Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

görümce çok net terbiyesiz biri evet ama eşinizinde ondan kalır yanı yok...

yanlış okumadım değil mi size orada hakaret etmiş eşiniz?

herkesin verdiği tepki farklı tabii ,ben sizin yerinizde olsam asla münakaşaya girmezdim,herkesle münakaşaya girilmez...

mevlana boşuna dememiş ''cahille girme münakaşaya, ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına'' diye ...

şu yapılacak ,bu takılacak diyen birini duymazlıktan gelirdim, kendi evimde benim borum öter sonuçta,görümce öyle dedi diye onun dediğini yapacak değilim derdim ,boşuna tartışmışsınız aslında...

bence asıl sorun eşiniz ,bir görümce olarak yazıyorum,görümce dış kapının mandalı.
asıl o kocayı ne yapmalı ? onunki yenilir yutulur gibi değil.

Hepiniz o kadar çok haklisiniz ki .Eşimin ailesiyle bir daha görüşmeyeceğim bugünden itibaren kredi kartı vs kendi elime alacağım ve evin tapusuna yarın şerh koydiracagim . Ablasiylada kendide görüşmeyecek eğer görüşecek olursa evden atacağım. Onlarin bana yaptığı baskıdan sonra kendimi suçlu görmeye başladım çok pişman oldum şuan bile kalbim daralıyor. Eşim nasıl ailesinin ayağının altına beni verdiyse gorede karşılığını alacak bende

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Yani:işsiz: gereği yok adam açık açık zaten tınlamıyorlar sizi. Ne gerek var yormaya kendinizi . İkinizde memur tamah etmeye gerek varmı . Ayağınızı yorgana göre senin. O yorgana o kişileri dahil etmezsiniz olur biter. İtin hatrı değil sahibinin hatrına. Merhaba merhaba. Gerisi boşş:eğlence::halay::işsiz:

Hepiniz o kadar çok haklisiniz ki .Eşimin ailesiyle bir daha görüşmeyeceğim bugünden itibaren kredi kartı vs kendi elime alacağım ve evin tapusuna yarın şerh koydiracagim . Ablasiylada kendide görüşmeyecek eğer görüşecek olursa evden atacağım. Onlarin bana yaptığı baskıdan sonra kendimi suçlu görmeye başladım çok pişman oldum şuan bile kalbim daralıyor. Eşim nasıl ailesinin ayağının altına beni verdiyse gorede karşılığını alacak bende
gerçekten kendi paranı kendini ve aileni şu adam için mahvetme çok yazık olur

Cok sevindim boyle sorunlar olmasa bile hicbir kadının karti kocasında olmamalı ,olamaz.Sizinki gibi kocalarda da kesinlikle eve şerh koydurun ,yarin degil bugün koydurun bir saat bile geçmeden.Babaniz ve annenizde sadece çocuğunuz ile ilgilensin kesinlikle evin masraflarına bakmasınlar.Kendinizi ve ailenizi kullandirmayin ,çalışan ,ailesi yanında duran ,sağlıklı bir kadınsınız. Bugüne kadar kendinize cok haksizlik etmişsiniz artik kendinize gelin lütfen

Ayyy şuan boşanma davası açan biri olarak yazmalıydınız bunları...ben herkese yazmam ama bu durum farklı ... siz emin olun yine ulu orta küfür duyarsınız anneniz yerinde olsaydım asla enişte kişisiyle görüşmezdim yüzsüz bbirde özür dilemiş

En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle
Burda konuyu öyle kapalı anlatmışsıniz ki sanki insanlar durduk yere konuşmuşlar gibi yazmışsınız. Siz de böyle kolay kolay şarterler atmışsa öncesinde de milleti çenenizle paralamışa benziyorsunuz..

Konuyu anlatma şekliniz hiç samimi değil karşı tarafı burda kötülemek için güzel efor sarfetmişsiniz .

Görümce boşuna nişan konusunu ortaya atmamış kocanızda boşuna size sus dememiş.

Size, bir şey yapılmamasinin sebebi yine sizsinizdir. Kimse durduk yere oğlunun karısına oğluna böyle tavır takınmaz.

İgneyi önce kendinize sonra çuvaldızı başkasına batırın..

Ayy bir de en sonda günaha mı girdim diye sormuş şaka gibisin konu sahibi..

Milletin senelerce emek verdiği üç kuruşluk malı için kendini rezil etmişsin daha ne olsun.

Aile oğlunu okutmuş memur etmiş daha ne istiyorsun?

Yok çorap almadılar yok düğünümüzü biz yaptık.. Eee bir zahmet yapin yani kocanda memur boş beleş adam değil..
Parası var ki düğününe, evine katkısı olmuş. Aileler daha ne yapsın yemeyip içmeyip sizlere mi yedirsinler?

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Vicdan yapacağınız bir durum yok,olayı gorumceniz size laf sokarak başlatmış,siz de fikrinizi söylemişsiniz ama insanlar tartışma anında karakterlerini gösterirler,üzüldüm ama durumunuza,eşiniz için de bir şey diyemecegim

Eşim süt dökmüş kediye döndü. Annemle babam eve geldiğinde çok kızdılar. Kartları vs aldım hepsi bende .Bundan sonra benden harçlık alacaksın dedim .Ablasına gitmek zaten yok gorusturmeyecegim .Eğer görüştüğünü duyarsam onlarla yaşamak zorunda kalırsın dedim . Bana Sevgililer Günü için altın set vs bakıyo istemiyorum dedim evde gerekmedikce konuşmuyorum. Bazi kişiler mal peşine düşmüş yok oğlunu okutmuş vs demişte ortada adaletsizlik vardı. Beni aradıklarında ya işte kızım borcunuzu ödüyor msnz nasılsınız vs denilse yine bir şey demezdim .Kız kardeşine oğlumun 2 çeyreğini bizdrp kpss kitplri almstm .Artik kullandormayacagom kendimi bitti o devir .Artik duygusal da yaklaşmıyorum bu konuyuda daha düşünmek istemiyorum .

4 gün olacak ne doğru dürüst yemek yedim ne de uyuyabildim ruh gibiyim .Izin aldım iş yerimden he birde eşime ağzına sıçarım gerizekalı dedin diyorum hayır ben demedim diye inkar etti .Aynı ailesi gibi söyleyip söyleyip inkar etti

Kayinvalidem agladi bende ondan ozur diledim .Gorumcem ile de gorusmeyecegimi soyledim

Kv size ağlayacağına çocuklarına eşit davranmalıydı önce. Bunu da söyleseydiniz ya. Bu olayda görümce en az suçlu kişi aslında. Edepsiz zaten kim ne yapsın onu..

Kv çocuklarının arasında eşit pay yapmamış, diğerlerini kayırmış, eşiniz de pısırık olup hem kendinin hem de kendi çekirdek ailesinin hakkını koruyamamış.
Ben eşimden bunu duysam anasıyla birlikte gönderirdim evden..

Kv size ağlayacağına çocuklarına eşit davranmalıydı önce. Bunu da söyleseydiniz ya. Bu olayda görümce en az suçlu kişi aslında. Edepsiz zaten kim ne yapsın onu..

Kv çocuklarının arasında eşit pay yapmamış, diğerlerini kayırmış, eşiniz de pısırık olup hem kendinin hem de kendi çekirdek ailesinin hakkını koruyamamış.
Ben eşimden bunu duysam anasıyla birlikte gönderirdim evden..
Çok haklısınız zaten eşimden güç buldular

X