Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Bende öyle yaptım. Yedim içtim kalktım. Ama empati yapın siz rahatsız olmaz mısınız cidden?
Yoo olmam. Oğlu düşünsün bana ne ? Kadın bir gün gelin kapıdan olmaz demiş sizde eşinize hadi bugün gidelim demişsiniz. Kadının önceden planı vardır bozamamistir.

Yani olay bazlı değil de benden yaşadığım tüm konuları olumsuzlukları mı açıklamamı istiyorsunuz? Bu çok zor olmaz mı sizce de? Ayrıca böyle bir zorunluluğumda yok... Haa size yazdım çünkü hiç tanımadığımız ne yaşadığını bilmediğiniz bir insan için beddua edecek bir kalbe sahipsiniz. Sırf belki vicdanınız sızlar diye açıkladım. Yoksa size neler yaşadığımı anlatıp neden bu lada rkatı olduğumu anlatacak kadar vaktim yok... Size kalbiniz gibi bir hayat diliyorum

Yani olay bazlı değil de benden yaşadığım tüm konuları olumsuzlukları mı açıklamamı istiyorsunuz? Bu çok zor olmaz mı sizce de? Ayrıca böyle bir zorunluluğumda yok... Haa size yazdım çünkü hiç tanımadığımız ne yaşadığını bilmediğiniz bir insan için beddua edecek bir kalbe sahipsiniz. Sırf belki vicdanınız sızlar diye açıkladım. Yoksa size neler yaşadığımı anlatıp neden bu lada rkatı olduğumu anlatacak kadar vaktim yok... Size kalbiniz gibi bir hayat dilğyru

Bizde ben gidiyor yemeğide ben yapıyordum öyleydik hiç değilse siz hazır alıyosunuz

Yoo istemiyorum. Bu konu olmamış diyorum.
Zorunluluğunuz yok.
Sizi haklı bulma zorunluluğumuz da yok.
Yokoğlu yok.

Nerde beddua etmişim göster diyeceğim ama demiyorum. Uzar gider ve ben kaçar.

Bende de var bu yemeğe çağırıp yemek yapmayan veya genelliği bile olmayan modelden. Apar topar doğuma gittim eve geldim bi tas çorba yapmasında lahmacun yemiştim bir günlük lohusa halimle. Neyse. Ben artık eşime söylüyorum yemek varsa gidelim yoksa gidip bi de orada yemek yapamam diye. Dışarıdan da almayı kestik zaten her şey ateş pahasına. Bir kıymalı makarna da mı yapamayacaklar en basitinden? Siz de söyleyin. Yemek yoksa yarın gidelim. Bitti. İlk zamanda zorlanırsanız “çok halsizim hayatım sıcaklar hamilelikte perişan ediyor. Bugün evde dinlenelim madem yarın gideriz” deyin.

Öncelikle şu benim annem olsa kalıbını bırakın. Sizin anneniz bambaşka bir insan kayınvalideniz başka. Ben sizi haklı bulmadım. Kadın bir gün gelin demiş siz hemen bugün gidelim demişsiniz o da hazırlıksız yakalanmış. Özellikle sizi arayıp buyurun akşam gelin dememiş ki.

Tanıdığım bir kv gelininden bayram günü gelip yardım etmesini istemişti; gelin hanım da reddetmiş ve kv buna çok bozulmuş. Kv, gelinlerin hizmet etmesini bekleyen biri. Oğlu yarın sana kahvaltıya gelcez demiş. Ertesi gün sabah geline ve oğluna biz çoktan yedik demiş, geri göndermiş.
Sizin iş de biraz bu duruma benziyor. Senin kv de senin davet etmeni, senin hizmet etmeni bekleyen biri olabilir. Ben kv yım ben mi ona hizmet etcem moduna yaşıyor olabilir.
Oğlunu da büyük bı ihtimalle cezalandiriyordur diye düşünüyorum ama Allah bilir.
Yani çok da kv ile görüşmeyen biriyseniz, kv nin beklentilerini de karsilamiyorsaniz (karşılayın demiyorum) bu tip durumlarla karşılaşmak durumunda kalabilirsiniz.

Kadın bugün dememiş ki ;bir gün demiş, eşiniz bugün gidiyoruz diyince bunlar olmuş, muhtemelen annesini aradı, kadın da ay oğlum hazirligim yok demiştir, eşiniz de ne önemi var anne dışardan söyleriz demiştir..yazik adam annesini özlemiş demek ki..yakın oturmasına rağmen gelmiyormuş bile..Bazı şeyleri hoş görmek lazım..kadin eşinize kim bilir ne emek , ömür harcamıştır, ay böyle şeylere de takılmayın

Yaa ben derim de eşim anlamaz. Emin olun koymalı makarnayı bırak insan yumurta kırar onu da yapmazsa peynir ekmek Allah ne verdiyse. Ama eşim de kabul ediyor bin lirası gitmiş iyi de olmuş. Karşılığında annesi eşimi adam yerine bile koymaz

Evet tam olarak sizin de anlattığınız gibi. 3vime geldiğinde yemeğimi de ikramımı da yaparım ama ayda bir sene de iki. Çok samimi de değilim yazdığınız gibi eşimi de cezalandırıyor olabilir. Zaten eşimi de sevdiği söylenemez sevse oğlu yoğun bakımdayken o keyfinde olmazdı

Bazen insan missafir kabul ediyor güzel bi şekilde de ağırlamak istiyor ama aniden bi şeyler olabiliyor . İnsanın bi yeri ağrıyabilir ya da morali bozuk olabilir . Size yemek yapın gidip orda yiyelim dese okey ama zaten dışardan alınacak bunda ne zorluk var ki ? O da size geldiğinde canınız yemek yapmak istemezse dışardan söyleyin olsun bitsin

Ay bir kayınvalideye hak vereceğim aklıma gelmezdi. Kadın bir gün demiş. Napsın şimdi sizin geleceğiniz o güne kadar evde yemek hazırlayıp otursun mu ? Sizin bir gün önceden haber vermeniz gerekmez mi ? Bırakın yemeği, haber vermeden annemler su içmeye gelse onu bile kabul etmem. Sanki abartmışsınız.

Bir size inanamadım, bir de sacımı boyarken bu saatte durup size yorum yazdıgımaHaklısın canım ya, açlık ile tokluk arası yarım yufka fakat yine de olsun, o tantana ZİNHAR çıkarılacak Pusuya yatmışsın belli, mal bulmuş magribi gibi sarıldın bulduğun firsata.. Hamileyim hamileyim, biliyormusun kı sana asıl bu kötü kalpliliğin zararı var. BIR HAMİLE olarak arkana yaslan, 1 bardak su al eline, birşey diyecegim, senin gibisi OCAKLARDAN IRAK OLSUN, aaaamiiiin yarabbbiiiii

Ahhahhhahhh o mesafeli nur yüzünle karsılasmaya gelmeyecektir kayınvaliden merak etme, sevilmeyen gelinin bebegi de sevilmez genelde. Sen kapan dur odana, bıkıp ortaya çıktığında bir laf edecek, bir kahve içecek insan ararsın da bulamazsın. BURADAN KENDİ KAYINVALİDEME SESLENİYORUM, EEEEYYY KAYNANAM!! BAK GÖR NE GELİNLER VAR, BİRİ DE SANA BENDEN SONRA DÜŞTÜ AMAA, İŞ İŞTEN GEÇTİİ,HERKES BENİM GİBİ EVLATÇA DAVRANMAZ, MUMLA ARIYORMUŞSUN BENİ ŞİMDİ, GEÇTİİİİ :))

Madem siz alıyorsunuz ne demeye onlara gidiyorsunuz ki.
Dimi ya, belki oglunu kazandığı lokma annesinin bogazından gecer filan aman Allahım
Bir gün bunu yaşayacaksınız, hiç şaşmaz, o zaman bu sozunuzu hatırlayacakmısınız bilmem, inşallah sayınız korktugumuzdan azdır

"Arkadaşlar evin tek kızıyım ve annem benim hiçkimse ile evlenmemi asla istemedi. Ona göre ayıptı. Bende eşimle kendim tanıştım ve 5 ay sevgili kaldık. Eşim evlenmek istediğini söyledi ben anneme söyleyince delirdi resmen beni kötü kadın olmakla suçladı yaptığımın günah ayıp olduğunu felan düşündü. Neyse zar zor nişanlandık ama hayatımın en zor dönemiydi annem bana ters ters bakıyordu kabul etmek istemedi. Sonra evlendim annem bana mesafeli olmaya başladı. Yabancı gibi soğuk davrandı"

Bu da konu sahibinin "tatlı" ve "şirin" annesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…