Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Açıkçası amacım niyetim kimsede karnımı doyurmak değil. Yanlış anlaşılmasın ama insan hem çağırıp hep de çocuğuna dışarıdan aldırması hemde birçok kez olması sinirlenirimi bozuyor.
Aşkım haklisin şahsen ben de istemezdim çok saçma bir durum insan gibi yapsın yemeğini çağırsın sirf oğluna arındırmak için yapıyor numara yapıyor işte

Hamileliği 4 defa yaşadım.. Hormonlar ve mide bulantısı tavandı ama bu kimsenin suçu değildi:)

Acaba bu davranışları kendi anneniz olsa ona da yapar, burda konu açar mıydınız?

Biraz rahat olup her şeyden bir anlam çıkartmasanız çevrece çok mutlu olursunuz..

Valla canım her ne gitsem felanca gün misafirim geldi felanca gün lokantaya gittik diyip duruyor. Yani işine gelince yapıyor. Diğer oğluna gelinine 7 kat yabancıya. Ama nedense kendi oğluna gelinine aptalı oynuyor. Taaa ben evlenmeden önce de eşime ayır gayrı yapan anne. Yaaa diyorum ya eşim hafta yoğun bakımda yattı ve oğlu umrunda olmadı bile.

Hamileliği 4 defa yaşadım.. Hormonlar ve mide bulantısı tavandı ama bu kimsenin suçu değildi:)

Acaba bu davranışları kendi anneniz olsa ona da yapar, burda konu açar mıydınız?

Biraz rahat olup her şeyden bir anlam çıkartmasanız çevrece çok mutlu olursunuz..
Annemde defalarca her gittiğimiz de böyle yapsa açardım emin olun

Ben buna katılmıyorum ya.

Birinin kızıysa diğerinin de oğlu. Sonuçta kim ne yaparsa aslında kendi evladına yapmış oluyor.

Ailelerin tarzları farklı olabilir tabi ama evladı için daha çok çabalayan anne babaların da hakkını yememek lazım.
Tabi ki öyle ama biz kadınlar olarak detaycıyız kendi annelerimize içimizden geldiği gibi konuşuyoruz. Şöyle yap böyle olsun diye içimizde bir şey tutmuyoruz. Ancak söz konusu gelin kaynana ilişkisi olunca olay farklılaşıyor. Eğer öyle olmamış olsaydı bu kadar gelin bu kadar kaynana ile anlaşamıyor sevmiyor olmazdı. Bende yorumunda söylediğim gibi bundan bir kaç ay öncesine kadar kaynanamı yer yüzünden yok olmasını isteyecek kadar sevmiyordum. Benimde annemin gelinleri var onlar samimi içten davranınca annem elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ama burun büküp soğuk davrandıklarında annemde ona göre davranıyor.

Şimdi yorum sahibi 5 dakika mesafedeki kayananasına gidip gelen birisi değil belki aynı mesafede olsa marke bile çıksa gidip bir kahvesini içmek isteyecektir. Ama kaynanası olduğu için gitmek istemiyor. İllaki karakter önemli kalbi kötü olan insana ne yaparsınız yapın kötüdür. Bundan uzak duruşması lazım ister ki üst katınızda otursun. Vıcık vıcık bir ilişkiler olmasa da 5 dakika mesafede oturan bir büyük ziyaret edilmeli diye düşünüyorum.

Eşime annesi her zamana müsait değilim diyor. Eşim alışık yani. Ama annesini ayda yılda bir kere evinde olduğunu duyunca daha fazla ertelemek istemedi ama yine de haber vermiştik. Haaa haber vermesekte yemek içmek bahane yaa ama birçok kez bunu yapınca bende sinirlendim. Başkasına da yapamasa anlarım ama bize sıra gekince aptala bağlıyor
O zaman ben olsam asla gıtmem..Protesto edın resmen..Sizin olay başka çünkü..

Evet bir önceki gün müsait değildi ve o gün gitmedik bir sonra ki gün gittik. Ayrıca eşim dahi demiş olsa bile ki sizce bir anne için çocuğuna evinde bir kap çorba bir tabak makarna yapması kaç saat sürer yaa hepsini geçtim Peynir ekmek koyması çok mu zor. Bu ilk kez olan birşey değil kaç kere yaşadık bu durumu. Haaa hiç yiyip bilmeyen kadın değil aksine geçen gün lokantaya 3. 000 tl verdiğini borcunun olduğunu diyen kadın. Eeee bin lira çok değil ama sinek pis değil ama miğde bulandırır. Yani bizim için şu anda bin TL bile değerli. Çünkü bebeğimiz olacak ve ona biriktirip harcamak isterim. Haketmeyen Annesine değil.
Bu yorumunuzu yeni okudum evet haklısın ayıp etmiş.

Eşime annesi her zamana müsait değilim diyor. Eşim alışık yani. Ama annesini ayda yılda bir kere evinde olduğunu duyunca daha fazla ertelemek istemedi ama yine de haber vermiştik. Haaa haber vermesekte yemek içmek bahane yaa ama birçok kez bunu yapınca bende sinirlendim. Başkasına da yapamasa anlarım ama bize sıra gekince aptala bağlıyor
Ben artık kaynanalara iyi niyetle yaklaşıp iyi gözle bakacağım dedikçe akıl almayacak şeyler duyuyorum. İnsan çocuğuna müsait olmaz mı?

Tabi ki öyle ama biz kadınlar olarak detaycıyız kendi annelerimize içimizden geldiği gibi konuşuyoruz. Şöyle yap böyle olsun diye içimizde bir şey tutmuyoruz. Ancak söz konusu gelin kaynana ilişkisi olunca olay farklılaşıyor. Eğer öyle olmamış olsaydı bu kadar gelin bu kadar kaynana ile anlaşamıyor sevmiyor olmazdı. Bende yorumunda söylediğim gibi bundan bir kaç ay öncesine kadar kaynanamı yer yüzünden yok olmasını isteyecek kadar sevmiyordum. Benimde annemin gelinleri var onlar samimi içten davranınca annem elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ama burun büküp soğuk davrandıklarında annemde ona göre davranıyor.

Şimdi yorum sahibi 5 dakika mesafedeki kayananasına gidip gelen birisi değil belki aynı mesafede olsa marke bile çıksa gidip bir kahvesini içmek isteyecektir. Ama kaynanası olduğu için gitmek istemiyor. İllaki karakter önemli kalbi kötü olan insana ne yaparsınız yapın kötüdür. Bundan uzak duruşması lazım ister ki üst katınızda otursun. Vıcık vıcık bir ilişkiler olmasa da 5 dakika mesafede oturan bir büyük ziyaret edilmeli diye düşünüyorum.
Evet bende öyle düşünüyorum. Ve benimde annem 5 kd uzaklıkta. Ve her müsait olduğumda gidip görmek ziyaret etmek istiyorum. Peki sizin de her an dilinde bir açık arayan kocanız size karşı dolduran hatta kocanız yeri geldiğinde size kötüleyen, diğer gelini yanındayken sırf o kıskanmasın diye sizi görmezden gelen, evinize ne alsanız bir kusur bulan ve daha bir sürü şey. Yapan bir büyüğe gitmek ister misiniz cidden? Ben ilk başta elim boş asla gitmezdim misafiri olurdu tatlını ben yapayım anne der yapar götürümdüm. Eee ama sonra baktım bu kadın beni aptal yerine koyuyor. Diğer geline gidince çayın yanı boş kalmasın diye eli boş gitmez bana gelince tanır tungur. Yanlış anlamayın ben kimsenin getirdiğinde değilim ama başta bende gayet insan yerine büyük yerine koyup üzerime düşeni yaptım eee baktım o beni hiçe sayıyor bu sefer kinlendim.

Evet bir önceki gün müsait değildi ve o gün gitmedik bir sonra ki gün gittik. Ayrıca eşim dahi demiş olsa bile ki sizce bir anne için çocuğuna evinde bir kap çorba bir tabak makarna yapması kaç saat sürer yaa hepsini geçtim Peynir ekmek koyması çok mu zor. Bu ilk kez olan birşey değil kaç kere yaşadık bu durumu. Haaa hiç yiyip bilmeyen kadın değil aksine geçen gün lokantaya 3. 000 tl verdiğini borcunun olduğunu diyen kadın. Eeee bin lira çok değil ama sinek pis değil ama miğde bulandırır. Yani bizim için şu anda bin TL bile değerli. Çünkü bebeğimiz olacak ve ona biriktirip harcamak isterim. Haketmeyen Annesine değil.
E kadın dışardaymış yetiştirememiştir,peynir ekmek çıkarsa yemek bile yapmadı, hem çağırdı diyeceksiniz zaten aşikar.
Annesi neden haketmiyor pardon?
Doğurmuş, emek emek büyütmüş kadın. Sizde anne olacaksınız ne demek haketmeyen anne? Oğlunuz olursa evlenince gelininizde size böyle derse bozulmayın ama. Duyanda sanki her gün yemegini siz veriyorsunuz sanacak. Ayıp utanın.

Bu kaynanalarkn emri vakilerinden bıktım valla. Nazlanıyorlar oğullarına 1 yıllık bile gelin değilim nefret ediyorum ya.

E kadın dışardaymış yetiştirememiştir,peynir ekmek çıkarsa yemek bile yapmadı, hem çağırdı diyeceksiniz zaten aşikar.
Doğurmuş, emek emek büyütmüş kadın. Sizde anne olacaksınız ne demek haketmeyen anne? Oğlunuz olursa evlenince gelininizde size böyle derse bozulmayın ama. Duyanda sanki her gün yemegini siz veriyorsunuz sanacak. Ayıp utanın.
Neden hak etmiyor biliyor musunu? Kısaca ve öz yazayım. Annesi şeyimi her fırsatta bana kötüleyen eşimi benden soğutmak için demesini bırakmayan bir insan...

Neden hak etmiyor biliyor musunu? Kısaca ve öz yazayım. Annesi şeyimi her fırsatta bana kötüleyen eşimi benden soğutmak için demesini bırakmayan bir
Ben artık kaynanalara iyi niyetle yaklaşıp iyi gözle bakacağım dedikçe akıl almayacak şeyler duyuyorum. İnsan çocuğuna müsait olmaz mı?
Beni anlayan bir kişi daha... Çok teşekkür ederim. Cidden bir anne çocuğuna müsait olmaz mı?

Kadin "bir gün yemeğe gelin" demiş, "yemek hazır bugün gelin" dememiş ki.
Anladigim kadariyla saat 17.00'den sonra bugun gelelim diyen esiniz. O saatten sonra ne hazirlik yapılabilir ki? Üstelik evde de değilmiş.
Sizi hakli bulamadim.

Ayıp utanın öyle mi? O zaman siz de kendi çocuğunuza ayda yılda sene de bir kere evinize gelmek istediği zaman her bir kaşık çorba pişirmeyi çok görüp dışarıdan alıp gelmesini isteyin, bir çocuğunuzu diğer çocuğunuzdam ayırt adaletsizlik yapın, sırf büyük gelininiz kıskanır diye küçük gelini görmezden gelin, çocuğunuz evine kendine ne alırsa bir kulp bulup dandik basit diye aşağılayın olur mu... Bakın size ne muamele yapılır.

Kadin "bir gün yemeğe gelin" demiş, "yemek hazır bugün gelin" dememiş ki.
Anladigim kadariyla saat 17.00'den sonra bugun gelelim diyen esiniz. O saatten sonra ne hazirlik yapılabilir ki? Üstelik evde de değilmiş.
Sizi hakli bulamadim.
Konu yeme içme değil ki. İnsan çocuğuna bir yumurta bile kıramayacak kadar meşgul mü olur Allah aşkına?

Konu yeme içme değil ki. İnsan çocuğuna bir yumurta bile kıramayacak kadar meşgul mü olur Allah aşkına?
Biraz abartmadın mı artık bu konuyu? Yumurta kırsaydı yazıp duruyorsun da buraya büyük harflerle YUMURTA OLAYI diye konu açardın o zaman da🤣 bazen annemlere o gün için akşam size mi gelsek diyorum, hatta bazen ben diyorum yemek yapma da pide yaptıralım falan diye. Aynı şekilde onlara da yapabilirim aynısını. Ana evlat arasında böyle saçma şeylerin muhabbeti olmaz. Siz istediğiniz kadar ayrım şu bu diyin, o eşinizin annesi. aralarındaki şeyler de onları ilgilendirir sizi değil

Ayıp utanın öyle mi? O zaman siz de kendi çocuğunuza ayda yılda sene de bir kere evinize gelmek istediği zaman her bir kaşık çorba pişirmeyi çok görüp dışarıdan alıp gelmesini isteyin, bir çocuğunuzu diğer çocuğunuzdam ayırt adaletsizlik yapın, sırf büyük gelininiz kıskanır diye küçük gelini görmezden gelin, çocuğunuz evine kendine ne alırsa bir kulp bulup dandik basit diye aşağılayın olur mu... Bakın size ne muamele yapılır.
Yahu 5de haber vermissiniz geliyoruz diye. Çorba pişirse sanki memnun olacaksınız. O zamanda yemeğe çağırdı bir çorba pişirmiş sadece diyeceksiniz. Haksızsınız hala.
Bana ne muamele yapılacağını boşverin o benim problemim,siz kendi derdinize yanın. Ayrıca diğer konuları(evlat ayrimi vb)bilemeyiz müneccim değiliz,konunuza yorum yapıyoruz. Zaten tepki alınca yazılır hep bu kötülükler ne hikmetse!
Her ne olursa olsun siz karar veremezsiniz onun haketmeyen bir anne olduğuna.

X