Kaynanam

tatlım bir şekilde sorunlarını çöz mutlu ol da nasıl olacağı bence önemli değil.

başta senin olmak üzere herkes hakkın da hayırlısını diliyoruma.s.

Ah canım sağol gösterdiğin yol için ,aslında ilk yapılması gereken şeyi gösterdin.
Önceden insanlara önerirdim çok büyük sorunları olunca terapiste gidin diye ama iş kendime gelince unuttum,demek ki karenin içinde olan kişinin fotoğrafın bütününü gören kişilere ihtiyacı varmış.
Teşekkür ederima.s.

.
Bir de kalkmış bana sülalende danışmana giden mi var iyice sosyete oldun dedi.:1shok:
Ben de sülalemde kimsede benimki gibi kaynana yokki dedim napiim.
Şimdi araştırıcam ve ona şugüne randevu aldım diyicem o zaman bakalım ne olucak.[/quote]

vala iyi cevap ne yalan söyleyeyim.
bekle bakalım eylüle kadar neler olacak.danışman olayınıda iyi düşünmüşsün.
tıbbi destek şart tabi ama manevi desteğide ihmal etme olurmu canım?

eee bende olsam surat asardım ister istemez.ne yani taşmısın sen arsızmısın okadar lafı yutup ALLAH bereket versin deyip de gülücüklermi saçacaksın.
yaptıklarından utanmayıp birde surat astın demiş yaa
yaa eşin olanların gayet iyi farkında neden böyle demişki sana:uhm:
iyi yaparsın bencede emirvaki yap.randevu aldım de.
oooofffff zor yani ne diyeyimmm

maalesef öyle oluyor şeker...

gelişmelerden haberdar et lütfen....

Canım cevaplarım genelde iyidir (öyle yapmak zorundayım yoksa tepeme binen çok olur)artık kaynanam sayesinde savunma mekanizmam çok gelişti.
Evet canım ne demek istediğini anlıyorum haklısın.
Eşim bu konularda biraz tembeldir,arada dürtmek gerekiyor sanıyorum bazı şeyleri yaptırmak için,bakalım görücez ne olacağını..

herşeyin hayırlısı ıNŞALLAH.
eee öyle kayınvalide olunca laf ebesi olur insan:jeyyar:
mevlam onlara hidayet,sizede sabır huzur eylesin.

Kızlar ikinize de çok teşekkür ederim inanın ki çok rahatlattınız beni.Allahım karşınıza hep kendiniz gibi iyi insanlar çıkarsın. Şeniz

canım her insan 2. bir şansı hak eder. bir hikaye vardı çok hoşuma gider. sana onu anlatacağım ve sen de hak vereceksin.

bir gelin kayınvalidesiyle birlikte yaşıyor ve ondan nefret ediyor çünkü kayınvalide geline yapmadığını bırakmıyor. en sonunda gelin dayanamayıp bir hocaya gidiyor ve kaynanamı öldürecek bir zehir yap bana diyor. adam tamam diyor, yaparım ama 3 ayda etki eder, 3 ay boyunca bu zehri içireceksin kaynana ama ona aynı annene davrandığın gibi iyi davranacaksın, el üstünde tutacaksın ancak böyle etki eder zehir diyor. gelin kabul ediyor zehri alıp eve gidiyor. kaynanasının yemeğine bu zehri katıyor ama kaynanasına o kadar iyi davranıyor ki. kaynana önce şaşırıyor ama günler geçtikçe inanıyor gelinin samimiyetine. ondan iyilik gördükçe o da gelinine kızı gibi davranıyor ve birlikte mutlu oluyorlar. bu arada 3 ayın dolmasına 1 gün kala gelin hocaya gidiyor, hocam çok pişmanım "ANNEMİ" çok seviyorum, benim yüzümden o ölecek ben de öleyim diyor. hoca o zehir sandığın sudan başka birşey değildir, senin zehirin kalbindeki kindi, o bitti, siz de mutlu olun diyor.

aslında ne alakası var belki diyeceksin ama sen ne kadar iyiysen karşındaki de buna kayıtsız kalamaz ve mutlaka o da sana elini uzatır.

benim eşim tek çocuk kayınvalidem de üstüne çok düşer, bize çok karışırdı ve ben de kudururdum. ama ne zamanki yaptıklarını iyiliğimiz için yaptığını anladım, ben iyi davrandım, o zaten iyiydi, daha da iyi oldu ve bana güvendi. artık herşey dozunda.

bence bir şansı hak ediyor kayınvaliden, denemeye değer a.s.

hiçte minnet etme
pişman olsa ne yazar..canını yaktıktan snra
sen yine de seviyeni koru..
yüz verip tepene çıkarma bence

bazen buyukler cocuklar gibi olabiliyor yaptiklari sey cok kotu bile olsa ona normalmis gibi gelebiliyor agzindan cikani kulagi duymuyor derler ya iste bu yastan sonra degismiyorlar bence sende Gulsum sultan in dedigi gibi tekrar bir sans ver tum yaptiklarindan sonra hatasini anlamis olabilir cunku degil yemek isteyip istemedigini sormak hastayken dahada cok canini yakici seyler soyleyebilirdi yapmamis demek bazi seylerden pisman olmus insanogluyuz hatasiz olamayiz sevgilerimle

yaşlılarımız çocuk gibi oluyo. idare edelim derken.. bazen kızıyoruz.

ama onlarda huylarında fazgeçmiyo..

allah yardımcın olsun..

ben hayret ediyorum böyle kaynanaları duydukça gördükçe,bende kayınvalideyim 2 gelinim var, daha bu neden burda bu niye böyle dememişimdir, daha çok elimden geldiğince yardım ederim , gelinimin biri çalışıyor torun bakıyorum, yemekleri ben yapıyorum ya bizde yeriz olmasa evine yolarım ,hiç bir işine karışmam, ona gitimmi elimden geldiğince yardım ederim, çalıştığı için kıyamıyorum , hediyeler alırım, sırf ben değil eşim kızım diğer oğlumda öyleyiz, ben kızıyorum o tip kayınvalidelere ,ne yani öyle davranınca ne geçiyor ellerine, o zaman evermesinler oğlanlarını,ben öyle yüz göz olmak istemem, ne kendimi üzerim ne onları,şuda var gelinlerimde bize karşı saygısızlıkları asla yoktur, seviyorum torunlarımın anneleri onlar, bence sevgi verceksinki saygı göresin..:1hug:[/C OLOR]

Kızlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Ben seviyemi düşürmemeye çalışıyorum zaten utanan ben olucam yine.
Nuraycım hasta olduğum zamanlarda bana çok kırıcı şeyler söylemişti zamanında şimdi yapmacık geldi ne yalan söyleyeyim.
Güneş Hanım sizi tebrik ederim keşke her kayınvalide sizin gibi olsa ne güel olurdu.
Paticik canım teşekkür ederim paylaşımın çok güzeldi.
Özlemcim dediğin gibi canım yandı artık yapmacık geliyor yaptıkları ama seviyemi düşürmeyeceğim dediğin gibi.Mesafe çok önemli gerçekten dediğin gibi.
Aslında anladığım şu :kaynana kaynanalığını,görümce görümceliğini,gelin gelinliğini,koca da kocalığını bilip ona göre davranılsa böyle sorunlar çıkmayacak işte.Ama arada bir fire oldu mu her şey çorap söküğü gibi alt üst oluyor.
Sevgilera.s.

canım benim çok üzüldüm yapılanlar için.ellerine ne gecer bilmemki ,yani kendinden zayıfı ezmek sindirmek onları ne şekilde tatmin eder hiç anlamamışımdır zaten.
ama sen içinden nasıl geliyorsa öyle davran,vicdanının rahatlığı önemlidir.yani kendini rahat hissedebildiğin ölcüde ol.gerisi düzelir zaten.kolay gelsin tatlım.

Evet İrnacığım dediğinde çok haklısın,içimden geldiği gibi davranmalıyım ve kaçtır kendimi zorluyordum içimden gelmediği halde iyi davranmaya ama olmadı olmuyor,sevmiyorum sevemiyorum.Yapmacık hareketlerden hiç hoşlanmam ve beceremediğimi de anladım.
Zayıf olduğum dönemde daha doğrusu sustuğum dönemde beni çok zayıf zannedip sindirmeye çalıştı ki kendi borusu ötsün istedi,ama sonunda ben de patlayınca hemen geri çekti kendini ,melek maskesi taktı.
Ama gerçek olmadığını ikimiz de biiliyoruz.Aramızda eşimden başka bir bağ kalmadı ve son günlerde aklım hep bırakıp gitme fikrine takılıp duruyor.Sırf ailesinden kurtulmak için gitmek istiyorum,SEVMİYORUM çünkü ailesini.
O kadar mutsuzum ki ,dünyaları önüme serseler eşim kırk takla atsa yine de mutlu olamıyorum,anneme babama eşime mutlu gibi görünüyorum ama içimde kocaman bir yara var.
Şu eve adım attığım anda duvarlar üstüme üstüme geliyor,annemlerde daha huzurluyum galiba.
Cam tavan sendromu yaşayan pirelerden beter oldum,zıplayamıyorum mutluluğa doğru.Benim cam tavanım da eşimin ailesi sanki geçmişte yaptıkları şeyler tekrar edecekmiş gibi oluyorum.Artık daha fazlasını kaldıracak gücüm kalmadı.
:çok üzgünüm:senağlama

Evet kızlar kaynanam olacak cadı yine geldi yıktı gitti,ben artık dayanamıyorum gerçektensenağlama
Kocamdan da soğumaya başladım pısırık olduğunu düşünüyorum bugünden itibaren artık.Hiç bir şey yokmuş gibi oyununu oynadı şimdi de uyuyor,bırakıcam bu adamı galiba.Hayatımın içine ettiler ya resmen

Son düzenleme:
Unutmak için kafamı başka yerlere vereyim diyorum olmuyor,sinirlerimi alt üst etti gitti kadın ya.Taşınıcaz dedim babası kabul etmiyor valla işlerine gelirse ,ya tek gidicem ya da eşimle.
Gerçi ona çok çok çok kızgınım,babasına bazı şeyleri anlatınca sesi çıkmadı,bu kadar korkulmaz ya pes.
Şuan gerçekten yol ayrımındayım.Sinir hastası olucam yoksa.

cnm ya üzüldüm şimdi kızgınlıkla yanlış kararlar verme eşine de yazık annesi atsa atamaz ama al karşına ısrar et konuş eşinle bi çözüm bulsun annesiyle konuşup tavrını belli etsin cnm bunu eşin çözmeli ne bilim ağla sızla eşini ikna et beraber otumuyosunuz gaiba eğer öyleyse bencede taşının ne öyle eve gelip huzur bozmak inş düzelir :Saruboceq:

Canım sağol.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…