Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Sizin eşiniz İtalyan değil miydi? Onlarda bu tarz şeyler olmaz diye biliriz genelde.
Kaderinde kayinvalide sorunu yaşamak varsa gelip buluyor demek bir şekilde.

Yok canim ya, bizden beterler.
Miras ve para konusunda almanlar ve italyanlar kadar sapitanini görmedim.
Babaanneden kalan hirkanin lafini yapiyorlar! Bizde bari konu altin inci oluyor. Bunlarin derdi tabak canak!

Anası çok mu güzelmiş o kayınvalidenin hahahaha

Siz de ayrı konu açın Burcunun banı açılana kadar sizle konuşalım ahsh

Siz de ayrı konu açın Burcunun banı açılana kadar sizle konuşalım ahsh
Ben konu acsam güzel ilerler ama türkcem (yazili olarak) burdaki bazi üyelere yetmez. Beni yerler! Bakarsin ispat etmek icin pasaport vs. yükletirler :)
Aslında bir konu açsak hepimiz altına kv dertlerimizi yazsak güzel ilerletiriz. Topic mopic bişeyler var ya burda ben çok anlamıyorum ama açarsanız beni ilk sıraya yazın katılırım

Konu sahibinin yapması gereken tartışmaya izin vermeden eşyalarını toplayıp ailesiyle gitmekti, o ne demiş bu ne demiş dinlemeyecekti, böyle konularda kimse evladını atmıyor haliyle onlarda geline yüklenmiş suçlarını bile bile ve ortada hazırlanmış bir senaryo varmış hersey önceden konuşulmuş, adam adam değil ki ailesiyle karısına karşı birleşmiş resmen , o mesajlari görmesem ben de şüphe duyardım ama ayan beyan ortada adamın karakteri, ben evlilik 2 yılı kaoslu geçmiş tecrübeme göre diyorum ki o adamı kesinlikle mahkeme kapısına atacak, ya adam olur düzelir ya da biter, bu şekilde belirsiz hicbisey olmamış gibi devam ederlerse olan konu sahibine olur, eşi de ailesine sınır koymak yerine daha da beter olur, bubqdam boşanmak istemiyorum ama sin ana kadar da blöfünü devam ettirme derdinde , çünkü karısının ve ailesini tavrına bakarak yapıyor bunu, karşı taraf bu kadar ılımlı olmamalı ki bişeyler düzelsin, anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlayıp eline vermedikçe asla vazgeçmeyecekler bu tavrından ve hepsi kendini haklı çıkaracak her koşulda, konu sahibinin kaybedeceği bisey yok bence denemeye değer, ben esimin ailesinden bu şekilde kurtuldum ama asla blöf yapmadım kararımda ciddi katiydim ...

Aslında bir konu açsak hepimiz altına kv dertlerimizi yazsak güzel ilerletiriz. Topic mopic bişeyler var ya burda ben çok anlamıyorum ama açarsanız beni ilk sıraya yazın katılırım

Dosyami hazirlayip acim bir konu. :)
Banada kesin sen oturum icin kocanla evlendin. Minnoş KVye yapiver bir iyilik, al güzel bir daire derler kesin :)

Bazı konularda size katılmakla birlikte eş, ailesini silmediği sürece demişsiniz. Buraya takıldım açıkçası. Bana bu bakış açısı biraz acımasız geldi. Siz ailenizi nasıl ki silemiyorsunuz, o da silemez, ne kadar kötü olurlarsa olsunlar. İnsan eksik hisseder. Benim eşim de ailesine resti çekmişti evlenirken sizin tabirinizle silmişti. Ben ön ayak oldum, çünkü mutsuzdu. Çünkü ev geçindirince hayatın zorluğunu anladı, baba olunca hiç bilmediği duyguları tattı ve ailesine karşı empati kurmaya başladı. Bu yüzden de yumuşadı, olgunlaştı, ailesini özledi. Mesele bundan sonra başlıyor. Aileyi hayatına almalı ancak eşiyle olan ailesini öncelemeli. Bu dengeyi sağlayamayınca da böyle konular okuyoruz.

Erkeklerle aramızda çok fark var. Biz ailemizle kavga edince odaya girer ağlarız en fazla, detayına kadar düşünürüz, arkadaşımızla konuşuruz dertleşiriz. Bizim olgunlaşmamız daha bilinçli, düşünme seviyesinde oluyor. Onlar tartışınca vurup kapıyı çıkıyorlar. Silebiliyorlar veya asgari seviyede görüşüyorlar aileyle. Düşünme fonksiyonu devre dışı. Bu yüzden de biz kadınlar evlenirken çoğunlukla zaten olgunuz, bir dizi düşünme pratiği ile zaten belli bir seviyeye gelmiş oluyoruz. Ailemizi kuracağız bilinciyle evleniyoruz. Onlar ise düşünmeye yeni başlıyor malesef. Aramızdaki fark, akran göründüğü halde zihin yaşı farklı olan iki çocuk gibi. Buna sebep de ailenin kendisi zaten. İletişim seviyesi düşük ailelerin çoğunda erkek profili buyken bir de travmatik ailelerde çok daha beter oluyor haliyle. Bunlar benim fikirlerim tabi, farklı düşünen olacaktır.

Sadece düşüncem öfke, alkol, kumar vs. gibi ciddi bir problemi olmayan, işinde gücünde, eşini seven yardım eden bir adam ise biraz anlayış ve iletişim ile çözülmeyecek bir şey yok. Adama babası bu yaşına kadar höt höt demiş, anası paşa oğlum demiş ama işine gelmeyince defol git senle mi uğraşacağım demiş. Kimse fikrini sormamış, duygu muygu öğretmemiş. (Konu sahibinin eşi için demiyorum açıkçası hamile eşine böyle davranması, yeni neslin deyimiyle bir red flag)

Kıssadan hisse, arkadaşlar oğullarımızı duygularının farkında ve olaylar karşısında bilinçli yetiştirelim. Bilinçli olurlarsa kimseyi de etmezler, kendilerini de ezdirmezler diye düşünüyorum.

Allah aşkına konuyu sal

Bu anlattığınız sorunların hepsi eşinden kaynaklı sorun. Eş evlilik öncesinde emek verip yaptığı her şeyi hediye edebilir mi? Evet. O zaman aması olmaz bu işin. Eşi ilk red flag’i burada veriyor. Üzücü de olsa konu sahibi hakkı olmayan bir konudan tartışmaya başlıyor. Nasıl ki konu sahibi evlilik öncesi birikimini koymak zorunda değil, eşi de aynı şekilde. Gidip ev almaya karı-koca karar verdiler de, eş ailesi başlarına silah mı dayadı? Hayır. O halde sorun yine konu sahibinin eşinde.

Eşinin başta söylediklerini inkar etmesi, ailesinin sözünden çıkmaması çok zor, üzücü ama bu konu boşanmaya gelmeden çözülebilirdi. Konu sahibi “o halde araba kiralarız ya da her yere taksiyle gideriz” deseydi eşi düşünecekti kalanını. Onun yerine tırmandırmayı seçti. Burası bir dayanışma platformu ama bu tür konularda çoğu kişi kendi başına gelse asla yapmayacağı atar gideri öneriyor.

bu konu boşanmaya gelmeden çözülebilirdi. Konu sahibi “o halde araba kiralarız ya da her yere taksiyle gideriz” deseydi eşi düşünecekti kalanını. Onun yerine tırmandırmayı seçti.
Boşanmayı isteyen koca ama. Tırmandıran da eş. Ayrıca çoğumuz konu sahibinin eşine "ailene ödedikleri parayı verelim ve araba tam bizde kalsın" demesine hak verdik. Önerilen de buydu. Kadın bunlarla ilgili konuşurken adamdan boşanma manevrası geldi.

Kocası temel problem zaten. Hamile olmasa bu adam çekilir mi derdim. Boşanmak çok zorken hamileyken çok daha zor. Eş ne kadar atıp tutmuş olursa olsun evlilik öncesi kazandığı sadece onu bağlar. Israr etmemek lazım. Konu sahibi de önceki birikimini getirmek zorunda değil eşi de. Buradaki sorun eşin sözünden cayması. Ama sırf bunun için kayınvalideye mesaj atmaya, bu kadar yüz göz olmaya gerek yoktu.

Zaten o konuya da birçoğumuz keşke yapmasaydın dedik. Kızın hatası da bu olmuştu. Ama evlenmeden önce olan mal mülk tamam ayrıdır da araba bir ihtiyaç. O an ona ihtiyaçları var, madem adamın arabası o zaman onda kalmasını istemek gayet normal. Ve eşin sözünden cayması en büyük sıkıntı.

KVye mesaj atmaya gerek yoktu ama bazen diş göstermek gerekirse isirmak gerek.

Bo olay zaten konusahibi gebe diye büyüdü. Eşi tehdit ederim ve sindiririm sandi. Adam zaten evde olan biteni ailesine anlatiyormuş. Konusahibi bu olay sayesinde kocasinin nasil bir insan olduğunu anlamiş oldu.

Bu tip insanlarla yüz göz olsa ne olmasa ne? Bu insanlar asaleti salaklik olarak gören tayfalar. Bunlari cazgir gelin paklar

Konu sahibinin arabanın kendilerinde kalmasını istemesi çok doğal ama adamın arabası. 1 kez söyler, parasını ödeyelim der ama adam istemiyorsa istemiyordur. Israr etmenin anlamı yok.

Arada çocuk olmasa yüz göz olmasının önemi yok. Boşanır, hayatına devam eder. Ama mevcut koşullarda ömür boyu görüşecekler. Kavga gürültü çıktı, şu an hem konu sahibi hem eşi üzgün. Keşke daha sakin halledilseydi. Eşi arabayı ailesine mi veriyor, o zaman araba kiralasalardı eşi bir daha istendiğinde cebinden çıkan para canını acıtacaktı. Ben gerçekten çok gerekmedikçe cazgırlık taraftarı değilim. Kayınvalide-gelin ilişkisinde politik olabilen kazanıyor bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…