Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Bu konularda bilgisj olan arkadaslar ne yapmam gerekiyor? Cidden nefes hadi alamiyorum zaten ayni evde. Huzursuzum. Ama.ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum.
Ben barışırsınız diye düşünüyordum. Ama hakaret tartaklama. Bu adama güvenilmez

E egecell hakim. Onu dinle bence

Seni öldürürüm cümlesini görmemiştim ben, bir üye alıntı yapınca gördüm.
Orada benim düşüncem değişti açıkçası. Gece vakti yaptıkları da normal değil.

Biz de 9 senede evliyiz. Elbette şiddetli kavgalarımız oldu. Hiç birinde ittirme kaptırma sert tutma gibi şeyler olmadı. Bunlar bir eşiktir. Bu eşik ufak da olsa aşılırsa devamı şiddetlenerek gider. Artık büyük bir eşiği açmış. Zorbalık ederek yanında tutacağını sanıyor.
Bu noktadan sonrasında kaldığı her dakika kendi adına büyük bir risk alıyor konu sahibi

Ben barışırsınız diye düşünüyordum. Ama hakaret tartaklama. Bu adama güvenilmez

E egecell hakim. Onu dinle bence

Bende barişirlar saniyordum ama bu adamla kesinlikle olmaz. Cirkef herif. Eş ailesini gece yarisi aramalar. Tartaklama, küfür, hakaret. Ne ararsan var.

Söylediği yalanlari ve zeytin yağ tipli ailesi bile bu yaptiklarinin yaninda devede kulak

Bu arada normalde yaralama şikayete bağlı bir suçtur ama bu suçun eşe karşı işlendiği hallerde mağdur şikayetten vazgeçse de soruşturma devam eder. Çünkü kanun diyor ki burada mağdur eşin yanında aynı zamanda toplumdur. Bir eşin dayak yemesi toplumun da vicdanını yaralar topluma da zarar verir. O derece ciddiye alınan bir konu.
Darp raporu alırsan şahıs zaten otomatik olarak boşanmada ağır kusurlu olacak yetmeyecek bir de hakkında ceza davası açılacak. Asliye ceza mahkemesinde sanık sıfatıyla yargılanacak. Neden bu intikamı ondan almayasın ki ?

Boşanmak istemeyebilirsin bir şey diyemem ama lütfen şu bir kaç gün aynı evde kalmayın.
En azından bayramı ayrı geçir ve hiç iletişime geçme. Sakin kalman gereken bir dönemdesin.

Ya size hayranım bakın hepimiz için önemli bilgiler bunlar. Burcum lütfen darp raporunu al nolursun annenin yanına git

Zaten sevgi bitince saygı olsa da bir yerden sonra sabır tükeniyor. En çokta riskli bir hamilelik geçirdiğinizi bilmelerine rağmen bu kadar saldırgan ve kırıcı olmaları insanın canını yakar. O çocuğu siz tek başınıza yapmadınız, siz nasıl düşünüyorsanız safak'in da düşünmesi ve ona göre davranması gerekiyordu. İnsan sadece bunu düşününce bile soğuyor. O yüzden çok haklısınız.

Bu tip aileler icin karnindaki cocuğun hicbir değeri yok.

Yapmasaydi derler. Cocuğa zarar gelse Burcu suclanir.

Halbuki ailesi ile çıkıp gitseydi o eşik aşılmayacaktı, essek gibi gelip ailesinden ve ondan özürler diyeleyecekti, hersey kadının ilk tavrıyla ilerliyor evlilikte...

Hayır salak değilsiniz sadece aynı evde yaşadığınız ve evlendiğiniz için maske düştü. Anlattığınız olay zihnimdeki bazı olayları hortlattı ve bir irkildim açıkcası. Kavgada taraflardan biri susmalı bu işi de çoğunlukla erkek üstlenir çünkü biz kadınlar susmayı sevmez konuşuruz belki düzelir diye umut ederiz. Üzgünüm ama eşiniz olgun değilmiş ve düzeltmek için zerre çabası yok ailelerde de ipler gerilmiş üzgünüm ama bu iş çoktan bitmiş.

Sizin bu platformda olmanız biz kadınlar için çok değerli, iyi ki kadın halinden anlayan hukukçularımız var , ay ben hukukçu kadınlara hayranım, bu toplumun yüz akısınız, işini hakkıyla yapanlara selam olsun

Konunun ilk zamanları yazmıştım, ilk şok zaten araba meselesinden sonra size bir anda boşanalım demesiyle başlamıştı. Sizin yazdıklarınıza göre ben de eşiniz pişman olur, anlık sinirle söyledi diye düşünmüştüm.
O günden beri konunun takibindeyim, adamın içinden canavar çıktı. Zaten beklemediğimiz insandan beklemediğimiz bir hareketi görmek bile çok korkutucu oluyorken şu an hala o evde kalmaya nasıl cesaret ediyorsunuz? Toplayın pılınızı pırtınızı çıkın o evden.
Eşiniz o ilk mesajlarda anlattığınız gibi bir adam değil asla. Çok korkutucu, sağı solu belli olmayan biri. Kafasında kurup kurup size saldırıyor, gece kafasında başka şeyler kurmayıp size saldırmayacağı ne malum?
Gidin annenizin evinine, açmak istemiyorsanız yine açmayın dava. Kendinize gelmenizi bekleyin ama o evden çıkın bence. Bir kendinize gelin, olaylardan uzaklaşın, kendinizi dinleyin, neler yaşadığınızı sorgulayın. Bunları o evde o adamın suratını görerek yapmak çok zor

Açıkçası eşinden korktuğu için gidemediğini düşünüyorum şuan bile. Konu sahibi neden eve polis çağırmıyorsun? Gelen polislere can güvenliğinin olmadığını, dün darba maruz kaldığını, korktuğun için evden çıkamadığını, şikayetçi olup darp raporu almak istediğini söylesen zaten sana yardımcı olacaklar. Okadar yaşadığın şeye rağmen hala o evde olmana inanamıyorum, bak kusur da sayılmıyormuş gitmen.

Darp raporunu alır (eminim izleri hâlâ duruyordur), şikayetçi olursun. Eşine uzaklaştırma verirler ( evlendiğinden beri aylarca uzaklaştırma alan üye vardı, çok kolay, bana birşey yapmasından korkuyorum deyince veriyorlar diyordu. Üstelik o konuda adam hiç birşey yapmamıştı, sizin konunuzda şiddet, küfür, ölüm tehditi var), sonrada davanı açarsın. Tabi gerçekten boşanmak/kurtulmak istiyorsanız. Bu evlilikten olmaz artık, mutlaka boşanın.

Bir de söylemeden geçemeyeceğim, dün okadar korkmuşsunuz, size, bebeğe birşey yapacak diye, şiddet görmüşsünuz. Ağız dolusu küfürlere gelmiyorum bile. Ama yanlış bilgi yüzünden gidememişsiniz. Buraya yazıp fikir de alamamışsınız, çünkü banlanmıştınız. Defalarca açıklama yapmanıza rağmen, ısrarla üstünüze oynayıp sizin banlanmanıza sebep olanı da Allah'a havale ediyorum...

Kuzum benim en çok ihtiyacın olduğu zamanda yazamadın o kadar üzüldüm ki. Şimdi sakin ol toparla kendini geliyorum bende birazdan detaylı yorum yapmaya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…