Kedi Anneleri Lütfen Bakar mısınız? ÇOK ACİL

Favorisi oğlum olacaktır 🥰 ss alıyorum yazılan önerileri, teşekkürler 🙏
Harikasınız. Çocuğunuza bir canlının sorumluluğunu vermeniz gelişimine de katkı sağlar. Mesela mamasını ve suyunu o değişsin, rutin ve disiplin konusunda alışkanlık kazandırır. Empati ve merhamet duygusu minicik bir hayvanı büyütmekle gelişir. Çocuğunuz da yavru kediyle büyüyüp olgunlaşacak. Bunca caninin, ruh hastasının olduğu bir toplumda böyle çocuklara ihtiyacımız var.

Merhaba kızlar, 4 aylık tekir erkek kedi için bir arkadaşım beni aradı. Sahibi sokakta yaralı bulup, tedavi ettirmiş ama yurt dışına çıkması lazımmış sahiplendirmek istiyor, arkadaşıma rica etmiş.

Hayvanları çok seviyoruz, hele oğlum Fanatik derecede. Bana sahiplenilene kadar bakabilir misin? Dedi. Başka kimseye emanet etmek istememişler uygun yer bulunana kadar.

Bahçede sokak kedilerimiz daha doğrusu oğlumun kedileri var. Eve düşündüm ama cesarette edemedim çünkü bu eşya değil, bakamayınca, sıkılınca bırakılmaz. Garibim zaten bir sürü tedaviden geçmiş 😢

Kedi evde nasıl bakılır bilmiyorum, zor mu acaba? Artısı ve eksisi nedir? Misafir olarak gelecek yavrum açıkta kalmış 😔 ama duygularını düşünüyorum gideceği vakit geldiğinde incinirse? Yaa sinirim bozuldu ağlıyorum şu an 😭

Sormak istediğim, hazırlıksız yakalandım. Sıfır bilgi ile ne yapacağımı bilmiyorum. Misafir ederim seve seve ya sonra? Şimdiden içime öküz oturdu.

Kızlar nolur bir şeyler söyleyin vicdanım geri salmamaktan yana 😔
Bizim iki kedimiz var. Zaten evin bireyinden farksizlar ayrica kedi bakiminda hic zor bir sey yok kendileri tuvaletlerini öğreniyorlar kum disinda bir yere yapmazlar, düzenli aşısını yaptircaksiniz parazit karma vs o da ilk baslarda 3 ayda bir sonra 6 ayda bir falan oluyordu sanirim. Tatile giderken de birine anahtar veriyorum bir ogun mama su koyup sevip gidiyilor ya da saatli mama veren makineler var. Hic korkmayin.
Not: tekir kediler harikadir kucak severler ve akillidirlar genelde ❤️

ya bakamayacak bir sey yok aslinda kedi kendi kendine yasiyor.
sadece almadan bir netten dolasin kedi mamalarinin fiyatina bakin. mahalle veterinerine parazit asisi fiyati sorun. ortalama ne kadar bir masraf cikartir size aylik eger sizi hic rahatsiz etmeyecek bir miktarsa , ailecek tatile koye gittiginizde anahtari birakip kediye gozkulak olacak biri varsa bence alin gitsin. tuy vs demisler ama benim kedim sarman, tüy dökmuyor cok. ya da döküyorsa da bizim gozumuze gelmiyor:) tirmalama kismi dogru deri yatak basligini mahvetti. delebilecegi her seyi deler kedi, engel olamazsiniz. ama kedinin yirtamayacagi malzemeler de cok :)
bilmiyorum ya düşünüyorum düşünüyorum kedinin nesi zor diye vallahi zor bir tarafi yok
Tamamdır ss alıyorum hepsini ☺️ koltuklarım büyük çoğunlukta deri 😅 maddi kısmını hiç düşünmüyorum bile, zaten sokak hayvanları için oğlumun kumbarası var. Biriktirip almasını öğrettik (O görmeden içine atıyoruz çok kez) doğum günlerinde vs. Hediye kabul etmiyoruz, oğluma birisi "Sana ne alayım?" Diye sormuştu "Mama al, kedi ve köpeklerime param yetmiyor, biriktiriyorum, çok zor" demişti 😂😂😂 biraz yüzsüzlük yaptı ama mantıklı davrandı. Aslında bize ders verdi ve katılanlardan bunu rica ettik. Zaten odası oyuncak dolu, sıkılıyor. Ama o, kedi ve köpekler çok mutlu. Onlara kendi parasıyla mama alınca dünyalar onun oluyor.

Merhaba kızlar, 4 aylık tekir erkek kedi için bir arkadaşım beni aradı. Sahibi sokakta yaralı bulup, tedavi ettirmiş ama yurt dışına çıkması lazımmış sahiplendirmek istiyor, arkadaşıma rica etmiş.

Hayvanları çok seviyoruz, hele oğlum Fanatik derecede. Bana sahiplenilene kadar bakabilir misin? Dedi. Başka kimseye emanet etmek istememişler uygun yer bulunana kadar.

Bahçede sokak kedilerimiz daha doğrusu oğlumun kedileri var. Eve düşündüm ama cesarette edemedim çünkü bu eşya değil, bakamayınca, sıkılınca bırakılmaz. Garibim zaten bir sürü tedaviden geçmiş 😢

Kedi evde nasıl bakılır bilmiyorum, zor mu acaba? Artısı ve eksisi nedir? Misafir olarak gelecek yavrum açıkta kalmış 😔 ama duygularını düşünüyorum gideceği vakit geldiğinde incinirse? Yaa sinirim bozuldu ağlıyorum şu an 😭

Sormak istediğim, hazırlıksız yakalandım. Sıfır bilgi ile ne yapacağımı bilmiyorum. Misafir ederim seve seve ya sonra? Şimdiden içime öküz oturdu.

Yani aslında zor diyorlar ama zorluğu sadece veteriner yönünde hani orada bir masrafın oluyor onun dışında zaten kendi halinde hayvanlar yani biz de bakıyoruz kumunu düzenli olarak temizliyoruz ben her gün temizliyorum kuru mama da seviyorsa ve yiyorsa emin ol başka hiçbir sıkıntın olmaz bizim biraz kuru mama da sıkıntı çekiyoruz yani beğendiremiyoruz onun dışında başka hiçbir problemi yok oyuncu hayvanlar zaten oyun oynuyorlar canı isterse gelir sevdirir meraklılardır evin her yerini merak ederler aslında bir bakımı bir bebek kadar zor değil dediğim gibi sadece veteriner olarak bir süreci oluyor ama onu da sürekli götürmüyorsun yani aşıları tamamsa kısırsa en önemlisi kısır olması zaten tuvalet konusunda iyi olur bir de çok fazla miyavlamaz bizimkisi daha bebek o yüzden biraz çok miyavlıyor ama ben de bazen diyorum ki ya Allah’ım yapabilecek miyim alışınca da yok gerçekten bırakamıyorsun yani şöyle 15 gün boyunca bir bakarsan insan gerçekten vermeye de kıyamıyor ben de dün açmıştım kedi sahiplendirmek için bir kedi daha vardı elimizde yok vermeyecegim yani yapamıyorum kaldıramıyorum da durumu o yüzden kalsın ıstedım hem bereket olur sana sevabını falan hiç söylemiyorum zaten ama dediğim gibi ilk başta böyle düşünduruyor ama korkulacak inan hiçbir şey yok bir de kediniz uysal mı değil mi onu da bilmiyorum ama eğer eve alışık bir kediyse dışarı bırakılmaz onun vebali çok büyük ya hiç kabul etmeyeceksin sahibi bulacak ya da gerçekten iyi düşünüp öyle karar ver zaten aynı şeyi söylemişsin sen de anlayabiliyorum seni çünkü ben ilk etaplarda aynı şeyleri düşünüyordum ama sorun yok ya miyavlıyor ediyor falan işte amacı yaş mama istemek kuru mama normalde yiyor dediler ama fazla yedigini görmedim ben biraz oradan zorluk çekiyorum

Benim bal kızımı sahiplendiğim ilk gece uyuyamadım ağlamaktan naptım ben nasıl bakacağım ya onun hakkına girersem bakamazsam hevesim kaçarsa diye hüngür ağladım bir hafta içim sıkıldı bu durumdan dolayı. 2 yıl oldu aşığım ona balım kızım hatta doğum yaptı 4 yavrusu oldu onlara da gözüm gibi baktım yuvaladım yuvalarken bir güzel ağladım baktım oluru yok yavrularından bi tanesinide kendime yuvaladım. İki kediyle evde kopuyoruz 😀😀😀 evlat gibi gerçekten o ıslak burnundan öperken iğrenmez mi insan iğrenmiyorum 😘😀 poposunu bile yıkıyorum bebek gibi bakıyorum büyük kedim bazen tırmıklıyor bi bozuşuyoruz ama sonra geliyor sırnaşıyor biraz fırsatçıda ama seviyorum onu kıyamam onlara masum sebiler günah bilmezler yalan bilmezler kuzularım benim.. küçücük bedenleriyle koca dünyaya sığamadı yavrular 😔

Eve alışan kedi sonra sokağa bırakılmaz demeye geldim. Bu kararı verirken lütfen iyi düşünün ve evdeki herkes bu konuda hemfikir olsun. Eşim istemiyor, perdelere tırmanıyor, çocuğumun alerjisi çıktı diye terkedilen çok kedi gördüm. Bunları özellikle yazıyorum genelde geçici yuva olan insanlar en sonunda daimi ailesi oluyor kedoların.
Benim de sokaktan kurtarılmış bir sarman kızım var 6 yaşında. Evime ilk geldiğinde bebekti şimdi kocaman kız oldu. Onsuz bir an bile yaşayamam. Gerçekten evladınız oluyor. Şimdi ikinci bebeğimi bekliyorum 8 aydır bir kez tuvalete bile yalnız girmedim nereye gitsem kızım peşimde patisi sürekli karnımda🫠
Bu arada gerçekten kedi bakmanın bir zorluğu yok o açıdan içiniz rahat olsun💕
O kedinin yolu bize düşmüş ise gitse bile takibini yaparım. En ayar olduğum şey bir hevesle sahiplen, iyi düşünme, geri bırak 😡 Zaten oğlum için düsünüp, hep ertelediğim bir durumdu.

O eşya değil, evlat gibi. Zaten endişelenmemin sebebi ailecek hayvana, canlıya verdiğimiz önümden dolayı. Nasıl çocuk dünyaya getirirken iyi düşünmek gerek, bu da öyle.

Bu çok ani oldu, panikledim. Kaygım, ona ne verebiliriz? Nasıl olur? Sıfır tecrübe, ani bir durumla bu yola girdik.

Bebeğinizi Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin, güzel ömrü olsun inşallah 🙏🥰

Kedilerde seytan tuyu vardir, sizin gibi bircok arkadasim emaneten aldi ama bir daha birakamadilar ☺️

Kedi bakimi konusunda tecrubem yok, simdiden kuzuya yeni yuvasinda mutluluklar dilemeye geldim🙃💓
Yaaa nedense alttan alttan hoşuma gidiyor. 🥰

Eşim önce yavruyu almış sonra petshop a uğramış, alışveriş yapmış.

Kedi tuvaleti, böyle kapaklı kocaman bir şey.

Önüne siyah bir paspas elekliymiş dedi.

1 mama kabı seti, 2 adet ayrı mama kabı

Altına sermeye paspas

1 adet küçük paspas

Ahşap, üzerinde ip sarılı kocaman bir top

Bir sürü oyuncak

F***x junior yaş mamalar, kuru mamalar

Kedi kumu, torbası, çeşit çeşit tarak

Bir de tasma yazdırmış üzerinde "Patron" yazıyor hahaha ona çok güldüm. Gelirken işim koymuş 🤣🤣

Bunlar yeterli mi? İlk bulduğum fırsatta sağlık kontrolüne götüreceğim. Kalsada, gitsede hiç olmazsa tam teşekküllü yaşasın.
Sonrası sevginize ihtiyacı var sadece, kediler öyle bakım gerektiren canlılar değil çok fazla 🙂

Bazı bitkiler zararlı balkona çıkarmamanız daha iyi olur atlamaması için. Tehlikeli olabiliyor kuş ya da sinek gördüklerinde atlayabiliyorlar. Oyuncak da eve gelen kargo kutusuyla bile oynarlar😂😂😂 bir tane olta bir kaç tane minik peluş oyuncak bitti gitti. Bir de tırmalama tahtası alırsınız onu tırmalar
Eşim çeyiz dizmiş kediyi getirirken. Sanki bebeğim olmuş gibi alışveriş yapmış 😅

Aktif karbon kum , Royal canin yavru kedi maması ve malt alın konu sahibi kedicigin bir ihtiyacı olmaz o size kendini zaten alistirir♥️

Birde tırmalama tahtası yoksa alışkanlık edinip başka yerleri tirmalar siz baştan gösterin tirmalamayi

Eşim çeyiz dizmiş kediyi getirirken. Sanki bebeğim olmuş gibi alışveriş yapmış 😅
Ne güzel Maşallah o da istiyormuş demek ki içten içe
İlk gün ben de uyuyamamıştım
Halbuki evlenmeden önce hep hayvanlarla iç içeydim

Yapabılır mıyım hakkıyla bakabılır miyim soruları vardı

Oğlum da alerjik bir çocuktu
Hep erteledim ama eşim ve oğlum çok istiyordu
Sonra kızım evimize geldi
O gün bugündür iyi ki diyorum
Tek korkum hasta olması ve kaybetmek

Herşeyi ona göre ayarladım
Bebekti sahiplendiğimde mutfağa girmesini istemediğim için kapıyı hep kapalı tuttum
Çünkü evim yüksek kattı balkon sineklik olmasına rağmen açık olabılıyordu o yüzden
Temizlik değil güvenlik içindi yani

Bebek kediler kolay alışıyor evin kurallarına

Çocugunuza da sorumluluk verin
Bizim hep oğlumdadır mama ve suyu
Kumunu ben temizliyorum
Vet işlerini de eşim hallediyor

Herkesin sorumlulukları var kızıma karşı☺️☺️

Bir bakmışsın vermeye kiyamayip yeni evi siz olursunuz. Kediler nasıl yapıyor bilmiyorum ama eve girince insan ben doğurdum diyor 😂

tırmalama tahtasını severse genelde onu tırmalıyor ama hepsi sevmez canım. Bir de illa koltuğa bir iki tık kesin atar yani bizimki öyleydi. Bitkilerden soğanlı olanlar zehirli lale vs onları ortada bırakmamak lazım.tuvalet eğitimi varsa bir kez tuvalete götürün çocuğu o zaten öğrenir kediler tuvaleti çok kolay öğrenen canlılar sadece ilk günlerde uzağa koymayın korkup gidemezse etrafa kaçırabilir
Her şeyini ayarladım, evi güzelce gezdi kokluyor. Hiç yabancılık çekmedi sanki. Oğlum koltukta zıpladı, şimdi ikisi bir zıplıyor 😂😂 kedinin huyunu bilmem ama benim oğlanın yolundan gitmez inşallah 😅

F***x marka market mamasıdır. Birkaç gün idare eder ama profesyonel mama almanızı öneririm. Hayvanların ömrünü uzatma ve hastalıktan (karaciğer, böbrek, kalp) uzak durabilmenin en kilit noktası kaliteli mama. Eğer bütçeniz uygunsa çok bilindik 2-3 marka var onların kitten serisinden almanızı öneririm. Markaları da isterseniz özelden yazabilirim.

4 kedim 1 köpeğim var. Kediler kumuna bir kere koyun onu bilir oraya yaparlar. Mamasını suyunu kumunu eksik etmeyin başka dertleri yok. Tırmalama için tırmalama tahtası alın eşyaları tırmalamazlar. Tüyü dökülebilir rulolar var onla tüt toplayın oldu bitti.
Kediler siz evde yokken 2,3 gün yalnız kalabilirler.
İyi ki varlar ve benim evlatlarımlar

Kumun yerini bir kere gösterin. İçinde 1 kere patisiyle eşelesin direk öğrenir. Tırmalama tahtası alırsanız genelde ona alışır koltuk, sandalye minderi falan tırmalamaz. Şimdi ilk günler evi keşfederken direk bunlara alıştırırsanız "istenmeyen huyları" oluşmaz. Yavru kedi meraklı olur, kuduruk olur biraz sabrınızı zorlayabilir ama yeteri kadar oynatırsanız bayılır uyur.
İlk geldiğinde her şeyini ayarladım. Eşim hepsini temin etmiş ☺️ tuvaletini koydum poşet taktım, kum koydum. Evi bayağı gezdi, kokladı. Mama ve su koydum gitti onlara baktı. Oğlumla bir süre kudurdular 😅 sonra girip çiş veya kaka yaptı tuvaletine.

Ya oğlum kudurtuyor, ya bu yavru çok haylaz 😅 Tırmalama tahtası var şu an gidip gelip ona bakıyor. Bir gözlemleyeyim alıştırırım olmazsa, teşekkürler 🙏🥰

ben de gecmiste sokak kedilerine çok baktım. doğumundan itibaren baktığım kedilerim vardı. onlar için eski evde (babamın doğup büyüdüğü ama artık kullanılmayan) odalar yapmistim vs. ömrüm kedilerle gecti.

evlenince esim eve kedi almak istedi ama ben istemedim. cünkü Allah korusun basına bir sey gelirse kaldıramazdım. ama esim tüm sorumluluğu alacağını söyleyip aldı. su an 1.5 yasinda. biz 2.5 aylıkken sahiplenmistik. bes dakika peşimden ayrılmaz o kadar seviyorum ki ben doğurdum öyle yani 😂😂

bakımı vs de zor değil. en azından bizim kedimiz bizi zorlamadı hiç. uysal ve temizliğini, bakımını, iğnelerini yapmamıza izin veriyor. bazen yaramazlık da yapıyor ama olur o kadar 🥲🥲
Dogum ne zaman lady🌸

X