Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Niye canı acısın ki parayı kızın anne babası yolluyor
Buna tamam deseydi ilk tamamı bu olacaktı sonra da ömrü boyunca somurulecekti
Bence kızın anne-babası da para yollamamalı. Bu tip adamlar hazır para gelince yeni kurdukları evi değil anne-babalarının evini geçindirmeye başlıyorlar. Eşin böyle mi olduğunu anlamak için de tanıma süreci lazım işte.

Orası ayrı bir konu ama konu araba konusu
Rutinde kendi kullandığım, kapımın önünde duran arabayı riskli gebeligim varsa, yeni evliysem, bayram ve eşim izinliyse ayrıca kayınvalidemin de kızıyla gitme şansı varken neden vereyim. Neden araba kiralayayim? Dur demesi çok iyi olmuş. Olay buraya evrilmese iyiydi ama olan oldu. Böylece kocasının nasıl iki yüzlü davrandığıni, anne babasının yüzüne gülüp arkasından atıp tuttugunu görmüş oldu.

Ay bu ne be
Ben de kayınvalidem doğumdan sonra sütüm geldiği için üzülmüştü. Ağlamışlardı kızıyla diye kötü kayınvalidem var sanıyorum. Paragöz kvnin en kötüsü olduğuna karar verdim

Ahahahhaa peki sizinki nasıl bir hikaye. Gerçekten her gün bambaşka şeyler duyuyorum bu sitede. Sütünüz geldi diye ağlama sebebi ne ??

Ahahahhaa peki sizinki nasıl bir hikaye. Gerçekten her gün bambaşka şeyler duyuyorum bu sitede. Sütünüz geldi diye ağlama sebebi ne ??
Görümcemin sütü olmamış. (kv nin de sütü olmamış galiba ama bundan emin değilim sormadım). Benim de gelmesin istediler. Kv 7 gün inanmadı süt olduğuna. En son fincana doldurdum görünce üzüldü ama sustu artık. İşte görümcemin olmayıp benim olunca üzülüp ağladılar.

İlk zamanlar canım sıkılıyordu bunlar nasıl insanlar diye ama şimdi gülüyorum . Bana zararı yok istedikleri her şeye ağlayabilirler

Hepsi farkli deli. KVye sorsan ben paragözüm :) kredi cekip kaynimi ev sahibi yapmamam kötü ve kiskanc bir insan olduğumdan.

Bak işte senin kaynanana daha çok şaşırdım. Kaynanalık gerçekten evrenselmiş

Benimki Level atlayan KV.

Düğünüme siyah elbise giydi - benim icin sorun değil ama italyan kültüründe yas tutanlar siyah giyiyor :)

Ben yine ucuz kurtuldum. Eşim anneci değil. Sen bide eltimi gör. Kizin resmen hayati söndü. Kiza 7 senedir kaynimin eski sevgilisinin adinla hitap ediyor. Asla bikmiyor. Resmen gelin törpüsü

Bu ne ya son gelin bükücü

Eltiye çok üzüldüm ya. Ama burda asıl suçlu eşi . Bi dur diyemiyor mu? Benim kayınvalidem de ilk evlendiğimiz zamanlar bazen eltimin adıyla sesleniyordu yanlışlıkla, eşim araya girdikten sonra birden düzeldi .

Kesinlikle ben bu konudan bunu anladım.
Car car konuşmuşlar, oğlumuzun evi arabası var demişler her şeye karışmışlar, hatta ev alınmasına engel olmuşlar.
Sonra yok öyleydi yok böyleydi deyip yan çiziyorlar.
Niye konu sahibi kaybetti ohh olsun sana tarzı yorumlar var anlamış değilim.
Konu sahibine tek olan eşinin ne kadar kaypak ve aileci bir adam olduğunu görmüş olması oldu.
Bir öyle bir böyle konuşan, kendi hakkını savunamayan, ailesine her şeyi anlatıp kavgada hamile karısını ailesinin önüne atan bir adama kadının hiç bir saygısı kalmamış işte
Asıl bir çok şeyi kaybeden koca oldu bence boşansalarda boşanmasalarda

Benim kaynanam da normalde çok medeni görünen, eğitimli, kültürlü, zamanında judo antrenörlüğü ve hakemlik yapmış herkesin ay ne tatlı kadın dediği birisi. Eşim tek oğlu, biz nişanlıyken şey demişti ohh xxx'i wolfrog'un başına attım artık gezer tozarım rahatça.

Evliliğimizin 1. ayı geldi evimize yerleşti kendi kendine. Neyse dedim geçici bir süreçtir. Bir kuruş katkısı olmadığı halde benim paramla döşenmiş evi kendinin, beni de o eve gelen gelin gibi görüyordu. Neyse sabrettim.

Bi gün eşim benle ilgilendi diye odasına çağırdı başladı bağıra bağıra konuşmaya. "Biliyorsun biz şimdiye kadar hep beraberdik değil mi? Şimdiye kadar sadece senle ben vardık. Wolfrog yoktu. Sadece ben"

Eşimden gelecek cevabı bekliyorum. Evet derse ki annesine nispeten düşkündü, tabii ki kesin onu seçer. Bavul nerde hangi kıyafetlerimi toplarım, kimliğim neredeydi, avukat bulmam lazım, taksinin telefonu kaçtı, sarı siteden başka ev bakıyorum falan

Eşim bağırarak saçmalıyorsun anne dedi. Sonra böyle olmayacak sana ev bakalım dedi sonra yolladı evden. Sonra kadın hiç bu kadar delirmedi.

Diyeceğim o ki eş ailesi sorunu yoktur, eş sorunu vardır. Konu sahibinin eşi ailesini durdurmak bir yana özellikle sizin tarafınızdayım, gerekirse burcuyu boşarım mesajı vermiş. Şimdi barışsalar bile bu evliliğin uzun süreceğine inanmıyorum. Hamile karısına bunu yapan normalde neler yapmaz.

Kaynim asla dur demiyor. Annesi hep hakli.
Sorun zaten tam burda sakli. KV eşimi maddi ama kaynimi manevi acidan kullanmiş hayati boyunca.
Kayinbaba malasef genc vefat etmiş. Iki oğluna farkli görevler yüklemiş kadin.
Eşim yillarca tüm gelirini KVye vermiş.
Kaynimda kücük koca gibi KVnin manevi desteği. Onlar kari koca gibi yaşayip gidiyorlar. Eltim sadece figüran.

Biz KVye para akitdiğimiz sürece ve hayatimizi ona ve kaynima yamadiğimiz sürece sorun yaşamiyoruz ama parayi kestiğimiz saniye yapmadiği kalmiyor. Ayrica sadece kendine tirtiklamiyor. Ayni şekilde kaynimada yapmamiz gerek :)

Kadinin beklentisi bu.

Vay arkadaş daha neler okuyacağım, derken daha da neler okuyorum hayretle. Benim de oğlum var, ilerde nasıl bir kayınvalide olacağım diye kara kara düşünmeye başladım. İnsan bu seviyeye nasıl gelir? Acaba psikolojik ve hatta sosyolojik açıdan erkek annelerinin bu davranışlarını ele alan çalışmalar var mı? Küresel ısınma, iklim değişikliği, depremler, kayınvalide soruları,... İtalyan kayınvalidesi olan üyeden sonra artık evrensel ölçüdeki sorun listemizi böyle düzenleyebiliriz.

Benim kayınvalidem yok da babaannem esaslı bir kayınvalideydi.
Annem anlatır, her hafta 200 metre karelik evdeki tüm halıları sildirirmiş zorla. Silmezse kavga edermiş, babamı doldurtup kavga çıkarırmış. Her hafta halı silmeyi bir düşünsenize.
Sabah altıda kendi kalkmaz, annemi kaldırtıp dedeme kahvaltı hazırlatırmış. Halbuki kendi kocası yani, babam kahvaltı etmezmiş o zamanlar, annem zavallı sırf dedem için o saatte kalkarmış. Gece on birden evvel de yatmaya göndermezmiş, odalara çekilmez gelin dediğin dermiş. Kadını sabah altıda kaldırdığı yetmez gibi, on birden evvel de yatırmamış.
Üstüne babamın aklına girmiş, anneme hiçbir çocuğunun adını koydurmamış. Babam anneme X olsun deyip, nüfusa gidip babaannemin istediğini yazdırmış.
İşte rahmetli böyle bir kayınvalideydi. İbretlikleri yazıyoruz madem, ben de yazayım dedim.

Bence bu sitedeki hicbir kimse akıl vermiyor. Herkes bir cümleye takılıp suclayacak yer arıyor lutfen akil vercek olanlar yazsın saçma sapan yorumlarla dolu pes. Öncelikle yaşınız ve sağlık probleminizden dolayı hamile olmaniza sevindim. Hamile olduğunuzdan evet araba lazım olabilir ama en onemlisi ilk bayramınız daha gencsiniz ve onlar gibi sizde gezmek isteyebilirsiniz. Eşiniz en başta çok güzel soylemiş ama malesef devamı yok sonuç olarak onların istedigi gibi olacak eşiniz arabayı vererek. Bu durumda sizin yapabilceğiniz pek birsey yok esinizin çozmesi lazım belli ki eşiniz de yeni evli olduğunuzu unutmuş ve sanırım ailesi düşüncesiz düğün gecesi 2 saat evde oturmak nedir? Eşinizle konuşun istemediğiniz hiçbir seye onay vermeyin sonra çok çok başka seyler olur önünü alamazsınız

Psikolojik acidan calişmalar var :)
Benimde oğlum var ve kendi KV gibi olmaktan cok korkuyorum.
Bu tip KVlerin gelinlerinle sorunlari olmuyor aslinda. Wolfrog cok güzel bir noktaya deyinmiş. Bu tip KVler oğullarinla olan ilişkilerinin değişmesini kaldiramiyorlar.

Benim KV kaynimin eski sevgilisinide sevmiyordu. Eltimide sevmiyor. Beni zaten hic sevmiyor ama biz boşanip eşim yeniden evlense o kadinida istemez.

İstemsiz güldüm kusura bakmayınız ama sizinki çok fena ya, yazdıklarınıza her seferinde şaşırıyorum. Allah sabır versin. Çalışmalara bakacağım muhakkak. Oğlumun ve gelecekteki gelinimin en başta da kendi huzurum için önlemimi almam lazım. Bu kadar sorun çıkarıp da huzurlu olunabileceğini sanmıyorum Kaostan beslenmek bu, sağlıklı bir kafa yapısı olamaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…