Kayınvalidesine anne diyemeyen var mı?

Eltim demiyor. Seslenmekte sıkıntı yaşıyordu tabi ki. Ben diyordum ama keşke hiç demeseymişim eltim gibi. Asla hak etmiyormuş. X anne diyebilirsiniz ya da direkt anne.

Sonuçta çoğumuz zorunda olduğumuz için diyoruz ki aşırı saçma geliyor bana elin kadınına anne, adamına baba demek
ahhah kendimi gördüm sende. bu kadınlara aynı elti gibi davrancan ki öyle yarancaksın. yoksa iyilik güzellik dedikce şer çağırıyolar. geçte olsa farketmişsiniz bazı şeyleri. kendileri kaybeder yazık günah emeklerimize sadece

Ben de anne diyemem herhalde. ... hanım derseniz bence olur :) Yaprak dökümünde Fikret Cevriş'e Cevriye Hanım diyordu onun gibi :halay:
Ben de X hanim diyorum,işim düşerse.Biz böyle gördük. Niye Anne diyeyim,annem değil. Anneme ihanet sayarim.Annemden başkasına anne demem. Anam anam canım anam 😀🤞🤞🤞

Herkese merhaba. Benim annem yaklaşık 6 yıl önce vefat etti. Bir bu sebepten bir de önceki konumda bahsettiğim sebepten dolayı kv ile aramda mesafe olduğu için "anne" demek çok zor geliyor. Siz diye hitap ediyorum. Fakat mesela sesleneceğim zaman ne diyebilirim bir fikrim yok. Bir hafta sonra evlerine gidip üç gün kalacağız seslenmek zorunda kalmam inşallah diye dua ediyorum. Benim memlekette "teyze" falan denebiliyor mesela kuzenim eşinin annesine "x teyze" diye sesleniyor çok tuhaf da gelmiyor ama eşim onlarda bunun tuhaf karşılanacağını söyledi. Anne demeyeniniz varsa ne diye hitap ediyorsunuz?
Başınız sağolsın öncelikle sabırlıklar diliyorum. Başına ismini koyarak daha kolay olur. Benim kayınvalideme bırakın anne dememeyi eşime “annen “ tarzında hitap ettğimde bile bozuluyor. Ee sonra kendi annemle karışıypr diyorum daha da bozuluyor. Sizinkinin durumuna göre hareket edersiniz yinede kendinizi iyi hissedicek şekilde söyleyin.

Başınız sağolsın öncelikle sabırlıklar diliyorum. Başına ismini koyarak daha kolay olur. Benim kayınvalideme bırakın anne dememeyi eşime “annen “ tarzında hitap ettğimde bile bozuluyor. Ee sonra kendi annemle karışıypr diyorum daha da bozuluyor. Sizinkinin durumuna göre hareket edersiniz yinede kendinizi iyi hissedicek şekilde söyleyin.
Eşim çok şükür çok anlayışlıdır. İlle anne de demiyor. Babasına baba demeyi düşündüm anneme demiyorsan ona dersen pek hoş durmayabilir o zaman ikisine de söyleme dedi

Fikret Başsoy gibi Cevriye Hanım şeklindeki hitap edebilirsiniz. Iyice duvar örer araya ama isteğiniz buysa neden olmasın.

Eşim çok şükür çok anlayışlıdır. İlle anne de demiyor. Babasına baba demeyi düşündüm anneme demiyorsan ona dersen pek hoş durmayabilir o zaman ikisine de söyleme dedi
Evet hoş olmaz siz nasıl istiyorsanız öyle yapın.

Herkese merhaba. Benim annem yaklaşık 6 yıl önce vefat etti. Bir bu sebepten bir de önceki konumda bahsettiğim sebepten dolayı kv ile aramda mesafe olduğu için "anne" demek çok zor geliyor. Siz diye hitap ediyorum. Fakat mesela sesleneceğim zaman ne diyebilirim bir fikrim yok. Bir hafta sonra evlerine gidip üç gün kalacağız seslenmek zorunda kalmam inşallah diye dua ediyorum. Benim memlekette "teyze" falan denebiliyor mesela kuzenim eşinin annesine "x teyze" diye sesleniyor çok tuhaf da gelmiyor ama eşim onlarda bunun tuhaf karşılanacağını söyledi. Anne demeyeniniz varsa ne diye hitap ediyorsunuz?
:KK70: ilk evlendiğim zaman bende anne diyemiyordum hep kafamda benim zaten bir annem var 2. ye gerek yok diye düşündüm. telefonumda bile x annesi diye kayıtlı :KK70: seslenme durumum olmadı birşey soracağım zaman eşime diyorum annene sor diye aramızda posta güvercini oluyordu . hala da öyle ben anne diyemiyorum anneme ihanet gibi geliyor .

Ben de hic demek istemezdim. Diyorum ama hic icime sinmiyor acikcasi. Nisanliyken ilk kez seslenmek durumunda kaldigimda bi duraksadim ne dicem gibisinden, o an annemin ittirmesiyle anne kelimesi cikti agzimdan. Simdi ordan geri ceviremiyorum tabi. Acemiligime geldi. Simdiki aklim olsa demezdim heralde. Hi denmemeli demiyorum. Ama ben demezdim gibi

Anne demiyorum. Seslenmiyorum da.
14 senelik evliyim. Hic demedim. Diyebilecegimi sanmıyorum.
Eltim teyze diye hitap ediyor. Ama onun gercekten de teyzesi :KK70:
Benim annem de Babannem vefat ettiginde 25 yillik evliydi, 25 sene hic anne demedi. Seslenmedi de svsvhdhd bi yolunu buluyordu seslenmemenin

peki empati düşünsek gelinin sana anne demeseydi diyelim ki kedi teyze deseydi saygi duyar miydin.. bence duyardin...
Benim hiç anne desin diye bir beklentim olacağını dahi düşünmüyorum. Severim kendim kızım yerine koyarım o ayrı ama bana istediği gibi hitap edebilir ben takmam böyle şeyleri. Fakat eşimin ailesi benim gibi değiller

peki empati düşünsek gelinin sana anne demeseydi diyelim ki kedi teyze deseydi saygi duyar miydin.. bence duyardin...
kendi adıma konuşayım ben duyardım sonuçta ben doğurmadım annesi değilim :KK70: hatta ismimle hitap bile edebilir ben ilerde olurda gelinim olursa arkadaş gibi olmayı çok istiyorum tabi gelinim de isterse :KK70:

Ben ilk zamanlar zorlandım.yıllarca hiç bir şey demedim zaten başka ülkedeyiz.sonra baktım eltim x teyze y amca diyor bün de öyle söylemeye başladım.nornal karşıladılar eltimden dolayı belki de.

Başın sağ olsun öncelikle.
Ben direkt anne diyorum, başta benim de ağzımdan zor çıkıyordu sonradan alıştım şimdi çok normal geliyor. Yeni evlisin sanırım, zorlanman normal zamanla alışabilirsin ama aranızda mesafe varmış zorla söyleyecek halin yok ya. İçinden gelmiyorsa hiç kendini zorlama. Teyze, amca demek hoş gelmiyor bana, gerçi o da tercih meselesi. Ben olsam hitapsız konuşurdum o daha rahat gelirdi.

X