Kaynanam

Bilmiyorum canım hiç konusu bile geçmedi ama olabilir.Çünkü bundan 1 hafta öncesine kadar yanında bile uyumak istemiyordum ama şimdi bana çok iyi davranıyor.Söylesem sorunumuz yok diyebilir belki.Ama iyi olmasının nedeni annesinin özürünü kabul etmiş olmam olabilir.
Eşimin en büyük problemi annesi tarafından sindirilmiş durumda.Bilmiyorum taşınırsak atabilir mi üstünden bunu ama taşınma fikrinden de annesiyle konuşmaya başladıktan sonra caymış gibi.Geçen gece oturdum resmen sabaha kadar ağladım da sonra geldi Eylül'e kadar bana süre ver dedi.Tabi ki ben de Eylül'de taşınmazsak ben tek başıma giderim dedi.
Ben çok zor şartlarda evlendim eşimle ailemin karşı çıkmalarına rağmen.Ben bunları da anlatıyorum ona ailemi senin için karşıma aldım diye bilmiyorum ne derece etki ediyor.Şimdi iyi yönde değişmeler var gibi ama korktuğu için olabilir çünkü artık annem de istediğin zaman gelebilirsn dedi sonunda.Bu yüzden taşınmadan çocuk yapmayacağım,normalde de şuan istemiyorum zaten.

aslında özellikle ben psikolojik destek alsam mı diye düşünmeye başladım,yaşadıklarımdan sonra çok takıntılar yaşamaya başladım.Artık geyiğe vuruyorum işi ama yatağa girdiğim zaman saatlerce sağa sola dönüp duruyorum,sürekli aklıma her şey en ince ayrıntısına kadar geliyor.Sabahları uyanınca dehşet bir kas ağrısı oluyor.İki gündür de bu ağrılar yüzünden yatıyorum o derece oldum.
Dediğin gibi geleceğe çok umutla bakamıyorum çünkü eşim çok iyi olsa da onunla ilgili şüphelerm de var.Acaba ikili mi oynuyor diye,bir iki yalanını da yakaladım bu konuda ve hep şartlara göre yorum da değiştiriyor çünkü.

Sağol canım cümlemizin.
Ya dediğini ben de düşündüm son şansı olmuş olur böylelikle.
Ama diğer yandan da aklıma geliyor yaptıkları sürekli.
Eşimle ilgili şüphelerim var ama tam emin olmaya çalışıyorum umarım boşa çıkar hepsi.
Güven tazelemem lazım bakalım nasıl olacak.

O bedduayı etti ardından da ben oğlumdan çok razıyım ,kızım bana yapmadığını bırakmadı ama oğlum başkadır dedi.Biraz da denyeyi tam kuramamış.Umarım canım dediğin gibiyse tutmaz bedduası.Ama merak ediyorum çocuğum olunca nasıl eline alıp sevebilck bilmiyorum

canım seni çok iyi anlıyorum...anne konusu çok hassas bir konu...eşine hak vermiyor değilim...yani annesiyle arasını bozmaması her açıdan çok yerinde...çok moralin bozuk ve öfke dolu olduğun için böyle düşündüğüne eminim anneyle ve eşiyle ikili oynama diye birşey olmaz...eşin çok doğal olarak kendince kötü birşeyler olmasın diye ikinize de "he" diyor...fakat bu "günü kurtarmaktan" öteye gitmiyor...uzman desteğine ihtiyacınız var apaçık belli...

eşinin aslında yapması gereken senin mesafeli davranmana ses etmeyip annesiyle ailesiyle kendisi istediği gibi görüşmeye devam etmek..tabiki annesine ve kardeşine evliliğine laf ettirmeden zarar vermelerine izin vermeden.

anladığım kadarıyla ki besbelli ortada eşin bu durumu taşıyacak olgunlukta değil henüz...tatlım ne yap et eşini evlilik danışmanına gitmeyi ikna et..

bu erkek olursa çok iyi olur...çünkü kadın uzmana giderseniz, kadınlar birbirini tutuyor diye düşünüp ciddiye almayacağına eminim.

Evet haklısın canım bu konuyu konuşucam eşimle ,ben de belki bir nebze atarım içimdeki rahatsızlığı.Eşim kardeşiyle benim dışımdaki sebeplerden görüşmüyor bu arada (kardeşinin kocasıyla ilgili durumlardan dolayı)ama annesiyle benimle olanlar yüzünden konuşmamıştı kısa bir süre.Şimdi de kardeşi yukarıda kaldığı için onlara çıkmıyor.
Öncelkle eşimi ikna edip sonra bir danışman bulacağım,bir zamanlar başkalarına önerirken kendim için evlilik danışmanı arayacağım hiç aklıma gelmezdi.Nişanlıyken güvenim sonsuzdu bu konularda eşime ve ailesine karşı.Ama bu sözlerim bundan gocunduğum için değildir ,şunu öğrendim hayatta insanın neler yaşayacağı hiç belli olmuyormuş.
Eşim kabul eder umarım kabul etmesi bile bir çok konu için büyük bir adım olacaktır benim için.
Önerilerin ve ayırdığın vakit için teşekkür ederim canım.Hakkını helal et a.s.

güven olayı zor iş.güveni vermek zor geri almak an meselesi.
eşini yuvanı seviyorsan bir şans daha tanı canım benim.
yaa beddua ne kötü şey.insanda kalp körlüğü olmasın aman aman...
işte o insandan korkulur herşey yapar.
hiçmi akıllanmamış,hiçmi görmeye çalışmamış acaba:uhm:
beddua semaya çıktığında bakılır kim haklı kim suçlu.eğer bedduayı yapan suçlu ise geldiğin yere dön denirmiş.en doğrusunu mevlam bilir.
aman güzelim sen sen ol sakın beddua etme.her ne olursa olsun.rabbine havale et.

Ne kadar güzel söylemişsin canım.a.s.
Kesinlikle dediğin gibi yapacağım.

pamukşekerim gelişmelerden haberdar et lütfen...

annesi ile konuşmamasını neden sakıncalı bulduğumu umarım anlamışsındır canım.

Ne kadar güzel söylemişsin canım.a.s.
Kesinlikle dediğin gibi yapacağım.

detaylı bilmediğimden bende detaylı yazamıyorum ama yarın okurum mutlaka.bende öğrenmek isterim neler oldu neler olmadı.rabbim en doğru kararları almanı sağlasın İNŞALLAH.hayırlı sabahlar herkesea.s.

LA HAVLE VE LA KUVVETE ıLLA BıLLAH!!!

canım okudum yazdıklarını.aman aman o ne laflar öyle yaaa
bu lafları söylerken hiçmi evladını düşünmez bir anne?kınamıyorum ALLAH muhafaza.zaman kime ne gösterir bilinmez.

acaba kayınvalideniz ve görümceniz namaz kılan insanlarmı merak ettim?
yaa ben kelime olarak yazmayı bile sevmediğim bedduayı insanlar hiçmi ahiretini düşünmeden sarfediyorlar?

başına gelenlerden hiçmi ders almamış,kendine pay çıkarmamış bu şahıslar?
illaki başlarına daha beter şeyler mi gelmeli insanın kalp gözünün açılması için?

hatalar insanlara mahsus tabi.hatasız kul olmaz ama payçıkaramıyorsa eğer kendine
daha çoooookkkk sıkıntılar çekeceklerdir.mevlam ıslah etsin ne diyeyim.

şüphesiz en doğrusunu ALLAH bilir ama ben onların ahlarının tutacağını sanmıyorum.
kişi bizce haklı bile olsa ah etmemeli herşeyi bilen ve adaleti kesin olan yaradana havale etmeli.
mevlam yanlarına bırakmayacağı gibi havale eden kişide müfakatını alacaktır.

arkadaşım hiç kendinizi sınadınızmı?acaba bir yerde bilerek yada bilmeyerek yanlış yapmış olabilirmisiniz?
yada konuştunuzmu neden böyle davranıyorlar,sordunuzmu?

taşınma olayına bende katılıyorum.kendi ailen bile olsa (ailem için ölürüm) uzak olmakta fayda var.
eşinizi bu konuda ikna edin.tatlı dille tabi.doğru olduğuna inandırın.

ayrıca size yusuf tavaslı'nın tam dua kitabını almanızı tavsiye ederim.
rabbim yar ve yardımcın olsun arkadaşım.dilinizden dua eksik olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
bence kocan yanınızdayken küslüğünü pek kocana belli etme ki üzülmesin sonuş sen nekadar eşiysen oda iyiyada kötüde olsa annesi ama kocan yanında yokken slm sabah harüç pek onun eline koz verme canım..

Evet canım konuştum ve benim onun yaptıklarına karşılık konuşmamammış yaptıklarının nedeni,böyle bir eşy olabilir mi?Hatta annemin yanında da sordum ben sana ne kötülük yaptım diye ,senin bir saygısızlığını kötülüğünü görmedim dedi.Yanlız şu var biraz dengesizdir kaynanam bugün dediğini yarın inkar eder ya da tam tersini söyler.Arkamdan belki de farklı konuşuyordur.
.Benim yaptığım yaptığı kötülüklerden sonra evime gelince yüzüne bakmamaktı ki az bile yaptığımı düşünüyorum.
Evet kayananam namaz kılan bir insandır ama kızı ateistmiş(kendisi öyle söyledi ki allah korkusu olmayan insanlardan korkarım)
Aşüre yapmıştım Muharrem Ayında eşim ben komşulara dağıtırken büyük bir kaseye doldurup yukarıya götürmüş.Bir gün sonra annemlere gitmiştim bir de geldim bizim ayakkabılıkta aşure.Eşim inanmaz diye almadım onu ben ,gelsin kendi görsün diye,kayınpeder de gelmiş çöpe dökmüş onu görünce.Bir de yengem vardır yakınımda bana aşure getirmiş,sonradan öğreniyorum ki kadının aşüresini de o kaba doldurmuş.Bunu da sordum sen neden yengemin aşuresini döktün,madem öyle almıyorum deseydin neden ziyan ettin diye sesini bile çıkaramadı.
Böyle bir insana nasıl davranılır siz söyleyin artık.
Evet kendimi de sorguladım tek yaptığım surat asmak konuşmamaktı ,he en son ben patladım ondan sonra melek olmuş sanki.Görücez maskesi ne zaman düşecek.Akşam eşimle konuşmayı düşünüyorum artık.Gelip gidip melek rolüne büründükçe sinirlerim zıplıyro ama elden ne gelir.Bu kez iyi davrandık bak napıyo diyecek biliyorum.

ateist konusunda neler yazardım neler ama yeri değil malesef:1shok:
şirk koşandan korkulmazmı be arkadaşımkötükedihüsomevlam sonumuzu hayır eylesin.
kıldığı namazın kabul olduğunu,farzını yerine getirdiğinimi düşünüyor acaba bu şahsiyet?
bumu iman,bumu ibadet yaaaaaa......

tövbe haşa günaha gireceğim belki ama ben hiç sanmıyorum kabul olduğunu.
hem namaz kılacak hemde maneviyat sıfır olacak.sıfır bile değil hatta....

sen niye surat astın?yaptıklarından dolayımı?
yaa bu kadının akıl sağlığı yerindemi?ciddi manada soruyorum.

taş olsa çatlardı sen nasıl dayanacaktın ki zaten.
eşinle ev konusundamı konuşacaksın?eğer öyle ise kesin tavrını koy bence.sakın taviz verme!

Son düzenleyen: Moderatör:
bence ortasını bul çok gelelim gidelim olma ama küslükde yapma en azından bu şekilde hem eşini üzmezsin hemde kayınvalidenle yüz göz olmamış olursun.samimi olursan yine aynı şeyleri yapıcaktır diye düşünüyorum.....

Evet onun yaptıklarına istinaden surat astım ben ona.Normalde çok güler yüzlüyümdür ben hele evime gelene ama o kadar taşırdı ki sabrımı ben bile bunu yaptım yani.Ünivden arkadaşıma anlattım kız sen çok sabırlıydın nasıl oldu böyle dedi.Yani artık anlayın.
Evet taşınma konusunda konuşmuştum daha önce eşimle,şuan maddi olarak pek parlak değil durumumuz ancak benden Eylül'e kadar süre istedi,evlilik yıl dönümümüze kadar :)
Valla yapmaz bitecek,ona da söyledim bunu.
Eşimle evlilik danışmanı konusunda konuşacağımı söyledim bugün biraz çıtlattım,tamam dedi ama geçiştirmek içindi bunu biliyorum.Keşke hayır dese en azından ikna etmeye çalışma bahanem olurdu tamam deyip geçiştiriyor.
Bir de kalkmış bana sülalende danışmana giden mi var iyice sosyete oldun dedi.:1shok:
Ben de sülalemde kimsede benimki gibi kaynana yokki dedim napiim.
Şimdi araştırıcam ve ona şugüne randevu aldım diyicem o zaman bakalım ne olucak.

Bir de kalkmış bana sülalende danışmana giden mi var iyice sosyete oldun dedi.:1shok:

canım benim yaa gece gece güldürdün beni Allah da seni güldürsün...

erkek uzman olmasına çok dikkat ...eğer kadın uzmana giderseniz bence pek şansın yok..hani sen tek başına kendin için gidiyor olsaydın cinsiyet önemli değil fakat erkekler kendilerine kadınların akıl fikir vermelerinden hoşlanmazlar ve ciddiye alıp uygulamazlar.

Evet canım eşime de aynen öyle söyledim.Erkek danışmana gidelim dedim,o da elin adamına ben derdimi mi anlatıcam dedi
Ben de doktor olduğuna göre bence sorun yok dedim,tamam gidelim o zaman dedi.
Ben mi onu yola getiricem o mu beni yola getirecek çok merak ediyorum :)))

tatlım bir şekilde sorunlarını çöz mutlu ol da nasıl olacağı bence önemli değil.

başta senin olmak üzere herkes hakkın da hayırlısını diliyoruma.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…