Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Kalk git diyecektim ama öyleyse evde kalması daha iyi. İyice öğrenip ona göre hareket edelim artık çıldırdım burda yemin ederim sen mi boşanırsın burcu yoksa biz mi boşatırız

Ben de o yuzden terk etmedim. Hatali taraf ben olmamak için.

Burcu Hanım hakaret yemişsiniz, hırpalamış sizi. Ailenize kadar rahatsız etmiş. Siz hala babam duymasın modundasınız.
Duysun ya, duysun. Ne olacak duyunca?
Hamile karısının kolunu sıkıp ittire kaktıra sürükleyen bir adamla ben devam etmezdim.
Hala aynı evde neden duruyorsunuz?
Yok botmuş bilmem neymiş. Çocuğu neden yaptılar diye ağzına nasıl dolatabiliyorsunuz çocuğunuzu?
Ben olsam kayınvalide falan dinlemez bebeğimi ağzına aldığına pişman ederdim.
Yüz yüze bakılacakmışmış, yüzü mü kalmış şu işin?
Artık baskın basanındır modu bence.

Ben bosanmaya kadar goturecegim. Ama onlari hakli cikarmayacak sekilde nasil goturebilirimin derdindeyim. Evden giden taraf haksiz goruluyormus. O yuzden evde kaldim.

Boşanın ciddi söylüyorum

Bu konularda bilgisj olan arkadaslar ne yapmam gerekiyor? Cidden nefes hadi alamiyorum zaten ayni evde. Huzursuzum. Ama.ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum.

Ben bosanmaya kadar goturecegim. Ama onlari hakli cikarmayacak sekilde nasil goturebilirimin derdindeyim. Evden giden taraf haksiz goruluyormus. O yuzden evde kaldim.
Yukarıda avukat bir üye yazmış, evden ayrılmayla ilgili.
Bence bir avukata danışsanız iyi olur.
Davayı ne zaman açacaksınız? Eşiniz açar diye mi bekliyorsunuz?

Öyle ama, böyle de nasıl yaşanır bizim buradan asabımız bozuldu. Aynı evde nereye kadar tahammül edeceksin ne düşünüyor, planlıyorsun? Annenler ne söylüyor?
Annenleri gece araması, kapıya bırakmak istemesi , küfürleri saymıyorum bile.

Keza bir anne olarak diyorum bunu, benim el bebek gül bebek büyüttüğüm evladıma böyle ittirip kaktırıp hakaret eden adama ben damat demem. Babası saklandığını duysa daha çok üzülür. Anne babalık koşulsuz yanında olmaktır. Boşanmak gayet normal. Adam zaten durumları az çok biliyor. Olmadı der döner. Kapım açıktır. Ama böyle bir muameleyi görüp pısıp orada oturduğunu bilsem asıl kahrolurum.
Yemişim evliliğini, babayla bir büyütmesini. Kimse benim evladıma böyle davranamaz. Kimse bana da böyle davranamaz.
Bu aile doldurması, maddi konu da değil. Sinirlenince nasıl davrandığın senin karakterini gösterir. Gece yaptıkları adamın ne mal olduğunu gösteriyor. Bu adamla evlilik yürütülmez. Terbiyesiz

Ya konuyu başından beri takip ediyorum. Öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah ve akıl sağlığınız içinde bu insanları hayatınızdan çıkarın. Çocuk doğduktan sonra evdeki stres hem size hem çocuğa yansıyacak. Bunun lohusalığı var daha. Anne olduktan sonra koruma iç güdüsü ile evde ses yükselmesini istemiyor insan, her şeye daha çok dikkat ediyor ve huzurlu olmak için çaba gösteriyor. O insanlar size huzur verir mi emin olamadım.
Her şeyi boşverin belki de bu olay sizin bazı şeyleri görmeniz için gelmiştir başınıza bir de boyle düşünün. Geç olsun güç olmasın arkanızda duran bir aileniz var çok şanslısınız, onların desteği ile kendi ayaklarinizin uzerinde durup aslan gibi bakarsınız çocuğunuza da kendinize de. Tabi boşan demek kolay, en doğru kararı verecek olan sizsiniz. Umarım herşey çok güzel olur sizin için

Hayır böyle bir şey yok
Eşlerden biri, evlilik birliğinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemek maksadıyla diğerini terk ettiği veya haklı bir sebep olmadan ortak konuta dönmediği takdirde ayrılık, en az altı ay sürmüş ve bu durum devam etmekte ve istem üzerine hakim “veya noter” tarafından yapılan ihtar sonuçsuz kalmış ise; terk edilen eş, boşanma davası açabilir. Diğerini ortak konutu terk etmeye zorlayan veya haklı bir sebep olmaksızın ortak konuta dönmesini engelleyen eş de terk etmiş sayılır.
Kanun maddesi bu şekilde

Yani evi hiç sebep göstermeden veya evlilik sorumluluklarından kaçmak amacıyla terkederseniz bu terk en az 6 ay sürerse ve noter kanalıyla ihtar çekerse size ancak o zaman terk nedeniyle boşanma davası açabilir.
Kaldı ki genel sebeplere dayalı dava açsa dahi sizin durumunuzda terk kusur oluşturmaz.
Derhal gidip darp raporu alın. ( görünür bir iz yoksa bile gidin veyahut her şeyi de burada söyletmeyin arkadaşlar akıllı kadınlarsınız siz)

Annem her gun yalvarıyor gelip alalim diye. Ben durduruyorum onlari. Babam konu hakkında bilgi sahibi degil. Cunku kalp hastasi, uzmek istemiyorum, kafasi su an icin bana takilmasin. Zaten takiyor da , olaylari bilse Allah korusun birsey olsa ben kendimi affedemem.
Ama eger niyetliyse alalim, gelsin diyormuş anneme.

Hala “kadar” diyorsunuz.
Bakın araba, ev maddi konular bir şekilde çözülürdü. Ama gece yarıları gelip dağlı gibi ev basmalar, kadın ittirmeler, küfürler, öldürme tehditlerini normal bir insan yapmaz. Bu adam normal biri değil. Tepkileri de kötü. Böyle bir adamla evlilik şu saatten sonra yürümez. Cin şişeden çıkmış. Herkesten özür dilese de artık o hareketler yapıldı bundan sonra her sinirde bu noktalara çıkacak.

Şiddet görmüşsünüz, kuzenleriniz de bir kısmına şahittir diye anladım itme kakma diyince. Evden ayrılıp boşanma davası açarsanız neden hatalı olacaksınız, herkes aynı evdeyken mi aciyor davayı yyapmayın. Baniniz açılana kadar bir avukatla bir saat görüşseniz şimdiye rotanız belli olurdu çoktan. Yarın bir randevu alıp detaylı görüşün derim.

Bu konularda bilgisj olan arkadaslar ne yapmam gerekiyor? Cidden nefes hadi alamiyorum zaten ayni evde. Huzursuzum. Ama.ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum.
Yazdım ben git darp raporu al. Şikayetçi olmayacaksan raporu vermezler ama adli kayıt olur en azından. Yarın öbür gün dava dilekçesine bunu yazarsın. “Her ne kadar o dönem şikayetçi olmasam da ….: tarihinde ….. hastanesinde ilgili raporum bulunmuş olup raporun dosyaya sunulmasına dair ilgili hastaneye müzekkere yazılmasını talep ederim “ şeklinde. He bana sorarsan keşke şikayetçi olsan ama olmayacaksan da adli bir kayıt olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…