Kayınvalidem beni sevmiyor mu?

Merhaba biraz uzun olacak içimi dökmek istedim. Eşimle 6 senedir birlikteyiz 4 senedir evliyiz. Eşimin annesine evlenmeden önce x teyze diye hitap ediyordum. Evlilik muhabbetleri açılınca bana abla dersen abla, teyze dersen teyze, anne dersen de annen gibi davranırım dedi bana çok garip geldi bu. Neyse ailelerden farklı bir şehirde yaşıyorduk corona zamanı işlerimiz bozulduğu için geçici süreyle eşimin ailesinin yanına yerleştik ama bu 3 sene sürdü. Kayınvalidemin beni bir türlü beğenemediğini hissettim sürekli saçıma makyajıma giyimime karışmaya başladı kendisi gibi olmam için beni manipüle etmeye çalıştı artık o kadar üstüme geliyodu ki giyinip evden çıkmak istemiyordum. İş yapış tarzımı beğenmedi habire laf soktu her şeyin en iyisini ben bilirim havasındaydı sürekli. Sabahları bilerek odamın önünde ses yapıyodu uyumama gıcık oluyodu. Bunları yaşamaya başladıktan sonra anne demek içimden gelmedi ben anne demeyince iyice kudurdu eşimle sürekli kavga etmeme sebep oldu gidip ona ağlıyodu ben anne denmeyi hak etmiyor muyum diye. Herkesim yanında özellikle kocamın yanında bana kızım annecim vs diyor ve bu durum beni kötü gösteriyor. Asla ama asla anne demek istemiyorum içimden gelmiyor kesinlikle. Evleri ayırdık bu arada 1 seneyi geçti. Bebeğim oldu kendi evine park yatak aldı? 10 dakika mesafede yaşıyoruz habire "oğluşum" benim evimde ne zaman uyuyacak ah aynı evde olsaydık gece koynuma alırdım ben "çocuğumu" falan diyor bebek daha 2 aylık. Deliriyorum ben mi abartıyorum? Bu kadın beni sevmiyor bence başından beri değil mi? Eşim annesinin tamamen iyi niyetli olduğuna inanıyor.
Seni sevip sevmemesi önemli değil ki , asıl takılman gereken başka konular var mesela senin bebeğine oglusum deyip kendi evinde yatırma hayalleri kurması falan tuhaf , bırak sevmesin sen sınırlarını çiz uzak dur ...

Kimin beni sevip sevmedigi hic umrumda olmadi su yaşıma kadar, bunu dusunmedim bile, ben kimi seviyorum o önemli hep. Sizin de umrunuzda olmasin🤷‍♀️ bu tür seylere dertlenmek bana cok sacma geliyor, sevmiyorsa sevmesin yani bana ne?
Sadece kendi mutluluğuma, kendi hayatima, keyfime, sevdiklerime odakliyim ve boyle cok mutluyum. Kimin benimle derdi oldugu hic umrumda değil, ben kendi dunyamdayim.

Gercekten cok kisa, cooook kisa bir hayat yasiyoruz ve bunu bu sekilde çöp etmemeliyiz.
Ben bu kafada olduğum icin belki de böyleyim, hayatimin degerinin farkindayim diyebiliriz, o yuzden de vız tırıs yani.

Surada hadi hadi diyelim 60-70 yıllık bir suremiz var, bunlarla mi uğrasacagim diye bi dank etmesi gerekiyor bi yerde kafaniza bence, bosverin yahu. Bakin keyfinize.

Kiminle mutluysaniz onun yaninda durun, ne ile mutluysaniz onu yapin,sadece ve sadece kendinize odaklanin, kendinizi memnun edin, kendinizi mutlu edin, kendiniz icin yaşayın, bosssss verin diger herkesi, hosunuza gitmeyen bir durumda bye bye demeyi bilin.

Sizi kisitlayan, oldugunuz yerden asagiya ceken, yukseltmeyen, hayatinizi daha da iyi bir noktaya getirmeyen herkesi tepin.

Bu herkese tavsiyem.

X