Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Konuyu başından beri okudum . Burcu seninle eşin evlenirken sen belli ki hep ılımlı olmuşsun. bazı insanlar saftır . Yanlış anlama hayat tecrübesi azdır sen sanırım öyle birisin eşin de tam tersi ailesi sayesinde tam bir çakal olmuş.

Bu arada kayınvalidegilin planı sana o evi bırakmaktı. Sorun nerede başladı bence biliyor musun sen evlenince seni ölçtuler baktılar ki sen öyle dört ay onlarla aynı evde yaşamazsın köye giderlerse o zaman vazgeçtiler . Eşin desen bu zamana kadar ailenden gelen neredeyse asgari ücrete yakın para var , sen çalışıyordun o sebeple ağzını açmamış .

Konuda bazı yerlerde çıldırdım bu adam kapıyı çalayim diyor sen geri tıpış tıpış eve dönüyorsun . Ne anlatırsan anlat bu adam bosanacagina inanmaz. Şahsen bende tam inanmadım . Şunu bil gerçek anlamda sana zerrece sevgisi olmasa bile insan olan biri hamile bir kadını tartaklamaz , küfür etmez . Sen iste hastanede iki döndü diye korktu zannediyorsun . Malesef yanındaki insan demeye utandigim canlıyı taniyamamissin . Tanımadığın insana bile bunu yapmazsın adam seni öldürürüm demiş . O eve geri dönersen ben degersizim aferdersin ama ağzıma da etsen yine senin yanındayım demiş olursun . Hayat senin

Ayrıca hala üstüne gitmedigin bir konu var darp raporu almalısin . Başından beri bence sen ayrılmayı düşünmedin göz korkutmakti niyetin . Hiç bu raddeye geleceğini tahmin etmedin . Sana kızmıyorum hamilesin yanında eşini istemen normaldi . Ama seni ittirmis , ölümle tehdit etmiş bu adamla aynı evde kalman ,rapor almaman hiç aklı basinda bir davranış değil

Eğer vücutta iz kalmamışsa yine de darp raporu alınıyor mu?

Erkeğin sınır çizememesi maalesef bende de var bir tane eşin 99 iyi yönünü sorgulatan o kötü yön, eşin ailesine karşı fazla toleranslı davranması, bunu yaparken kendi eşinin hislerini, ailesini önemsediği kadar önemsememesi… Türk toplum yapısının çoğu erkeğinde bu huy var. Anne baba erkek evladın aileden koptuğuna ikna olmak istemiyor.

Maalesef zamanla düzeliyor, ama ne kadar zaman alır bilinmez. Kiminin 1 yıl kiminin 5 yılda. Benim babam da böyle aileciydi. Şimdi değil tabi ama üzerinden çok yıllar geçti.. biraz sen fenalık yapmayı denesen çıtkırıldım olsan onlar seni incitmekten korksa? Belki işe yarayabilir. İnsanlar demiri kırmaktan korkmazlar, ama cama hassas davranırlar. Bazen cam olduğumuzu da göstermek lazım:)

Ben oyle sabredemem senelerce. Akli var fikri var. Bana laf soyletmemesi lazim. Soylediklerim yalan da degil. Gördüğümü soyledim hep. Bazi arkadaslarin dedigi gibi gercekler gun yüzüne cikinca iyice cirkeflestiler.
Zaten su an en hassas donemimdeyim. Ama umursamadi hic biri.

Sen hassas olduğunu göstermezsen onlar seni asla düşünmez. Onlar çirkeflik yapıyorsa sen de yap, eşin ses çıkartamıyorsa sen denemelisin bence. Malesef başka yol bırakmıyorlar..

Bi akıllı o ailede çünkü. Senden de dinlemek istiyorum dedi.
Kardesim yollamis, gorumcem sacma sapan hikayeler atiyormus instaya, bana ithafen
Ya bu ne böyle cidden. Bayağı rezil bir aile bu. Annenin zaten hayırsız evlat imalı paylaşımlar yapması eşin her şeyi aileye haber vermesi şimdi de bu çıktı. Çok korkunç tımarhaneye düşmüşsün resmen. Ben eşimle tartışsam aileme hiç çaktırmıyorum. İyi bilsinler bizi. Biz unuturuz onlar unutmaz. Ya da asla belli eden paylaşım falan yapmam. Senin durumunda olsam gerçekten tiksinirdim artık

Sen hassas olduğunu göstermezsen onlar seni asla düşünmez. Onlar çirkeflik yapıyorsa sen de yap, eşin ses çıkartamıyorsa sen denemelisin bence. Malesef başka yol bırakmıyorlar..
Konunun hepsini okumamış olabilirsiniz. Burcu ses çıkarınca eş boşanmak istedi. Sonra kızın kolunu falan sıktı nerdeyse merdivenden düşürecekti. En mantıklısı asla muhattap olmaması çünkü adam tehlikeli.

Aa üzgünüm kaçırmışım ben eşinin aileci olmasından ve bayramda araba muhabbeti olduğu mesajını okudum. Diğer konularda affı olmamalı aileci, şiddete meyilli yani bu kişiden hayır gelmez zaten

Altına imzamı atarım, o derece objektif ve gerçekçi bir yorum...

Evet evet ben çıtkırıldı oldum zamanla , en ufak şeyde üzülen alınan ( eşime karşı böyleyim sadece ) , eşim de aman Mihrimah alınır, yanlış anlar diye diye ailesini susturdu, bana karşı hiçbir olumsuz şeyi göstermemeye çalışıyorlar, belki de böyle olmak lazım, güçlü görünmeye çalışmak değil de ay ben artık kaldıramıyorum bunları diye üzgün görünmek , eşinin merhamet tarafına oynamak gibi, haaa adamda merhamet yoksa kırk takla da atsan değişmez ama bu da bir yöntem, hanımlar bunu da yazın bir kenara

Teyzesinin gelini ile konuştuk bugün. O da koyde kaynanamlarla, ve kendi kaynanasi ile beraber. Burda bazi şeyler konusuluyor, Ankaraya donunce musait oldugunda goruselim, konuşalım dedi. Sevinirim dedim.
Senin yerinde olsam ne kadar pislikleri varsa dökerdim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…