Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Kalır iz kalır. Anladınız siz.
Darp raporu alınmalıydı, iz dediğin nedir ki 😅
( onu da biz mi söyleyelim ya hu ) isteyen alır çünkü karşında dürüstçe dövüşen bir adam yok , annesinin eteğine saklanmış hamile kadını tartaklayan ve sadece ona gücü yeten bir adam var...

Darp raporu alınmalıydı, iz dediğin nedir ki 😅
( onu da biz mi söyleyelim ya hu ) isteyen alır çünkü karşında dürüstçe dövüşen bir adam yok , annesinin eteğine saklanmış hamile kadını tartaklayan ve sadece ona gücü yeten bir adam var...
Ben şahsen iz yokken oldurmaya çalışmam yalan beyana da girdiğini düşünüyorum.

Evet evet ben çıtkırıldı oldum zamanla , en ufak şeyde üzülen alınan ( eşime karşı böyleyim sadece ) , eşim de aman Mihrimah alınır, yanlış anlar diye diye ailesini susturdu, bana karşı hiçbir olumsuz şeyi göstermemeye çalışıyorlar, belki de böyle olmak lazım, güçlü görünmeye çalışmak değil de ay ben artık kaldıramıyorum bunları diye üzgün görünmek , eşinin merhamet tarafına oynamak gibi, haaa adamda merhamet yoksa kırk takla da atsan değişmez ama bu da bir yöntem, hanımlar bunu da yazın bir kenara 😅
Evet evet tam olarak böyle 😆 ben de hep böyle kendi işimi kendim yaparım, güçlü kadın imajına girdim, hiç alınganlık yapmadım “o zaten halleder, o zaten alınmaz, kırılmaz, güçlüdür, dayanır, alttan alır” diye düşünmeye başladılar sonra. güçlü kadın bizim toplumumuzda fazla kabul görmüyor🤦‍♀️ 1 aydır değişim sürecine girdim ve faydasını görüyorum

Evet evet tam olarak böyle 😆 ben de hep böyle kendi işimi kendim yaparım, güçlü kadın imajına girdim, hiç alınganlık yapmadım “o zaten halleder, o zaten alınmaz, kırılmaz, güçlüdür, dayanır, alttan alır” diye düşünmeye başladılar sonra. güçlü kadın bizim toplumumuzda fazla kabul görmüyor🤦‍♀️ 1 aydır değişim sürecine girdim ve faydasını görüyorum

Eş ailesine fazla sökmüyor "gücsüz kadin rolü".

Eşin önünde duvar gibi duruyorsa istersen Herkül ol ailesi kilina laf edemiyor.
Ayrica kendi oğullarina duyduklari sevgi ve saygi en önemli faktör. Kendi oğullarini adam yeri koymuyorlarsa geline asla değer vermiyorlar.

Burcunun konusunda bak negüzel damat ve görümceye evi vermişler.

Eş ailesine fazla sökmüyor "gücsüz kadin rolü".

Eşin önünde duvar gibi duruyorsa istersen Herkül ol ailesi kilina laf edemiyor.
Ayrica kendi oğullarina duyduklari sevgi ve saygi en önemli faktör. Kendi oğullarini adam yeri koymuyorlarsa geline asla değer vermiyorlar.

Burcunun konusunda bak negüzel damat ve görümceye evi vermişler.
Bunu beceren erkek pek yok, ama bazı erkek aileleri, erkek pasif de olsa karısıyla arası açılmasın diye kendini geri çekebiliyorlar bundan bahsetmek istedim

Tabiki Burdaki en önemli faktör eş, eğer eş karısını koruyan savunan, kendi sınırlarını çizen biri olsa aile ne kadar dişli olursa olsun bunu erkek kendi ailesine yansıtmaz bile

Katılıyorum.
Ne olursa olsun etik değil. Yapılmamalı.
Darp raporu alması için gereken şartları taşımıyorsa demek ki darp raporu alacak bir durum yoktur. Yoksa bayağı iftira oluyor. Ve de haklıyken haksız konuma düşürür insanı. Evet bi kol sıkma var ama "darp var" denecek düzeyde değildi demek ki. O düzeyde olsa direkt zaten gidince verilir ekstra bir şey yapmaya gerek kalmaz.

Darp raporu alması için gereken şartları taşımıyorsa demek ki darp raporu alacak bir durum yoktur. Yoksa bayağı iftira oluyor. Ve de haklıyken haksız konuma düşürür insanı. Evet bi kol sıkma var ama "darp var" denecek düzeyde değildi demek ki. O düzeyde olsa direkt zaten gidince verilir ekstra bir şey yapmaya gerek kalmaz.

Katiliyorum ama "darp" konusu hukuki acidan biraz sikintili.

Konusahibinin durumunla asla alakali değil ama coğu zaman şiddet uygulayan taraf iz birakmiyor.

Yastikla boğma, kafaya yumruk, kadinin üstüne idrar yapip peşine buz gibi suyla yikamak gibi işkenceler malasef coğu kişide iz birakmiyor.

Darp raporunun alinabilmesi icin darptan dolayi vücütta iz olmasinin gerekcesi kadinlarin elini ayağini bağliyor malesef.

Katiliyorum ama "darp" konusu hukuki acidan biraz sikintili.

Konusahibinin durumunla asla alakali değil ama coğu zaman şiddet uygulayan taraf iz birakmiyor.

Yastikla boğma, kafaya yumruk, kadinin üstüne idrar yapip peşine buz gibi suyla yikamak gibi işkenceler malasef coğu kişide iz birakmiyor.

Darp raporunun alinabilmesi icin darptan dolayi vücütta iz olmasinin gerekcesi kadinlarin elini ayağini bağliyor malesef.
Tabii ki keşke eli kolu bağlamasa. Acaba konu sahibi mesajla eşine bu durumları yazsa kanıt kabul edilir mi? O gün kolumu sıktın, ittin az kalsın merdivenden düşüyordum bebeğim olmasına rağmen böyle bir şey yaptın, öldürmekle tehdit ettin küfürler ettin falan filan. Tabii mesaj atsın demiyorum kesinlikle. Ama olur da mesajlaşma işi olursa bunları söylese delil olur mu acaba

Tabii ki keşke eli kolu bağlamasa. Acaba konu sahibi mesajla eşine bu durumları yazsa kanıt kabul edilir mi? O gün kolumu sıktın, ittin az kalsın merdivenden düşüyordum bebeğim olmasına rağmen böyle bir şey yaptın, öldürmekle tehdit ettin küfürler ettin falan filan. Tabii mesaj atsın demiyorum kesinlikle. Ama olur da mesajlaşma işi olursa bunları söylese delil olur mu acaba

Cekişmeli boşanmada "maddi veya manevi tazminat" durumu icin faydali olabilir. Ama konusahibin böyle bir duruma düşmesini istemem.

Konusahibin yazdiklarindan benim anladiğim şu:

Şafak aşiri sinsi ve asla iz birakmiyor.
Mesajla kimseyle görüşmüyor. Sadece Telefon acarak yürütüyor işini.
Ailesi ayni şekilde. Şimdiye kadar hep "olumlu ve yapici" bir mesajlaşma var.

Mevcut delillere bakilirsa Şafak iyi oynuyor.
Kuzenlerden almadan önce telefondan kapiyi kilitliyorum vs. demiş ama mesaj üzeri biz hala evliyiz sen gece yarisi nerdesin diye yazmiş.

Sinsirella

Cekişmeli boşanmada "maddi veya manevi tazminat" durumu icin faydali olabilir. Ama konusahibin böyle bir duruma düşmesini istemem.

Konusahibin yazdiklarindan benim anladiğim şu:

Şafak aşiri sinsi ve asla iz birakmiyor.
Mesajla kimseyle görüşmüyor. Sadece Telefon acarak yürütüyor işini.
Ailesi ayni şekilde. Şimdiye kadar hep "olumlu ve yapici" bir mesajlaşma var.

Mevcut delillere bakilirsa Şafak iyi oynuyor.
Kuzenlerden almadan önce telefondan kapiyi kilitliyorum vs. demiş ama mesaj üzeri biz hala evliyiz sen gece yarisi nerdesin diye yazmiş.

Sinsirella
Evet. Bana da sanki konu sahibi şunu bunu yaptın dese hayır diyip inkar eder gibime geliyor. Defalarca kez inkar etti birçok şeyi çünkü

Eşinizin kuduruklugu o arabayı verememiş olmasından ailesine karşı karısına söz geciremedi he tabi karakteri bu şimdi ortaya çıkarmış o ayrı ama arabayı vermiş olsaydi en fazla söz dalaşına girerdi trip atardı kuserdi şimdi gariban ailesi arabasız gitti ya o köye derdi aileside pek seviyormuş biricik ogluslarini oğlunu seven değer veren bunlara sebep olmazdı hadi oldu köyde herkese herşeyi anlatmazlardi sonuçta aile özelinde şeyler saklarlardi g.zekali okadar umurlarinda değil affedin diye demiyorum ama çok geçmeden başını taşlara vurması perişan olması dileği ile

Evet. Bana da sanki konu sahibi şunu bunu yaptın dese hayır diyip inkar eder gibime geliyor. Defalarca kez inkar etti birçok şeyi çünkü

Inkar zaten eder.
Konusahibin yaptiği kücük yanlişlar Şafak icin bulunmaz nimet.
-Adam daha kimseye mesaj atmadi (burcu dahil)
-tartakladi, küfür yağdirdi ama burcu onunla eve döndü
-sevecen eş/baba rölünde burcuyu hastaneye götürdü, başinda bekledi
- burcu böyle bir travmatik durumun icinde Insta üzeri süpriz bebek paylaşiminda bulundu

Eğer boşanmak istiyorsa Burcu derhal bir avukatla görüşüp stratejisini değistirmek zorunda.

Inkar zaten eder.
Konusahibin yaptiği kücük yanlişlar Şafak icin bulunmaz nimet.
-Adam daha kimseye mesaj atmadi (burcu dahil)
-tartakladi, küfür yağdirdi ama burcu onunla eve döndü
-sevecen eş/baba rölünde burcuyu hastaneye götürdü, başinda bekledi
- burcu böyle bir travmatik durumun icinde Insta üzeri süpriz bebek paylaşiminda bulundu

Eğer boşanmak istiyorsa Burcu derhal bir avukatla görüşüp stratejisini değistirmek zorunda.
Burcu Hanım rapor alın, avukat ile görüşün diye konuşan arkadaşlar hep hukukçu avukat, hakim vs. Sizi üzmek istemiyorum, tansiyon sorununuz var, her şey çok hızlı yaşandı anlıyorum sizi ama bir avukat ile görüşüp delil toplamak yerine hala teyzesinin gelini köyde konuşulanlar yok instadan görümcenin paylaşımları diyorsunuz. Lütfen böyle şeylerle uğraşacağınıza strateji düşünün. Tabi eğer gerçekten boşanmayı düşünüyorsanız. Kendinizi böyle dıdımın dıdısı kişilerin dedikleriyle üzmeyin.

En başta boşanmamanıza dair yorum yaptım hep, hatta alttan almak lazım, eş ailesi ile politik bir şekilde görüşmek lazım vs demiştim ama yaşadıklarınızdan sonra ben de eşinizin tehlikeli biri olduğunu düşünüyorum. Yaşı da var, olgun davranması gereken bir yaşta ama tutarsız, öfke problemi olan bir ergen gibi davranıyor ve garip bir şekilde bilinçli de, arkadaşların dediği gibi iz bırakmıyor. Bence dikkatli olmalısınız. İlerde ah keşke yapsaydım dememek için bile olsa delil toplamakta fayda var. Boşanmayacaksanız bile.

Ben de en başta çözebilirsiniz bu konuyu diye düşünmüştüm hatta siz konuşun demiştim ama şuan öyle düşünmüyorum. Olaylar o kadar saçma şekilde uzadı dallandı budaklandı ki sonunda şafak beyin iç yüzünü gördük. Hamile eşi babaevine teslim etmeye çalışmak ne? Kargo musunuz siz? Bi de üstüne ittirip kaktırarak!?! Bu tek başına boşanma sebebi zaten. Ailesi de kendi de beş para etmez insanlar hiç onu demişler bunu demişler takılmayın.
Siz bi avukatla kesinlikle görüşün doğru adımlar atın, haklısınız sakın haksız duruma düşmeyin

X