Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Abartmayın acil bir iş çıkmış olabilir. Yani dünya hali bu? Sinir krizine girecek bir durum yok ortada yemek alıp gitmek istiyorsanız alıp gidin gitmek istemiyorsanız daha sonra gelelim diyin.

Bir de şöyle bir şey var bizim annelerimiz kız annesi ve anneler kızlarına ve kızlarının evliliğine daha çok dikkat eder. Yani istisnalar var tabi onlar dışına. Yani insanın kendi annesi ile kayınvalidesini kıyaslamasını yersiz buluyorum.

Not: şundan bir kaç ay öncesine kadar kayınvalidemi yer yüzünden yok etmek istiyordum. Bakış açımı değiştirdim kafam rahatladı

O zaman evde olduğu vakit gideriz hiç ugrasmayalim bugün diyemediniz mi? Bi de kadın belli olmayan bi günden bahsetmiş bir gün gelin diye. Siz kaynananiza haber vermeden kocaniza bugün gidelim mi dediniz yani ? Öyleyse kaynananın bi suçu yok kadına çat kapı gelmeyi siz istemişsiniz. Bir gün önceden haber verseydiniz bari
Hayır ben bugün gidelim demedim. Ayrıca eşimde birgün önceki akşamdan haber verdi gideceğimizi yani çat kapı gidilmiş birşey değildi. Hatta bir önceki gün gidecektik kv kına gecesine gideceğim demiş eşimde o zaman yarın akşam geliriz demiş o da tamam demiş. Sizce haberi yok mu bu durumda?

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Kadın çağırdı diye hemen bu gün gidelim demek çok akıl kârı gelmedi bana. Hazırlık fırsatı bırakma lazım. En erken 2 gün sonrası için haber vermek lazım böyle şeyleri. Yemek hazırlık gerektiren bir olay sonuçta. Kadın, hemen gelin hazır yemeğim var, dememiş ki.

Hayır ben bugün gidelim demedim. Ayrıca eşimde birgün önceki akşamdan haber verdi gideceğimizi yani çat kapı gidilmiş birşey değildi. Hatta bir önceki gün gidecektik kv kına gecesine gideceğim demiş eşimde o zaman yarın akşam geliriz demiş o da tamam demiş. Sizce haberi yok mu bu durumda?
Konuda böyle yazmıyor ama

Neden biliyor musunuz? O kadar kin ve öfke doldurdu ki beni. Yaaa nişanlıyken başladı sırf başım açık diye yapmadığını bıraktı. Şimdi de benim gözüme herşeyi batıyor
Onu, kendi gozunde aklıyorsunuz haberiniz yok. İstememiştim evet, haklıymışım, içime dogmus demek ki diyordur

Anneme giderken 1000 liracık parayla (kendi kazandığım) yemek aldım diye bana ve aileme tavır koymaya çalışan adam anasının karnından doğmamıştır. Az ötede tavır al derim kendisine. Ne ayıp bir şey şu dediğiniz ya, isterse 5bin lira olsun annemize yemek de mi ısmarlayamayacağız? Karnınızda bebek varmış empati yapın biraz, umarım karşısına sizin gibi hesapçı biri çıkmaz.
Artı geçen gün daha kendi anneniz hakkında yazıp duruyordunuz, eşiniz sizin annenize bile bunları dese tepki gösterirsiniz. İki yüzlülük
Ayyy ayyy sizce cidden benim 1.000 kiralık şeyi aldığı için rahatsız olduğumumu sanıyorsunuz? Yazık cidden yaaa. Ben ne demek istiyorum siz ne anlıyorsunuz... Kurban bayramında kendi kurbanımdan yüklü bir miktar kayınvalideme vermiş insanım sizce söz konusu 1000 tl mi?

Kadın çağırdı diye hemen bu gün gidelim demek çok akıl kârı gelmedi bana. Hazırlık fırsatı bırakma lazım. En erken 2 gün sonrası için haber vermek lazım böyle şeyleri. Yemek hazırlık gerektiren bir olay sonuçta. Kadın, hemen gelin hazır yemeğim var, dememiş ki.
Komsuya da bana da buyur gel diyoruz ornegin, kapımı acarken ense kokumde nefesini hissetsem :rolleyes:

O zaman evde olduğu vakit gideriz hiç ugrasmayalim bugün diyemediniz mi? Bi de kadın belli olmayan bi günden bahsetmiş bir gün gelin diye. Siz kaynananiza haber vermeden kocaniza bugün gidelim mi dediniz yani ? Öyleyse kaynananın bi suçu yok kadına çat kapı gelmeyi siz istemişsiniz. Bir gün önceden haber verseydiniz bari
Aynen oyle. Konu sahıbının turkce ogretmenini merak ettim. Hani belirtili tamlama, belirtisiz tamlama, şimdiki zaman, geçmiş zaman gelecek zaman, "GENİŞ ZAMAN" kavramları filan var ya, en basıtınden:))

Onu, kendi gozunde aklıyorsunuz haberiniz yok. İstememiştim evet, haklıymışım, içime dogmus demek ki diyordur

Yaaa Allah aşkına ne hazırlığı biz yabancımıyız? Biri oğlu diğeri gelini. Yani 2 günlük ne hazırlayabilir. İnsan bir çorba bir makarna oldu bitti yani ben pastalar çörekler Börekler açsın demiyorum ki. Yabancı değiliz ki.

Yaaa Allah aşkına ne hazırlığı biz yabancımıyız? Biri oğlu diğeri gelini. Yani 2 günlük ne hazırlayabilir. İnsan bir çorba bir makarna oldu bitti yani ben pastalar çörekler Börekler açsın demiyorum ki. Yabancı değiliz ki.
O zaman sizin yoldan bir şeyler almanızın da sakıncası olmamalı. Kızdığınız bir şey var evet, haklı da olabilirsiniz ama ilk mesajınızla diğer açıklamalar çok tutarsız. Hangisi doğru, önceden haber verdiyseniz neden ilk mesajınızda yok. Kendinizle çelişiyorsunuz. Ben oğlum bile gelecek olsa, 3 çeşit de yapacak olsam bunu düşünecek zaman isterim mutlaka

"Ayda yılda bir gidiyoruz, bize 'gelin' dedi, yapa yapa bir corba bir makarna yapmış, kvde mi tuhaflık var ben mi abartıyorum" 😂

Evet haklısınız yaşlı insanlardan çokta birşey beklenmez. Ama benim kayınvalidem öyle değil aşırı sosyal hergün bir yerlerde hergün bir gezmede tozma da. Ayrıca işine geldiği insanlara yarım saatte herşeyi yapabilen insan. Bende yaşlı ya da yapamayan bir insan için

Evet genel durum

Öncelikle şu üslubunuza dikkat edin. Sonra da bende deli değilim durup durduk yere kötülük yapacak insan da değilim. Nişanlandığımdan beri sırf saçım açık diye ayrımcılığa uğradım. Düğünümde sırf başım açık diye ağlayarak dışarıya çıkıp düğünümü mahveden bir kadın. Hepsini geçtim yaaa kendi oğlu 1 hafta yoğun bakımda yattı bir kere bile yanına gelmeyip gezmeye giden yatılı misafir kabul eden oğlunun suratına bakmayan bir kadın. Ayrıca tabiki de onca yol büyütmüş eşimde Annesine bir yemek alsın. Ama... Diğer oğluna herkryini verip eşimin ise işe girip ona para vermediği için eşimi dışlayan bir kadın ne yapmamı nasıl davranmamı nasıl iyi olmamı beklersiniz... Ve bunlar daha devede kulak. Evet buna rağmen mesafeliyim ama yine de sırf eşim için yanında geliyorum. Siz yapar mısınız cidden?
Ya bu kadının yaptığı büyük spesifik şeyler olsa hepimiz biliyoruz şimdi haklı çıkmak için onları anlatacağını. Yok işte nişanımda şöyle yaptı oğluna böyle yaptı bunlar kendini haklı çıkarmak için söylediğin şeyler senin. Ciddiyim bak bakış açını değiştir kadına karşı. Bu şekilde bakmaya devam edersen sana her şeyi batar. Ne kayınvalideler okuduk burada. Seninkinin de hatası olmuştur tamam ama sınırlarını korumak iletişimi komple kesmek demek değil. Çok sıkıntılı biriyse iletişimi kesmeye de karşı değilim de seninki bana öyle bir kayınvalide gibi de gelmedi. Olaylara da bakış açını değiştirmeni tavsiye ederim. Açık aramayı bırak yani biraz daha

Yaa ben derim de eşim anlamaz. Emin olun koymalı makarnayı bırak insan yumurta kırar onu da yapmazsa peynir ekmek Allah ne verdiyse. Ama eşim de kabul ediyor bin lirası gitmiş iyi de olmuş. Karşılığında annesi eşimi adam yerine bile koymaz
Yaa eşinızin annesi için bin lirasısı gitse nolacak ki..vallahi bir çocuğu okul cağına getirene kadar bile bi dünya para harcanıyor , egitimi için harcanan parayla en az 1 ev alınır..vay be oğlunun cebinden bin lira çıkmış da laf oluyor..

size kırıcı bit yorum yapmak istemiyorum. Ben de hamileyim ve genelde umursamaz biriyim. Buna rağmen burada bile olumsuz bir şey okuyunca canım sıkılıyor. Konunuzda sizin önceden haber verdiğiniz yazmıyor. Sonradan tepkilere karşı yok haber verdik yabancı miyiz gibi yazmışsınız. Ben tepkilere karşı böyle yazdınız diye düşünüyorum şu anda. Kaynananiz haklı gibi duruyor.

Öncelikle 5 aylık hamile olunca hasta olunmuyor. Bende hasta değilim. İkincisi tripli olduğumu asla düşünmüyorum çünkü kv işine geldiği insanlara anında herşeyi yapan bir insan. Üçüncüsü de ben kimsenin evine yiyip içmeyle doyacak değilim. Ama diğer oğluna ve gelinine yaptıpı şeyleri eşime yani kendi oğluna yapmadığını görünce haliyle tepkisiz kalamıyorum. En sonda acayip değilim sadece aptal ve salak yerine koyulmak canımı sıkıyor...

Madem hasta olunmuyor neden belirtme ihtiyacı hissettin? Demekki hamile olduğun için özel ilgi alaka bekliyorsunki belirtiyosun.

Öncelikle ailem bana herşeyi öğretti merak etmeyin bu kasar ön yargılı da olmayın... Sonra da kv yemeğe gelin diye kendisi söyledi bizde gitmeden birgün önceki akşam haber verdi eşim ve tamam dedi o gün de yemeğin yok dedi. Sizce bu durumda kimin uzak durması daha doğru? Evet kv uzak duruyorum çünkü ne yaptığı ne dediği belli olmayan bir insan... Ayrıca hayata ve insanlara karşı bu kadar ön yargılı olmayın olur mu.

Kayınvalideniz bir gün gelin demiş, bugün gelin dememiş.
Eşiniz size söylediğinde de "tamam bugün gidelim o zaman" demişsiniz. Şimdi niye sanki 1 gün önceden haber vermişsiniz de "bugün gidelim" cümlesini biz uydurmuşuz gibi yazıyorsunuz?

Yazınızda bundan bahsetmemişsiniz. O yüzden sizi hakliyken haksız yaptım. O halde kaynananızda var bi gariplik. Evdeyim diyip de evde olmamak ve sizin hazır yemek götürmeniz. Gittiniz mi peki ?

Dışarda işleri uzamistir belki..dün ben bir iki saat diye çıktım. Hastane işi öyle uzadı ki akşam 10.30 şu geldiğimde. Geri cevrimemek için o şekilde demiştir. Bugün gelmeyin dese daha çok alinirdiniz.

Ayyy ayyy sizce cidden benim 1.000 kiralık şeyi aldığı için rahatsız olduğumumu sanıyorsunuz? Yazık cidden yaaa. Ben ne demek istiyorum siz ne anlıyorsunuz... Kurban bayramında kendi kurbanımdan yüklü bir miktar kayınvalideme vermiş insanım sizce söz konusu 1000 tl mi?
Söz konusu olan hem kurban eti hem 1000 tl bence😂

Bu konu özelinde bakılırsa kayınvalidenizde bir problem yok. Hee öncesinde olan şeylerden dolayı içinizde öfke birikmişse böyle ufak şeylere büyük tepkiler vermeniz normal. Ayrıca başlık nasıl bir türkçe ile yazıldı ya gözlerim kanadı!

Yazık yaaa gerçekten bir isnaın kalbi tanımadığı ne yaşadığını bilmediği bir insan için bu kadar kötü kalpli olamaz. Ben beddua etmek istemem sadece bu kişiye duasını iade ediyorum. Ama cidden yazık. 🙄
Aaa o bedduamıydı😳Ama nasıl olur, siz iyiyseniz sizin gibisini dilemek olsa olsa hayır duadır, siz BET birimisiniz ki o_O

X