Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Tam mahalle kavgası olmuş.Ben olsam hiiç konuşmam ikisiyle de.Eşim n'aparsa yapsın ,ailesidir.Ancak eşe deo ağzıdan çıkan cümle burnundan fitil fitil getirilmeli.

benim de oğlum olursa bende görümce olamadığım için gelinden çıkarırım artık :KK70:
aboo zamane gelinleri bizi suya götürüp susuz getirirler

zamane gelini deyince aklima geldi,

gecen akrabalardan birisi paylasmis:

"kayinvalidecigim dogum gunun kutlu olsun, sen bitanesin"

ama fotoda gelin hanim kizimiz full makyaj, abiye kiyafet falan poz da super, kayinvalidenin yarisi gozukuyor, onda da baska tarafa bakiyor, yuzu gozukmuyor gibi bisi :KK53:

ama fotoda gelin hanim kizimiz full makyaj, abiye kiyafet falan poz da super, kayinvalidenin yarisi gozukuyor, onda da baska tarafa bakiyor, yuzu gozukmuyor gibi bisi :KK53:
cici gelin görünümlü fena gelin hahaha.
Bu zamanda böylesi seviliyor ama kayınvalidesi ile arası iyidir kesin :KK70:

yemekle ne ilgisi var diyorum ben de. konu sahibine evliligine devam et falan yazmadim.

durduk yerde alakasiz ornekler vererek “bakin iste ben esimle tartismam, ben esimi alttan alirim, harikayiz” alt metinli yazilari her konuda goruyorum neredeyse. kadinin derdi basini asmis sizin “ihihihi annenin yemegi miiiii benimki miiii ehee” diye kocaniza yaptiginiz minnoslukla kiyaslanacak sey mi bu? baydi cidden ya insanlarin derdine odaklanmayip kendinizi anlatmaniz artik. her konuda cikiyor iki uc tane.
Sadece gülebilirim buna

Bende gelini öyle paylaşmıştım :KK70: kilo almıştı epey. Bilerek boydan paylaştım hxjsjdj HULAAAAAA EKSİLEYİN BENİ !

Çok saçma kavgalar ya. Benim eşimin ailesi de ilk 2 oğlu evlenirken ev almışlar, bize alamadılar. Ortanca abisine hep daha çok yardım ettiler ama banane elalemin parasından. Eşim rahatsız olmadıktan sonra bana laf düşmez. Evlat ayrımı maddi durumu daha kötü olanın lehine olacak şekilde yapılabilir, zor durumda olana daha çok yardım edilir. Her eşitlik adaleti sağlamaz. Görümcenizin dediğiyle sizin vurmaya çalıştığınız konular biribirinden çok farklı. Ben sizi hiç haklı bulamadım. Eşim bana bu durum ile ilgili fikrimi sorarsa söylerim aksi halde hele ailesine, kendi paraları için böyle çingenelik yapamam yani.
Kaldı ki ortada sizi sayan bir eş yok ki.
1644313325516.png

Çok saçma kavgalar ya. Benim eşimin ailesi de ilk 2 oğlu evlenirken ev almışlar, bize alamadılar. Ortanca abisine hep daha çok yardım ettiler ama banane elalemin parasından. Eşim rahatsız olmadıktan sonra bana laf düşmez. Evlat ayrımı maddi durumu daha kötü olanın lehine olacak şekilde yapılabilir, zor durumda olana daha çok yardım edilir. Her eşitlik adaleti sağlamaz. Görümcenizin dediğiyle sizin vurmaya çalıştığınız konular biribirinden çok farklı. Ben sizi hiç haklı bulamadım. Eşim bana bu durum ile ilgili fikrimi sorarsa söylerim aksi halde hele ailesine, kendi paraları için böyle çingenelik yapamam yani.
Kaldı ki ortada sizi sayan bir eş yok ki.
Benim kp emeklilikten sonra ev yaptırdı kendine evin yarısından fazla parayı eşim verdi. Ablalardan biri gerçekten zor durumdaydı eşim destek oldu, bahsettiğim para 20k$. Başka abla evi birbirine katıyor kredi kartları, borçlar patlıyor, eşim kapatıyor. Evlendikten sonra kredi borcu vardı kpnin biz ödedik kapattık borcu. Hep para veren taraf olduğumuz halde lafını yapmadım ben, sıkıntı varsa eşim konuşur, banane dedim. Millet başkasının parası hakkında nasıl böyle ahkam kesiyor anlamıyorum ben. ki ben öyle hanım hanımcık oturmasını kalkmasını bilen, koşulsuz büyüklere saygılı biri falan değilim. Çoğu zaman çirkefim bile. Ama beni ilgilendiren konularda çirkef olduğum için saçma geliyor bu durum galiba.

size annenizin yanında bu şekilde davranan ruh hastası mutsuz görümceyle bir daha hiçbir şekilde görüşmeyin. eşinize de bir şey demeyin görümceniz hiç yokmuş gibi davranın. şeytanın ekmeğine yağ sürmeyin. kaynınızın düğününe de gitmeyin. rezil olsunlar. böyle dağ ayılarıyla başka türlü baş edilmez. sinirim bozuldu ya ne seviyesizlik bu böyle.

ahahaha ya en güzel gelin taktiği :KK70::KK70:

Ayağınıza niye çorap aliyorlar yahu???
Ne kadar garip garip şeyler bekliyorsunuz.
Haksizliktan bahsediyorsaniz yapilan haksizlik eşinize yapilmiş en çok cunku onun ailesi, bir şey soylenecekse eşinizin soylemesi lazim sizin iki kardeş haksizligina eşinizden fazla tepki gostermeniz doğru değil. Sizi ilgilendirmiyor cunku, durumdan çok rahatsizsaniz ailesi ev almayanla evlenmeseydiniz, 1562626 sene bunun olayi yapilmaz.

Bu arada eşiniz sizin arkanizda filan olmamiş. Annenizle konuşup ozur dilemesi evliliginize sahip cikmak değil. Kardeşi hakaret ederken size sus diyor. Zaten karsi tarafin bu kadar rahat olmasinin nedeni eşinizin tutumlaridir, sadece onlara suç bulmayin eşinize bakin.

Maddi olarak eşimin ailesinden takı disinda bir şey gormedim. Taki dediysem onu da biz talep etmedik zaten konusunu bile açmadi ailem bizde yok oyle bir şey. Eşimin ailesi de 2 tane 10gram bil olmayan bileziği alip gelmişti.
7 bucuk senelik evliyiz. Bir kere dahi eltimle kiyasa gitmedim hiç.
Bunlarin olayini yapacak olsam evlenmezdim baştan.

Peki eşiniz gorumcenize bir tepki verdi mi ben bunu en cok merak ettim çünkü bu ağır sözleri söylerken ne alaka ya nasıl benim evliliğim ile ilgili konuşuyorsun demedi mi.

Bütün iş eşinizde bitiyor sizi savunması koruması lazım ondan böyle konuşuyor görümceniz.

Olmuş bitmiş kafanıza takmayın.
Ben sizi haklı buldum anlattıklarınızdan.
Geri de adım atmayın görümceniz gelip sizden özür dilemeli hadsizlik yapan o.
Birde eşiniz size tepki verdiği gibi kardeşine de tepki vermeliydi hadsiz hadsiz konuştuğu için ne demek boşatıcam seni evliliğiniz iki dudağımın arasında. Bu lafıyla kardeşinin aklını da hiçe saymış

Benim kp emeklilikten sonra ev yaptırdı kendine evin yarısından fazla parayı eşim verdi. Ablalardan biri gerçekten zor durumdaydı eşim destek oldu, bahsettiğim para 20k$. Başka abla evi birbirine katıyor kredi kartları, borçlar patlıyor, eşim kapatıyor. Evlendikten sonra kredi borcu vardı kpnin biz ödedik kapattık borcu. Hep para veren taraf olduğumuz halde lafını yapmadım ben, sıkıntı varsa eşim konuşur, banane dedim. Millet başkasının parası hakkında nasıl böyle ahkam kesiyor anlamıyorum ben. ki ben öyle hanım hanımcık oturmasını kalkmasını bilen, koşulsuz büyüklere saygılı biri falan değilim. Çoğu zaman çirkefim bile. Ama beni ilgilendiren konularda çirkef olduğum için saçma geliyor bu durum galiba.
O kadar doğrı bir tespit gibi 👏🏼

Büyük s
Nisan olacakmış ben salon tutup bunları eglendirseymisim bana yüz görümlüğü takacklrms o yüzden takilmamis
Deli midir nedir bunlar da eğlenmek istiyorlarsa sirke gitsinler. Yüzgörümlüğü takmanın şartı olur mu? Takmak istemedik ,takmadık dese daha gerçekçi olurmuş. Ayrıca yüzgörümlüğü nişanda takılmaz ki.. ama sizin görümce bu yüzü eşinizden alıyor. Eşiniz düzelmeden o düzelmez

X