Kayınvalidemin sinsiliği

Dertsahibi12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
5
-7
29
Bu zamana kadar kayınvalidem ile mesafeli bir ilişkim vardı hiçbir şeyimize karışmadı her şeyi nişanlım ile yaptık. Ne maddi ne manevi hiç bir şeye elini sürmedi. Nişanlım ile en başından beri sadece kolay yoldan isteme aynı gün nişan ve sonrasına sadece nikah ile süreci tamamlamak istedik. Ne biz bir şey istedik ne başka bir şey takıları bile gücünüz yettiği gibi yaparsınız dedi bizimkiler.
Daha isteme olmadan önce ailelerimiz ile aile arasında yüzük takılmasını herhangi bir merasim istemediğimizi söyledik.(erkek tarafında nişanlar takılı vs oluyormuş biz başka şehirdeyiz kendi misafirleri gelemeyeceği için ve bizim taraftan da takı gelmeyeceğini kvye söyledik. Çünkü onlar sanırım baya takı olayını alacak verecek meselesine getirmişler) ,Halaysız olmaz vs deseler de nişanlım da annesine çok istiyorsanız siz kendinize istediğiniz gibi eğlence yapın biz istemiyoruz dedi böylece tuttuğumuz bir kafede aile içinde aynı gün nişan isteme gerçekleştirildi. Nişan günü benim akrabalarıma bu ne biçim nişan müzik bile yok deyip ağız bükmüş kulağıma sonradan geldi ama inanın sallamadım çünkü biz mutluyduk. Bir de gerçekten kv etliye sütlüye karışmayan biri. O yüzden ciddiye de almadım. Sıra nikah için gün alacağımız sırada ben biraz düğüne heveslendim küçük çaplı bir şey yapsak mı dedim nişanlım ilk yanaşmadı şimdi nerden çıktı diyerek karşı çıktı sonra benim istediğimi görünce annem maddi olarak biraz yardım ederse yapbliiriiz dedi aradan birkaç saat geçince nişanlımın kafasına yatmadı nikah diye yola çıktık düğün nereden çıktı 50bin millete veremem ben dedi. Başka şeyler de olunca ben bunca zaman hiçbir şey istemedim bir ricamı da olay haline getirip çok düğün isteyip biz yapmıyoruz diye başımıza kakan kaynanam da şimdi düğün nereden çıktı deyince benim asfalyalar attı 2 3 gün bir nişan atma süreci oldu. Nişanlım ile geri barıştık falan bende son dakika nikahtan caydım diye kendimi suçlu hissettim. aradan 5 6 ay geçti 2 3 gün önceki nişanlımla olan konuşmada nişanlım bir an için boş bulunup bana söylemiş bulundu meğerse o zamanlar bir konuşmada kv nişanlıma demiş ki onlar doğru düzgün bir nişan bile yapmadı bizden nasıl düğün isterler. Duyunca şok oldum ne demek doğru düzgün nişan bile yapmadılar ya biz nişanlım ile böyle istedik ve böyle yaptık. Kadının bana başka bir kötülüğü olmadı ama bunu duymak beni çılgına çevirdi kadına aşırı kinlendim. Demek ki etliye sütlüye karışmasa bile neler neler diyor. Arada halimi hatırımı sorar benimle güzel konuşur. Bugün kandil için konuştuk bana güzel kızım falan diyor sinirlerim kalkıyor. Olay haline gelmesin diye kimseye de bu duyduğumu söylemedim nasıl davranmalıyım

Yani ben çok haksız bulmadım aslında.
En başta öyle konuşulmuş öyle plan yapılmış.
Kadın düğün isterken de suçlu olmuş istemezken de. Kinlendim falan gerek yok bunlar aşırı tepkiler. Damadın annesi olarak kendince düşünceleri olmayacak mı kadının?

Burada asıl sorun annesinden laf taşıyan nişanlında. Ne alaka ta ne zamanki konuyu açıp laf taşıyor?

Bu zamana kadar kayınvalidem ile mesafeli bir ilişkim vardı hiçbir şeyimize karışmadı her şeyi nişanlım ile yaptık. Ne maddi ne manevi hiç bir şeye elini sürmedi. Nişanlım ile en başından beri sadece kolay yoldan isteme aynı gün nişan ve sonrasına sadece nikah ile süreci tamamlamak istedik. Ne biz bir şey istedik ne başka bir şey takıları bile gücünüz yettiği gibi yaparsınız dedi bizimkiler. İki taraf da düğün kına vs istiyordu ama biz nişanlım ile istemiyorduk
Daha aileler yeni tanıştığında bile aile arasında yüzük takılmasını herhangi bir merasim istemediğimizi söyledik.(erkek tarafında nişanlar takılı vs oluyormuş biz başka şehirdeyiz kendi misafirleri gelemeyeceği için ve bizim taraftan da takı gelmeyeceğini kvye söyledik. Çünkü onlar sanırım baya takı olayını alacak verecek meselesine getirmişler) ,Halaysız olmaz vs deseler de nişanlım da annesine çok istiyorsanız siz kendinize istediğiniz gibi eğlence yapın biz istemiyoruz dedi böylece tuttuğumuz bir kafede aile içinde aynı gün nişan isteme gerçekleştirildi. Nişan günü benim akrabalarıma bu ne biçim nişan müzik bile yok deyip ağız bükmüş kulağıma sonradan geldi ama inanın sallamadım çünkü biz mutluyduk. Bir de gerçekten kv etliye sütlüye karışmayan biri. O yüzden ciddiye de almadım. Sıra nikah için gün alacağımız sırada ben biraz düğüne heveslendim küçük çaplı bir şey yapsak mı dedim nişanlım ilk yanaşmadı şimdi nerden çıktı diyerek karşı çıktı sonra benim istediğimi görünce annem maddi olarak biraz yardım ederse yapbliiriiz dedi aradan birkaç saat geçince nişanlımın kafasına yatmadı nikah diye yola çıktık düğün nereden çıktı 50bin millete veremem ben dedi. Başka şeyler de olunca ben bunca zaman hiçbir şey istemedim bir ricamı da olay haline getirip çok düğün isteyip biz yapmıyoruz diye başımıza kakan kaynanam da şimdi düğün nereden çıktı deyince benim asfalyalar attı 2 3 gün bir nişan atma süreci oldu. Nişanlım ile geri barıştık falan bende son dakika nikahtan caydım diye kendimi suçlu hissettim. aradan 5 6 ay geçti 2 3 gün önceki nişanlımla olan konuşmada nişanlım bir an için boş bulunup bana söylemiş bulundu meğerse o zamanlar bir konuşmada kv nişanlıma demiş ki onlar doğru düzgün bir nişan bile yapmadı bizden nasıl düğün isterler. Duyunca şok oldum ne demek doğru düzgün nişan bile yapmadılar ya biz nişanlım ile böyle istedik ve böyle yaptık. Kadının bana başka bir kötülüğü olmadı ama bunu duymak beni çılgına çevirdi kadına aşırı kinlendim. Demek ki etliye sütlüye karışmasa bile neler neler diyor. Arada halimi hatırımı sorar benimle güzel konuşur. Bugün kandil için konuştuk bana güzel kızım falan diyor sinirlerim kalkıyor. Olay haline gelmesin diye kimseye de bu duyduğumu söylemedim nasıl davranmalıyım
Nişanlın senin yanında anladığım kadarıyla dengeyi kurabiliyor. Kv ile mesafeni koru çok samimi olma bence.
Ancak nişanlın ile ilgili şüphen varsa bilemem.

Kadın düğün isterken de suçlu olmuş istemezken de. Kinlendim falan gerek yok bunlar aşırı tepkiler. Damadın annesi olarak kendince düşünceleri olmayacak mı kadının?

Burada asıl sorun annesinden laf taşıyan nişanlında. Ne alaka ta ne zamanki konuyu açıp laf taşıyor?

Çok güzel toparlamışsınız konuyu.

Laf taşıma değil başka bir konudan bahsederken kaçırdı ağzından sonra toparlayamadı da yanlış anladın diye benim zoruma giden nişan yapmazken nasıl bizden düğün isterler oldu

Nişanlın senin yanında anladığım kadarıyla dengeyi kurabiliyor. Kv ile mesafeni koru çok samimi olma bence.
Ancak nişanlın ile ilgili şüphen varsa bilemem.
Evet nişan isteme vs sırasında ikimiz ortak karar verdik ikimizinde ailesi kararımıza karşı çıktı ama sağlam durdu isteklerimizi yerine getirdik. Ben de annesine söylediklerini savunmasını hatırlıyorum beni ezdirmedi. Ama annesinin yine de arkadan böyle demesi sinirimi bozdu

Kadın ne dese size batacak gibi olmuş. Bence kaynanada bısey aramayın yapıyosanız yapın . Yapmıyorsanız hıc kaynanaya sıtem edip kendınızde doldurmayın.
Nişanı kız tarafı yapar orda dogru soylemıs
Sizin taraf yapıyorda istemıyoruz dıyıp ufak bır butceyle ısın ıcınden cıkmaya calıstıysanız
Kadında dıgunde elini cebıne atmak ıstememıs olabılır
Bazı yorelerde bunlar baya sorun olabılıyor

Evet nişan isteme vs sırasında ikimiz ortak karar verdik ikimizinde ailesi kararımıza karşı çıktı ama sağlam durdu isteklerimizi yerine getirdik. Ben de annesine söylediklerini savunmasını hatırlıyorum beni ezdirmedi. Ama annesinin yine de arkadan böyle demesi sinirimi bozdu
Nişanlında laf taşıma huyu mu var.Annesinin dediğini niye sana dedi.Bu kafamı karıştırdı.Yarın senin dediğini ona taşır mı bilemedim.
Bu arada kaynana kendini enayi yerine konulduğunu düşünebilir.Nişanı küçücük şeyle atlattılar şimdi düğün kitlemeye çalışıyolar gibi

Laf taşıma değil başka bir konudan bahsederken kaçırdı ağzından sonra toparlayamadı da yanlış anladın diye benim zoruma giden nişan yapmazken nasıl bizden düğün isterler oldu
Bence haklı.
Sizi bilmiyorum da bizim burada nişanı kız tarafı yapar düğünü erkek tarafı.
Kardeşimin nişanlısı olsa ve nişan konusunda yapmıcaz etmicez diyip konu düğün olunca aslında düğün isterim yea dese bende aynısını derim.
Konuya dışardan bakınca böyle sanki fırsatçılık gibi görünüyor nişanı bedavaya getirip düğüne masraf yapmak istemek🤷🏻‍♀️

Bu zamana kadar kayınvalidem ile mesafeli bir ilişkim vardı hiçbir şeyimize karışmadı her şeyi nişanlım ile yaptık. Ne maddi ne manevi hiç bir şeye elini sürmedi. Nişanlım ile en başından beri sadece kolay yoldan isteme aynı gün nişan ve sonrasına sadece nikah ile süreci tamamlamak istedik. Ne biz bir şey istedik ne başka bir şey takıları bile gücünüz yettiği gibi yaparsınız dedi bizimkiler. İki taraf da düğün kına vs istiyordu ama biz nişanlım ile istemiyorduk
Daha aileler yeni tanıştığında bile aile arasında yüzük takılmasını herhangi bir merasim istemediğimizi söyledik.(erkek tarafında nişanlar takılı vs oluyormuş biz başka şehirdeyiz kendi misafirleri gelemeyeceği için ve bizim taraftan da takı gelmeyeceğini kvye söyledik. Çünkü onlar sanırım baya takı olayını alacak verecek meselesine getirmişler) ,Halaysız olmaz vs deseler de nişanlım da annesine çok istiyorsanız siz kendinize istediğiniz gibi eğlence yapın biz istemiyoruz dedi böylece tuttuğumuz bir kafede aile içinde aynı gün nişan isteme gerçekleştirildi. Nişan günü benim akrabalarıma bu ne biçim nişan müzik bile yok deyip ağız bükmüş kulağıma sonradan geldi ama inanın sallamadım çünkü biz mutluyduk. Bir de gerçekten kv etliye sütlüye karışmayan biri. O yüzden ciddiye de almadım. Sıra nikah için gün alacağımız sırada ben biraz düğüne heveslendim küçük çaplı bir şey yapsak mı dedim nişanlım ilk yanaşmadı şimdi nerden çıktı diyerek karşı çıktı sonra benim istediğimi görünce annem maddi olarak biraz yardım ederse yapbliiriiz dedi aradan birkaç saat geçince nişanlımın kafasına yatmadı nikah diye yola çıktık düğün nereden çıktı 50bin millete veremem ben dedi. Başka şeyler de olunca ben bunca zaman hiçbir şey istemedim bir ricamı da olay haline getirip çok düğün isteyip biz yapmıyoruz diye başımıza kakan kaynanam da şimdi düğün nereden çıktı deyince benim asfalyalar attı 2 3 gün bir nişan atma süreci oldu. Nişanlım ile geri barıştık falan bende son dakika nikahtan caydım diye kendimi suçlu hissettim. aradan 5 6 ay geçti 2 3 gün önceki nişanlımla olan konuşmada nişanlım bir an için boş bulunup bana söylemiş bulundu meğerse o zamanlar bir konuşmada kv nişanlıma demiş ki onlar doğru düzgün bir nişan bile yapmadı bizden nasıl düğün isterler. Duyunca şok oldum ne demek doğru düzgün nişan bile yapmadılar ya biz nişanlım ile böyle istedik ve böyle yaptık. Kadının bana başka bir kötülüğü olmadı ama bunu duymak beni çılgına çevirdi kadına aşırı kinlendim. Demek ki etliye sütlüye karışmasa bile neler neler diyor. Arada halimi hatırımı sorar benimle güzel konuşur. Bugün kandil için konuştuk bana güzel kızım falan diyor sinirlerim kalkıyor. Olay haline gelmesin diye kimseye de bu duyduğumu söylemedim nasıl davranmalıyım
Böyle şeylerde karşılıklı memnuniyet önemli bence.. Nişanda kimseyi takmamışsınız, kimsenin fikrini almamışsınız.. Konu maddiyata gelince anneye başvurulmuş, haliyle oda tepkisini koymuş ortaya.. Ki kv dediğinde bir şey yok bu kadar kinlenecek, bakın yeri gelmiş sizde sinsi diye konuşuyorsunuz kadının arkasından şuana kadar bi şeyini görmediğiniz halde..

Bu zamana kadar kayınvalidem ile mesafeli bir ilişkim vardı hiçbir şeyimize karışmadı her şeyi nişanlım ile yaptık. Ne maddi ne manevi hiç bir şeye elini sürmedi. Nişanlım ile en başından beri sadece kolay yoldan isteme aynı gün nişan ve sonrasına sadece nikah ile süreci tamamlamak istedik.
Daha aileler yeni tanıştığında bile aile arasında yüzük takılmasını herhangi bir merasim istemediğimizi söyledik.(erkek tarafında nişanlar takılı vs oluyormuş biz başka şehirdeyiz kendi misafirleri gelemeyeceği için ve bizim taraftan da takı gelmeyeceğini kvye söyledik. Çünkü onlar sanırım baya takı olayını alacak verecek meselesine getirmişler) , annesine çok istiyorsanız siz kendinize istediğiniz gibi eğlence yapın biz istemiyoruz dediği aynı gün nişan isteme gerçekleştirildk ama nişan sırasında benim akrabalardan birine bu ne biçim nişan hiç müzik yok demiş bir konuşma sırasında nişanlım bunu ağzından kaçırdı. inanın sallamadım çünkü biz mutluyduk. Bir de gerçekten kv etliye sütlüye karışmayan biri. Kadının bana başka bir kötülüğü olmadı ama bunu duymak beni çılgına çevirdi kadına aşırı kinlendim. Demek ki etliye sütlüye karışmasa bile neler neler diyor. Olay haline gelmesin diye kimseye de bu duyduğumu söylemedim nasıl davranmalıyım
Neden yazınızı değiştirdiniz.Başta yazdığınızda nişan düğün istemedik.Ufak isteme tarzı bir şey yaptık.Bizim yapmamız gereken nişanı yapmadık.Nikah alma günü biranda erkek tarafından düğün istedim olmayınca nişan attım yazdınız.Eleştiri yiyince yazınızı güncelleyip düğün mevzusunu yazıdan çıkardınız.Görebiliyorum ki siz fırsatçı birisiniz.Çıkarınız için baya yalan söylüyorsunuz.ve bizden destek bekliyorsunuz.Muhtemelen burdaki yorumları nişanlınıza gösterip baskı yapıcaksınız

Son düzenleme:
Neden yazınızı değiştirdiniz.Başta yazdığınızda nişan düğün istemedik.Ufak isteme tarzı bir şey yaptık.Nikah alma günü biranda düğün istedim olmayınca nişan attım yazdınız.Eleştiri yiyince yazınızı güncelleyip düğün mevzusunu yazıdan çıkardınız.Görebiliyorum ki siz fırsatçı birisiniz.Çıkarınız için baya yalan söylüyorsunuz.ve bizden destek bekliyorsunuz.Muhtemelen burdaki yorumları nişanlınıza gösterip baskı yapıcaksınız
Ya bunlar kız tarafı olarak hiçbir masrafa girmeme derdinde .
Benim bir tanıdık da beraber yapıyoruz ayağına tüm masrafı oğlan tarafına kitledi .kızın ailesi bi çeyiz bi şey bile almamıştı kızına .

Bu zamana kadar kayınvalidem ile mesafeli bir ilişkim vardı hiçbir şeyimize karışmadı her şeyi nişanlım ile yaptık. Ne maddi ne manevi hiç bir şeye elini sürmedi. Nişanlım ile en başından beri sadece kolay yoldan isteme aynı gün nişan ve sonrasına sadece nikah ile süreci tamamlamak istedik.
Daha aileler yeni tanıştığında bile aile arasında yüzük takılmasını herhangi bir merasim istemediğimizi söyledik.(erkek tarafında nişanlar takılı vs oluyormuş biz başka şehirdeyiz kendi misafirleri gelemeyeceği için ve bizim taraftan da takı gelmeyeceğini kvye söyledik. Çünkü onlar sanırım baya takı olayını alacak verecek meselesine getirmişler) , annesine çok istiyorsanız siz kendinize istediğiniz gibi eğlence yapın biz istemiyoruz dediği aynı gün nişan isteme gerçekleştirildk ama nişan sırasında benim akrabalardan birine bu ne biçim nişan hiç müzik yok demiş bir konuşma sırasında nişanlım bunu ağzından kaçırdı. inanın sallamadım çünkü biz mutluyduk. Bir de gerçekten kv etliye sütlüye karışmayan biri. Kadının bana başka bir kötülüğü olmadı ama bunu duymak beni çılgına çevirdi kadına aşırı kinlendim. Demek ki etliye sütlüye karışmasa bile neler neler diyor. Olay haline gelmesin diye kimseye de bu duyduğumu söylemedim nasıl davranmalıyım
Konuyu degistirmişsiniz. Ilk yazdiginiz bu degildi.

Aynen onu istiyorlar bencede.Buradan destek alıp nişanlısına gösterip baskı yapmak istiyor
Ya bunlar kız tarafı olarak hiçbir masrafa girmeme derdinde .
Benim bir tanıdık da beraber yapıyoruz ayağına tüm masrafı oğlan tarafına kitledi .kızın ailesi bi çeyiz bi şey bile almamıştı kızına .

X