Kayınvalidesine anne diyemeyen var mı?

Gerçek yüzünü gördüğümden beri Anne demiyorum. Şirretin, yılanın önde gideni. Ona Anne demek hakkıyla (kayınvalidelik) Annelik yapanlara hakaret olur.
Yeni gelin alıyor şimdi o desin. Benden uzak olsun.

Oniki yıldır evliyim. Anne demiyorum. Çok saçma geliyor bana. İlk gün anne demeyeceğimi söyledim kendisine. Şimdi yaşadıklarımızdan sonra iyi ki dememişim diyorum.

Ben anne derdim kendisi bana kimsenin iki tane annesi olmaz bana anne deme dedi ne dersen diyerek de ekledi. Kendi kayınvalidesi mükemmel bir kadındı ona bu anne dememiş o buna kızım demiş, kızı gibi sevmiş korumuş. Babam ve anneme karşı davranışında sonra da artık siz diye hitap etmeye başladım. Eğer anne gibi iyi davransaydı ve kendisi sorunlu olmasaydı anne dersim . Eşimin annesi olduğu için. Şimdiki aklım olsa en baştan mesafeli davranır ve teyze veya bilmemne hanım derdim. Onun istediği iki heceli kelimeler veya oşlu samimiyetsiz hitaplar da ama onu da yapmak benim içimden gelmiyor.

Bu olayı ilk kim çıkardı acaba insan hiç anne babası olmayan birilerine bu hitaplarla kolaylıkla seslenebilir mi çok saçma. Ben de demiyorum kayınvalideme ve kayinpederime aşırı sakil duruyor. Günün birinde diyebilir miyim onu da bilmiyorum.

Herkese merhaba. Benim annem yaklaşık 6 yıl önce vefat etti. Bir bu sebepten bir de önceki konumda bahsettiğim sebepten dolayı kv ile aramda mesafe olduğu için "anne" demek çok zor geliyor. Siz diye hitap ediyorum. Fakat mesela sesleneceğim zaman ne diyebilirim bir fikrim yok. Bir hafta sonra evlerine gidip üç gün kalacağız seslenmek zorunda kalmam inşallah diye dua ediyorum. Benim memlekette "teyze" falan denebiliyor mesela kuzenim eşinin annesine "x teyze" diye sesleniyor çok tuhaf da gelmiyor ama eşim onlarda bunun tuhaf karşılanacağını söyledi. Anne demeyeniniz varsa ne diye hitap ediyorsunuz?
Anne diyip konuyu bitirin. Böyle demedikçe size dert olacak. Benim de babam vefat etti, eşimin babasına ilk 1 sene baba diyemedim. Sonra baktım sürekli çabalıyorum daha çok yoruluyorum. Ali baba diye hitap etmeye başladım. Arkadaşım şöyle demişti bardağa bardak demek gibi bir şey anlam katarak söyleme söyle geç. Sizde söyleyin geçin bitsin içinizdeki dert

Herkese merhaba. Benim annem yaklaşık 6 yıl önce vefat etti. Bir bu sebepten bir de önceki konumda bahsettiğim sebepten dolayı kv ile aramda mesafe olduğu için "anne" demek çok zor geliyor. Siz diye hitap ediyorum. Fakat mesela sesleneceğim zaman ne diyebilirim bir fikrim yok. Bir hafta sonra evlerine gidip üç gün kalacağız seslenmek zorunda kalmam inşallah diye dua ediyorum. Benim memlekette "teyze" falan denebiliyor mesela kuzenim eşinin annesine "x teyze" diye sesleniyor çok tuhaf da gelmiyor ama eşim onlarda bunun tuhaf karşılanacağını söyledi. Anne demeyeniniz varsa ne diye hitap ediyorsunuz?
Lafı ortaya atıyom ya da yanına gidip söylüyom o da yabancılamıyo çünkü o da kaynanasına anne demiyo aynı benim gibi 😂😂

Ben teyze diyorum. Hicbir zaman bunu kimse mesele yapmadi. Kv bundan gayet memnun. Kvniz size zorla bana anne mi de diyor?

Bende 18 aylık evliyim ve kayınvalideme hiç anne demedim. Kayınpeder vefat etmiş. Genelde seslenmiyorum çok zorda kalırsam yanına gidip söylüyorum. Kayınvalidem anne dememi bekliyor ama bana çok saçma bir adet geliyor. Ne alaka eşimden öncesine kadar hiç tanımadığım birine anne demek. Birde ailemden uzağa evlendiğim için kendi annemi kaç ay görmüyorum zaten ona anne demek daha da zoruma gidiyor. Ama eşim anne ve baba diyor tabi o benim ailemi sık görmüyor o konuda rahat.

X