Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Evet oğlu tabiki de yemek ısmarlasın alsın. Peki bu ayda yılda bir kere gittiğimemize rağmen her seferinde bşype olursa ne yaparsınız çok merak ediyorum? Kayınvalidem yaşlı ya da birşey yapamayan insan değil. Herkese herşeyi yapıyor ama eşime ve bana sıra gelince evinde yemeği olmuyor. Haaa belki dersiniz siz de öyle yapıyorsunuzdur ama Allah şahidim ben hiçbir zaman onu yaptığını yapmadım. Gayet güzel bir şekilde ağırladım. Haaa diğer taraftan diğer oğluna gelinine ya da diğer insanlara sıra gelince gayet becerikli oluyor. Eşim işe girdikten 9 ay sonra benimle evlendi. Ve eşimin maaşı var diye de sürekli söylenip duruyor. Eltim söyledin şeim maaşa geçince ondan para istemişler vermemiş şimdide kv var harcasın düşüncesinde. Anlatabildim mi? Yoksa tabiki de annesi kardeşi alsın bunda birşry yok ama salak yerine koyulmak hoş değil

Neden biliyor musunuz? O kadar kin ve öfke doldurdu ki beni. Yaaa nişanlıyken başladı sırf başım açık diye yapmadığını bıraktı. Şimdi de benim gözüme herşeyi batıyor
Nişanlıyken size yapmadığını bırakmadıysa evlenmeseydiniz. Ciddiyim. Bende geçtim o dönemlerden valla anlamıyorum, nişanlımin annesi benim dış görünüşümle ya da başka bir şeyden sürekli canımı sıkıp laf edebiliyorsa devam etmem. Buna izin veren evleneceğim insandır çünkü. Kadınlar bunu bir mücadele, evlenirse zorluklarla evlendik diye bir zafer gibi görüyor ama öyle değil. Nişanlıyken bu sıkıntıları yaşayan kimsenin eşiyle sağlıklı bir iletişimde olduğu evliliğinin olacağını sanmıyorum.
Bakın bunun devamı yine eşiniz üzerinden oluyor. Kardeşinin doğum günü, annesinin evine yemeğe giderken para harcamaktan çekinmeyen adam çocuğa alınacak park yatağa gerek yok diyor. Sizin asıl sorununuz kocanız. Bu laf sevilmiyor ama öyle. Siz evliliğinizle ilgili genel öfkeyi kayinvalide üzerinden çıkarmaya çalışıyor, o yüzden en ufak şey de dolduruyorsunuz kendinizi.

Son düzenleme:
Evet bu da benim tatlı ve şirin annem... Hanımefendi bunu geçen gün ben paylaştım

Anlaşılan sen de iyilik meleğisin. Ve kayınvalidene aşırı düşkünsün ve en iyi insanda gelin de sensin eminin sen beni yaşadıklarımı yaşasan asla böyle düşünmezsin. EMİNİM... neyse kimsin nesin bilmem ama iyilik meleği rolünü oynamaya devam. 👌
Yoo ben de sen gibi herkes gibi bir faniyim 😇☺️Fakat öfkem aklımı esir almıyor, bilirim ki gelin kv hiç bir zaman anne kız olamaz. Bak, annen için neler yazmışsın, yine de onu savunuyorsun, neden, sana emegi geçmiş, dogurmuş, beslemiş. Ona yaptıgın bir çok şey gözüne batmaz.

Peki eşini de bir anne dogurmadı mı? O da bizim yaşadigimiz kanamayı, agrıyı, bazen ilgisizliği,kırılmayı yasamadı mı? Ben eşime, anneni sana yapmadıkları ile degil, yaptıkları ile degerlendir diyorum, bunu derken de inan ki kendime kızıyorum, fakat dogrusu bu.

Örnegin ben de kvden daha çok anneme kırgınımdır,fakat içimdeki hala içimde olsa da ne eşimle paylasırım,ne de oyle yapmadıkları için yaptıklarını harcarım.

En sorun yasadıgım donemlerde de olsa, eşimle ailesine gittiğimde karsımda gordugum insanlara 1-eşimin anne babası, 2- 2 yaşlı insan diye baktım, elinde süpürge varsa onu aldım, sökük dikiyorsa aldım diktim, mesafeli durayım demeden salata yapana sogan dogradım.

Mesafe senin dediğin gibi olmaz gülüm, mesafe duruştur, kollarını kavuşturup hazır beklemekle olmaz o mesafe.

Senin gibi bir arkadas vardı burada, Tereliye, namı diger Morsever. Aksam sabah kvye bilenirdi, kadının aldıgı nefes batardı. İkizlere hamile kaldı, kayboldu, bence yine aramızdadır. Eminim o kv yine ona el tuttu, yardımcı oldu. Büyük konuşma, senin de 3lerin olursa o kvye kul kurban olursun :KK70: :KK70:

Bunun iyilik melekliği ile ne alakası var yahu? Evladı bir yemek almış götürmüş altı üstü bunun neresi iyilik melekliği? Yeri geliyor yedi yabancıya ısmarlıyorsun. Bence siz kötü niyetlisiniz biraz, hiç alınmayın.

Ben de kayınvalidemle çok mesafeliyim. Tarzlarımız hiç uyuşmaz. Hayatıma çok müdahale etmeye çalışmış, türlü düşüncesizliği olmuştur.

Ama bir yemek yahu altı üstü? Ne kadar da abartıyorsunuz?

Ayrıca “bir yumurta kırsaydı” demişsiniz ama buna da inanmadım. O zaman da “ben hamileyim altı üstü bir yumurta kırmış” derdiniz kesin. Çünkü insan sorun aramayagörsün.
Kesinlikle.Bayramda kvde toplanılırdı. Her bayram "biz 1 er 2ser çeşit yapıp goturelim, orada sadece salata yapılsın, ben bundan hoşlanmıyorum, aile sofrası iyi bir sey fakat katkımız olsun" dedim, kayınlarımın esleri konu sahıbi gibi idi, orada bir tabak kaldırsam, biz yapmıyoruz sen de yapma derlerdi, nerede kaldı yemek getirecekler. Boyle boyle sofralar da dagıldı zaten..

Ben 4 çocuklu halimle aylarca kv ve kp ye yemek yapıp ki evde et olmadığı zaman defalarca dışarıdan sipariş etmiş insanım. Gece yarılarında görümcem yatılı gelecek diye hamur yoğurup börek açmış insanım. Sapla samanı karıştırmayın. Böyle tanımadan etmeden yapılan yorumlara tilt oluyorum.
Burada birbirimizi yorumlarımızdan tanırız ancak,aksi mumkun mu sizce

ben bu zamanın gençlerini gelinlerini anlıyamıyorum, evlenince eşlerinin ailesinden kopmasını istiyolar herhalde
annesine gitmesin aman bişe almasın ,bizim evimize davetsiz gelmesinler ,bebek olursa canım isterse gösteriyim
ama çalışmak istediklerinde babanne bakmayıncada bi torununa bakmıyo diyolar , yani insan oğluna ne yaparsan yap yaranamıyosun malesef :KK43:
Toruna baktıkları zaman da, baktıysa oglunun cocuguna bakıyor, minnet mı edecegim diyorlar😂Bakmayınca "benlik bir sey yok, bakmadıysa oglunun cocuguna bakmadı" demiyorlar:) Burası geleceğimizi şekillendiriyor bir anlamda, demekki asgari gereklilikleri yerine getireceksin, sonra da keyfine bakacaksın, nasıl olsa ne yapsan kabahat olacak 😂

Kesinlikle.Bayramda kvde toplanılırdı. Her bayram "biz 1 er 2ser çeşit yapıp goturelim, orada sadece salata yapılsın, ben bundan hoşlanmıyorum, aile sofrası iyi bir sey fakat katkımız olsun" dedim, kayınlarımın esleri konu sahıbi gibi idi, orada bir tabak kaldırsam, biz yapmıyoruz sen de yapma derlerdi, nerede kaldı yemek getirecekler. Boyle boyle sofralar da dagıldı zaten..
Yani konu sahibi yapıp götürmek istemezse anlarım, zorunda değil. Ama alıp gitmekte zahmet yok.

Sonraki yorumlarını okudum. Eşi bebeğe yatak bile almak istemiyormuş. Bunlara da içerlenmiş galiba. Ama bu eşle ilgili bir sorun.

Bu arada konu sahibi eşinizi dinlemeyin sakın. Bebeğin güvenliği için ne gerekiyorsa almak zorunda.

Yemek söyleyecek durumu var diyorsun anladigim kadariyla. Yemegi olmayabilir ama evine cagiriyorsa bi zahmet kendi söylesin disaridan.

Toruna baktıkları zaman da, baktıysa oglunun cocuguna bakıyor, minnet mı edecegim diyorlar😂Bakmayınca "benlik bir sey yok, bakmadıysa oglunun cocuguna bakmadı" demiyorlar:) Burası geleceğimizi şekillendiriyor bir anlamda, demekki asgari gereklilikleri yerine getireceksin, sonra da keyfine bakacaksın, nasıl olsa ne yapsan kabahat olacak 😂
Iyi de kızınınkine bakiyor oglununkine bakmiyor oluyor mesela. Ya da eltininkine bakiyor bu gelininkine bakmiyor oluyor :) Bi adaletsizlik, evlat ayirmaca varsa bileniyor insanlar. Bana şunu yapmadi diye degil. Ona buna yapti bana yapmıyor diye.

Anne babalar esit davranmıyor çünkü bizim toplumda bi tuhaflik var. Ya erkek diye kayiriyorlar. Ya kız diye fazla kolluyorlar. Ya gelin diye sevmiyorlar. Damadi sevmemek sıkıyor ama acısını kizimizdan çıkarır diye. Her seyde bir hesap ve esitsizlik var. Mesele bu.

Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. yazmışsınız, sonra da önceki akşam söyledik diyorsunuz. bence hormonlardan kaynaklı fazla alınganlık göstermişsiniz, sonuçta oturup evde sizi bekleyemez o da. Hem bulmuşsunuz böyle etliye sütlüye karışmayanının, öpün başınıza koyun :-)

Ortada büyütülecek, doğumdan sonra evime gelirse bebeğimi alır odama geçerim diyecek ne var Allah aşkına?
Eşiniz alsın annesine giderken bir şeyler ne olmuş yanı? Sizin deyiminizle Eşinize yapmadıklarını derdine neden düşüyorsunuz. Kendi aklı yok mu bu adamın? Demek ki sandığınız gibi gelmiyor kendi oğluna yapılanlar, yapılmayanlar.
Gerçekten kendinize dert arıyor, düşmanlık edecek mesele kolluyorsunuz. Daha yeni annenizle ilgili konu açmıştınız. Herkes farklı farklı, sizde mükemmel ilişkileri olan bir aileden gelmiyorsunuz.
Şimdi eve gelirse bebeğimle diğer odaya geceriz dediğiniz kayinvalide doğum sürecinde yardımcı olmazsa ona da laf edeceksiniz. Sonra o yardım etmedi bu yalnız bıraktı deyip birde onu şikayet edeceksiniz burada. Bekleyip görelim.
Neden biliyor musunuz? O kadar kin ve öfke doldurdu ki beni. Yaaa nişanlıyken başladı sırf başım açık diye yapmadığını bıraktı. Şimdi de benim
Kayınvalide çat kapı bu akşam geliyorum dese cidden kıyameti koparırsınız.
Hiç yaranılmıyor cidden.
Sen hazırlık yapta çağır bakalım bi akşam.
Lütfen böyle şeyleri dert etmeyin.
İki oğlum var korkuyorum böyle gelin yorumlarını okudukça.
Ne güzel iki oğlunuz varmış Allah iyi insanlar çıkarsın. Ama gelininizin yaptıkları birazda size bağlı olacak. Haaa bu arada o dediğiniz çok oldu biliyor musunuz? Yarım saat öncesinden haber veripte
Ahahhaha ne diyosun yaa 😄 kadın evine yemeğe çağırmış sonra yemek yok demiş ben mi yanlış anladım. Yani bunu devamlı yapması lazım ki konu sahibi konu açsın. Yoksa ilk defa olmuş birşey için konu açıyorsa ona yazık.
İlk defa olan birşey değil. Ne zaman gitsek aynı şey oluyor. Ayrıca yemeğe çağırıp da evde yemek yok dışarıdan al diyende kv dem. Yani nasıl oluyor da bu kadar insan beni kötü gelin ilan etti anlamadım vallahi. Yani benzer durum onlara olsa eminim iyi gelin rolüne sığınırlar kesin.

Iyi de kızınınkine bakiyor oglununkine bakmiyor oluyor mesela. Ya da eltininkine bakiyor bu gelininkine bakmiyor oluyor :) Bi adaletsizlik, evlat ayirmaca varsa bileniyor insanlar. Bana şunu yapmadi diye degil. Ona buna yapti bana yapmıyor diye.

Anne babalar esit davranmıyor çünkü bizim toplumda bi tuhaflik var. Ya erkek diye kayiriyorlar. Ya kız diye fazla kolluyorlar. Ya gelin diye sevmiyorlar. Damadi sevmemek sıkıyor ama acısını kizimizdan çıkarır diye. Her seyde bir hesap ve esitsizlik var. Mesele bu.
Kesinlikle tam yerinde bir yorum. Emin olun ayrımcılık olmasa bize başka ötekine başka olmasa bende insanım ve huyu suyu bu der kabul ederim. Ama yazdığınız gibi insan adaletsizliğe bileniyor.

Anne babalar esit davranmıyor çünkü bizim toplumda bi tuhaflik var. Ya erkek diye kayiriyorlar. Ya kız diye fazla

kolluyorlar. Ya gelin diye sevmiyorlar. Damadi sevmemek sıkıyor ama acısını kizimizdan çıkarır diye. Her seyde bir hesap ve esitsizlik var. Mesele bu.
Her sozunuzu katılıyorum. Fakat kastettiğim bu degil. Ornegin ben gelinsem bebegime bakmıyor diyorum. Bebegime bakıyorsa da, "bakıyorsa oglunu cocuguna bakıyor" diyorum. Ya da damat diyor kı ornegin, bakıyorsa kızının cocuguna bakıyor, ne yanı tesekkur mu borcluyum. Kastettiğim bu.

Ben sizi çok iyi anladım. Elbette kvdeye yemek götürmede sıkıntı yok. Ayda yılda bir davet etmiş onda da bir zahmet bir çorba kaynatsaydı. Hasta değilse bir sıkıntısı yoksa. Benim kvdemle aram çok da iyi olmamasına rağmen evine gitsem anında önüme bin çeşit koyar. Bu bana verdiği değerden çok oğluna verdiği değerdir. Allahım bin kez de razı olsun. Ben çevremde evine gidince bir çorba kaynatmayan kvde görmedim. Bi sizden duydum. Kendi evinde her gün yemek pişirmiyor mu zaten? Yapsaydı yani ne var bi yemek yapmakta. Ha davet etmektense çok şöyle deseydi oğlum valla yemek yapacak halim yok ama birlikte yemek yemek istiyorum bir şeyler alıp gel de bizde yiyelim o zaman farklı olurdu. Ne diyeyim bana ilginç geldi. Gayet de haklısınız. Kimseyle tartışmanıza da gerek yok. Yerinizde olsam konuyu tartışmaya kapatırım. Hiç canınızı sıkmayın. Kvdeye gelince bir dahakine siz de çağırdığınızda dışardan söylersiniz olur biter ,😅
Ayyy gerçekten teşekkür ederim beni anlayan biri var. Konu yitip içmek değil kadın kapıdan uğrayıp gidiyorsunuz ayıptır yemeğe gelin diye çağırıp sonra da evde yemek yok dışarıdan al dedi resmen. Bu kadın hiç yapmayqn etmeyen bilemeyen kadın değil. Biliyor ama başkasına biliyor. Benim canımı sıkan da bu. Beni evime geldiğinde insan gibi ağırlayıp gönderiyorum ama artık o ne yaptırsa bende aynısı yapacağım. Ama gidene yine bizde gidiyor tabi

Neden biliyor musunuz? O kadar kin ve öfke doldurdu ki beni. Yaaa nişanlıyken başladı sırf başım açık diye yapmadığını bıraktı. Şimdi de benim

Ne güzel iki oğlunuz varmış Allah iyi insanlar çıkarsın. Ama gelininizin yaptıkları birazda size bağlı olacak. Haaa bu arada o dediğiniz çok oldu biliyor musunuz? Yarım saat öncesinden haber veripte

İlk defa olan birşey değil. Ne zaman gitsek aynı şey oluyor. Ayrıca yemeğe çağırıp da evde yemek yok dışarıdan al diyende kv dem. Yani nasıl oluyor da bu kadar insan beni kötü gelin ilan etti anlamadım vallahi. Yani benzer durum onlara olsa eminim iyi gelin rolüne sığınırlar kesin.

Valla ben yemeğinden temizliğine herşeyi yapıyorum 4 küçük bebeyle sorsan bende kötüyüm. Memnun olmak istemeyeni memnun edemezsin.

Kesinlikle tam yerinde bir yorum. Emin olun ayrımcılık olmasa bize başka ötekine başka olmasa bende insanım ve huyu suyu bu der kabul ederim. Ama yazdığınız gibi insan adaletsizliğe bileniyor.
Adaleti seni doguran saglayamıyor da kvler mi saglayacak:)) Kendi annemi de dahıl ederek soyluyorum

Slayt haline getirdiğim ve ara ara kayınvalidemle açıp okuyup halimize şükrettiğimiz konulara bir yenisini eklediğiniz için teşekkür ederim.

Bu arada aileniz öğretmemiş belli ki ama insanlara müsaitlik durumları sorulmadan gidilmez, haber vermeden kendi kendine yemeğe gitmeye karar verilmez.
Hani diyorsunuz ya bana haber vermeden gelemez diye, hah işte siz de kayınvalidenize gidemezsiniz öyle kafanıza estiğinde.
Giderseniz de ya kapıda bacada kalırsınız ya da kendi yemeğinizi kendiniz alırsınız.

Bir de sanki sürekli görüşüyormuş gibi, sürekli yemek ısmarlıyormuş gibi oğlunun annesine aldığı üç kuruşluk yemeğin hesabını yapıyorsunuz.
Kadının niye sizden uzak durduğu belli.
Öncelikle ailem bana herşeyi öğretti merak etmeyin bu kasar ön yargılı da olmayın... Sonra da kv yemeğe gelin diye kendisi söyledi bizde gitmeden birgün önceki akşam haber verdi eşim ve tamam dedi o gün de yemeğin yok dedi. Sizce bu durumda kimin uzak durması daha doğru? Evet kv uzak duruyorum çünkü ne yaptığı ne dediği belli olmayan bir insan... Ayrıca hayata ve insanlara karşı bu kadar ön yargılı olmayın olur mu.

X