Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Aminn aminn insallahh. Tek düşündüğüm bebegim zaten. Ve artik kimsenin kimseye bakacak surati kalmadi. Bizim onlara hic değilse. Onlari da bosverelim. Ben artik safagi koca yerine koyamam bu olaylarin üstüne. Butun sevgim bitti.

Ben bosanmaya kadar goturecegim. Ama onlari hakli cikarmayacak sekilde nasil goturebilirimin derdindeyim. Evden giden taraf haksiz goruluyormus. O yuzden evde kaldim.
Geçenlerde bir hukukçu öyle bisey yok demişti, yani evden gitmekle suçlu olunmuyor demişti , eğer yanlışsa avukat hanımlar varsa düzeltsin ama böyle yazmıştı

Niye aynı evde durduğunu anlamıyorum? Benim kızım olsan o arabayı yakmıştim. Benim kızım da lösemi atlattı. Biri kızıma bunları yapsa annen kadar sakin kalamazdim.

Ah keske banli olmasaydim. O gece direk giderdim. Ben de nette giden taraf haksiz diye okudum. Oturdum oturdugum yerde.

Onun derdi burcuya diz çöktürmek, Burcu da bu şekilde hareket ettiği sürece adam da bak yaaa nasıl da yola getirdim eehheee diye ellerini ovuşturacak, ailesine de hava atacak bakın size laf söyletmedim nasıl da oturttum karıyı diyecek...

Ben olsam çoktan babama söylemiştim. Sakladıkça dozunu artırıyor adamlar.
Babası duyarsa görür zaten kızı kolundan tutup sürüklemeyi. Kendi ailesinin sesi çok çıkıyor diye bastırdım sanıyor. Kayınpederi duyunca görür artık üste çıkmayı. Çoğu zaman babalar el atınca damatlar pısıp kalıyor.

Anneni dinle ...

Ya zzten su an oyle goruyor da muhtemen. Ay atesim cikti vallahi. Yani gitsem gidebiliyorum degil mi? O gun bana ettigi kufurlerin ses kaydi da var. Ama habersiz kaydettigim icin bir hükmü yok.

Ben de 52 sayfayı günü gününe uzaktan okuyup yazmayanlardanım, barışırsınız diye bekledim ama son mesajınıza istinaden yazacağım.

Bu adam sizin hamile olduğunuzu bilmiyor mu? Biliyor. Sizi ittiği durumda düşebileceğinizi ve bebeğe bi zarar gelebileceğini, belki kaybedeceğinizi bilmiyor mu? Biliyor. Ona rağmen yapıyor amacı size ve bebeğe zarar vermek zaten. Yani sesimi çıkarmadım çünkü bebeğime zarar verir diye korktum demenize gerek yok, vermeye teşebbüs etmiş zaten.

Evden ayrılma ayrılmama konusunun hukuktaki yeriyle ilgili hiçbir fikrim yok ama sırf egosu zedelendi diye youtuber eşini, ses çıkarırsa duyulmasın diye arka odaya kitleyip bilmem kaç yerinden bıçaklayan adamı duymuşsunuzdur. Emin olun o kadın da beklemiyordur bu kadarını. Belki o da 1 sustu 2 sustu. O evde kaldığınız süre boyunca tehlikedesiniz. Çocuğunuzu bu kadar düşünüyorsanız babanızın hasta olmasının önemi yok, anlaşamadık deyip gideceksiniz baba evine. İlla bana bu kadar küfretti itti demenize gerek yok zaten.

Bir üye yazmış kusur olmadığını.
Baban elbet öğrenecek ama detay anlatmazsın şimdilik.
Burada önemli olan senin ne hissettiğin.
Boşanmayı gerçekten istiyor musun?
Blöf değil ama, gerçekten dönüşü olduğuna inanıyor musun?

Nefes alamıyorum diyorsun, rahatlamaya kafanı toparlamaya ihtiyacın var. O evde zor, daha çok gerileceksin. Annenlere geçip muhatap olma hiç biriyle. Zaten eşin de annenlere bırakmak istemiş seni. Arkandan konuşup konuşup birbirlerini doldursunlar.

Herseyi devletten beklememek lazım, az uyanık olun demek istiyor arkadaş, bence de uyanık ol Burcu...

Boyle demenin sebebi öldürmek ile tehdit ettigin icin mi?
Aaa bir de seni öldürürüm falan demiş.
Burcu Hanım iş çoktan sıradan bir kayın aile kavgasını aşmış. Ben sizin adınıza endişelendim. Daha fazlası gelebilir karşı taraftan. Yavaştan harekete geçmeye başlayın bence.

Ailesi zaten inanılmaz pasif kalıyor. Yani o bahsedilen toplantıdaki konuşmadan sonra kızlarını almadan gitmeleri de çok ilginçti bence.
Yada kuzeninden almaya geleceğini söylemek için kayınvalidesini o saatte arayacak cüreti göstermesi bile belli ediyor. Benim kocam annemi o saatte arayıp beni şikayet edemeyeceğini bilir.
Aile çok çok pasif kalmış, konu sahibi de fazla pasif. Adam korkutup bastırdım sanıyor.
Ben kayınpederle küsüm. Senelerdir merhaba bile demem, bayramda bayramlaşmam yani o derece. Vaktinde kayınvalidem anneme bu konuyu söyleyip beni şikayet edecek olmuş. Annem hemen kızım yaptıysa bir sebebi vardır, eşiniz ne yaptı onu da anlatın demiş. Tavrın her zaman dik olmazsa böyle yapıyorlar ne yazık ki. Tutumlar baştan sona hatalı.
O kadar krize kuzu gibi gitmiş adamla oturmuş evde. Evin kapısına götürdüğünde sen basacaksın zile. Zile basmamak demek orada ben babam duysun istemiyorum çünkü niyetim gerçekte boşanmak değil demek oluyor

Geçenlerde bir hukukçu öyle bisey yok demişti, yani evden gitmekle suçlu olunmuyor demişti , eğer yanlışsa avukat hanımlar varsa düzeltsin ama böyle yazmıştı
Ben yazmıştım sanırım başka bir konuya. Bir üyeyi eşi kovmuştu evden konu oydu.
Evden her gidiş terk değildir üstelik terk özel bir boşanma sebebidir. Şöyle anlatayım hem okuyanların da aklında canlansın hepimiz kadınız yarın öbür gün başımıza gelebilir / gelmiştir.
2 çeşit boşanma nedeni vardır genel ve özel olmak üzere.
Genel sebep evlilik birliğinin temelinden sarsılmasıdır ki davalar yüzde 90 bu sebeple açılır.
Özel sebepler ise zina, terk vb. Özel konulardır ve çok teknik davalardır. Yani kocası aldatana bile özel sebeple değil genel sebeple açması önerilir. Zira ispatı zordur kesin delil ister. Atıyorum adamın telefon kayıtları her zaman delil sayılmaz. Evet ortada sürekli gece gündüz yapılan konuşmaların kayıtları vardır ama hadi iş konuştularsa ? Gibi bir yaklaşımı olabiliyor mahkemelerin.

O sebeple terk örneğin. Kadın veya adam evi haklı sebep olmaksızın ki tekrar ediyorum haklı sebep olmaması gerekiyor. İşte evi terk ederse bu terkin en az 6 ay sürmesi ve noter kanalıyla ihtar çekilmesi vb. Şartlar gerekiyor. Yani özel sebeple dava açmak yerine evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle açmak çoğu zaman daha mantıklı. Hukuk sanılanın aksine kimin haklı olduğundan çok kimin doğru hukuki yolu izlediğine bakar. Usul esastan önce gelir.

Kaldı ki bu olay özelinde evi terketmesine kusur atfedilmez. Terkin kusur sayılması için haklı sebep olmaması gerekir.

Merve Veziroğlu davasını diyorsunuz.
Onu dinledim ben, kadın o gün o adama kahvaltı hazırlamış biliyor musunuz? Aynı gün yatak odasına kilitleyip defalarca kez bıçaklamış kadını.

Ya zzten su an oyle goruyor da muhtemen. Ay atesim cikti vallahi. Yani gitsem gidebiliyorum degil mi? O gun bana ettigi kufurlerin ses kaydi da var. Ama habersiz kaydettigim icin bir hükmü yok.
Gidebilirsin kuzum bir arkadaş daha yazmış oku lütfen, gider gitmez dava açarsan kusurlu olmazsın , sebep olarakta can güvenliğim yoktu diye belirt avukatına, ayrıca darp raporu al ...

Boyle demenin sebebi öldürmek ile tehdit ettigin icin mi?

Edit : aciklamissiniz ben simdi okudum. Teşekkürler bilgilendirme icin
Bir üstte daha detaylı açıkladım okursanız sanırım daha iyi anlatmış olacağım demek istediğimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…