Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Neyine cevap vereyim pardon? Ben 8 ay once başvurdum aldım 0,69 dan demiyor, haberlerde çikti diyor..Ben özetleyeyim birinci elden, 2 yıl önce (8 ay değil) böyle bir haber çikinca herkes koşturdu (kuzenime alınacak ev için ben de basvurulari bizzat takip ettim) Başvuran en az 7 kişi taniyorum. Kıstaslar o kadar abuktu ki hiçbiri onaylanmadı . Hatta sonrasında bu haber, hiç kimseye yaramadığı gibi konut fiyatlarının da bir anda artmasına sebep olduğu için mecliste tartışma konusu oldu...Yeterli mi? İkna oldunuz mu?

Demek ki konu sahibi 0,69 diye bir şey uydurmamış. Demek ki haberlerde gördü ve heveslendi, şöyle şöyle yapalım diye planlar yaptı, eş ve ailesinden resti çekince zaten bankaya gidip öğrenme fırsatı bile bulamadı. Ama yok kız illa yalancı olacak değil mi?

Ben geçen sene haziranda evlendim. 0,69 vardı. Ev alacaktık ama kredi ödemek için kendimize güvenemediğimiz için alamadık. İnanmanız için yemin mi etmek lazım

Resmi gazetede 2023 Şubat'ta yayınlanmış. Nasıl iki yıl oluyor?

Konut için degıl ama tasıt içn tam 10 ay once kredıyı bu oranlarda bız cektık. Bızden 2,3 ay sonra arkadasımız da cekmek istedı ve oran 1. Kusurlere cıktı.
Konut için tam bılgım yoktu haberlerde duydumu soyledım ama tasıt için olanı cektık
En bilgili gorgulu yasamıs sızsınız

Kedi cim oğlum yok ama anam-babam var, vicdanım var, aklım var...Etmeyin ya, farklı görüşlerden korkmayın bu kadar. Ben de sizin gibi yazıp geçiyorum, acaba demek çok mu zor?
Sizin anlamadığınız sorun farklı görüş değil
Burada farklı görüşten bir çok insan var
Değişik değişik fikirler verdiler ama siz sürekli açık arar tarzda yazıyorsunuz sorun bu
Sürekli yargılayıp olmayan şeyleri varmış gibi yazıyorsunuz

Ben geçen sene haziranda evlendim. 0,69 vardı. Ev alacaktık ama kredi ödemek için kendimize güvenemediğimiz için alamadık. İnanmanız için yemin mi etmek lazım
Umarım siz de en kısa sürede dilediğiniz gibi bir ev sahibi olursunuz.Son 5 yıldır işler sarpa sarıyor, piyasayı biliyorum ekonomik denge o kadar bozuldu ki,bankalar yüksek faizden bile kredi vermeye yanaşmıyor, verdiklerinde de 50-60 binlik taksitlerden kapı açıyor...Allah hepimizin yardımcısı olsun

Kedi cim oğlum yok ama anam-babam var, vicdanım var, aklım var...Etmeyin ya, farklı görüşlerden korkmayın bu kadar. Ben de sizin gibi yazıp geçiyorum, acaba demek çok mu zor?
Hanımefendi size son kez yazdığımı umuyorum. Size farklı görüşten dolayı tepki göstermiyoruz. Burda başka farklı görüşte olanlar da oldu onlara tepki gelmedi. Siz inatla direttiniz. Kadın ekran görüntüleriyle dahi kendini ispat etti, siz inatla hayır öyle olmaz böyle olur dediniz yalancı ilan ettiniz. Hele özür konusu zaten inanılmazdı. Yani adam eften püften bir sebepten boşanmak istiyorum demiş, sonrasında özür dilerken ne için diliyor olabilir? Neden herkes sebebini anladı da siz illa bir şey bulmak için direttiniz? Vicdanlı biriyseniz lütfen insanlar hakkında biraz güzel düşünün.
Konu sahibi yalancı olabilir, çok kötü kalpli olabilir, ailede herkesin burnundan getirmiş olabilir, bu konu komple kolpa da olabilir, bilemeyiz. Ama biz burda yazanları doğru kabul edip ona göre yorum yapmalıyız. Sanki yanlarındaymışız gibi inatla yalan da yalan diye uzatmanın hiçbir anlamı yok. Siz bu kadar direttiğiniz ve konu sahibinin üstüne bilerek gittiğiniz için tepki aldınız. Vicdanlıysanız bunu bir düşünün derim

Bu enerjiden ben de istiyorum

Ben bankada çalışıyorum şuan en yoğun zaman insanlar yüksek faize rağmen sürekli ev alıyorlar. Taksiti de zaten vade belirler. 120 aya kadar faizi göze alana kredi gayet de çıkıyor.

Konu sahibi siz aklı başında bir insana benziyorsunuz ama kocanız ve ailesinin oyununa gelmişsiniz. Sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm. Kocanız gözünüzü boyamak için kendi mal varlığı konusunda yalan söylemiş, ailesi de çanak tutmuş hatta birlikte hareket etmişler. Kayınvalide ise tam bir , mesajları silmediğinize çok kızmış, çünkü delil hepsi mahkemede . Lütfen olanları yedekleyin güzelce , eşiniz biliyorsa tel şifresini de değiştirin.

Bu yalanlar çok ciddi yalanlar, eşe olan güveni derinden zedeleyen konular. Kendisinin hiçbirşeyi olmasa da siz onunla evlenirdiniz sahi ne gerek vardı bu koca yalanları söylemeye

İkinci konu kocanız ailesine güdümlü bir adam ve bu değişmez. Sizin aldığınız robottan tutun, sağlık sigortası vs böyle ayrıntıları kayınvalideniz nerden biliyor , demek ki kocanız evde ne olup bittiyse yetiştiriyor, akıl alıyor. Ayrıca sizin ailenizle onun ailesi arasında koskocaman bir uçurum olduğunu görüyorum, eminim anne babanız dönen entrikalar ve ucuzluk karşısında şok olmuşlardır. Ne konuştunuz bilmiyorum ama babanızla oturup bir sohbet edin, fikrini sorun derim. Bence babanız da kafasında kocanızı çoktan bitirdi.

Diğer bir konu lütfen boşanma konusunda çok acele etmeyin, önce bir insan gibi özrünü dilesin , pişman olduğuna bir inanın. Sonra da sizi gerçekten sevdiğine davranışlarıyla kalbiyle ikna etsin. Çünkü boşanalım diyen kendisi, aileleri toplatan kendisi , dediklerine ben öyle bir şey demedim diyen, sizi yalancı geçimsiz duruma sokan ta kendisi

Ve sakın bu sürede aileniz yardım yapmasın, degırmenin suyunu bir kessinler bakalım gerçek kocanız o zaman ortaya çıkacak. Size paragöz demişler ama asıl paragözün eşiniz olduğunu düşünüyorum, umarım yanılıyorumdur.
Hersey gönlünüzce olsun aburcuburju

Resmi gazetede 2023 Şubat'ta yayınlanmış. Nasıl iki yıl oluyor?
Haberleri Kasım 22 de müjde olarak verilmeye başlandı, karar şubat 23 de yayınlandı, biz şu an 24 Nisandayiz, yani 17 ay olmuş, konu sahibi 8 aylık evli, karar yayinlandiktan sonra 1 yıl içinde başvurular kapandı. 1 yıldır da hiçbir bankada bırak bu oranı en yüksek orandan bile kolay kolay konut kredisi çıkmıyor... Üzgünüm ama 8 ay önce basvuru yapmış olsalar bile alacaklari cevap belliydi. Bankacı arkadaslar benden daha iyi yorumlayabilirler bu işi, bana inanmiyorsaniz bir bankaciya sorun. Ne yapayım?

Ahahahayt ailenden ayrılmayacaktin ne ya sanki üvey evlat siz onların gelinisiniz siz kavga yolunu seçmeyin eşinizede gaz vermeyin sinir koyun mesafeli olun esinizde net davransın bırak kapris yapsınlar illaki kabullenecekler siz hem kavga edip onların suyuna giderseniz tutarsız olursunuz

Ben bankada çalışıyorum şuan en yoğun zaman insanlar yüksek faize rağmen sürekli ev alıyorlar. Taksiti de zaten vade belirler. 120 aya kadar faizi göze alana kredi gayet de çıkıyor.
Geçen yıl yüksek faizle (sanırım 1,8 di) ana paranın yaklaşık 3 katını ödemeye razı şekilde başvuru yaptık iki bankaya. Kredi puanımız yüksek ve iki maaşlı çalışan aile olmamıza rağmen biri onaylanmadi, diğeri de 72 aya 60 binlik bir taksit oranıyla kabul edince yattı... Siz hangi bankadasiniz? Yardımcı olursanız sevinirim

Ben o bankacı arkadaşım o yüzden söylüyorum zaten
Ne yapayım ben de giriş kartımı mi gostereyim size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…