Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Ataerkil toplumuz çünkü canım. Gelinlere köle olarak bakıyorlar. Ses çıkarınca kabullenemiyorlar. Sabahtan beri giremediğine göre birileri var yanında.
Kesin kaynanası dramanın dibine dibine vuruyordur, mesajda terbiyesiz demeyi biliyor ama ne oluyorsa birden duygusallaşıp oğlunu arayıp ağlıyor, ahhhh ahhh yolasım var böyle kayinvalideleri...

Ataerkil toplumuz çünkü canım. Gelinlere köle olarak bakıyorlar. Ses çıkarınca kabullenemiyorlar. Sabahtan beri giremediğine göre birileri var yanında.
Ben de ataerkil bir ailede büyüdüm, nefret ettim resmen , okuyup kendimi kurtardım çok şükür, onlara kalsa kızlar okumazdı , 16 yaşında bana görücü gelirdi ve resmen beni evlendirmek istediler , çok şükür ki annem akıllı merhametli bir kadındı, gurbetteyim asla özlemiyorum memleketimi, o derece soğumuşum, ayaklarım geri geri gidiyor resmen , erkeklerden nefret ettirdiler o derece ...

Kesin kaynanası dramanın dibine dibine vuruyordur, mesajda terbiyesiz demeyi biliyor ama ne oluyorsa birden duygusallaşıp oğlunu arayıp ağlıyor, ahhhh ahhh yolasım var böyle kayinvalideleri...
Araba isteyip duygu sömürüsü yaparken hiç terbiyesiz değiller kadında zeki eline gelen fırsatı değerlendirdi merak ettim cidden konu sahibini ilk bayramları zehir oldu

Aileler rahat bıraksa gençler hep mutlu zaten

Keyfi yerinde gibi, gelişmeleri bekliyoruz @aburcuburju
Hem kocasına hemde ailesine hadlerini bildirmiştir inşallah. Ne keyiflenirim varya. Araba araba diye yediler milleti. Ki kocasıda ilk vermeyeceğini söylediği halde. Karım hamile ihtiyaç olur dediği halde. İnsan utanıp tamam oğlum der ya.

Utanmıyorlar asla. Benim kaynım da benim istemediğimi bildiği halde, evde kavga ettiğimizi bildiği halde üstelik şirket arabası olmasına rağmen araba istemeye devam ediyor. Onlar için bizim evimizin huzuru önemli mi sanıyorsun? Kavga ederlerse etsinler belki şans eseri arabayı verirler düşüncesindeler.

Beni paragöz-mal düşkünü olarak vurgulayan ki onlar kendilerini biliyorlar. Surekli olayi aciklamaya calistikca daha da ustume oynayanlar, kendi aralarinda pas atip gülenler; kalbiniz gibi geçsin hayatınız. Ve kendiniz gibi insanlarla karşılaşın hep. Anlayacaginizi umup kac defa açıklama yapmama rağmen, hala beni elestirip, mesajlarimi başka yone cekip mal duskunu ilan etmeye devam etmişsiniz. Cidden bu kadar olmaz diye okudum. Buyuk ihtimalle gerçek hayatinizda, cocukluktan itibaren cok elestiriye maruz kaldiniz. Cok ezildiniz. Belki su an cevreniz tarafindan hala boyle. Burada ben dahil bazi uyelerin ustune oynayarak kendinizi mutlu-tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Ben size cevap verdikce, anlatmaya çalıştıkca daha devam ediyor cunku tavriniz. Ve bundan zevk aliyorsunuz. Artik sizi gormezden geleceğim.
Tarih ile mevcut. Ben ne demişim, o ne demiş.
Tekrar unutanlar ve yeniden dinlemek isteyenler için, araba satılacakti, benim birikmisim konulacakti, kardesimden dugun oncesi altin borc alınacaktı. Yetmedigi taktirde babam ev kredisi çekecekti, biz ona ödeyecektik.
Yoksa illa ben sizin evinize gelecegim iki sene sonra diye asla tutturmadim. Bunu diyen eşim. Evi aldirmayanlar da onlar. Sildigim yerler tekrar banlanmayayım diye

Eklentiler

• Screenshot_20240404-155332_WhatsApp.jpg
    69,6 KB · Görüntüleme: 360
  • Screenshot_20240404-155221_WhatsApp.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 356
ee o zaman onlara tavir koyacaksin onlar gelsede gitmeyeceksin anlayacaklar uzak duracaksin bu ne gencsiniz benim anlamadigim onlarinmi araba sizinmi bir paylasilmadi yani arabasiz olunmaz bu zamanda en büyük sikinti bu kayinpederinin kaynananinda gezmeye haklari var ama yinede insan beklerdi hani siz gezin gencsiniz falan kiz esinden bu kadar kolay vazgececeksen niye evlendin herkesin basina cok seyler geliyor önemli olan birbirine sevgiyi saygiyi ve güveni kaybetmemek bosanmaktan bu kadar kolay olmamali esin iki arada bir derede kalmis Bosansaydim ben bosanirdm 3 yil cektiren bir kaynanayla yasadim sirf esimi sevdim diye belki ilerde ayriliriz umuduyla sabrettim belki kizacaksinz ama simdi o kadar rahatimki inan tam istedigim yerdeyim ne kadar esimi etkileselerde ben yokmus gibi görüyorum onlari kötülüklerine kasi zirhim var buda Allaha olan inanc sen iyi ol..uzak dur evine cocuguna bak zaten dayanmadigin an bosanirsin ama bir yuva kolay yikilmamali etkilenme onlardan evin ayri konus esine birakmamalisin zaten bir araba oldumu kavga cikar bu zamanda herkesin kendi arabasi olmali kim olursa olsun bu kaynanan degil kayninlada olur görümcenle olur kavga biraz alttan almayi bil sahsimca arkadaslar ister begenin ister begenmeyin hersey yolunda gidecek degil ya illa engeller cikacak askin yuvands bu kadar kolay yikilmamali sen esine tek odaklan.Araba sizinse siz gezeceksiniz bitti onlarinda onlar gezecek bu kadar aa

Ayy eşiniz ne kadar değişmiş ya‍♀ çıkın evimden diyecem diyen adamdan arabayı vermeye eşinin gönlü yok diye boşanalım diyen adama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…