o yüzden peygamber efendimiz onun ictigi sudan bile abdest alabilirsiniz diyor tabi ben bunu duymuştum ayetini ya da herhangi bir yerde okumadım yani aslında burada ne kadar temiz olduklarını anlatmaya çalışıyorlar sanırım vallahi ben onu islak burnunu öpüyorum yiyorum bitiriyorum vallahi insan dayanamıyor elimde olsa böyle iyice sıkıp Sarılacağım da dayanamıyorum korkuyom bir şey olacak diye ayı bile yavrusunu severken öldürürmüş cümlesi tam bana oturacak bir kelime oluyor buharlı taraklar var bu arada içine su koyuyorsun hem de tarıyorsun tüylerini temizleniyor bu şekilde de çözüm olabilir diye düşünüyorum

Amin hepimizinkini inşallah robottan sonra dyson aşamasına geçemedik henüz nasıl tepki verir bilmiyorum. Korkunca sadece robot çalışıyor.

Peki kumu kapatsam, Robotun işi bitene kadar tuvalete gitmek isterse nerden anlayacağım? Ortalığa yapmasın kapalı diye?

Zaten amacım yıkamak değil. Sadece wc. Temiz değil. Eliyorum falan ama patiküller illaki kalıyordur. Üzerine serilip yatınca ve hasta olan oğlumla temasından dolayı, wc. Ye yatmayı unutana kadar kuru şampuan, veya hijyenik mendil (kedi için) Yani bunlar kullanılır mı?

Çünkü oğlum çiş ve kaka kaynaklı enfeksiyon alırsa Allah muhafaza ciddi sorunlar yaşayabilir.

Amin hepimizinkini inşallah robottan sonra dyson aşamasına geçemedik henüz nasıl tepki verir bilmiyorum. Korkunca sadece robot çalışıyor.

Peki kumu kapatsam, Robotun işi bitene kadar tuvalete gitmek isterse nerden anlayacağım? Ortalığa yapmasın kapalı diye?

Zaten amacım yıkamak değil. Sadece wc. Temiz değil. Eliyorum falan ama patiküller illaki kalıyordur. Üzerine serilip yatınca ve hasta olan oğlumla temasından dolayı, wc. Ye yatmayı unutana kadar kuru şampuan, veya hijyenik mendil (kedi için) Yani bunlar kullanılır mı?

Çünkü oğlum çiş ve kaka kaynaklı enfeksiyon alırsa Allah muhafaza ciddi sorunlar yaşayabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…