Kaynanam

pamuksekeri

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2008
1.145
3
Kızlar bilenler vardır kaynanamla aramız çok iyi değildi.Bana çok çektirdi zamanında,bayramda evinden kovulmaktan beter etmek mi dersiniz ,beddua etmek mi(olmamış çocuğumla bana)(kızının kocası berbat biriymiş kendi evinde kalıyor çocuğuyla) ,kızımdan beter olasın mı demedi,daha saysam bir sürü şey.Yaptığı iyilikleri gelip yüzüme çok vurmuştur,nişanlıyken her şeyime karıştı ,evlendiğim zaman iğneleyici laflarla canımı çok yaktı .saysam daha bir sürü şey.senağlama
Ben de konuşmadım onunla ,en son bayramdan sonra,2 hafta öncesine kadar evime geldi özür diledi ki şimdiye kadar birkaç kere daha yapıp yine kalbimi kırdı.Şimdi ben ona çok kırgınım evime gelip gidiyor,hoşgeldin diyorum ötesi yok benim için.Geçen eşim de çok abartıyosun dedi ,çok katısın falan dedi.Hadi dedim o tavrımı birazcık yumuşattım ama bu kez de yine eskisi gibi olmaya çalışacak biliyorum ve aynı hatayı yapmak istemiyorum.Bugün de hastaydım geldi gitti yemek getireyim mi aç mısın,yemeğini ısıtayım mı şunu yapayım mı?Daha önceki gibi yüzüme vuracağını düşündüğümden bahaneler bulup reddettim,hatta eşime bile ben evde yokken yemek getirmeyi teklif etmiş o da kabul etmemiş.Sizce yanlış mı davranıyorum?Ne yapayım aynı şekilde soğuk davranmaya devam edeyim mi?Şu var ben eskisi gibi gidip gelmek istemiyorum ama abartıyor muyum sizce???

Iki ihtimal olabilir...ya yanlisini anladi ve gercekten cani gönülden seninle iyi olmak istiyor yada senin düsündügün gibi simdi iyi olursan yarin öbür gün yine burnundan getirecek...CADIARZU

Hangisi dogru bilemem canim kaynanani sen tanirsin bilirsin...

Ben olsam azda olsa yumusarim cünkü bana göre her insan 2. bir sansi hak ediyor...ha bunu kullanamazsa yine seninle kötü olursa bu senin degil onun eksikligidir...fakat sen yinede izzetinden hicbirsey kaybetmessin hatta yücelirsin bana göre...a.s cünkü sen olanlari unutup bir sekilde bir sünger cekmis yeni bir sayfa acmissin bunun degerini anlamiyorsa kendi bilir

Abartmamak sarti ile biraz daha sicak davran bence, zaten kötülük pesinde ise kisa bir süre sonra niyeti anlasilir...

Çok haklısın evet,(bu arada 2.şansı değil bu 4. falan,daha öncekiler bu kadar büyümemişti sadece)
Ama dediğin gibi yaparsam eğer bu noktadan sonra hem ben büyüklük yapmış olurum hem de yine yanlış yaparsa suç benden çıkmış olur.
Yüzüne bakınca geçmiş hep geliyor gözümün önüne işte bunu nasıl aşacağımı bilemiyorum canım.a.s.

kız derlerini mi depreştirdim naaptım:) canım benim yaa içinden nasıl geliyorsa öyle davran.sonuçta oda eskiden öyle yapmadı mı normalde bazı şeyleri kolay affederim kinci değilim ama kaynana zulmü işin içine girince bu düşüncem değişiyor.şimdi anlattığın kadar değildir eminim içinde ne yaralar birikmiştir.

Güzelim tabikide kolay birsey degil..aff etmek olanlari unutmak bu her insanin yapabilecegi birsey degildir...

Yinede temkinli ol, hemen öyle can cigerde olmak zorunda degilsin sadece simdikinden biraz daha sicak davran, yine mesafeni koru..

Belkide gercekten pisman olmustur, belkide hatasini anladi bilemeyiz, niyet cok önemlidir güzelim ve bunuda zaman gösterir, ama unutmaki kötü niyetli olan insanin niyeti daha cabuk fark ediliyor cünkü insan bas parmaginin arkasinda fazla gizlenemez...bir yerde mutlaka siritir... o yüzden sen yap o bilmezse bile günah senden gitmistir.

Insallah gönlünce olur:1hug:

Evet canım çok var anlatsam.Seni de bu yüzden çok iyi anlıyorum.
Kızı bana o..rpu bile dedi onun yanında kızını savundu sonra yok ben duymadım diye uydurdu ki duymuştur eminim.Hepsini bir yana bana beddua etmesine çok çok alındım.Ama Allahım büyüktür.Döner herkesin kendini bulur bana yaptıkları kendi kızından çıktı inan.
Bir öneri ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin asla beddua etmeyin gelip ,sahbini buluyor sonunda.Bunu da kaynanam sayesinde öğrendim.
Canım derlerim biraz senin konularından dolayı biraz da kaynanamın iyice yanaşmasından aklıma geldi.Ama yalnız değilsin kaynana konusunda bunu bil.Umarım senin kaynananı da Allah ıslah eder.Yanında da eltini

Söylediklerinde sonuna kadar haklısın ilgin için çok teşekkür ederim.
Allah senin ve herkesin gönlüne göre versin içinde de benim.a.s.

onu ilk tanıdığımda ne kadar sevmiştim biliyormusun oda beni severdi.kayınbabam onu aldatmış diye adamdan nefret ettim.düğüne 1 hafta kala konuştum ilk kez adamla öyle bi konuşma oldu ki balayına onun yaşadığı şehre gittik.biz evlenme kararı aldığımız andan itibaren kaynanam bambaşka biri oldu.balayında kayınpederimle konuştuk meğer öyle şeylr olmuş ki adam bırakıp gitmekta haklıymış.

Benim de aynen çok sevmiştim ve kaynanama karşı beni uyaranlara karşı cevamını anında yapıştırırlardı.Çok iyi görünür ama çok fenadır da demişlerdi.Ama hepsi haklı çıktı.Senin kaynanan da az değilmiş ama.
Benimki fenalıkta onun çırağı olur ya da ben çok dişliyim bana iftira atmaya cesaret edemez.Ama senin birlikte yaşamanın da etkisi çok fazla canım.İnşallah bir an önce kurtulursun onlardan

inşallah canım yaa ben pek dişimi gösteremiyorum şu halde bile öyle zaman oluyor onun için üzülüyorum.delimiyim ne

hayır canım kesinlikle en doğrusunu yapıyorsun....eğer huzursuzluk çıkartıp olaylara neden olacaksa büyüklerimizden küsmemek şartı ile uzaklaşmak (az görüşmemek samimi olmamak) yani mesafeli olmak en mantıklısıdır...bunu hem uzmanlar hem de din alimleri tavsiye ediyor.

taciz konusuna yazdıklarından senin zeki aklı başın da biririsi olduğunu tahmin etmiştim, yanılmamışım.

eşini bu konu da yanında bulmama ihtimalin oldukça yüksek...bence sen tavrını tam olarak belirle sonra da eşini buna güzellikle alıştır...eşinle aranız da sorun yaratacak diye endişeliyim açıkçası...çünkü annesidir ne de olsa...yüksek ihtimalle diyebilir ki "annem sana ne kadar yakın davranıyor neden böyle yapıyorsun".

Terazi burcusun sanırım o yüzdendir.Eşim de annem de terazidir.Biri kendine ne kötülük yaparsa yapsın o kişiye merhamet duyabilirler.Görümcemin bana söylediği o yenilir yutulur olmayan lafı öğrendiği zaman bile kaynana hanımın yanında olup gelsin özür dilesin demiştir,tam tersi olsaydı kaynana beni afaroz ederdi valla.Ben anneme uysam beni çok ezdirir de sanırım bu bende savunma mekanizması oldu.

Sende de bu duygu hakim sanırım,ama kendini düşün biraz.Bak teraziysen biliyrm kendini ezdirme sakın anneme de eşime de hep söylerim bunu çok yapıyorlar başkalarına çünkü.

evet terazi hem merhamet duygumuz hemde adalet dugumuz çok fazladır.nefret ettiğimiz kişi bile olsa ki sayısı 3ü geçmez haklıysa haklı deriz.bu nedenle de biraz ezik oluruz:)

Aslında eşim şöyle yaptı konuşmadığım zaman, konuş ama mesafeli davran anlarlar abartma dedi.Şimdi konuşuyorum çok mesafelisin biraz güleryüz diyor.Benim yanımdaymış gibi görünüyor ama annesine karşı nasıl göründüğünden çok emin değilim.
Şimdi benim korkum kaynanam çok fevri hareket eden ve çevresindekileri sevmediği kızdığı kişiye karşı dolduran biridir(komşumuza benim dedikodumu yaparken yakaladım oradan biliyorum,bunu da inkar etti)Kayınpederimi çok yönlendirdi zaman zaman eşimi de yönlendirmiştir.Aramızı bozmasından korkuyorum,bir de beddua eder(ben tam tersini düşünsem de annem ve eşim tutacağını söylüyor,bu konuda da ikilemde kaldım)
Şimdi ben çok mesafelyim daha doğru nasıl davranacağımı şaşırmış durumdayım çünkü eşimin sözleri beni çok etkiler.Dengesiz gibi oldum iki gündür içimden gelenle benden beklenen farklı olunca.
Nasıl davranacağımı şaşırdığım için bir mesafeli bir yakın olmak istemiyorum.Ama ya eşim de sonradan değişirse diye korkuyorum.Söylediğin konuda da haklısın bunları da söyleyebilir.
Bu yüzden de buradan taşınmak istiyorum,taşınmadan da çocuk yapmayacağım,çünkü eşim çocuk oldu nasılsa beni bırakamz deyip de istediği gibi de davranabilir.
Verilip de tutulmayan onlarca sözleri var.O kadar karmaşık ki anlatımım da bu kadar karman çorman değildir umarım.
Bu arada senin yorumların da benim için çok önemli okuduğum zaman durup bir düşünüyorum.Fkirlerinle aydınlattğn için teşekkürederim canıma.s.

evet terazi hem merhamet duygumuz hemde adalet dugumuz çok fazladır.nefret ettiğimiz kişi bile olsa ki sayısı 3ü geçmez haklıysa haklı deriz.bu nedenle de biraz ezik oluruz:)

Kesinlikle eziklik değil,tam tersine yücelten bir huydur ama karşınızdaki bu merhamet duygunuzu çok rahatça kullanabilir onu demek istedim.Benim eşimin bu huyunu kaynanam ve kayınpederm çok güzel kullanır ve çok iyi de bilirler.Kapıma aşuremi koyup sonra da çöpe dökmüştü sabahına eşimde bunun kırgınlığından eser kalmamıştı.Nasıl olsa oğlumuz unutuyo herşeyi diye istediklerini yapıyorlar.Annemi de bu konuda kullanmaya çalıştılar biliyo musun.,Anneme de neler dedi kaynananam sonra bir şey yokmuş gibi (hemşiredir annem) ondan yardım istediler.Annemi de biliyorlar çünkü.

Pamukşekeri, esas sorduğun soru için bir cevabım yok doğrusu.. zor bir durum ve bunu en iyi değerlendirebilecek sensin. Ama diyebileceğim olabildiğince hızlı kararını ver öyle veya böyle. En kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir diye düşünenlerdenim. Bu durumda kaldıkça daha da daralacak ve yorulacaksın.
Benim esas yazmak istediğim beddua konusundaydı.. Madem ki Allah'a ve onun adaletine inanıyoruz, sana haksız yere yapılan bedduanın da tutmayacağına ben canı gönülden inanıyorum. Aksine haksız yere yapılan beddua bence sahibinden kat be kat öyle veya böyle çıkar. Sadece sen kalbini ferah tut, dualarını oku, Allah'a havale et.. a.s.

Annem(annemin yanında etti beddualarından birini) ve eşim anne bedduası tutar dikkat et dediler.Aslında ben de senin gibi düşünüyorum ama ne bileyim ya,bana ettiği bedduayı geçtim olmayan cuğuma beddua etti bir de.4 gün önce de gelmiş çocuk yapın ne güzel severiz bilmem ne diyor.Artık laf dalaşına girmekten bıktığım için yorum bile yapmadım.Ama hep bana yaptıkları kızından çıkıyor,allah kimseyi çocuğuyla sınamasın ama öyle oldu yani.

rica ederim canım ne demek birbirimizin derdine derman olmaya çalışmak bir insanlık vazifesidir...ben elimden geldiğince bilgim aklım mantığım yettiğince yararlı olmaya çalışıyorum.

şimdi gelelim eşin konusuna, eşini evlilik danışmanına götürmeyi ikna edebilirmisin?

çünkü bu sorun sizi ayrılığa kadar bile götürebilir...yolun başında önlem alma şansınız varken alın derim.

bak geleceğe aydınlık bakamıyorsun, haklı olarak tabiki ve gene sana yakışan bir karar almışsın; evliliğin rayına oturana kadar çocuk yapmama.

selam arkadaşım.zor valla elle geçim ALLAH kolaylık versin.
herşiyin gayet iyi farkındasın okuduğum kadarıyla.(hepsini okumadım)
eğer eşin annesine farklı davranıyorsa dengeyi kurmaya çalışıyor sanırım.
bir taraf anne diğer taraf eş.atsan atılmaz.merhametli olmak çok güzel bir huydur.
sen biraz daha sıcak davran bakalım ne olacak?tüm kredilerini tüketirlerse eğer ki ıNŞALLAH olmaz.
sende elini eteğini tamamen çekersin.eşinde sana bir şey diyemez.suçlayacak en ufak bir şey bulamaz.
güzel güzel geçinmek varken şu 3 günlük dünyada neden bu çekememezlik,fesatlık yaaa:1no2:
mevlam yar ve yardımcın olsun.

Yok canımcım anne bedduasının tutma olasılığı en az olandır biliyor musun? nedeni de annelerin çocuklarla çok zaman geçirip, fazlaca sinirlerini germesi sonucunda ağzından istemeden çıkabilecek şeylere karşı koruma :)).. Ha dersen ki evladı gerçekten bir anneye yapılmayacak birşey yapmış, kalbini gerçekten kırmıştır o zaman işte o kötü duaya dikkat etmek gerek. Ama onun dışında ben haksız yere, sadece kötülük amaçlı yapılan duanın olacağına inanmıyorum. Bu kadar sahipsiz değilizdir diye düşünüyorum.
ya bu arada bazı insanlar ne kadar aymazlar ya. aklım almıyor. sen nasıl evladının evladına beddua edebiliyorsun.. kendine etmiş gibi olursun. senin evladın kendi çocuğuna üzülse kahrolsa yağların mı eriyecek. mutlu mu olacaksın. lafın sonunun nereye gittiğini neden hiç düşünmez insanlar. nedir bu birbirimizle alıp veremediğimiz bir çözebilsem. bir ömrümüz var işte, sayılı nefes. neyi paylaşamadık ki.. üzülüyorum, gerçekten çok üzülüyorum. gencecik hayatlar, en güzel zamanlar nelerle uğraşmak zorunda kalarak geçiyor ((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…