Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Dışarda işleri uzamistir belki..dün ben bir iki saat diye çıktım. Hastane işi öyle uzadı ki akşam 10.30 şu geldiğimde. Geri cevrimemek için o şekilde demiştir. Bugün gelmeyin dese daha çok alinirdiniz.
Emin olun ben yemede içmede felan değilim. İnsan bir makarna bir çorba yaptı o kadar. Hatta hiçbir şey yapmasaydı da ama oğluna siz dışarıdan alın demesi benim garibime gitti yaa en kötü ekmek peynir konudur. Burada ki mesele ne yaptığı f3lqn değil. Sorun bu tavrının birkaç kez olması.

Canım ben seni çok iyi anladım. Emin ol başka kimse senin neye takıldığını anlamadı. Buradaki tek pişmanlık sizin o gece gitmeniz bi bahane bulabilirdin. Bence sen de bir pazar sabahı onu kahvaltıya çağır çay koy gelirken arasın de ki anne simit poğaça vs alır mısın gelirken de aldıklarını yiyin icim soğusun diyosan 🙂 onun dışında onun yaptığı yanlışı kimseye kabul ettirmezsin bu kaynanalara onların davrandığı gibi davranmak gerek

Canım ben seni çok iyi anladım. Emin ol başka kimse senin neye takıldığını anlamadı. Buradaki tek pişmanlık sizin o gece gitmeniz bi bahane bulabilirdin. Bence sen de bir pazar sabahı onu kahvaltıya çağır çay koy gelirken arasın de ki anne simit poğaça vs alır mısın gelirken de aldıklarını yiyin icim soğusun diyosan 🙂 onun dışında onun yaptığı yanlışı kimseye kabul ettirmezsin bu kaynanalara onların davrandığı gibi davranmak gerek
Teşekkür ederim canım. Olumsuz eleştiri yapmadığın için değil de beni gerçekten anladığın için teşekkür ederim. Cidden aşırı doluyum kadın salağa yatıyor bize sıra gelince dediğin çok mantıklı ama onun yüzünü dahi görmek istemiyorum. Buradakiler beni yanlış anladı ben oğlunun Annesine yaptığı 1000 bin lirayı laf ettiğimi düşündü ama mevzu para değil mevzu bize yapılan muamele.

Teşekkür ederim canım. Olumsuz eleştiri yapmadığın için değil de beni gerçekten anladığın için teşekkür ederim. Cidden aşırı doluyum kadın salağa yatıyor bize sıra gelince dediğin çok mantıklı ama onun yüzünü dahi görmek istemiyorum. Buradakiler beni yanlış anladı ben oğlunun Annesine yaptığı 1000 bin lirayı laf ettiğimi düşündü ama mevzu para değil mevzu bize yapılan muamele.
Valla artık o nasıl bende öyle olacağım. Aşırı doluyum zaten onu görmezden gelip yok gibi davranacağım 😒😅

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne
Yorumumu güncelledim, kadın size hemen yarin gelin dememiş ki , müsait olduğunda haberleşip gitmeniz gerekirdi ...

Demek ki amaç sizi misafir etmek istemesi değilmiş.. Evde yemek yoksa neden çağırırsın ? En iyisi belli bir mesafede kalmak.

Yorumumu güncelledim, kadın size hemen yarin gelin dememiş ki , müsait olduğunda haberleşip gitmeniz gerekirdi ...
Bizde hemen gitmedik zaten birgün önce gelelim dedik kına gecesine gidecekmiş eşimde o zaman yarın akşam geliriz demiş. Neden kimseye bunu anlatamıyorum. Ayrıca farz edelim ki çat kapı gittik yaaa biz yabancı mıyız bir yumurta bir ekmek Allah ne verdiyse oldu bitti. Ben ne yiyildiğine değil nasıl muamele yapıldığına rahatsız oldum.

Demek ki amaç sizi misafir etmek istemesi değilmiş.. Evde yemek yoksa neden çağırırsın ? En iyisi belli bir mesafede kalmak.
Aynen öyle bende aynı şeyi düşündüm. Yaa bir de biz yabancı mıyız Allah aşkına kendi oğlunu misafir eder mi insan. Bir yumurta ekmek oldu bitti. Biz onlara karın doyurmaya gitmiyoruz ki. Haaa kaldı ki bu kadın başkalarına sıra gelince gayet güzel yapıyor herşeyi bize sıra gelince de salağa yatıyor. Ben buna rahatsız oluyorum. Şimdi diğer gelini cuma günü memleketinden dönecek adım gibi eminim onu seslerde sofrasını kurarsa. Haaa belki dersiniz ki diğer gelinde ona yaptırdım tabiki de yapmıştır. Ama emin olun bende önceden yapıyordum yıldan geldiklerinde sesliyordum yemeğe uğraşmayın diye eeee sonra baktım ben gittim birçok kez hiç umrunda bile olmadı bir gelin bile demedi. Eee şimdi bu muameleye tepkiliyim diye ben mi sorunlu oluyorum

Burda haksız yere çok linç yiyen biri olarak destek olan biri çıkınca o mutluluğu bilirim 😀 sanki gurbet ülkede bir tanıdık denk gelmesi gibi birşey : 😂 iyice soğumuşsunuz sanırım aynı bensiniz. Ama yüzünü görmek istemedikçe onlar bir şekilde bahane bulup geliyor. Ben artık hiç guleryuz göstermiyorum mesela nerden beladan geldin der gibi bakıyorum yüzüne sürekli saate bakıyorum anlıyor. Ama benim bu raddeye gelmemde 1 sebep değil birçok sebep var burda anlatsam roman olur sadece şunu söyliyim herşeye ağlayan bi insan bebeğim uyurken sevmeye kalkıyor anne uyuyor şuan uyanınca çok huysuz oluyo biraz bekle deyip bağıra bağıra ağlaması ve evimi terk etmeye çalışması sürekli oğluna beni şikayet etmesi ben cinnet seviyesindeyim beter olsun . Siz de madem görmek istemiyorsunuz hiç davet etmeyin umarım eşiniz anlayışlı biridir annem annem diyen biri değildir ben kendi annemi ne zaman çağırsam ya da gitsem eşim hep benim annemi de çağır diye baskı yapardı kavga çıkarırdı şükür ki aştık artık mesafeli olduğumu kabullendi. Size de bol şans dilerim umarım çekirdek ailenizle çok mutlu olun kimseyi ama kimseyi müdahale ettirip istediğini yapmayın çağırsa bile ağrım var deyin yatın sizin istediğinizde fiziksel ve mental olarak hazır olduğunuz zamanda gidin sevgiler ❤️

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Benim anladıklarımda şu;
Eşiniz ailesiyle vakit geçirme fikrinden dolayı heyecanlanmış bir an önce gitmek istediği içinde annesine bir nevi emrivaki yapmış..

Arayıp anne ne zaman müsaitsin dememiş bugün yemeğe geliyoruz demiş.. O da evladını geri çevirmemek için kabul etmiş..Müsait değilim bugün dese belki kalbi daha çok kırılabilirdi belki eşinizin yani annesi gözüyle bakınca...

Çünkü eşime annesi müsait değilim gelmeyin dediğinin 4.senesinde hala o anı yad ediyor kendisi...

Burda haksız yere çok linç yiyen biri olarak destek olan biri çıkınca o mutluluğu bilirim 😀 sanki gurbet ülkede bir tanıdık denk gelmesi gibi birşey : 😂 iyice soğumuşsunuz sanırım aynı bensiniz. Ama yüzünü görmek istemedikçe onlar bir şekilde bahane bulup geliyor. Ben artık hiç guleryuz göstermiyorum mesela nerden beladan geldin der gibi bakıyorum yüzüne sürekli saate bakıyorum anlıyor. Ama benim bu raddeye gelmemde 1 sebep değil birçok sebep var burda anlatsam roman olur sadece şunu söyliyim herşeye ağlayan bi insan bebeğim uyurken sevmeye kalkıyor anne uyuyor şuan uyanınca çok huysuz oluyo biraz bekle deyip bağıra bağıra ağlaması ve evimi terk etmeye çalışması sürekli oğluna beni şikayet etmesi ben cinnet seviyesindeyim beter olsun . Siz de madem görmek istemiyorsunuz hiç davet etmeyin umarım eşiniz anlayışlı biridir annem annem diyen biri değildir ben kendi annemi ne zaman çağırsam ya da gitsem eşim hep benim annemi de çağır diye baskı yapardı kavga çıkarırdı şükür ki aştık artık mesafeli olduğumu kabullendi. Size de bol şans dilerim umarım çekirdek ailenizle çok mutlu olun kimseyi ama kimseyi müdahale ettirip istediğini yapmayın çağırsa bile ağrım var deyin yatın sizin istediğinizde fiziksel ve mental olarak hazır olduğunuz zamanda gidin sevgiler ❤️
Çok haklısınız bende sizi anlıyorum. Bir anda soğumuyor insan birden çok şeyin birikmesiyle bende nefret etmeye başladım. Önceden tolere ediyordum ama artık her şeyinden nefret ediyorum. Faydasını istemem tek yeterki yüzünü görmeyeyim yeter diyorum. Bende öyle yapacağım bir bahane bulup gitmem gerekirse eşime sen istersen git ama ben gelmem diyerek bahane bulacağım. Artık sıkıldım onun bu davranış ve tavırlarından. Gereken neyse artık yaparım.

Benim anladıklarımda şu;
Eşiniz ailesiyle vakit geçirme fikrinden dolayı heyecanlanmış bir an önce gitmek istediği içinde annesine bir nevi emrivaki yapmış..

Arayıp anne ne zaman müsaitsin dememiş bugün yemeğe geliyoruz demiş.. O da evladını geri çevirmemek için kabul etmiş..Müsait değilim bugün dese belki kalbi daha çok kırılabilirdi belki eşinizin yani annesi gözüyle bakınca...

Çünkü eşime annesi müsait değilim gelmeyin dediğinin 4.senesinde hala o anı yad ediyor kendisi...
Eşime annesi her zamana müsait değilim diyor. Eşim alışık yani. Ama annesini ayda yılda bir kere evinde olduğunu duyunca daha fazla ertelemek istemedi ama yine de haber vermiştik. Haaa haber vermesekte yemek içmek bahane yaa ama birçok kez bunu yapınca bende sinirlendim. Başkasına da yapamasa anlarım ama bize sıra gekince aptala bağlıyor

Önceden haber verilmemiş ki ama bir gün gelin denilmiş, günü saati belli değil, canınız çekmiş gidesiniz gelmiş,
kadın her an evde sizi mi bekleyecek? Hemen kendi annenizle kıyaslamışsınız.

Bizde hemen gitmedik zaten birgün önce gelelim dedik kına gecesine gidecekmiş eşimde o zaman yarın akşam geliriz demiş. Neden kimseye bunu anlatamıyorum. Ayrıca farz edelim ki çat kapı gittik yaaa biz yabancı mıyız bir yumurta bir ekmek Allah ne verdiyse oldu bitti. Ben ne yiyildiğine değil nasıl muamele yapıldığına rahatsız oldum.
Ben genelde habersiz bir yere gitmem o yüzden böyle bir yorum yaptım, bence mesafeli olmanız daha iyi kayınvalide ile , belli ki kadının derdi gelip gitmeniz değil kaos yaratmakmış...

Ben genelde habersiz bir yere gitmem o yüzden böyle bir yorum yaptım, bence mesafeli olmanız daha iyi kayınvalide ile , belli ki kadının derdi gelip gitmeniz değil kaos yaratmakmış...
Tabiki de olması gereken de bu zaten. Anne bile olsa önceden haber verilir ki bizde öyle yapıyoruz zaten. Mesela bir önceki gün müsait değildi gitmedik sonra ki güne anlaşmış eşim. Yani tabiki de müsait olmayabilir ama haberi vardı. Hem ben onda pastalar börekler istemem ki yaa anne samimiyetiyle bir yumurta makarna Peynir ekmek bile yeterde artar bile. Ama kadın birçok kez yapıyor bu durumu bence de mesafeli olmak en iyisi ve bende o mesafeyi hep koydum ve koymaya da devam edeceğim. Şu kadar söyleyeyim beni asla ilgilendirmez ama 3 çocuğu var eşim abisi ve kız kardeşi. Abisi ve kızkardeşine evini verip eşimi ise ayırt etmesi bile eşimi dışlayıp ayırt ettiğini gösterir. Ben kimsenin 5 kuruşunda değilim ama kendi oğluna ayrı gayrı yapan kadının bana böyle olması çokta enteresan değil açıkçası ama bende ona göre davranıyorum tabiki

Bir gün gelin demiş kadın,siz de bugün gidelim demişsiniz,musait olmayabilir gayet normal. Ayrıca eşinizin anne tamam yemeğin yoksa dışardan alırız dediğinden de neredeyse eminim ben. Kadın dememiştir dışardan yemek alın diye,eşiniz demiştir. Aslında olması gereken,anne ne zaman müsait olursun diye sorması olurdu. O da derdi şu aksam gelin diye.

Bir de şöyle bir şey var bizim annelerimiz kız annesi ve anneler kızlarına ve kızlarının evliliğine daha çok dikkat eder. Yani istisnalar var tabi onlar dışına. Yani insanın kendi annesi ile kayınvalidesini kıyaslamasını yersiz buluyorum.
Ben buna katılmıyorum ya.

Birinin kızıysa diğerinin de oğlu. Sonuçta kim ne yaparsa aslında kendi evladına yapmış oluyor.

Ailelerin tarzları farklı olabilir tabi ama evladı için daha çok çabalayan anne babaların da hakkını yememek lazım.

Bir gün gelin demiş kadın,siz de bugün gidelim demişsiniz,musait olmayabilir gayet normal. Ayrıca eşinizin anne tamam yemeğin yoksa dışardan alırız dediğinden de neredeyse eminim ben. Kadın dememiştir dışardan yemek alın diye,eşiniz demiştir. Aslında olması gereken,anne ne zaman müsait olursun diye sorması olurdu. O da derdi şu aksam gelin diye.
Evet bir önceki gün müsait değildi ve o gün gitmedik bir sonra ki gün gittik. Ayrıca eşim dahi demiş olsa bile ki sizce bir anne için çocuğuna evinde bir kap çorba bir tabak makarna yapması kaç saat sürer yaa hepsini geçtim Peynir ekmek koyması çok mu zor. Bu ilk kez olan birşey değil kaç kere yaşadık bu durumu. Haaa hiç yiyip bilmeyen kadın değil aksine geçen gün lokantaya 3. 000 tl verdiğini borcunun olduğunu diyen kadın. Eeee bin lira çok değil ama sinek pis değil ama miğde bulandırır. Yani bizim için şu anda bin TL bile değerli. Çünkü bebeğimiz olacak ve ona biriktirip harcamak isterim. Haketmeyen Annesine değil.

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Ne manağ? Yemek yoksa ben de yokum

X